PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Lifan Pony (LF100-C) Krank mili kırma problemi kronik mi ?

muratozt
31 Mayıs 2015, 22:03
Merhaba, sorumu Lifan Pony (LF100-C) altında sormuştum fakat gören olmuyor sanırım bu nedenle yeni konu açıyorum. Lifan Pony (LF100-C) almak istiyorum, youtubda videolara bakarken bir "satıcı", satana kadar motoru övmüş sattıktan sonra 5 kez krank mili kırdım, verilen parayı haketmiyor demiş forumlardaki konuları okudum bir çoğu memnun gibi fakat sahibinden de hepsi düşük kmlerde satışa çıkmış.

bu motorda krank mili sorunu yaşayan varmı, hala motoru kullanıpta memnunmusunuz, yoksa satana kadar memnun olanlardanmısınız ?
Örnek : https://www.youtube.com/watch?v=mf9TflbCum8,

http://i.hizliresim.com/YBd2ll.jpg

tekeriniz düz bassın.

Ygz
31 Mayıs 2015, 23:50
Bunlarla ilgili bilgim yok ama krank mili kırmak öyle kolay bişey değil ayrıca 5 kere krank kırdım yazmış krank dağıldğında motoru baştan toplanöası lazım
Ayrıca yağı ne zaman değiştirdiği veya değiştirmiyor mı çok mu zorluyor bi tuhaflık var

Mengu16
01 Haziran 2015, 00:07
100'lük küçük motor çok bağırtıp krank kırıyolar diyecem de motorda devir kesici veya hız sabitleyici var maksimum 85km hız yapıyormuş. Aşırı devir yapmayan motor da kolay kolay krank kırmaz karterde gram yağ kalmamışken binilmesi lazım. Krank mili kırmak motoru çöp etmek demek yani. İşçiliğini kendi yapsa bile her seferinde en az 600 lira paradan 5 kere kırdıysa 3000 lira para demek. Yorum gerçek mi değil mi bilemedim doğrusu.

muratozt
01 Haziran 2015, 11:14
2. motor olarak almak istiyorum fakat işte sinek küçüktür ama mide bulandırır durumları, ilginç tarafı satana kadar çok övmüş sattıktan sonra dövmüş :(

shooter1
01 Haziran 2015, 11:24
sitesinden 2015 Model Fiyatı : 4.085TL yazıyor
çöpe para atmak istiyorsan al, ben bu kadar para vermem

jonkro
01 Haziran 2015, 12:23
Kardeş ben 1 senedir bu motorun peşindeydim. Sıfırı Antep'te yoktu. Mersinde birisiyle anlaştım,adam 2250 ye bırakacaktı.Motoru da çok temizdi ama niyeyse gidesim gelmedi ve almadım. Sonra bu yukardaki herifin motoruna baktım en ucuzu bu diye. Bana on numara motor dedi, yurtdışına gidecem diye satıyorum dedi. İki gün sonra motordan ses geliyor yazmıştı arkadaşının Youtube sayfasınaydı yanılmıyorsam. Bu yorumu da kişisel çabalarım sonucu buldum ve komple vazgeçtim.

Sana tavsiyem buna vereceğin paraya git 2. el ybr filan al ya da illa monkey diyorsan honda al. Bunlarla ne uğraşıyorsun ?

Seko
01 Haziran 2015, 13:38
Beş farklı kişi kendi motorlarında krank kırarsa motorda kornik sorun vardır ama bir kişi aynı motorda 5 defa krank kırarsa, o zaman adamda kronik sorun var demektir.

muratozt
01 Haziran 2015, 15:18
sitesinden 2015 Model Fiyatı : 4.085TL yazıyor
çöpe para atmak istiyorsan al, ben bu kadar para vermem

yok kardeş zaten 3100 cıvarı bişeye 2014 sıfır buldum bayiden. ybr cbf türü birşey almak istemiyorum, monkey tarzı bişey olsun diyordum ama böyle sorunları varsa sanırım vazgececeğim, hondaya da 7800 veremem maalesef

Mengu16
01 Haziran 2015, 15:22
yok kardeş zaten 3100 cıvarı bişeye 2014 sıfır buldum bayiden. ybr cbf türü birşey almak istemiyorum, monkey tarzı bişey olsun diyordum ama böyle sorunları varsa sanırım vazgececeğim, hondaya da 7800 veremem maalesef
Arazide çok zorlamış olabilirler motor çok düşük hızda maksimum devirde saatlerce çalıştırılmıştır. Normal yolda tapagaz gitsen bile arazide o tarz bir kullanımdaki kadar ısınmaz motor.