PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Festivalde Lastiğimi Pıçakladılar!

Espaniole
31 Mayıs 2015, 22:27
Selamlar Mt ahalisi.

İsyanım başlıkta açıkça var, ama yine de ben gördüğüm bazı ihmalleri yazmadan edemeyeceğim. Dün birkaç haftadır planını yaptığım Kuşadası Motofest'e Team35 üyeleri ile gittim. Festival alanında kamp çadırlarının yanında iki tane basketbol sahası vardı ve çoğu kişi motosikletini oraya park ediyordu. Açıkçası tekin de görünüyordu, pek kıllanmadım. Motosikletini oraya park etmeyenler de genelde çadırının yanına koyuyordu. Büyük bir organizasyon olduğu halde hiçbir güvenlik elemanının olmaması dikkatimi çekmişti, fakat kendimce 'Kuşadasında böyle şeylere gerek olmuyor herhalde' dedim ve çok da takılmadım. Herkes gibi ben de motosikletimi oraya bıraktım.

Buraya kadar sıkıntı yok, sıkıntı akşam başladı. Kortej sonrası herkes festival alanına döndü ve yetkililer motosikletlerin konser alanının yanında bulunan boş çimenlik alana alınmasını istediler. Neden? çünkü basket sahalarının oraya otomobiller park edecekmiş. Çimlik alan dediğim de; taş, toprak, otlar..Hiçbir ışıklandırma söz konusu değil. Konser bitimi motosikletime bindim ve gidonunda müthiş bir ağırlık sezdim. 'Herhalde yumuşak bir alana girdim teker gömüldü ondan böyledir' dedim ve yola çıkar çıkmaz lastiğe baktığımda patlamış olduğunu fark ettim.. Taş mı battı, çivi mi girdi karanlıkta bakamayacaktım ve motoru oraya bir yere bıraktım (Herkesin motosikleti orada buradaydı).

Sabah lastiğe baktım ve kundaklandığını fark ettim. Resmen pıçaklanmıştı. Köpük sıkmayı denedik olmadı, köpüğün hepsi yarıktan dışarı çıktı. Neyse ki bir minibüs bulduk ve motosikleti sanayiye götürüp yama yaptırdım. Yama yaptırdığım yere 2-3 motosiklet daha geldi, hepsinin ön lastiği aynı durumdaydı.

Yetkililerle konuşayım dedim ve bana bir çok araba ve motosikletin lastiğinin bıçaklandığını söylediler. 'ee, nasıl iş bu?' dedim, 'yapacak bir şey yok, polis geldi tutanak tuttu' dediler. İşin komiği aynı şey geçen sene de olmuş..
Birçok yerde motosiklet festivalleri düzenleniyor, peki siz hiç böyle bir şeyle karşılaştınız mı? Ben hiçbir güvenlik olmaması, motosikletlerin park alanından çekilip çimlere alınması ve burasının hiç ışık barındırmamasını ihmal olarak adlandırıyorum.

Not: O değil de, Hayabusa'nın yanına koymuştum motoru, o değil de niye ben :)
Not2: Team35 üyelerine buradan selam, hepsine çok teşekkürler.

shooter1
31 Mayıs 2015, 22:33
geçmiş olsun
gezginler 45 üyeleri de oradaydı inşAllah çok lastik kesmemişlerdir

Mamba09
31 Mayıs 2015, 22:41
geçmiş olsun dostum. yardıma ihtiyacın varmış keşke yazsaymışsın yardımcı olurdum :)

Mirable
31 Mayıs 2015, 22:45
İnsanlar hasetinden ne yapacaklarını şaşırdılar.

mete_han
31 Mayıs 2015, 22:52
bunlara şimdi küfür etsen bi faydası yok...babaları belli olnayan sevgisiz büyümüş yavşaklar işte nolcak...ne istiyon milletin lastiğinden...

oluroyle
31 Mayıs 2015, 23:04
Sebep ne idi acaba...

mücahit1
31 Mayıs 2015, 23:08
'sebebi neydiki' ya merak konusu bu haset mi yoksa zevki mi yapiyolar

Yiğit_
31 Mayıs 2015, 23:13
Sen ırc'leri değiştirdinmi burak.

Permatiq59
31 Mayıs 2015, 23:18
hocam 4 senedir balıkesir motofeste katılıyorum. en ufak bir olay yaşamadım. geçen senede aynısı olduysa. uyanık esnaf işi gibi duruyo olay.

oluroyle
31 Mayıs 2015, 23:21
hocam 4 senedir balýkesir motofeste katýlýyorum. en ufak bir olay yaþamadým. geçen senede aynýsý olduysa. uyanýk esnaf iþi gibi duruyo olay.

O da mümkün olasiklar arasında

güvenlik kamerasi vs yok mu idi ki ?

mhmtesk
31 Mayıs 2015, 23:21
İt dolu memlekette normal karşılıyor olduk herşeyi.

Yiğit_
31 Mayıs 2015, 23:24
geçmiş olsun
gezginler 45 üyeleri de oradaydı inşAllah çok lastik kesmemişlerdir

Gezginler bize misilleme yapmış olabilir.Hayabusa varken niye r252i patlasın demi:mrgreen:

DKN
31 Mayıs 2015, 23:30
muhtemelen sizin oraya gitmenizden hoşlanmayan yaşadığı bölgeye sadık ve sahiplenen biri yapmış.

Zuzuuw
31 Mayıs 2015, 23:33
muhtemelen sizin oraya gitmenizden hoşlanmayan yaşadığı bölgeye sadık ve sahiplenen biri yapmış.

Köpek bu tanıma uyuyor.

DKN
31 Mayıs 2015, 23:41
Köpek bu tanıma uyuyor.

bencede uyuyor. psikolojisi bozukmuş demek ki

Naked150
31 Mayıs 2015, 23:41
Lastikci nasıl birisiydi :cherry:

KYorulmaz
31 Mayıs 2015, 23:48
Burak çok geçmiş olsun dostum..

TIGERSHARK
01 Haziran 2015, 00:06
ya lastikçi yada oralarda sizi istemeyen birisi'nin işi

@hmet42
01 Haziran 2015, 00:18
geçmiş olsun. kimsenin günahını almak istemem ama bana da lastikçinin işi olabilir gibi geldi.

Espaniole
01 Haziran 2015, 00:22
geçmiş olsun dostum. yardıma ihtiyacın varmış keşke yazsaymışsın yardımcı olurdum :)

Sağol hacı, sağolsunlar çevremdekiler çok yardımcı oldular :)

Sebep ne idi acaba...

Enteresan olan sanayide neredeyse her dükkan kapalıyken sadece jantı söken tamirci ve lastikçinin açık olmasıydı..

Sen ırc'leri değiştirdinmi burak.

Burak kim olum, ifşa etme :mrgreen: He ya nalet İrc'ler var halen.. Rosso kadar olmasa da ısınınca iş görüyor valla.

O da mümkün olasiklar arasında
güvenlik kamerasi vs yok mu idi ki ?

Var var, olma mı.. Ama motosikletleri çektikleri yerde yok. Olsa da ne yazar, hiç ışık yok ki.

Burak çok geçmiş olsun dostum..

Sağol kaan, geleydin keşke :)

Yurdukoru
01 Haziran 2015, 00:28
Çok geçmiş olsun. Sanırım bu hiç bitmeyecek.

Aynı festivalde bir kaç yıl önce benim de henüz 2 günlük sıfır Fiddle'ım devrilmiş, karenajı aynası fren maneti kırılmıştı... Üzerine titrediğim bir motorun bu duruma getirilmesi beni motorumdan soğutmuş, ben de sizin gibi duruma isyan etmiştim.

Aynı festivalde bir arkadaşımın kamerası çalınmış, bir diğerinin de çadırın güpegündüz eşyalarıyla birlikte götürülmüştü...

O gün bugündür bir daha hiçbir Kuşadası festivaline, dahası güvenlik ya da kamerası olmayan hiçbir festivale katılmıyorum. Anladım ki bu tür festivaller hırsız ve vandalların av sahası.

mehmetenis
01 Haziran 2015, 03:41
Hayabusa'nın yanına koymuştum motoru, o değil de niye ben

Kardeşim geçmiş olsun ama yukarıda ki lafım çok dikkatimi çekti yani hayabusa bıçaklasalardı zil takıp oynayacak mıydın?
Bu serzenişin çok garip benim de 1 hafta olmadı lastiğimi bıcakladılar ama hiç
Bir zaman demedim ki keşke önde ki audiyi veya arkada ki mercedesi bıcaklasalardı,

Bu arada geçtiğimiz senelerde bizim mahallede ve çevre mahaller de araçların üstüne ki benim arabada vardı hidrolik fren yağı döktüler ön kaputtan arka bagaj kapağına kadar sonra yapanların otoparkçılar olduğunu öğrendik hesaplarını kestik.
Srnin başına gelen olay da aynen bu hesap büyük ihtimalle ama günahını da almayalım lastikçi yaptırmış olabilir.

Sokollu
01 Haziran 2015, 05:20
Hayabusa gibi gözebatan ,kodaman ve kaslı bir motor dururken niye r25'e dadandılar onu anlamamış herhalde.

Yakalayıp döveceksin sonra yerde kıvranırken şunu yapacaksın ;

::159::

atillatopal9
01 Haziran 2015, 08:52
Benim gibi R25 almak isteyen fakat alamayan birisi kızmış galiba :)

mkaptan
01 Haziran 2015, 09:00
Geçmiş olsun burak.
Honda servisine rastlamasak biraz daha uğraştıracaktı bizi lastik olayı.
Ama şansımıza çabuk halledildi.
Dün bizim uğursuz günümüzdü sanırım senden ayrıldıktan sonra benimde benzin göstergem bozulmuş 3 çizgi benzin gösterirken birden yolda kaldım
Saolsun Team 35 üyeleri el attılar yine.
Ama kuşadası festivalini düzenleyen arkadaşların bu konuda sorumsuzluklarını yüzlerine vurmak lazım. Bir çok kişi lastik yüzünden mağdur oldu.
Lastikçide sıra olması bile manidardı.
Organizasyonu düzenleyenlerin "yapçak bişey yok gidin tutanak tutturun" demesi bence hoş değil. onun yerine ön ayak olup festival alanına bir tane lastikçi getirebilirlerdi. Sonuçta adanın yerlisi olan onlar biz değil!
Bir sonraki sene festivale güvenlik nedeniyle katılmayacağım

karacabeg
01 Haziran 2015, 09:10
Geçmiş olsun cidden üzücü bir durum. Eğer patlayan lastiklerin çoğu senin ki gibi diğerlerine göre nispeten daha ucuz lastiklerse yani ebattan bahsediyorum lastikçi veya jantı söken kişinin parmağı kesinlikle var niye hayabusaya dokunmadıklarının izahı bu 2bin tl lik lastiğin hesabıyla 500tl lik lastiğin hesabını bir tutmaz yetkililerde fazla umursamazlar. birde böyle adamlar farklı plakalara yaparlar hiç bir bodrum plakalı motora dokunmazlar mesela. protesto edip gitmemek gerek her sene aynı nane oluyorsa adam gibi otoparkçı ayarlasınlar 3-5tl verirsiniz gözünüz arkada kalmaz.

Serk21
01 Haziran 2015, 09:43
Anlamadım ki? Motosiklet festivalinde motosikletlere saygısızlık yapıp araziye park edin diyorlar? ''çekin motorları araba park edecek'' diyorlar ve motorcular buna ses etmeyip ''olur abey hemen abey'' mi diyorlar? Her sene lastikler kesiliyor,motosikletler devriliyor ama ne önlem alan var ne umrumda olan? ve sizler hala akın akın oraya gitmeye devam ediyorsunuz? Yok yok öyle değildir ya.

CompanERROR
01 Haziran 2015, 10:13
Belkide o lastikçiler eleman tutmuştur :d işler kesat ağa

serkanADH13
01 Haziran 2015, 10:30
2008 yılında motoshow'da KONTAKLARA YAPON DÖKÜYORLARDI yine O.ÇOCUKLARI,,,
SEBEP???

Sebep felan yok amaç KÜFÜR EDİLSİN başka bişiy değil,,,

Espaniole
01 Haziran 2015, 13:43
Hayabusa'nın yanına koymuştum motoru, o değil de niye ben

Kardeşim geçmiş olsun ama yukarıda ki lafım çok dikkatimi çekti yani hayabusa bıçaklasalardı zil takıp oynayacak mıydın?
Bu serzenişin çok garip benim de 1 hafta olmadı lastiğimi bıcakladılar ama hiç
Bir zaman demedim ki keşke önde ki audiyi veya arkada ki mercedesi bıcaklasalardı,

Bu arada geçtiğimiz senelerde bizim mahallede ve çevre mahaller de araçların üstüne ki benim arabada vardı hidrolik fren yağı döktüler ön kaputtan arka bagaj kapağına kadar sonra yapanların otoparkçılar olduğunu öğrendik hesaplarını kestik.
Srnin başına gelen olay da aynen bu hesap büyük ihtimalle ama günahını da almayalım lastikçi yaptırmış olabilir.

Teşekkür ederim, yazdığımız kopyalayıp yapıştırmışsınız fakat sonundaki gülen suratı unutmuşsunuz :)
Yazdığımın gerçek anlamda bir ciddiliği yoktu.

kurubuz
01 Haziran 2015, 14:07
Geçmiş olsun. Festivalden rahatsız olan birisidir. Bu arada motor "kundaklandı" demişsin. Motorunun lastiğini hem "pıçaklayıp" hem de yaktılar mı ? Anlamadım.

Espaniole
01 Haziran 2015, 15:46
Geçmiş olsun burak.
Honda servisine rastlamasak biraz daha uğraştıracaktı bizi lastik olayı.
Ama şansımıza çabuk halledildi.
Dün bizim uğursuz günümüzdü sanırım senden ayrıldıktan sonra benimde benzin göstergem bozulmuş 3 çizgi benzin gösterirken birden yolda kaldım
Saolsun Team 35 üyeleri el attılar yine.
Ama kuşadası festivalini düzenleyen arkadaşların bu konuda sorumsuzluklarını yüzlerine vurmak lazım. Bir çok kişi lastik yüzünden mağdur oldu.
Lastikçide sıra olması bile manidardı.
Organizasyonu düzenleyenlerin "yapçak bişey yok gidin tutanak tutturun" demesi bence hoş değil. onun yerine ön ayak olup festival alanına bir tane lastikçi getirebilirlerdi. Sonuçta adanın yerlisi olan onlar biz değil!
Bir sonraki sene festivale güvenlik nedeniyle katılmayacağım

Sağol abi, evet servis arabası olmasa çok sıkıntı olacaktı. Sana da geçmiş olsun bu arada :)

Geçmiş olsun. Festivalden rahatsız olan birisidir. Bu arada motor "kundaklandı" demişsin. Motorunun lastiğini hem "pıçaklayıp" hem de yaktılar mı ? Anlamadım.

Teşekkürler. "Pıçakladılar" sadece, kundaklama lafın gelişi.

hasansonmez
01 Haziran 2015, 15:47
Birdaha gitme gidenide engelle olayı anlat bir iki sene kimse gitmesin önlem alırlar.

F54
01 Haziran 2015, 22:22
Bu güne kadar birçok festivale katıldım ilk defa böyle birşey duyuyorum

cemmoto41
01 Haziran 2015, 22:56
vay arkadaş motorcu adam yerine koyulmaz yol verilmez çarparlar motosikletini çalarlar şimdide lastiğini keserler memleketimi severim ne mutlu Türküm diyene ama insan illallah ediyor bazen

Berkec.
01 Haziran 2015, 23:57
Abi şanslıymışsın ki bu işi yapanlar daha profesyonelleşmemiş yoksa gece motorunu bıraktığın yerden çalarlardı ben olsam 5 km ile de olsa eve kadar götürürdüm motoru :)

MFTaşkıran
02 Haziran 2015, 15:07
Ben de festivaldeydim biz 7 motoru çadırların önüne koyduk bir sıkıntı çıkmadı. Ama onu yapanlar neyin kafasını yaşamış onu anlamadım. Millet oraya eğlenmeye kafa dağıtmaya gelmiş onu yapanlarda çileye dönüştürmüş.

Oldjack
02 Haziran 2015, 21:00
Anlamadım ki? Motosiklet festivalinde motosikletlere saygısızlık yapıp araziye park edin diyorlar? ''çekin motorları araba park edecek'' diyorlar ve motorcular buna ses etmeyip ''olur abey hemen abey'' mi diyorlar? Her sene lastikler kesiliyor,motosikletler devriliyor ama ne önlem alan var ne umrumda olan? ve sizler hala akın akın oraya gitmeye devam ediyorsunuz? Yok yok öyle değildir ya.

+1 herhangi bir konser değil sonuçta motosiklet festivali.

yasoyaso
02 Haziran 2015, 23:47
Günahını almıyım lastikçinin işler kötüyse 😄