PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : İtalyan arkadaş sonunda ülkemize teşrif etti

emrb
30 Mayıs 2015, 21:37
Benelli Tnt 250 mağazalara gelmiş ama çok sert gelmiş 14.300 TL.Adamlardaki özgüvene bak hele.O paralara değer mi değmez mi tartışılır ama şekli şemali çok hoşuma gitti.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-benelli-motozer-stoklarin-da__italyan-benelli-tnt250_tum-kartlra-9-214819682/detay

Mengu16
30 Mayıs 2015, 21:38
Al bir sene sonra ikinci elde satmaya çalış 5000 liraya anca satarsın.

Permatiq59
30 Mayıs 2015, 21:40
hacı bildiğin benim makinanın ufağını yapmış adamlar :cherry:

emrb
30 Mayıs 2015, 21:41
250cclerin arasında en tok duran makina bu oldu bence.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-benelli-ozkaplanda-sinifinin-en-guclu-italyan-benelli-250cc-36%2C5hp-magaz-214875374/detay

Karalı
30 Mayıs 2015, 22:54
Benelli iyi bir markaydı birzamanlar fuarda 600lük naked modelini incelemiştim fiyatını sorduğumda bir motora baktım bir satıcıya töbe estafurullah dedim arkama bakmadan uzaklaştım

redlion999
30 Mayıs 2015, 22:57
Benelli iyi bir markaydı birzamanlar fuarda 600lük naked modelini incelemiştim fiyatını sorduğumda bir motora baktım bir satıcıya töbe estafurullah dedim arkama bakmadan uzaklaştım

Onu bende yaşadım.. Er6n yerine 5 bin ucuzuna benzeri alınabilir diye konuşmaya gittim er6n in 2 bin üzerini söylemişti sanıyorum :cherry:

DKN
30 Mayıs 2015, 22:58
dikkatli gezsin dicektim :mrgreen:

Mengu16
30 Mayıs 2015, 23:03
dikkatli gezsin dicektim :mrgreen:
Aynen ben de türkiyeyi bisikletle veya motorla gezmeye gelen bi manyak teşrif etmiş sandım başlığı okuduğumda :cherry:

-ZERO-
30 Mayıs 2015, 23:05
Yazık la kimin fabrikasıysa...

asde06
30 Mayıs 2015, 23:08
250 cclik makinalara bu paralar çok bence, ötv, kdv kesintileri nedeniyle haliyle fiyatlar da yükseliyor; trafik keşmekeşi nedeniyle motor kullanımın teşvik edilmesi gerekir..ben bu fiyat politikası ve bayilerin tutumları yüzünden 250 cc makine almaktan vazgeçtim..

Thracian
30 Mayıs 2015, 23:20
TNT 25 in fiyatı idare eder gibi.Gerçi safkan İtalyan olsa çok iyi diyeceğim ama işin içine Çin de girdi mi insan bu fiyata bile tereddüt ediyor.3.115 Euro aşağı yukarı 9100 TL ediyor.
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-benelli-benelli_tnt-25-italyan-26.7-hp-212897594/detay

efendy06
30 Mayıs 2015, 23:30
hacı bildiğin benim makinanın ufağını yapmış adamlar :cherry:

Aynısını yazıyordum tam :cherry:

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:30 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:26 ----------

TNT 25 in fiyatı idare eder gibi.Gerçi safkan İtalyan olsa çok iyi diyeceğim ama işin içine Çin de girdi mi insan bu fiyata bile tereddüt ediyor.3.115 Euro aşağı yukarı 9100 TL ediyor.
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-benelli-benelli_tnt-25-italyan-26.7-hp-212897594/detay

Servisini de Işıl motor verecekse yandı benelli alacaklar :)

hakanens
30 Mayıs 2015, 23:40
Ne ışıl motor mu :santa:

Reşit
30 Mayıs 2015, 23:40
Kuru ağırlık 185kg. Benzini yağ, ıvır zıvır 205-210 kg. :thumleft:

sozerten
30 Mayıs 2015, 23:44
O ne özgüven o :D

Zell
30 Mayıs 2015, 23:46
İnazumadan pahalı iken kim alır ki bunu

hakanens
30 Mayıs 2015, 23:52
inazuma F alırım daha iyi

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:50 ----------

Abicim yap lansman fiyatını 7000 lira motor kendini kanıtlasın sonra yükselt nekadara satacaksan sat. Bune yaaa..

efendy06
31 Mayıs 2015, 00:00
Ne ışıl motor mu :santa:

Aynen, ışıl motor. Baktım inanmayıp sitesinden. Bildiğimiz ışıl motor. Yahu adamlar karbüratörlüyü onarmaktan aciz, enjeksiyonluyu nasıl onarcak. Tamam satış kısmı iyidir Işıl motorun, ordaki kişiler hem yardımseverdir hem de sorularına cevap alırsın, ama tamircileri cacık.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:55 ----------

inazuma F alırım daha iyi

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:50 ----------

Abicim yap lansman fiyatını 7000 lira motor kendini kanıtlasın sonra yükselt nekadara satacaksan sat. Bune yaaa..

Olmaz, ölü doğurmazlar o zaman markayı. Ahanda buraya yazıyorum, bu fiyatla, hele ki bu servisle (servisler bildiğimiz rks servisi) satamazlar bu motoru. Millet manyak mı inazuma f dururken ktm dururken bunu alsın.

MotoGlock
31 Mayıs 2015, 00:01
mt25 gelinxe görüşürüz tnt :D

okoca
31 Mayıs 2015, 00:03
alet çok alçak gibi geldi bana, sürsem altını kesin vurur, traşlarım herhalde, birde fiyatına ne demeli,
yürek yemiş amcalar :))) görünüş istesen yzf 125 var, o bile israfken buna ne denir bilemiyorum.
görünüşe göre sınırlı sayıda 2 3 tane felan, haliyle hızlı satılmasın ve alsalarda almasalarda çokda mühim değil
gibi bir itiba sergiliyor gibi görünüyor..

dyavol-77
31 Mayıs 2015, 00:14
Kuru ağırlık 185kg. Benzini yağ, ıvır zıvır 205-210 kg. :thumleft:

Kuru ağırlığı benim 600'lükten fazla lan...İnazuma'nın ''Sumo Stayla'' tacını elden aldı desene....:mrgreen:

Green Arrow
31 Mayıs 2015, 00:34
Herşey iyi güzel de ağırlık çok fazla, o gösterge de olmamış. Bunun dışında motor güzel duruyor. Hindistan incelemerini bir çok yerde okudum motor sınıfına layık olabilecek bir motor ancak bizde tutar mı...

plectrum
31 Mayıs 2015, 00:41
az daha kredi ceker cillop gibi mt 07 alırım daha iyi

BerKToprak
31 Mayıs 2015, 01:29
Alternatifleri Varken bu fiyatlara piyasada tutunması zor gibi gözükmekte.

Bugraaa
31 Mayıs 2015, 01:39
Türkiyede zor tutar gibi, kilo olmamiş... Cıkıs fiyatıda fazla

Oldjack
31 Mayıs 2015, 02:08
test sürüşü falan olsada bir baksak makinaya. Bu fiyata kimse almaz bunu.

Naked150
31 Mayıs 2015, 02:36
RKS 150 TİTANİC AYNISININ 150 SS i :D

mücahit1
31 Mayıs 2015, 05:58
Benelli Tnt 250 mağazalara gelmiş ama çok sert gelmiş 14.300 TL.Adamlardaki özgüvene bak hele.O paralara değer mi değmez mi tartışılır ama şekli şemali çok hoşuma gitti.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-benelli-motozer-stoklarin-da__italyan-benelli-tnt250_tum-kartlra-9-214819682/detay

2015 satış rakamı 35 (otuzbeş) adet satar firmayi kapatır tesisatçı açarlar onun yerine hyosung racing kasa motor çıkarıyo 14 liraya canavar gibi apaciler 14 vermiyo çok diye benelli diye asli astari olmayan italyan diye gezip Çinde yapılan motor bu memlekette TUTMAZ

phns
31 Mayıs 2015, 07:42
tnt 250 ve tnt 25 olarak iki ayri model yapmislar tnt 25 henuz test asamasindaymis sanirim. inazuma f le kiyaslayanlar tnt25 ile kiyaslasin onunda fiyati 3.115 € simdilik tnt250 37 bg motor ile 250 cc sinifinda ust noktalarda bence kalitesini kanitlayabilirse bu fiyatlara satabilecegini dusunuyorum.

essegesse
31 Mayıs 2015, 09:42
Yorumlara bakıyorum da,herkes motordan çok iyi anlıyormuş gibi ahkam kesiyor. Önce bir Benelli'nin tarihini araştırın bakalım. Ondan sonra konuşun.Bazı arkadaşlar Benelli'yi Megelli ile karıştırıyor galiba. Bunun yanı sıra sizin beğendiğiniz,mesela Honda'nın 250 cc.ye kadar hacimli bütün motorları Çin'de yapılıyor. Çin'de yapılan her motor kalitesizdir diye bir şey yok. Benelli çok eski bir marka.Ama uzun yıllar ülkemize gelmeyince,bilinmeyen motorlar kategorisine girdi. Bence yargısız infaz yapıyorsunuz. Kanımca bu motor bir çoğumuzu utandıracak kalitede.

BlackGhost
31 Mayıs 2015, 09:50
makineyi servisde görmüştüm,çok diri ve 600lük bir makineymiş gibi duruyor.çalışması filan beni mest etti.
Alçak bir makine biraz doğrudur ama konforlu bir motor ancak 250lik bir makineye göre fiyatı çok fazla yani bu markanın cazip olabilmesi için rakiplerine göre çok agresif bir fiyatla piyasaya girmesi lazımdı.10bin düz rakam olsa peynir ekmek gibi satılırdı ülkemizde ama sanıyorum kurların dalgalı oluşunun vede sezonun tam ortasında gelişinin etkisi var.

essegesse
31 Mayıs 2015, 10:30
Pardon ama 10 bin düz rakama,alelade çinliler hariç böyle kaliteli bir makina varsa ben alayım hemen. 250 lik sym,kymco scooterler bile 13-14 bin aralığında fiyatlara satılıyor. 10 bin liraya 125 lik yamaha alabilirsiniz belki. Bu rada Benelli'nin savunucusu değilim. Sadece olaya objektif yaklaşmaya çalışıyorum.

velizrsln
31 Mayıs 2015, 10:58
ama tnt titanium çok güzel 4 silindir naked ama 27.5

efendy06
31 Mayıs 2015, 11:27
Yorumlara bakıyorum da,herkes motordan çok iyi anlıyormuş gibi ahkam kesiyor. Önce bir Benelli'nin tarihini araştırın bakalım. Ondan sonra konuşun.Bazı arkadaşlar Benelli'yi Megelli ile karıştırıyor galiba. Bunun yanı sıra sizin beğendiğiniz,mesela Honda'nın 250 cc.ye kadar hacimli bütün motorları Çin'de yapılıyor. Çin'de yapılan her motor kalitesizdir diye bir şey yok. Benelli çok eski bir marka.Ama uzun yıllar ülkemize gelmeyince,bilinmeyen motorlar kategorisine girdi. Bence yargısız infaz yapıyorsunuz. Kanımca bu motor bir çoğumuzu utandıracak kalitede.

Aslolan üretim yeri değildir. Kaç tane japon motosikleti japonyada üretiliyor ki? KTM Hindistanda üretilmiyor mu? Hindistanın özgün motorlu taşıt markası Tata değil mi. Çinden ne farkı var Hindistanın. Ancak KTM kaliteli işte. Benelli de kalitelidir diye düşünüyorum. Zira İtalyanlar stillerinden ve kalitelerinden ödün vermezler üretim anlamında. Ancak söz konusu ülkeye yeni/yeniden giren bir marka olunca, servisler nasıl, garanti ne alemde, ikinci el piyasası oluşur mu gibi soruların cevabı da önem arz ediyor.
Sen istersen Ferrari fabrikasında üret motoru, servis kim birader? Kuba/Rks firmasının bisikletçiden bozma tamircileri. Bu servislerle yeterince muhattap olduk, garanti konusu belki, ama Ankara'da oturup ta Işıl motorsun servisinin durumunu bilmeyen yoktur diye tahmin ediyorum. 250 cc'den 37 hp güç üreten enjeksiyonlu motorum olsa, gidip Işıl motors'a elletmem. Mecburen dışarda kendini kanıtlamış ustalara yaptırırm bakımlarını falan, eh, o zamanda ilk arıza çıktığında garanti dışı kalır. Yahu Işıl dedğiniz bildiğimiz karbüratörlü 250 cc sıralı çift silindir regal konusunda bile başarılı değil servis anlamında. Dahası var mı?

bektanist
31 Mayıs 2015, 11:42
Aslolan üretim yeri değildir. Kaç tane japon motosikleti japonyada üretiliyor ki? KTM Hindistanda üretilmiyor mu? Hindistanın özgün motorlu taşıt markası Tata değil mi. Çinden ne farkı var Hindistanın. Ancak KTM kaliteli işte. Benelli de kalitelidir diye düşünüyorum. Zira İtalyanlar stillerinden ve kalitelerinden ödün vermezler üretim anlamında. Ancak söz konusu ülkeye yeni/yeniden giren bir marka olunca, servisler nasıl, garanti ne alemde, ikinci el piyasası oluşur mu gibi soruların cevabı da önem arz ediyor.
Sen istersen Ferrari fabrikasında üret motoru, servis kim birader? Kuba/Rks firmasının bisikletçiden bozma tamircileri. Bu servislerle yeterince muhattap olduk, garanti konusu belki, ama Ankara'da oturup ta Işıl motorsun servisinin durumunu bilmeyen yoktur diye tahmin ediyorum. 250 cc'den 37 hp güç üreten enjeksiyonlu motorum olsa, gidip Işıl motors'a elletmem. Mecburen dışarda kendini kanıtlamış ustalara yaptırırm bakımlarını falan, eh, o zamanda ilk arıza çıktığında garanti dışı kalır. Yahu Işıl dedğiniz bildiğimiz karbüratörlü 250 cc sıralı çift silindir regal konusunda bile başarılı değil servis anlamında. Dahası var mı?

çok güzel açıklamışsın servis konusu biraz muamma

GB79
31 Mayıs 2015, 12:20
Bu fiyata satıldığına göre sınıfının en iyisi iddiasına sahip olması lazım. Duke ve Inazuma varken kim alır bu riski bilmiyorum.

efendy06
31 Mayıs 2015, 14:02
Bu fiyata satıldığına göre sınıfının en iyisi iddiasına sahip olması lazım. Duke ve Inazuma varken kim alır bu riski bilmiyorum.

Sınıfının en iyi iddiasına sahip değil mi zaten? Kağıt üstündeki verilere göre, duke ile kıyaslamak hem duke'a hem tnt'ye haksızlık. İnazuma ile kıyaslanabilir ancak ondan da ziyadesiyle güçlü, üstelik herkesin hemfikir olacağı görüntü konusunda inazuma ile yolları çok farklı. Gerçekten naked görüntüsüne sahip tnt, inazuma gibi commuter/naked arasına sıkışmamış. Biraz piyasa yapıp, insanların gözünde bir marka imajı oluştursalardı muhtemelen baya satardı. Ancak, bunları yapmadan, insanlar hakkında bu kadar çok ? olan bir markaya böyle bir para bağlar mı, orası muamma. Ne kadar tam olarak naked izlenimi vermese de, inazumayı alırsın, binersin, biliyoruz ki sorun çıkartmayacak, çıkartırsa servis hemen halledecek, yarın satman gerektiğinde minimum kayıp ile satabileceksin. Duke için, bajaj için bile geçerli bu kriterler, ama tnt, diyelimki aldık, çok kaliteli çıktı, hiç sorun yaşamadık, bindik, 20 bin km yaptık, sonra 650 liğe geçmeye karar verdik. Nereden bulacağız elimizdekini satın alacak babayiğiti sorusu var. 14 bine alıp 8 bine zoraki satmak riski var neticede.

Velhasıl, Ferrarinin hemşerisi olmak, güçlü ve şekil ve hatta kaliteli motor yapmak yetmez. Marka imajı, servis kalitesi, yedek parça temini, ikinci el piyasası (hiçbirimiz kendimize kardeş almıyoruz, eninde sonunda satılması gerekecek), işletme giderleri gibi bir çok konuda da başarılı olması lazım ki o fiyatın hakkını verebilsin.

RKS/KUBA/REGAL RAPTOR servisleri ile anlaşmak buna çare olmaz.
Daha önce de aynı şeyleri Mondial RX3 için söylemiştim. Mondial servisleri eleyecek deniyordu, şu an hak mahrumiyeti var, motorlar yeni, duyulmadı, biraz daha kullanılsın, km'ler artsın seyredin ondan sonra. Bu güne kadar gördüğüm en dandik tamirci yetkili mondial servisi. Lastiğimdeki patlağı bile tamir ettirmem ona, ama birileri enjeksiyonlu mondialini tamir ettirmek zorunda kalıyor. Adam bakımda öyle marka yağlar koyuyormuş ki, aklınız durur. Arkadaşın bir zamanlar kullandığı GV650'ye bildiğimiz 2 zamanlı yağ koymuş, arkadaş tesadüfen görüyor. Yakın diye oraya gidiyormuş, sonradan gitmedi ama iş işten geçmişti.

bektanist
31 Mayıs 2015, 14:09
Forumdan bir arkadaş aldı. şimdi onun yorumlarını beklemek lazım ona göre daha net şekillenir bence düşünceler.
tabi işin kullanırken yaptığı yorumları sattığındada değişmemesini umarım :) bekleyip görücez

ryangt
31 Mayıs 2015, 14:20
üretim yeri çin. keewayin çindeki fabrikasında üretiliyor

efendy06
31 Mayıs 2015, 14:42
üretim yeri çin. keewayin çindeki fabrikasında üretiliyor

Fark eder mi? İnazuma nerede üretiliyor sanıyorsunuz? Ya da CBR250. Hocam işçilik ucuz olduğu için korkarım yakında çocukları bile çinde üretmeye başlayacaklar.

Thracian
31 Mayıs 2015, 15:04

Çinde üretim yapan İtalyan markası olsa iyi ama Çin firması tarafından satın alınmış ve yine Çinde üretim yapan bir firma,bir de dandik servis olayı eklenince insanlar da pek güven kalmıyor markaya.Güzelim Benelli markasını da batırmazlar inşallah.

Bu arada Benelli'yi yeni bir marka zannedenler buyrun Benelli'nin tarhiçesi;
http://en.wikipedia.org/wiki/Benelli_(motorcycles)

beko12345
31 Mayıs 2015, 15:21
250cc naked ve neredeyse Vstrom kadar ağır. Ülkemize yeni giren bir marka ve pahalı.

Bunları birleştirince çıkacak sonuç aşağı yukarı belli.

Bir elin parmağını geçermi satışları bilmiyorum.

bektanist
31 Mayıs 2015, 15:24
250cc naked ve neredeyse Vstrom kadar ağır. Ülkemize yeni giren bir marka ve pahalı.

Bunları birleştirince çıkacak sonuç aşağı yukarı belli.

Bir elin parmağını geçermi satışları bilmiyorum.

Ben niyetliyim fakat buna değil bu biraz tefarruatlı Benelli TNT25 bu daha mantıklı ilk etapta

ryangt
31 Mayıs 2015, 16:26
inazuma hindistan üretimi
cbr 125/250 ise tayland

çinden her türlü iyidir

mhmtesk
31 Mayıs 2015, 18:13
BENELLİ bizi güldürdü, Allah' ta benelliyi güldürür inşallah. :queen: