PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : (videolu) yol ortasında kapı açana tebriklerim .

adonis84
31 Mayıs 2015, 11:24
https://www.youtube.com/watch?v=Qces03fJJrw&feature=youtu.be

yol ortasıda kapı yanından geçiceksem mutlaka çok yavaşlar ve ayandan sürücü ve yolcuyu izlerim.

Volteria
31 Mayıs 2015, 11:34
Hiç geri kapatmaya fln da çalışmıyor pişkin pişkin. Forumdayız ağzımı bozmak istemiyorum, "onların 30 saniyesi, bizim hayatımızdan değerli"

Mengu16
31 Mayıs 2015, 11:34
Sessizce yaklaşmışsın. Yaklaşırken bolca kornaya basarsan kapıyı açmıyolar. Yeni duran yolcu indirecek taksinin sağından geçmeden önce yaklaşırken bolca düt düt çektim kapıyı aralamadılar bile.

adonis84
31 Mayıs 2015, 11:44
Sessizce yaklaşmışsın. Yaklaşırken bolca kornaya basarsan kapıyı açmıyolar. Yeni duran yolcu indirecek taksinin sağından geçmeden önce yaklaşırken bolca düt düt çektim kapıyı aralamadılar bile.

kornoaya şoför bakabilir ama yolcular hiç bakmıyor tecrübeyle sabittir, ben kendimi hiç riske atmam dikkatli giderim aynadan onları izlerim olabildiğince de yavaşlarım .

pcmnyk
31 Mayıs 2015, 12:00
hepsi böle. ama o aradan geçmemen gerekir o yüzden bişey diyemiyoruz. senin olayın aynısı her zaman yavaş gitmek lazım. hız yapmamak lazım. buda benden olsun.

https://www.youtube.com/watch?v=1XOSggH5-Rg&feature=youtu.be

GB79
31 Mayıs 2015, 12:04
Pişkin pişkin "eyvallah hacı" selamı veriyor bir de :mrgreen:

ARçİL
31 Mayıs 2015, 12:20
Aracı kullanan zat nerde durulur bilmiyor yolcusuda arabanın kapısı nasıl açıldığını bilmeyince olan bizlere oluyor. Kapıyı sağ elle değilde sol eliyle açsa bir zahmet aynayada barkardı mal

Phoenixs
31 Mayıs 2015, 12:52
Ya beyler kesinlikle motor Sürücüsü haklı diyecek lafım yok da adam yolun ortasında Durmuş ya biri inecek ya biri binecek ya adres vs soracak bizler motorcular olarak zaten yol ortasında duran bi araç gördüğümüz zaman nasıl davranmamız gerektiğimizi bilmeliyiz.Video da motoru Süren arkadaş da zaten temkinli yaklaşmış arabadan inen arkadaşın terbiyesizliği ama şunu unutmayalım ki hayatında hiç motosiklet sürmeyen birisi motosiklet Kültürünü bilmez

DKN
31 Mayıs 2015, 13:29
duran arabanın yanından kapıyı açarsa duracak hızda geçilir zaten. araba sürücüsüne gelince; dört lüleri yakmasa ve yolun sağında solunda arabalar park halinde olsa dahi sağa yanaşması gerekirdi. motorda çalışmıyo bu arada :mrgreen:

Ayrton_SENNA
31 Mayıs 2015, 13:48
Trafik kurallarından bihaber, dikkatsiz, vurdumduymaz bir sürücü daha.
34PJH03
34 PJH 03

adonis84
31 Mayıs 2015, 20:33
duran arabanın yanından kapıyı açarsa duracak hızda geçilir zaten. araba sürücüsüne gelince; dört lüleri yakmasa ve yolun sağında solunda arabalar park halinde olsa dahi sağa yanaşması gerekirdi. motorda çalışmıyo bu arada :mrgreen:
rolanti ayarını yapmıştım biraz düşük kalmış :mrgreen:

oguzhanlal
31 Mayıs 2015, 20:40
Ben de sizin gibi çok dikkat ederim ancak bazen gözden kaçırdığım oluyor. 2 kez taksi kapısına çarptım.
İkisinde de hızım 20 nin altındaydı yere bile düşmedim. Yavaşlamak her zaman iyidir. Eldiven ve dizlik kullanmak da öyle

mete_han
31 Mayıs 2015, 21:23
sayın forum arkadaşım...adam öküz tamam...kapıyı açan da davar...e peki sen neden araya giriyorsun...kendini boşluğa atıyorsun...trafik kurallarına göre (bildiğim kadarıyla o aradan geçemezsin...tamam yolda çizgi de yok...karayollarıda hatalı (az da olsa) ama biraz sabredemezmiydin...Allah korusun kapı sen tam geçerken açılsaydı sol ayağın dizin elinnde ciddi bir kesik veya kalıcı sakatlık olsaydı şimdi neyi tartışıyor olurduk...senin sabırsızlığını...ve aldığın riski...yani başına bir iş gelseydi bu senin sabırsızlığın nedneiyle olurdu...motorunda çapır...yani yeteri kadar geniş ve enlemesine iri...kendini commuter sürüyorum sanma...ben o araya girsem ( ki bend egiriyorum) bir kaç kez kornaya basardım...kornayada basmamışsın...

hadi o kapıyı açan bir çocuk olsaydı...çocuk bu nerden bilsin anlasın ana babasıda öküz ise farketmediyse o çocuğa çarpma olsaılığın bile vardı...motorcuysan en az risk seçeneğini tercih etmelisin...bence o motorla kuryevari hareketlere girme...bence sen hatalısın...(kendini riske atarak) ...ben araclara zaten hep öküzlermiş gibi baktığımdan onlardan her türlü ters hareketi beklediğimden kendimde hata aramaya bakıyorum...bence sen forumda ünlü oldun...bir dahaki videonu sabırsızlıkla bekliyorum...kaç motorcu o aradan geçmek isteyecek diye istersen bir anket de yapabiliriz...millet enayimi risk alsın...hiç motorcu hissiyatın da mı yok o kapının açılabileceğine dair..bile bile lades gibi kendini araya dereye atıyorsun...unutma risk attığın şey senin canın malın hastanede yatacağın günler işinden gücünden geri kalman Allah korusun engelli kalma ihtimalin vesaire...ama o yavşak sadece bir kapı değişimi yapıp hayatına sktrolacak...değer mi...sağlığına zarar gelirse kimin haklı olup olmadığı benim fazla umrumda olmaz..giden sağlık olur...giden huzur olur...

shadowmaster
31 Mayıs 2015, 21:39
@adonis; tebrikler !
Saydırsan böyle etkili olmazdı, emin ol bu adam bir dahaki sefere arkaya bakacak :)

Sokollu
31 Mayıs 2015, 21:41
Metehandro abi ne yaptın ya :silent: Arka kapı bile açılsa adam freni koyunca zank diye duracak hızda sürüyor zaten. Ne sakatlığı, ne hastanesi ?

mete_han
31 Mayıs 2015, 21:45
Metehandro abi ne yaptın ya :silent: Arka kapı bile açılsa adam freni koyunca zank diye duracak hızda sürüyor zaten. Ne sakatlığı, ne hastanesi ?

yok abi o araya girmeyecen...ha araç takip mesafesinide koru falan demiyorum sadece bir kaç saniye bekleseydi ne olurdu diyorum...motorcu adam bu riskleri almayacak...şimdi bak aga aracların camları kapalıdır...motorun sesi vs duymaz radyo açıktır inerken sohbet ediyorlardır dikkat dağınıktır...duracak mesafe kadar hız konusuna girmiyorum çünkü tam kapı hizasına geldiği anda açılabilirdi o kapı anlıyosun dimi saliselik anda tam diz ordayken bile açar bu öküzler kapıyı...

aynı buna benzer bir duruma şahit oldum...Barbaros Bulvarında CBR600 f taksinin tam yanındayken kapı açılıyor sol parmakdan darbeyi bir alıyor arkadaş motorumu tutsun parmağının acısını yaşasın şaşırdı kaldı...ben müdahale ettim motorunu tuttum kenara geçti uzandı ağrıdan duramadı...o kadar yavaşız ki tam önümde adam...ulan 600 f sesinide duymadın diyosun ama öküz kadın açtı kapıyı işte...600 f de benim zar zor girebileceğim araya girdi milim milim gidiyorduk...

adonis84
31 Mayıs 2015, 21:54
sayın forum arkadaşım...adam öküz tamam...kapıyı açan da davar...e peki sen neden araya giriyorsun...kendini boşluğa atıyorsun...trafik kurallarına göre (bildiğim kadarıyla o aradan geçemezsin...tamam yolda çizgi de yok...karayollarıda hatalı (az da olsa) ama biraz sabredemezmiydin...Allah korusun kapı sen tam geçerken açılsaydı sol ayağın dizin elinnde ciddi bir kesik veya kalıcı sakatlık olsaydı şimdi neyi tartışıyor olurduk...senin sabırsızlığını...ve aldığın riski...yani başına bir iş gelseydi bu senin sabırsızlığın nedneiyle olurdu...motorunda çapır...yani yeteri kadar geniş ve enlemesine iri...kendini commuter sürüyorum sanma...ben o araya girsem ( ki bend egiriyorum) bir kaç kez kornaya basardım...kornayada basmamışsın...

hadi o kapıyı açan bir çocuk olsaydı...çocuk bu nerden bilsin anlasın ana babasıda öküz ise farketmediyse o çocuğa çarpma olsaılığın bile vardı...motorcuysan en az risk seçeneğini tercih etmelisin...bence o motorla kuryevari hareketlere girme...bence sen hatalısın...(kendini riske atarak) ...ben araclara zaten hep öküzlermiş gibi baktığımdan onlardan her türlü ters hareketi beklediğimden kendimde hata aramaya bakıyorum...bence sen forumda ünlü oldun...bir dahaki videonu sabırsızlıkla bekliyorum...kaç motorcu o aradan geçmek isteyecek diye istersen bir anket de yapabiliriz...millet enayimi risk alsın...hiç motorcu hissiyatın da mı yok o kapının açılabileceğine dair..bile bile lades gibi kendini araya dereye atıyorsun...unutma risk attığın şey senin canın malın hastanede yatacağın günler işinden gücünden geri kalman Allah korusun engelli kalma ihtimalin vesaire...ama o yavşak sadece bir kapı değişimi yapıp hayatına sktrolacak...değer mi...sağlığına zarar gelirse kimin haklı olup olmadığı benim fazla umrumda olmaz..giden sağlık olur...giden huzur olur...

abi sakin ol biraz, kayınçosu eve gelmiş yeni damat gibisin, benim hızım belli yapıcam hareket belli dünkü çocuk değilim 15 snedir bunun üstünde yaz kış sürüyorum ben 20 metreden o adamın ineceğini anladım zaten, aynasına bile bakıyorum geçerken, zaten verdiğim mesajda korna seni korumaz, yavaş git, temkinli git pat diye girme araya diyorum, aracın 1 metre dışında duruyorum, son saniye kurtulmuş falan değilim , bu arada eğer youtube kanalıma abone olursan hem geçmiş hem gelicek vidceolarımı izleyebilirsin,

redlion999
31 Mayıs 2015, 21:58
Ara sokak,trafik yok.. Adam yolun ortasında durmuş.. Ne yapabilir ki başka? Adamın orada istediği 10 sn.. Düğün mevsimi geldi arkadaşlar millet karısını,kayınvalidesini kuaföre götürüyor aceleyle yetişmek için kapı açarlar, koşa koşa arabaya gelirler..

Şu sağdan soldan geçme işini bol korna eşliğinde trafikte yapalım. Derseniz ki videoda kim suçlu? Ben motosiklet sürücüsü derim.. Orada yolcu indirmiyor değil de kedi yada topu yola kaçmış arkasında topuna koşan çocuk olabilirdi. Sağdan gaz açtığında o çocuğu ezebilme ihtimali var..

Dersen ki sen ne yapardın? Solundan yaklaşıp korna çalıp dururdum(arabanın ön tarafını görene kadar yavaş gelirdim).. Göz teması kurduktan sonra devam ederdim..

mete_han
31 Mayıs 2015, 22:00
abi sakin ol biraz, kayınçosu eve gelmiş yeni damat gibisin, benim hızım belli yapıcam hareket belli dünkü çocuk değilim 15 snedir bunun üstünde yaz kış sürüyorum ben 20 metreden o adamın ineceğini anladım zaten, aynasına bile bakıyorum geçerken, zaten verdiğim mesajda korna seni korumaz, yavaş git, temkinli git pat diye girme araya diyorum, aracın 1 metre dışında duruyorum, son saniye kurtulmuş falan değilim , bu arada eğer youtube kanalıma abone olursan hem geçmiş hem gelicek vidceolarımı izleyebilirsin,

tecrübeli olabilirsin doğru ama aracların ne kadar öküz olduğuna dair bir video linki atıyorum bak...alınan riskler sonrası olacaklara herkes hazır olsun...hastane..kestane adliye sonrası...

https://www.youtube.com/watch?v=UUD4kRIZsks&feature=youtu.be

senin durumun yine masum ama bu riskleri almayın...adam öküz...adam yavşak adam ebesinin damı...banane...senin canın yancakmı sen hastanelerde perişan olacanmı ona bakarım...sen asfaltı öptükten sonra yüzde yüz haklıymışsın inan çok önemsemem...ateş düştüğü yeri yakacaktır...

kornaya basmak paraylamı...devlet vergisindemi..asıl kornaya bi uyarı yap...korna basaydın bari...kardeş yanlış anlama bak kırıcı olmak istemiyorum ama çok gevşek hareketler yapıyorusnuz...yahu bahse konu senin canın sağlığın...gerisi teferruat...

birde bu kamerada valla hep hızlı gibi görünüyo motorcu argadaşlar...nedense kamera olunca artcın gibi hissediyorum kendimi...:P

bide mesajımı okudumda smıley kullanmayınca hiddetle yazmışım gibi yav...:P

adonis84
31 Mayıs 2015, 22:19
Ara sokak,trafik yok.. Adam yolun ortasında durmuş.. Ne yapabilir ki başka? Adamın orada istediği 10 sn.. Düğün mevsimi geldi arkadaşlar millet karısını,kayınvalidesini kuaföre götürüyor aceleyle yetişmek için kapı açarlar, koşa koşa arabaya gelirler..

Şu sağdan soldan geçme işini bol korna eşliğinde trafikte yapalım. Derseniz ki videoda kim suçlu? Ben motosiklet sürücüsü derim.. Orada yolcu indirmiyor değil de kedi yada topu yola kaçmış arkasında topuna koşan çocuk olabilirdi. Sağdan gaz açtığında o çocuğu ezebilme ihtimali var..

Dersen ki sen ne yapardın? Solundan yaklaşıp korna çalıp dururdum(arabanın ön tarafını görene kadar yavaş gelirdim).. Göz teması kurduktan sonra devam ederdim..

bu zihniyete sahipken bence hatalı sensin düğün dönemi diye insanlar istediği trafik kuralını çiğneyebilir,gider gelir, yol üstünde kuaföre saç yaptırıcak, kırmzıda da geçsin demi
kornaya bakan yolcu daha ömrümde göremedim , belki de bana denk gelmemiştir, saatte 20 km hızla önüme bakarken her tür canlıyı görebilirim sanırım göz temasını aynadan yapıyorum ben, anlatmaya çalıştığımda yavaş gelinmesi , görerek hareket edilmesi , suçlu arıyosunuz da bi kaza mı yapmışım da suçlu arıyosun anlamadım , suçlu araç sürücüsü adam durmaması gerek yerde durmuş aracını 10 metre ilerletip sağa çekip yolcusunu müsait bi yerde indirecek işte , bana suçlu diyebilmen için geçerken araca yada yayaya vurmam gerekirdi , kaza atlatmış bile değilim
ama sen zihniyetini değiştirmelisin, düğün mevsimi, av mevsimi, okul mevsimi, insanlar istedikleri kuralı çiğnesin öğle mi ? çok ilginçsiniz

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:19 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:13 ----------

tecrübeli olabilirsin doğru ama aracların ne kadar öküz olduğuna dair bir video linki atıyorum bak...alınan riskler sonrası olacaklara herkes hazır olsun...hastane..kestane adliye sonrası...

https://www.youtube.com/watch?v=UUD4kRIZsks&feature=youtu.be

senin durumun yine masum ama bu riskleri almayın...adam öküz...adam yavşak adam ebesinin damı...banane...senin canın yancakmı sen hastanelerde perişan olacanmı ona bakarım...sen asfaltı öptükten sonra yüzde yüz haklıymışsın inan çok önemsemem...ateş düştüğü yeri yakacaktır...

kornaya basmak paraylamı...devlet vergisindemi..asıl kornaya bi uyarı yap...korna basaydın bari...kardeş yanlış anlama bak kırıcı olmak istemiyorum ama çok gevşek hareketler yapıyorusnuz...yahu bahse konu senin canın sağlığın...gerisi teferruat...

birde bu kamerada valla hep hızlı gibi görünüyo motorcu argadaşlar...nedense kamera olunca artcın gibi hissediyorum kendimi...:P

bide mesajımı okudumda smıley kullanmayınca hiddetle yazmışım gibi yav...:P

metehan abi sana katılıyorum çok haklısın bende senle aynı şeyleri anlatmaya çalışıyorum zaten, galiba kamera yüzünden hızlı gibi görünüyorum, ama km saatime bakarsan 20-25 km hızla gittiğimi görürsün, yoksa 20 km le ile gevşek hareket yapmadığımı görürsün , amacım sadece adamı çekmek ve uyarmaktı, :queen:

mete_han
31 Mayıs 2015, 22:40
ganga sen bir daha böyle mayın gibi ortada durmuş araclardan uzak kal olur mu...bekleyeceğin 5 saniyeydi...sadece 5 saniye...adam bişeyler dedin...adam belki arıza...ne diyon lan sen değişik deyip çaksa napcan :) 155 i ararsın artık...her ihtimali düşün aga ...:king:

redlion999
31 Mayıs 2015, 22:49
bu zihniyete sahipken bence hatalı sensin düğün dönemi diye insanlar istediği trafik kuralını çiğneyebilir,gider gelir, yol üstünde kuaföre saç yaptırıcak, kırmzıda da geçsin demi
kornaya bakan yolcu daha ömrümde göremedim , belki de bana denk gelmemiştir, saatte 20 km hızla önüme bakarken her tür canlıyı görebilirim sanırım göz temasını aynadan yapıyorum ben, anlatmaya çalıştığımda yavaş gelinmesi , görerek hareket edilmesi , suçlu arıyosunuz da bi kaza mı yapmışım da suçlu arıyosun anlamadım , suçlu araç sürücüsü adam durmaması gerek yerde durmuş aracını 10 metre ilerletip sağa çekip yolcusunu müsait bi yerde indirecek işte , bana suçlu diyebilmen için geçerken araca yada yayaya vurmam gerekirdi , kaza atlatmış bile değilim
ama sen zihniyetini değiştirmelisin, düğün mevsimi, av mevsimi, okul mevsimi, insanlar istedikleri kuralı çiğnesin öğle mi ? çok ilginçsiniz

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:19 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:13 ----------

Bir kere daha açıklayacağım uzun uzun.. Sizden umudum yok ama konuyu okuyan başka arkadaşların sürüşüne olumlu bir etkim olur umarım..

Benim zihniyetimi bir kenara bırakırsak;

Düğün dönemi diye istediği trafik kuralını çiğneyebilir demiyorum ben ÇİĞNERLER diyorum.. Kimsenin umurunda değil değil o kurallar kaç defa polisin yolun ortasında yolcu indiren birisine trafik cezasını gördün? İnsanlar kırmızı ışıkta da geçer, ters yönden son hızda gelirler.. Bu ülkeye hollanda muamelesi yapmayın arkadaşlar trafik kurallarını etrafta polis yoksa takan yok.. Ben 5 kaburgamı kırdıktan sonra hastane ve motosikletimin masrafını ödese veya hapse girse ne yazar?

Ben neden soldan yaklaşırdım dedim? Çünkü yolcular kornaya BAKMAZ.. Ama şöför bakar.. Yolun ortasında duran şöförlerde arkadan biri gelebilir diye ufak bir stres olur.. Bizde bundan yararlanıp algısı biraz açık olan insana kornayla SOLUNA yaklaştığımızı belli ediyoruz.. O yüzden soldan kapı açılma olasılığı sağa göre daha az.. İndirdik mi kaza olasılığını?

20 km hızla arabanın önünde çömelmiş birisini veya kediyi görebiliyorsanız tebrik ederim.. Ben dururken bile farkedemiyorum.. X-ray gözleriniz yoksa sizinde fark edebileceğinizi sanmıyorum..

Ee o zaman adamın nesi suçlu kaza mı olmuş? Burada ikinizde suçlusunuz.. O doğru yerde yolcu indirmemekten siz sağdan geçmeye çalışmaktan..

c) Araçların sağından veya banketten yararlanmak suretiyle geçmek yasaktır.(Geçme kuralları 5-c Bknz:Kurallar (http://www.udybelgesi.com/trafik_g%C3%BCvenligi_s%C3%BCr%C3%BCc%C3%BClerin_u yacagi_diger_kurallar.asp))

Kuralları bir kenara atalım ama.. Türkiyede tüm kurallara uysak hayatta kalamayız zaten(Türkiye de ölün turistlere bakabilirsiniz)İhtimal hesaplamanız yeterli değil orada.. O kapının açılma ihtimalini hesaplayamamışsınız ve bu olay gerçekleşmiş..

Kaza atlatan ben değilim sizsiniz.. Benim zihniyetim 3 yıldır istanbul trafiğinde 1 kere bile böyle tehlikeye sokmadı.. Evet çoğu zaman arkadaşlarımdan 5-10 dk sonra vardım ama vardım.. Tek kazam belediyenin çimleri gece 2 de sulamasını tahmin edememiş olmamdı ki orada da suçlu benim yeterli hesaplama yapmamamdan..

MELİH
31 Mayıs 2015, 22:59
bir defasında sıkışık trafikte kozyatağı carefourun orlarda hayvan mercedesin biri önüme fırladı. tüm arabalar tek sıra duruyor. motorlar. en soldan devam ediyor. bu hayvanda bunu biliyor ama bilerek yolumu kapadı. sanırım motorların trafikte ilerlemesi sinirini bozdu. bende gaz kesmeden sol aynasını alıverdim. ve yola devam ettim. öyle kalakaldı öküz. bunlara böyle yapacaksın ki anca akılları başlarına gelsin.

adonis84
31 Mayıs 2015, 23:15
Bir kere daha açıklayacağım uzun uzun.. Sizden umudum yok ama konuyu okuyan başka arkadaşların sürüşüne olumlu bir etkim olur umarım..

Benim zihniyetimi bir kenara bırakırsak;

Düğün dönemi diye istediği trafik kuralını çiğneyebilir demiyorum ben ÇİĞNERLER diyorum.. Kimsenin umurunda değil değil o kurallar kaç defa polisin yolun ortasında yolcu indiren birisine trafik cezasını gördün? İnsanlar kırmızı ışıkta da geçer, ters yönden son hızda gelirler.. Bu ülkeye hollanda muamelesi yapmayın arkadaşlar trafik kurallarını etrafta polis yoksa takan yok.. Ben 5 kaburgamı kırdıktan sonra hastane ve motosikletimin masrafını ödese veya hapse girse ne yazar?

Ben neden soldan yaklaşırdım dedim? Çünkü yolcular kornaya BAKMAZ.. Ama şöför bakar.. Yolun ortasında duran şöförlerde arkadan biri gelebilir diye ufak bir stres olur.. Bizde bundan yararlanıp algısı biraz açık olan insana kornayla SOLUNA yaklaştığımızı belli ediyoruz.. O yüzden soldan kapı açılma olasılığı sağa göre daha az.. İndirdik mi kaza olasılığını?

20 km hızla arabanın önünde çömelmiş birisini veya kediyi görebiliyorsanız tebrik ederim.. Ben dururken bile farkedemiyorum.. X-ray gözleriniz yoksa sizinde fark edebileceğinizi sanmıyorum..

Ee o zaman adamın nesi suçlu kaza mı olmuş? Burada ikinizde suçlusunuz.. O doğru yerde yolcu indirmemekten siz sağdan geçmeye çalışmaktan..

c) Araçların sağından veya banketten yararlanmak suretiyle geçmek yasaktır.(Geçme kuralları 5-c Bknz:Kurallar (http://www.udybelgesi.com/trafik_g%C3%BCvenligi_s%C3%BCr%C3%BCc%C3%BClerin_u yacagi_diger_kurallar.asp))

Kuralları bir kenara atalım ama.. Türkiyede tüm kurallara uysak hayatta kalamayız zaten(Türkiye de ölün turistlere bakabilirsiniz)İhtimal hesaplamanız yeterli değil orada.. O kapının açılma ihtimalini hesaplayamamışsınız ve bu olay gerçekleşmiş..

Kaza atlatan ben değilim sizsiniz.. Benim zihniyetim 3 yıldır istanbul trafiğinde 1 kere bile böyle tehlikeye sokmadı.. Evet çoğu zaman arkadaşlarımdan 5-10 dk sonra vardım ama vardım.. Tek kazam belediyenin çimleri gece 2 de sulamasını tahmin edememiş olmamdı ki orada da suçlu benim yeterli hesaplama yapmamamdan..
birincisi videoyu izlemediğinizi anlıyorum yada gerçekten sizin gözleriniz için bi sıkıntı söz konusu, çünkü : ben bi kaza atlatmadım çünkü kontrollü şekilde aracın yaklaşık 1 metre arka sağında durdum, geçme kuralları 5/c yi çiğnemedim çünkü aracı hiç geçmedim yada geçmeye çalışmadım çünkü durdum( hatta motorum stop etti) ,
2. si yol ortasında duran bi aracın önünde çömelmiş bi adam ilginç gelebilir, eğer denk gelirsem mutlaka buraya görüntüsünü koyarım, ama gerçekten çok komik olurdu ama öle de bi adama yapabileceğimiz bişey yok ,
3. sü önceki aracı geçmek istediğinizde soldan yaklaşıp korna çalma konusunda size hak veriyorum , geçmek istersen doğrusu soldan kornalı geçmek evet ,
bende size kazalarımı anlatayım,
bu sene çok kar yağdığında videolu görüntüleri sitede mevcut 10 la giderken 2 kere buzda motor kompresyonundan kayıp düştüm,tek hatam çok riskli bi günde motora binmekti.
geçen sene de ataköy ışıklarda kırmızı yandı sağ şeritte şeridi ortalamış bekliyorum pazar sabahı saat sabah 8 , kırmızıdan yeşile 16-17 saniye var daha, sol şeridim boş , adam arkadan geldi 30 km hızla gelip tam arkadan bana çarptı,ben yerdeyim tabi bundan önceki tigerim hasarlı, ben ufak tefek sıyrıklarla atlattım .
sen ne yaparsan yap hangi kuralı uygularsan uygula öndeki aracın, arkadaki aracın ne yapacağını tahmin ederek hayatta kalırsın ,

DKN
31 Mayıs 2015, 23:22
motorcu motorcuya düşmandır derlerdi de inanmazdım. şunların yaptığı muhabbete bak. yüz yüze gelseniz bu kadar sert konuşabilicek misiniz ?

@hmet42
31 Mayıs 2015, 23:56
kim haklı kim haksız boşverelim de biz en iyisi herzaman dikkat edelim.her ihtimali düşünelim.yoksa kaza olduktan sonra istersek yüzde yüz haklı olalım .canımız yandıktan sonra neye yarar.
birde benim şu dikkatimi çekiyor kaskına kamera takan bazı motorcular trafikte sanki özellikle milletin kusurunu bulayım da çekeyim videoya diye düşünüp av arayan avcı gibi dolaşıyor.adonis yanlış anlama sözüm kesinlikle sana değil.
birçoğumuz trafikte hem motor hemde araba kullanıyoruz.motor kullananlar genelde araç sürücülerinin ne kadar kural tanımaz olduğu, trafik kurallarını bilmediğinden falan bahseder sürekli. DE . Allah aşkına bilinçli motor kullananlar tabiki var ama çoğu motorcu arkadaşta kuralları hiçe sayıyor trafikte.kaskımızda aracımızda kamera olması tabiki çok faydalı.bi kaza yapmamaız durumunda haklıysak haklılığımızın ıspatı olur.
Ama ne olur şu kameraları özellikle millet bi faul hareket yapsa keşke de onu çeksem diye düşünmeyelim.

berkekolik1
01 Haziran 2015, 00:00
motorun markası ney acaba? Bu arada ben döverdim :)

adonis84
01 Haziran 2015, 00:05
kim haklı kim haksız boşverelim de biz en iyisi herzaman dikkat edelim.her ihtimali düşünelim.yoksa kaza olduktan sonra istersek yüzde yüz haklı olalım .canımız yandıktan sonra neye yarar.
birde benim şu dikkatimi çekiyor kaskına kamera takan bazı motorcular trafikte sanki özellikle milletin kusurunu bulayım da çekeyim videoya diye düşünüp av arayan avcı gibi dolaşıyor.adonis yanlış anlama sözüm kesinlikle sana değil.
birçoğumuz trafikte hem motor hemde araba kullanıyoruz.motor kullananlar genelde araç sürücülerinin ne kadar kural tanımaz olduğu, trafik kurallarını bilmediğinden falan bahseder sürekli. DE . Allah aşkına bilinçli motor kullananlar tabiki var ama çoğu motorcu arkadaşta kuralları hiçe sayıyor trafikte.kaskımızda aracımızda kamera olması tabiki çok faydalı.bi kaza yapmamaız durumunda haklıysak haklılığımızın ıspatı olur.
Ama ne olur şu kameraları özellikle millet bi faul hareket yapsa keşke de onu çeksem diye düşünmeyelim.

çok hak veriyorum sana ben arabalardan ne çekiyosam motorlardan da aynı şeyleri çekiyorum , istanbulda trafikte motor sürüyosan hiç bişi yapmana gerek kalmıyo zaten gelip onlar seni buluyolar ,

bu aradan motorum kanuni tiger ama biraz farklı , dövme konusuna gelince trafikte kavga etmiyorum, etmemeye özen gösteriyorum , en son çare olmalı kavga biri size bu şekilde bulaşmazsa da kimseye bulaşmayın.

sezer0696
01 Haziran 2015, 06:41
bide guluyo sagol diyo bi koyacan geri actıgı kapıyı kapatıp oturup kacacak

Murat.K.
01 Haziran 2015, 07:39
Ara sokaktasın araçlar sağlı sollu park etmişler. Belkide adamın evinin önü? Lütfen 2 teker her zaman haklıdır modundan çıkın. Aradan Geçmek bir hak değil, lükstür. Hep kurallardan bahsediyorsunuz ya, aradan motosiklet geçebilir diye bir kural yok.

Siz Allahtan yavaştınız ve bir aksilik olursa diye beklediniz. ya aradan geçmeyi bir hak olarak görüp devam etse idiniz? Olmaz demeyin, bir anlık dalgınlık ile neler oluyor. Trafikte motorcunun milim yanında geçerek o aralara dalmaya çalışan motorcular var. Geçtiğimiz hafta bu zihniyette bir motor sürücüsü başka bir motor sürücüsünün devrilmesine neden oldu.

Ara sokaklarda önünüze çocuk fırlar, kedi köpek çıkar, yaşlı biri dalgınlıkla evinin kapısından çıkar yola adım atar . Bunlarıda aradan Geçmek haktır diyen arkadaşlar düşünsün.

Sen aradan Geçmiyor musun? Evet geçiyorum. Uygun ise geçiyorum, yavaş geçiyorum, korna çala çala geçiyorum ama açılabilecek bir kapıya veya önüme çıkabilecek bir yayaya kızmadan, en önemlisi me kendimi nede Başkasını riske atmamaya çalışarak geçiyorum. Baktım alan dar aynen bir araba gibi Sırada bekliyorum.

Birde bu kameralar çıktığından beri 2 teker hep haklıdır diyenler her şeyi paylaşır oldu.

telike
01 Haziran 2015, 09:57
ben bu kadar sakin olamıyorum

Serk21
01 Haziran 2015, 10:06
Yandan geçmek yada yolcu indirmek bir kenara asıl önemli olan 5 metre ileride sağda boş yer varken arabanın neden yolun ortasında durduğu.. Aynaya bakmadan kapı açmak ve arabanın sağından geçmek 2. ve 3. konu bence..

Ben bu gibi durumlarda araçtan inen kişinin üzerine sürüyorum,bazen elcik korumayı LAP diye vuruyorum, durup tip tip bakıyorum =) Böyle böyle terbiye edicez inşallah :D

Alın bir video da benden, adam yolun ortasında kapı açıyor ve ben üzerine yatıp taciz ediyorum =)

https://www.youtube.com/watch?v=mrpReJ5g2n4

Murat.K.
01 Haziran 2015, 10:41
Yandan geçmek yada yolcu indirmek bir kenara asıl önemli olan 5 metre ileride sağda boş yer varken arabanın neden yolun ortasında durduğu.. Aynaya bakmadan kapı açmak ve arabanın sağından geçmek 2. ve 3. konu bence..

Ben bu gibi durumlarda araçtan inen kişinin üzerine sürüyorum,bazen elcik korumayı LAP diye vuruyorum, durup tip tip bakıyorum =) Böyle böyle terbiye edicez inşallah :D

Alın bir video da benden, adam yolun ortasında kapı açıyor ve ben üzerine yatıp taciz ediyorum =)

https://www.youtube.com/watch?v=mrpReJ5g2n4

siz yaya yoluna motor ile girince sıkıntı yok ama? yada tek bacağı olmayan birinin daha ileriye yürüyerek araca öyle binmesini istiyor oluşunuz gayet insani bir yaklaşım? veya hatalı adamın üzerine sürerim gerekirse elcik koruma ile vururum? peki siz yaya yoluna girdiğinizde biri kalksa hatalı olduğunuz için size sopa veya bastonu ile vursa? yada yanından geçerken dengenizi bozacak şekilde iterek terbiye etmeye kalksa?

diğer insanlarda kusur arayacaksanız sizin kusursuz olmanız lazım değil mi?

Serk21
01 Haziran 2015, 14:07
siz yaya yoluna motor ile girince sıkıntı yok ama? yada tek bacağı olmayan birinin daha ileriye yürüyerek araca öyle binmesini istiyor oluşunuz gayet insani bir yaklaşım? veya hatalı adamın üzerine sürerim gerekirse elcik koruma ile vururum? peki siz yaya yoluna girdiğinizde biri kalksa hatalı olduğunuz için size sopa veya bastonu ile vursa? yada yanından geçerken dengenizi bozacak şekilde iterek terbiye etmeye kalksa?

diğer insanlarda kusur arayacaksanız sizin kusursuz olmanız lazım değil mi?

Vıdı vıdı vıdı vıdı, ahlak bekçisi kanatlı melek seni çok biliyosun.

Birincisi Toyota sağa yanaşmış olsaydı ayağı olmayan adam daha çabuk ve rahat binecekti, yani orada arabayı kullananın hatası var zaten bastonlu adama birşey dediğim yok.

2. Evet beni öldürmeye teşebbüs eden adamın üzerine de sürerim,elcik koruma ile de çarparım. Sen sanırım durup ''aa ne güzel üzerime kapı açtınız,az kalsın ortadan 2 ye bölünüyordum teşekkür ederim'' diyorsun böyle durumlarda?

3. Kaldırıma çıktığım yolun yukarısında kapan var, normalde yol benim hakkım ama oradaki esnaf YASAL OLMADIĞI HALDE kaldırımlara masa atıyor ve araba girmesin diye kapanın önüne araba park ediyor. Eğer motosiklet ile geçebileceğim boşluğu bırakarak park etmişlerse geçiyorum (videoda ilk o tarafa bakıyorum geçiş açık mı diye),aksi takdirde mecbur kaldırımdan kısa bir geçiş yapıyorum. Bu sırada yaptığım yanlışın farkında,yavaş,dikkatli ve saygılı oluyorum.Kimsenin üzerine sürmüyorum.

Diğer insanların motorculara vurması vs konusuna gelince,sen rahat ol zaten sürekli yaptıkları şey. Sadece bastonla vurmak ile yetinseler ne ala, resmen öldürmeye teşebbüs ediyorlar hemde hergün.. Daha yazılacak çok şey var ama o videodan anladıklarına bakıyorum, sanırım bu mesajı bile boş yere yazdım.