PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Japon Markaların En iyisi

Sayfa : [1] 2

Hangover
30 Mayıs 2015, 23:38
Arkadaşlar öncelikle iyi geceler.Benim merak ettiğim birşey var.Bu japonlar arasında Yamaha - Honda - Kawasaki - Suzuki hangisi her konuda diğerlerinden iyidir.Yoksa birinin iyi olduğu bir alan diğerinin onu geçtiği farklı alanlar var mı ? Çocukluktan beri hep Kawasaki yi en iyi bilirdik.Güzel bir ss görünce ya da sesini duyunca aha kawasaki geçiyor derdik.gerçektende Kawasaki her alanda üstün mü ? Ve sizin favori japon markanız hangisi ?

Mitoqondri
30 Mayıs 2015, 23:41
Favoriye cevap veriyorum, Kawasaki.. :cat:

hakanens
30 Mayıs 2015, 23:44
Honda kullanıyorum ama suzukiye değişmem ama yamahayı tek geçerim ama kawazaki idolümdür :mrgreen:

MotoGlock
30 Mayıs 2015, 23:45
Az çok bilgimle diyebileceğim,

Honda, garibanın dostu, ucuzluğu ve az yakmasıyla,
Yamaha, son teknolojiyi şekli gidişi ve bunun karşılığında fiyatının ve benzinin tuzlu olmasıyla.
Kawasaki, "Japonyanın ducatisidir o " yani kalitesiyle gidişiyle ve yakmasıyla , bana göre üst kesime hitap etmesiyle,
Suzuki de rahatlığıyla konforuyla, çok iyidir.

Hepsi insana şüphesiz her zevki yaşatır.

Şuanki halimle honda, az daha param olsa yamaha , çok param olsa kawa rahatıma düşkün olsam suzuki alırdım bence :)

Hangover
30 Mayıs 2015, 23:47
Az çok bilgimle diyebileceğim,

Honda, garibanın dostu, ucuzluğu ve az yakmasıyla,
Yamaha, son teknolojiyi şekli gidişi ve bunun karşılığında fiyatının ve benzinin tuzlu olmasıyla.
Kawasaki, "Japonyanın ducatisidir o " yani kalitesiyle gidişiyle ve yakmasıyla , bana göre üst kesime hitap etmesiyle,
Suzuki de rahatlığıyla konforuyla, çok iyidir.

Hepsi insana şüphesiz her zevki yaşatır.

Şuanki halimle honda, az daha param olsa yamaha , çok param olsa kawa rahatıma düşkün olsam suzuki alırdım bence :)

Yamaha Honda dan iyi midir yani ?

MotoGlock
30 Mayıs 2015, 23:51

Şimdi iyimidir sorusu neye göre iyimidir ona karar vermek lazım.

Racinglerine bakarsak iki markanın yamaha daha iyi gider, teknolojisi daha iyidir ama fazla yakar:
Hondada durum bunun biraz tersi gibi, tamam az gidiyorum, ama bunun yanında az yakıyorum.
Şekli herkese göre değişir ama bence 2side birbirinden güzel 2 şekil de bana hitap ediyor :)

Hangover
30 Mayıs 2015, 23:53
Şimdi iyimidir sorusu neye göre iyimidir ona karar vermek lazım.

Racinglerine bakarsak iki markanın yamaha daha iyi gider, teknolojisi daha iyidir ama fazla yakar:
Hondada durum bunun biraz tersi gibi, tamam az gidiyorum, ama bunun yanında az yakıyorum.
Şekli herkese göre değişir ama bence 2side birbirinden güzel 2 şekil de bana hitap ediyor :)

Hani ben hep kafamda Kawasaki > Honda > Yamaha diye sıralıyordum her konuda.Ama Yamaha sanırım Honda dan öndeymiş.Japon tofaşı diyormuş altınelbiseliadam Honda ya :)

erreguay
30 Mayıs 2015, 23:56
hangisinin yağını suyunu eksik temezsen o iyi makinedir :cat::thumleft:

MotoGlock
30 Mayıs 2015, 23:56
Hani ben hep kafamda Kawasaki > Honda > Yamaha diye sıralıyordum her konuda.Ama Yamaha sanırım Honda dan öndeymiş.Japon tofaşı diyormuş altınelbiseliadam Honda ya :)

Bence hepsi birbirinden iyi, daha iyi açıklayacak tecrübeli abilerimiz vardır forumda gelirler birazdan :)

efendy06
30 Mayıs 2015, 23:58
Kawasakinin servis ve parça problemi olduğu bilinen bir gerçek. Öldürdüler güzelim markayı. Yoksa Kawasaki japonların arasında bile ayrıdır.

Yiğit_
31 Mayıs 2015, 00:00

Yamaha genelde ilklerin markasıdır hep ileriyi kovalar.Sanatçı adamlar sonuçta gerek tasarımı gerek gidişi gerek ileri teknolojisi motor üretmeyi sevdikleri için motor üretiyor gibi bir izlenim olşuyor insanda.

Honda ise daha çok ticari kafayla motor üretiyor gibi geliyor.Bir an önce üretelimde satalım tasarmı o kadar önemli değil normal gitsin az yaksın çok satsın çok kazandırsın şeklinde.

ccc67
31 Mayıs 2015, 00:03
Hepsi kaliteli sağlam çok güzel makinalar. Ülkemizde Honda ucuzluğu, parçası, yaygin servis ağıyla daha çok tutuluyor

Blackeagletr
31 Mayıs 2015, 00:05

Böyle birşey yok. Şu marka şu markadan iyidir diye birşey yok.
İyiliğin kıstasına göre değerlendirebilirsin, hangi niteliklere iyi olarak bakıyorsun ? Hız mı, konfor mu, detaycılık mı, teknoloji mi, servis ağı mı, fiyat/performans mı ? İyilik kişisel beklentilere bağlı.

Şöyle şeyler söyleyebilirim,

Honda'nın modelleri daha ergonomik, kullanımı kolaydır, servis ağı çok yaygındır, ikinci el piyasası hep ateş gibidir, ama diğer markaların aynı sınıftaki modellerine göre genel olarak güçsüzdür.
Kawasaki'nin modelleri genel olarak diğer markaların aynı sınıftaki modellerine göre daha güçlüdür, gaz tepkileri serttir, birinci hedefi performanstır, Honda ve Yamaha kadar yaygın servis ağı yoktur. Genelde parça sıkıntısı konusunda konular görürsün.
Suzuki, en "Beni bilen biliyor"cusudur, belli başlı modellerini, rakiplerinin bir tık üzerinde tutmaya çalışır, Hayabusa, V-strom gibi. Ancak ülkemizde yüksek fiyat uygulaması handikapıdır.
Yamaha, en yenilikçisidir, servis ağı Honda kadar yaygındır, bana kalırsa en ucuz fiyata en fazla şeyi sunan markadır. (Xj'ler, MT 07 ve 09 lar, R6 lar)

Gel sen karar ver "İyi" ye :)

Nikkfurie
31 Mayıs 2015, 00:06
motorların toyotası suzuki dir :cat:

Yiğit_
31 Mayıs 2015, 00:07
İyiliğin kıstasına göre değerlendirebilirsin, hangi niteliklere iyi olarak bakıyorsun ? Hız mı, konfor mu, detaycılık mı, teknoloji mi, servis ağı mı, fiyat/performans mı ? İyilik kişisel beklentilere bağlı.

Honda'nın modelleri daha ergonomik, kullanımı kolaydır, servis ağı çok yaygındır, ikinci el piyasası hep ateş gibidir, ama diğer markaların aynı sınıftaki modellerine göre genel olarak güçsüzdür.
Kawasaki'nin modelleri genel olarak diğer markaların aynı sınıftaki modellerine göre daha güçlüdür, gaz tepkileri serttir, birinci hedefi performanstır, Honda ve Yamaha kadar yaygın servis ağı yoktur. Genelde parça sıkıntısı konusunda konular görürsün.
Suzuki, en "Beni bilen biliyor"cusudur, belli başlı modellerini, rakiplerinin bir tık üzerinde tutmaya çalışır, Hayabusa, V-strom gibi. Ancak ülkemizde yüksek fiyat uygulaması handikapıdır.
Yamaha, en yenilikçisidir, servis ağı Honda kadar yaygındır, bana kalırsa en ucuz fiyata en fazla şeyi sunan markadır. (Xj'ler, MT 07 ve 09 lar, R6 lar)

Aynen alınacak en mantıklı japon yamaha.

serkan turha
31 Mayıs 2015, 00:07
Neyi seversen o guzeldir

Hangover
31 Mayıs 2015, 00:10

Anladım.İşte bende sorumda zaten belirtmiştim herhangi birisi herkonuda diğerlerinden üstün mü yoksa biri diğerini geçiyor mu falan.Merak ettiğim çoğu şeyi öğrendim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:10 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:08 ----------

Aynen alınacak en mantıklı japon yamaha.

Yamaha ve Honda nın yakıt konusunda çatışması nasıl olur ? mesela honda cb 125e ve ybr 125 arasında bir karşılaştırma yapsak bilmiyorum ikisi denk cihazlar diye düşündüm yanlış eşleştirme olabilir

BAIIHAN
31 Mayıs 2015, 00:14
genel anlamda birşey söylemek zor.

son 2 yıldır yamaha f/p oranı ile altın çağını yaşıyor. japonlar içinde en sempati beslenebilir, ulaşılabilir, aşık olunabilir motorlar yamahadan çıkıyor.

plectrum
31 Mayıs 2015, 00:47
kaeasaki sorun cıkartıyor ve parcası pahalı diye biliyorum ama honda suzuki yamaha iyidir

kordinaryus
31 Mayıs 2015, 00:48
motosiklet olarak yorum yapamam. ama firma olarak yamaha'nın honda'dan iyi olduğu aşikar. mesela honda'da 3 commuter var şu an. biri her tarafı kısılmış. ön fren kampana, benzin göstergesi bile yok, saçma sapan bi ace. diğeri devir göstergesiz 125 e. diğeri yağ yakan cbf. ama yamaha'nın 1 tane ybr'si var. senelerdir aynı ve ideal motosiklet. keza cub, honda'da innova, win-go, wave zart zurt bir sürü var. hepsinin başka göze batan yeri var. ama yamaha crypton koymuş, adam gibi de yapmış. sırf bu zihniyet için bile honda'dan soğur insan.

Hangover
31 Mayıs 2015, 00:51
motosiklet olarak yorum yapamam. ama firma olarak yamaha'nın honda'dan iyi olduğu aşikar. mesela honda'da 3 commuter var şu an. biri her tarafı kısılmış. ön fren kampana, benzin göstergesi bile yok, saçma sapan bi ace. diğeri devir göstergesiz 125 e. diğeri yağ yakan cbf. ama yamaha'nın 1 tane ybr'si var. senelerdir aynı ve ideal motosiklet. keza cub, honda'da innova, win-go, wave zart zurt bir sürü var. hepsinin başka göze batan yeri var. ama yamaha crypton koymuş, adam gibi de yapmış. sırf bu zihniyet için bile honda'dan soğur insan.

Haklısınız Yamaha 1 gömlek üstte sanırım o söylediğiniz konuda.Peki honda cb125e ve yamaha ybr 125 i kıyaslarsak nasıl olur ?

Sj's
31 Mayıs 2015, 01:03
Daha cok benzin yakip daha iyi hayatta kalmayi saglayan Yamaha ve Kawasaki sadece bizde degil dunya genelinde de digerlerine oranla favoridir. Bu iki markanin son 3 yilda yaptigi ataklar da cabasi (bizi saymiyorum dunya geneli oyle. yoksa bizdeki kawasakinin atagi sadece bizim kicimiza.)

Diye yazdim tabi simdi ama bu basliktan kavga cikar soliyim :p

Hangover
31 Mayıs 2015, 01:06
Daha cok benzin yakip daha iyi hayatta kalmayi saglayan Yamaha ve Kawasaki sadece bizde degil dunya genelinde de digerlerine oranla favoridir. Bu iki markanin son 3 yilda yaptigi ataklar da cabasi (bizi saymiyorum dunya geneli oyle. yoksa bizdeki kawasakinin atagi sadece bizim kicimiza.)

Diye yazdim tabi simdi ama bu basliktan kavga cikar soliyim :p

Kavga çıkacağını sanmıyorum herkesin kişisel görüşü

motorcu48
31 Mayıs 2015, 01:12
suzuki abi suzukiiiiiii:flower:

brooklynnn
31 Mayıs 2015, 01:15
kawa problemli demiş biri
hangi modelinde kronik problem var biri soylesin de bilelim

Karalı
31 Mayıs 2015, 01:24
Ooo japon en sevdiğim hepsine pinerim :)

LynXMaSTeR
31 Mayıs 2015, 01:44
Kawasaki ağır sanayi olduğu için işçilik ve kalite olarak farkını koyuyor.

Hangover
31 Mayıs 2015, 01:48
Kawasaki ağır sanayi olduğu için işçilik ve kalite olarak farkını koyuyor.

Gerçekten tebrik ediyorum sizi.Diğer arkadaşlar alınmasın ama bakıyorum yorumlara herkes biraz kendi kullandığı markaya yakın ama siz 250r kullandığınız halde objektif oluyorsunuz helal olsun :)

MD.Murat
31 Mayıs 2015, 01:51
En iyisi ybr bence :p

LynXMaSTeR
31 Mayıs 2015, 19:39
Gerçekten tebrik ediyorum sizi.Diğer arkadaşlar alınmasın ama bakıyorum yorumlara herkes biraz kendi kullandığı markaya yakın ama siz 250r kullandığınız halde objektif oluyorsunuz helal olsun :)

doğruya doğru :)

aytac06emre
31 Mayıs 2015, 20:02
kawasaki ülkemizde daha ulaşılmaz bi konumda ve tüm motorları hırçın ben burdayım diyen ateş gibi makineler.parça sıkıntısı servis ağı sorunu bizim ülkemize özgüdür diye düsünüyorum.yamaha diyorum kenara çekiliyorum gerek tasarım gerek performans gerek fiyat konusunda en başarılısı bence.

Sinan Er
31 Mayıs 2015, 20:13
Kawasaki hemşerilerini her fırsatta tokat manyağı yapmaktan hiç çekinmez :) En son üçüne birden fena saydırdı. Bknz H2

Kawa her türlü kullanıcı dostu olmasının yanısıra herzaman en hızlısı olmuştur.

YBRMANİA
31 Mayıs 2015, 20:16
suzuki dışındadiğer 3 markayada sahip oldum ve bende oyumu kawasakiden yana kullanıyorum.

Neden mi 4 japona da bakın aynı segmentte kawa her zaman bir adım öndedir.gidiş duruş performans kalite vs... 1. Kawasaki

2. olarak honda diyebiliriz.Yamaha da fena değil ama honda seçenek bakımından fiyat bakımından ekonomi dersek kısacası honda diyelim.Ayrıca da en bol seçenek bu arkadaşta.

3.yamaha teknolojık çipli gaz kolları acayip makınalar İtalyanlara çizim yaptırmalar falan.Hondayla kafa kafayalar ama ekonomı işin içine girince honda bir tık önde diyebilirim ama yamaha nında hakkını yemeyelim ve ss sınıfında r125,r25,r6,r1 ss lerın kralı olarak görüyorum.

Suzukiyi sürmedim bilmiyorum.ama oda fena değil.

JuxtaCrucem
31 Mayıs 2015, 20:26
Kendi fikrim olarak Yamaha > Kawasaki > Honda > Suziki

DKN
31 Mayıs 2015, 20:35
suzuki
yamaha
kawa
honda diye sıralanır

Sokollu
31 Mayıs 2015, 21:29
Bir markanın çok tutulması onun kaliteli ürün olduğu anlamına gelmez, (bkz : Honda), veya pahalı olup erişilmeyen bir ürüne "çok kaliteli o yüzden pahalıdır" yorumu yapılamaz. Honda markasında hissettiğim "ne olsa satıyor, yasla gitsin" mantığı ve ürünlerinde hiç bir yenilemeye gitmediği halde yıllardır zamlanarak sattığı "orta sınıf" motosikletleri yüzünden nefret eder oldum.

4Vaqrant
31 Mayıs 2015, 21:43
Hangi tip model dediginize gore degisir ama bence racingte kawasaki yamaha honda suzuki dir bana göre

hfz61
31 Mayıs 2015, 21:53
Yamaha ile başladım nasipse sırada 09 almak var :D Ama Kawasaki Vulcan S çok güzel. Honda Msx 125 Suzuki Vanvan :D bence tarz olarak sonra da parça kalitesi olarak kıyaslamak gerek.

Ama mesela Yamaha'nın bir ayıbını keşfettim :P 125 cc ile 1000 cc motora aynı sinyali koymamalı mesela. Al ybr sinyalini r25 e tak. al 07 ye tak :D

RAMİREZ
01 Haziran 2015, 01:44
şimdi Casio desem acaba kızar mısınız yavv...:queen:

Valla diyimmi?? Noolur.. Canım çekti.:rendeer:

Heralde Yamahadır..

mterayes26
01 Haziran 2015, 02:56
sport makıneyse kesınlıkle suzuki
hem sport hem sport hem turıng hem .... diyorsanız kawasakı . Vn 800 ile m 800 sport cruıser oldugu için zorlanıyorum ama diğerlerinin eline vermekten cekınmem
sonra yamaha sonra honda

Ama kawa çok agrasıf makıne zx ler oooov vn 800 povvvvv

shadowmaster
01 Haziran 2015, 03:34
Kawasaki aynı zamanda ağır sanayi üretiminde de süper modeller yapar,
Honda ARGE ve teknoloji konusunda öncüdür, mesela insansı robot da yapar,
Suzuki motorlu araç konusunda dünya çapında özeldir,
Yamaha müzik aletleri de yapacak kadar zarif bir markadır.

Sonuçta dört marka da güvenilir Japon üretimleridir. Ama Türkiye'de yaşıyorsan, servis ağı, yedek parça temini, güvenilir usta bulmak gibi faktörler işin içine girer ki işte burası çooook karışık ve uzun bir konudur :)

Anıl Polat
01 Haziran 2015, 04:01
Bence Yamaha candır gerisi Heyecan :D
Agresif hatlar seviyorsan Yamahanın üstüne yok.
Lancer Evo nasıl arabaların köpekbalığı ise,Yamaha da motorların köpek balığı.
Diğer hiç bir markanın model ve kasaları Yamaha kadar agresif değil

clabber
01 Haziran 2015, 07:45
Arkadaşlar öncelikle iyi geceler.Benim merak ettiğim birşey var.Bu japonlar arasında Yamaha - Honda - Kawasaki - Suzuki hangisi her konuda diğerlerinden iyidir.Yoksa birinin iyi olduğu bir alan diğerinin onu geçtiği farklı alanlar var mı ? Çocukluktan beri hep Kawasaki yi en iyi bilirdik.Güzel bir ss görünce ya da sesini duyunca aha kawasaki geçiyor derdik.gerçektende Kawasaki her alanda üstün mü ? Ve sizin favori japon markanız hangisi ?

TSUBASA OSAROO :queen:

natila
01 Haziran 2015, 08:19
fiyatlara bakın derim en ucuzu kawasaki kalitede de en ucuz odur ozaman...

atillatopal9
01 Haziran 2015, 08:34
KAWASAKİ :)

telike
01 Haziran 2015, 09:43
hangisi iyidir sorusunun cevabında yorum yapamayan bir ezberci yatacak. ezbere motor mu beğenilir. ezbere "markacı" olmayın

Carbondioxid
01 Haziran 2015, 10:17
Klasik capon memlektinde caponlara sual etmişler hangısı deye?

Suzi demiş çoğunluk.

En iyisi göreceli modellerde değişir .

Honda = CB 1300 , CB 900 HORNET ,CB 600 HORNET . CB 750, CB serisi naked eski klasikleri der çekilirim.

Laminon
01 Haziran 2015, 10:27
Paramızın yettıgı en ıyısı beyler bosverin öbürkünü

pnongrata
01 Haziran 2015, 10:56
Bende Yamaha var ama, en kalitelisi Kawasaki'dir.
En sonda da Suzuki.

capozzz
01 Haziran 2015, 11:27
En kaliteli, en iyi marka hangisi? Cevap hepsi :) Arkadaşlar, bir mal üretilirken ilk önce hedef kitle belirlenir, her zaman böyle olur. Bu markalar da ürünleri geliştirirken önce hitap edecekleri kitleyi belirler. O hedef kitleye göre üretim yaparlar. Yoksa bu 4 marka da, iletişimin, teknolojinin ulaştığı şu devirde isteseler birbirinin aynı kalitesinde, aynı özelliklerinde ve aşağı yukarı aynı fiyatlara ürün üretebilir. Allahaşkına 100 yıllık içten yanmalı, 4 zamanlı motor teknolojisi bu, adam ne yaparsa neresine etki edeceğini ezbere biliyor zaten artık.

Burda mevzu firmaların pazarlama bölümlerinde. O adamlar kime hitap edeceğine karar verdiği an malın kalitesi ve özelliği ona göre değişiyor. Mesela Yamaha ve Kawa yüksek teknoloji, agresif duruş, yüksek performans gibi özellikler arayan kitleye hitap ediyor, ürünü ona göre yapıyor. Ama Honda mesela daha kolay üretim, daha ucuz parça böylece daha az performans ama sıkıntı anında daha kolay çözüm mantığında, bunu arayan adama hitap ediyor.

Olay bundan ibaret. Yoksa dediğim gibi hepsi de yıllardır üretim yapan markalar, her konuda tecrübeliler. Birinin bildiğini öbürünün bilmemesi, birinin yapabildiğini öbürünün yapamaması gibi bir durum yok. Sadece bu markaların pazarlama stratejilerinden ötürü ürünlerinde uyguladıkları tercihler farklı. Sizin önceliğiniz neyse, bu markalar arasından ona göre tercih yapacaksınız.