PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : merhaba abilerim ehliyetten kalma içerir :D

umuterdogdu
31 Mayıs 2015, 12:36
merhabalar abilerim dün ehliyet sınavından parkuru bir güzel tamamlayıp trafıge adım atar atmaz kaldım :D

tam benım cıktıgım yerde 1 metre var yok ısık varmıs :D haberım dahı yok baktım hocalar yola cıktı bastım gaza sonra yanastı kaldın dedı motor zaten sıkıntılı ıstop etımı edıcekmı dıye dusunurken baktım cıktılar bastım bende :'(

sonra hocaya sordum sınav ne zaman 20 gun dedı 28 ındemı ne sınav dıye mesaj geldi sonra fiyatı dedım kalanlara 140 dedı bır arkadas vardı lan 160 verıceksın mı ne dedı oda kalmıs bısey cozemedım 140 tl dogru bır fıyatmı yoksa baska kursamı gıdım nıye dersenız adapazarı hendek e gıdıyorum yarın temellı olarak kalıcagımız ıcın yerlerı ayarlıyoruz 28 gun sonra sırf ehlıyet ıcın gelmeme gerek varmı fıyat buysa gelıcem degılse hendek de bıyeremı basvurım abılerım ?

Onurhan D
31 Mayıs 2015, 12:58
Fiyat çok demişler.Kalınca meb 2 saat zorunlu ders koyuyor ancak motosikletin saati 20 TL desek 40 TLeder sınav ücreti de 60 TL 100 TL almaları gerekir.

mehmetenis
31 Mayıs 2015, 13:03
Geçmiş olsun kardeşim,olur öyle şeyler demekten kendimi alamıyorum,
Direksiyon Sınavından başarısız olursanız 28 Haziranda tekrar sınava girceksiniz,
Kursunuz devam ederken kaydınızı sildirip başka kursa kayıt olursanız herşeye en baştan başlamak zorunda kalırsınız,
Aldıkları ücret normaldir,Direksiyon Kalma 160TL dir.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:01 ----------

Fiyat çok demişler.Kalınca meb 2 saat zorunlu ders koyuyor ancak motosikletin saati 20 TL desek 40 TLeder sınav ücreti de 60 TL 100 TL almaları gerekir.

Hayır ücret normal bir ders saat ücreti 50TL,direksiyon sınavından kaldığınızda zorunlu olarak ilave 2 saat daha direksiyon eğitimi almak zorundasınız o yüzden 100TL direksiyon 60TL de meb ücreti 160TL

Mexico
31 Mayıs 2015, 13:14
Ben 2 kere kaldim komik sebeplerden. Her kalisimda da 100 tl verdim. Banada 150 vereceksin demislerdi.

umuterdogdu
31 Mayıs 2015, 13:20
ya abilerim yok böyle bişey 3 aydır ehliyetsiz dolasıyorudm dun kurtuldum dıye sevınıyordum gecenlerde bıde ufak kaza yaptım yanı artık ehliyetsiz dolaşmak istemiyorum :'( yaz biticek ya yok böyle bişey :'( ama hep meb in suçu abi ayın 23undekı sınavı ıptal edıp 30 31 e aldı nasıl bir mantık bu ya bız okuyanları hıc dusunmuyorlarmı acaba ?

Dodin
31 Mayıs 2015, 13:30
Fatura makbuz falan istersen düşebilir fiyat, genelde ceplerine ne kalırsa mantığıyla yapılan işler bunlar

umuterdogdu
31 Mayıs 2015, 13:45
evet istim onları ozaman :) ya abi zaten arabayı alalı bir buçuk ay oldu heralde ya deseydı bana bukadar uzun surucek ben gıder ılk motoru alırdım cıkartırdım paşalar gıbıde gezerdım motor alınca arabayla gezılırmı hayır salaklık bende ya of ya 28 gun daha ehliyetsiz evın buralarda surucem yok böyle bişey ya :'( araba ehliyeti ile sürsem çıkartıp polis yine ceza yazıyor ya :'( :farao:

Onurhan D
31 Mayıs 2015, 14:19
[/COLOR]

Hayır ücret normal bir ders saat ücreti 50TL,direksiyon sınavından kaldığınızda zorunlu olarak ilave 2 saat daha direksiyon eğitimi almak zorundasınız o yüzden 100TL direksiyon 60TL de meb ücreti 160TL[/QUOTE]
B sınıfı saat ücreti 50 tl değil mi ?
Motosiklet için 50 TL çok fazla geldi bana.
Forumda ehliyet kursunda çalışan birisi en fazla 30 tl olur motosiklet için demişti.Normalde 20 TL dedi.Gerçi sizinde kursunuz vardı herhalde.

mehmetenis
31 Mayıs 2015, 18:04
[/COLOR]

Hayır ücret normal bir ders saat ücreti 50TL,direksiyon sınavından kaldığınızda zorunlu olarak ilave 2 saat daha direksiyon eğitimi almak zorundasınız o yüzden 100TL direksiyon 60TL de meb ücreti 160TL
B sınıfı saat ücreti 50 tl değil mi ?
Motosiklet için 50 TL çok fazla geldi bana.
Forumda ehliyet kursunda çalışan birisi en fazla 30 tl olur motosiklet için demişti.Normalde 20 TL dedi.Gerçi sizinde kursunuz vardı herhalde.[/QUOTE]

Paşam,senin demenle ne çok olur ne de az olur, sana fazla gelebilir ama honda nın 1 günlük eğitimleri 500 TL, ayrıca ücret ilan bildirimlerinde fiyatlar belirtilmiştir zaten,
Niye A2'lerin fiyatları yüksek sana anlatayım güzel kardeşim , aday geliyor ''abi ben...kursa kayıt olucam ama motor kullanmayı bilmiyorum'' biz tamam diyoruz 10 saat eğitim 50TL den 500TL,aday hemen ''abi fiyat çok yüksek yandaki kurs veya bilmem ne ilçesinde ki kurs 300TL'' eğitim veriyorlar mı? yok motor kullanmayı biliyorsan kaydediyorlar, sonra bir şekilde 3 aşağı 5 yukarı kaydını yaptırıyor ilk çalıştırmada motoru düşürüyor motorun koruma demiri eğiliyor dönerken gazı açıyor hop duvara giriyor, kaldırıma çıkıyor, motorun annesiyle güzel bir birliktelik içine giriyor,
sonra sınavda, dubaların arasından geçerken deviriyor, platformundan düşürüyor,8 çizerken ayağını yere koyduğu için motorla yer arasına sıkıştırıyor,
daha yazıyım mı yani o işle klavye kahramanlığı yapmak olmuyor güzel kardeşim oturduğun yerden yazmak kolay çok pahalı diye ama işin aslını bilmeden konuşma.

Mevzu basit Çocuk direksiyon sınavından kalmış tekrar girmek isterse kalma parasını vermek zorunda,2+2=4 bu kadar basit.

Mengu16
31 Mayıs 2015, 18:19
10 sene önce vitesli motorla bi okul bahçesinde 2 kuka arasında 8 çizip almıştım A2'yi 2 dakika içinde. Şimdi motorları sınavda yola da çıkartıyolar bence gereksiz tehlike. Motoru ehliyet sürmüyor sonuçta, sadece kaza yaptığında yasal olarak sıkıntı çıkmamasını sağlayan bir belge.

hsk
31 Mayıs 2015, 18:42
10 sene önce vitesli motorla bi okul bahçesinde 2 kuka arasında 8 çizip almıştım A2'yi 2 dakika içinde. Şimdi motorları sınavda yola da çıkartıyolar bence gereksiz tehlike. Motoru ehliyet sürmüyor sonuçta, sadece kaza yaptığında yasal olarak sıkıntı çıkmamasını sağlayan bir belge.

Adam kırmızı da geçtiği için kalmış.Şimdi bu adam bir daha geçer mi kırmızı da ve daha da dikkatli olmaz mı etrafa bakmak konusunda ?

phns
31 Mayıs 2015, 19:49
surucu kurslari duz mantik direksiyon sinavindan kalirsan 160 tl istiyorlar. zorunlu olan derside veren biryer gormedim ben daha.

bkrsnmz
31 Mayıs 2015, 20:12
Bende sol şeritten çok gittim diye (yaklaşık yarım dakika ve nedeni de yolun bozuk olmasıydı) kalmıştım ilk direksiyon sınavımdan. Ufacık bir hatanı aramaları kötü bence. Yıpratıcı değil yaptırıcı olmaları gerek. Sistem çok yanlış.

surucu kurslari duz mantik direksiyon sinavindan kalirsan 160 tl istiyorlar. zorunlu olan derside veren biryer gormedim ben daha.

Seni bozmak gibi bi amacım yok ama ben parayı da verdim dersimi de aldım :)

Onurhan D
31 Mayıs 2015, 21:10
Paşam,senin demenle ne çok olur ne de az olur, sana fazla gelebilir ama honda nın 1 günlük eğitimleri 500 TL, ayrıca ücret ilan bildirimlerinde fiyatlar belirtilmiştir zaten,
Niye A2'lerin fiyatları yüksek sana anlatayım güzel kardeşim , aday geliyor ''abi ben...kursa kayıt olucam ama motor kullanmayı bilmiyorum'' biz tamam diyoruz 10 saat eğitim 50TL den 500TL,aday hemen ''abi fiyat çok yüksek yandaki kurs veya bilmem ne ilçesinde ki kurs 300TL'' eğitim veriyorlar mı? yok motor kullanmayı biliyorsan kaydediyorlar, sonra bir şekilde 3 aşağı 5 yukarı kaydını yaptırıyor ilk çalıştırmada motoru düşürüyor motorun koruma demiri eğiliyor dönerken gazı açıyor hop duvara giriyor, kaldırıma çıkıyor, motorun annesiyle güzel bir birliktelik içine giriyor,
sonra sınavda, dubaların arasından geçerken deviriyor, platformundan düşürüyor,8 çizerken ayağını yere koyduğu için motorla yer arasına sıkıştırıyor,
daha yazıyım mı yani o işle klavye kahramanlığı yapmak olmuyor güzel kardeşim oturduğun yerden yazmak kolay çok pahalı diye ama işin aslını bilmeden konuşma.

Mevzu basit Çocuk direksiyon sınavından kalmış tekrar girmek isterse kalma parasını vermek zorunda,2+2=4 bu kadar basit.

Klavye delikanlılığıyla ne alakası var ben anlamadım.Ben sadece soru sordum
saat ücretleri 20-30 TL değil mi diye.Bu kadar sert çıkışınızın da sebebini
de çözemedim.Geçen haftalarda a2 sınavından kalıp 2.girişte ne kadar para
ödeyeceğini soran birisi vardı.Bende 150 TL dedim.Ehliyet kursunda çalışan 'ayzek' adlı üye
bana aynen şu cevabı verdi:

(Bu işte ne kadar bilgin var ? sürücü kursunun söylediklerinden mi ibaret sadece ?
az biraz yukarıyı okursan 2 ders zorunlu eğitimin olduğunu fakat a2 için 50 tl ders
başı olmadığını söyledim dayanak 2003 ten beri sürücü kursunda çalıyorum ilk yardım
artı a2 usta öğreticili yapıyorum neye ne kadar alınıyor gayette iyi biliyorum bakanlığın
belirlediği resmi fiyatlar vardır bu sınırlar geçilmeden kurslar fiyat ilamında bulunurlar
alması gerekende o ücret olur ama genelde fazlasını alırlar sana söyleyeceğim bildiğini
oku ama işin aslı öyle değil. Ben elimden geldiğince güçüm yettiğinc
formdaşlarımın mağdur olmasını istemediğim için söyluyorum adam
kursa kayıt oluyor a2 için sonra forma yazıyor egıtım vermıyolar napıcam
sınav ucreti 100 tl yatıran adamlar var söyluyoruz genede yaranamıyoruz
sımdıde a2 nın saat ucretine 50 diyorlar aslında a2 saatlık ucreti
15-20 b ıcınde 25-35 arasıdır ama b yi 50 den aşagı vermezler
burdada a2 yı 50 tl olarak baz alıyorsunuz kursuna gidip kayıt
olurken yaptıgın sözleşmenin fotokopısını ve aslını görmek istediğini
belirt orda 1 saat lık ders ücretinin ne kadar oldugu yazar resmı fiyatı
yani bakanlıga ben bu fiyattan veriyorum dedıgı fıyat oda 15 ila 20 dir
orda yazanı öde dolandırılıyorsunuz ben buna karşıyım tav oluyorum ayar
oluyorum ne dıyeyim.)

Bende bana bu mesajı yazan kişinin bu işin içinde olduğu için,neyin ne olması gerektiğini bildiği için motosiklet ders saatinin 50 TL çok olduğunu yazdım.Yani ben bana fazla olduğu için değil,olması gerekenin böyle olduğunu bildiğim için fazla dedim.

MotoGlock
31 Mayıs 2015, 22:00
Niye A2'lerin fiyatları yüksek sana anlatayım güzel kardeşim , aday geliyor ''abi ben...kursa kayıt olucam ama motor kullanmayı bilmiyorum'' biz tamam diyoruz 10 saat eğitim 50TL den 500TL,

Resmen hondanın güvenli sürüşüne bir günlük eğitim dedi :D

Adama klavye kahramanlığı , oturduğu yerden konuşmak gibi şeyler saydırmışsınız ama, hondanın 2 günlük eğitimi 470 tl. sabah 8 akşam 5 desek 2 günle çarpınca 16 saat eğitime ( yemek molası vb 2 saat diyelim 2 gün için ) 470 tl veriyoruz. Bu hesaba motosiklet, koruyucu ekipman, benzin, ulaşım, öğle yemeği, içecek ve sağlık hizmetleri dahil.

Sizin saati 50tl olan eğitiminiz(!) ile 16 saatlik 470 tl'lik eğitim karşılaştırılıyorsa,

Matematik hesabınızın 2+ 2 = 4 ün ötesine geçemediğini görmüş oluyoruz.

Onurhan D
31 Mayıs 2015, 22:09

Adama klavye kahramanlığı , oturduğu yerden konuşmak gibi şeyler saydırmışsınız ama, hondanın 2 günlük eğitimi 470 tl. sabah 8 akşam 5 desek 2 günle çarpınca 16 saat eğitime ( yemek molası vb 2 saat diyelim 2 gün için ) 470 tl veriyoruz. Bu hesaba motosiklet, koruyucu ekipman, benzin, ulaşım, öğle yemeği, içecek ve sağlık hizmetleri dahil.

Sizin saati 50tl olan eğitiminiz(!) ile 16 saatlik 470 tl'lik eğitim karşılaştırılıyorsa,

Hayır yani bide ben kötü bişey de yazmadım, tartışma çıkaracak bişeyde yazmadım.Sadece soru sordum motosiklet ders saati 20-30 TL değil mi diye.Bunu dedim diye klavye kahramanlı yapmışım.

MotoGlock
31 Mayıs 2015, 22:20
Bi kulağımızın arkası kaldı, sesimizi çıkarınca da 'auuv' oluyor.

https://www.youtube.com/watch?v=KsMjyQGFJ0Y

phns
31 Mayıs 2015, 22:29
Bende sol şeritten çok gittim diye (yaklaşık yarım dakika ve nedeni de yolun bozuk olmasıydı) kalmıştım ilk direksiyon sınavımdan. Ufacık bir hatanı aramaları kötü bence. Yıpratıcı değil yaptırıcı olmaları gerek. Sistem çok yanlış.

Seni bozmak gibi bi amacım yok ama ben parayı da verdim dersimi de aldım :)

ilk defa senden duydum :)) ilk defa ehliyet alacakken bile kursta direksiyon dersi vermiyorlar :) ben şanlıurfada a2 ehliyete yazildim direksiyon dersi vermediler çogu yer vermiyor diye biliyorum.

umuterdogdu
31 Mayıs 2015, 22:34
ya oraya gıttgımde fotoğraf cekıcegım bıdahakıne o heycanla oraya bakmak kımsenın aklına gelmmez :'( kurs hocası uyarmalıydı bence

ayzek
31 Mayıs 2015, 23:02
Sinav harc ucretin 60 tl dir zorunlu egitim saati 15 ila 20 dir daha fazlasini ödeme kayot olurken yaptigin sozlesmeyi iste vermezlerse ucret karsiligi makbuz kesmesini iste sonra kursun bagli oldugu milli egitim mudurlugune git surucu kurslarina bakan bolumden sube mudurene anlat derdini fiyat incelemesi yaparlar o kursu bi guzel oyarlar icinede bade koyarlar..

mehmetenis
01 Haziran 2015, 14:29
Sinav harc ucretin 60 tl dir zorunlu egitim saati 15 ila 20 dir daha fazlasini ödeme kayot olurken yaptigin sozlesmeyi iste vermezlerse ucret karsiligi makbuz kesmesini iste sonra kursun bagli oldugu milli egitim mudurlugune git surucu kurslarina bakan bolumden sube mudurene anlat derdini fiyat incelemesi yaparlar o kursu bi guzel oyarlar icinede bade koyarlar..

Bugüne kadar hangi kursu oymuşlar içini bir tane örnek göstersene ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:29 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:21 ----------

Peki çok bilmiş kardeşim honda eğitimlerin saatlerini yanlış yazmış olabilirim ama eğitim esnasında motosikleti düşürdüğünde grenajını kırdığında ne oluyor veya gidonu yamulttuğunda veya kaldırıma çıkıp motoru tepe taklak yaptığında ? Eminim ki honda canın sağolsun demiyordur.

Sonuçta ehliyeti honda veya başka eğitim veren yerler vermiyor ehliyeti biz veriyoruz.

oluroyle
01 Haziran 2015, 14:37
Geçmiş olsun kardeşim,olur öyle şeyler demekten kendimi alamıyorum,
Direksiyon Sınavından başarısız olursanız 28 Haziranda tekrar sınava girceksiniz,
Kursunuz devam ederken kaydınızı sildirip başka kursa kayıt olursanız herşeye en baştan başlamak zorunda kalırsınız,
Aldıkları ücret normaldir,Direksiyon Kalma 160TL dir.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:01 ----------

cevap,bilgilendirme için teşekkürler :)

Sn. konuyu açan arkadaşım , olur oyle , üzülme :P