PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Motosikletten soğuduğunuzda ne yapıyorsunuz?!!!

Sayfa : [1] 2

barodi
30 Mayıs 2015, 14:12
Durup dururken son 3 haftadır motor sürmekten hatta foruma bile girmekten soğudum.
sebebi yok. sanki boş geliyor. eskiye nazaran motora binince heyecan duymuyorum sürüşten zevk almıyorum.
nazaramı geldik nedir. zaten oldum olası sürüş sırasında çok fazla bakıyorlar o kadar çok ilgi varki çok sıkıldım

hatta bu yüzden motorumun kamuflajını ve egzozunu iptal edip birde topcase monte edip sade görünümlü bir motora çevirmeyi düşünüyorum .
bu seferde komple soğurum diye düşünüyorum. insanların bakışları nedense rahatsız ediyor artık. insan doyuyor demekki bazı şeylere.
tekrar acıkmam lazım o eski heyecanı yakalamak için ne yapmam lazım. acaba uzun yol iyi gelirmi?
motora binmeyerek de denedim kendimi ama yine aynı yine aynı.

PiyalePasa
30 Mayıs 2015, 14:16
Bakıştan bakışa fark var kardesim kimi giydiğin ekipmana bakıp sanki 1000 lik sürüyosun sanki pisttesin hesabı aşalayıcı bakar iştahını kırar kimi ömründe ilk defa motosiklet görmüş gibi bakar şaşırırsın sıkılırsın iştahını kırar bakıştan bakışa fark var yani Allah uçak kazası vermesin.Tarz değiş sende ? al bi enduro dağ taş gez :D en iyisi :D ama evvela eğitim al

barodi
30 Mayıs 2015, 14:26
Bakıştan bakışa fark var kardesim kimi giydiğin ekipmana bakıp sanki 1000 lik sürüyosun sanki pisttesin hesabı aşalayıcı bakar iştahını kırar kimi ömründe ilk defa motosiklet görmüş gibi bakar şaşırırsın sıkılırsın iştahını kırar bakıştan bakışa fark var yani Allah uçak kazası vermesin.Tarz değiş sende ? al bi enduro dağ taş gez :D en iyisi :D ama evvela eğitim al

saol bir ara tenere almayı düşündüm . ancak enduro motorların nedense tiplerini beğenemiyorum. tarz değişikliği pek istemiyorum. suport touring her zaman ilk tercihim oldu. bir ara motoru satip msx 125 almayı düşündüm eğlence amaclı. belki ileride msx 125 alırım.

Mitoqondri
30 Mayıs 2015, 14:26
Bence bakanlara dönüp bakmamak en güzeli.. :cat:

Abi ilgi alaka diyince aklıma şu karikatür geldi.. :mrgreen:

http://i.hizliresim.com/YBQVdj.jpg

barodi
30 Mayıs 2015, 14:28
Bence bakanlara dönüp bakmamak en güzeli.. :cat:

Abi ilgi alaka diyince aklıma şu karikatür geldi.. :mrgreen:

http://i.hizliresim.com/YBQVdj.jpg

:cherry::cherry: sesli güldüm

DKN
30 Mayıs 2015, 14:31
ben hep diyorum ama sözlerimi hep kulak ardı ettiniz. sizi az çok tanıdım, tek silindir 600 cc enduro tarzı motora ihtiyacınız var. tarz değiştirmeyecem diye inatlaşmayın siz bu sınıfı sevmiyosunuz. msx de alsanız 2 hafta sonra satarsınız

barodi
30 Mayıs 2015, 14:33
ben hep diyorum ama sözlerimi hep kulak ardı ettiniz. sizi az çok tanıdım, tek silindir 600 cc enduro tarzı motora ihtiyacınız var. tarz değiştirmeyecem diye inatlaşmayın siz bu sınıfı sevmiyosunuz. msx alsanız 2 hafta sonra satarsınız

kawasaki werys muydu neydi bir onun tipi güzel. tek silindirdede anormal titreşim olur. 4 silindirin yüksek hızlarda bile sıfır titreşimine konforuna alışmışken titreşim yorar beni zaten yaşlandım saç sakal beyazladı bıyık dahil.

PiyalePasa
30 Mayıs 2015, 14:33
enduro iyidir enduro :D arkadaş çevrem olsa endurocu bende enduro alırdım :D ilgilen sıkıldım diyosan şehirden cıkıcan kardesim dağ taş bayır senin artık bide arkadaş çevresi yap kendine bak forum burda yaşadığın şehirdeki üyeleri bul kaynaş buluşun takılın işte daha ne :D

DKN
30 Mayıs 2015, 14:41
kawasaki werys muydu neydi bir onun tipi güzel. tek silindirdede anormal titreşim olur. 4 silindirin yüksek hızlarda bile sıfır titreşimine konforuna alışmışken titreşim yorar beni zaten yaşlandım saç sakal beyazladı bıyık dahil.

tip önemli değil, size ne sunduğu önemli. titreşim olmazsa olmaz zaten asansörde boşluğa düşüyomuş hissini yaşamayın ki mutlu olun :) çift silindir V motoruda seversin abicim. bırak fazladan 2 silindiri bi kenara. benim tavsiyem bu, motosikletimden de hiç bir zaman soğumadım çünkü ruhumu yansıtan karakterime uygun motora biniyorum

barodi
30 Mayıs 2015, 14:59
tip önemli değil, size ne sunduğu önemli. titreşim olmazsa olmaz zaten asansörde boşluğa düşüyomuş hissini yaşamayın ki mutlu olun :) çift silindir V motoruda seversin abicim. bırak fazladan 2 silindiri bi kenara. benim tavsiyem bu, motosikletimden de hiç bir zaman soğumadım çünkü ruhumu yansıtan karakterime uygun motora biniyorum

şaka maka bana bunu aldıracaksınız absli sıfır fiyatı 9100 euro. versys 650
http://i.hizliresim.com/VV9z6V.jpg (http://hizliresim.com/VV9z6V)

Oldjack
30 Mayıs 2015, 15:04
abi btane cros alıp bir süre dağ bayır çimen takılmayı dene olmazsa. Sizin durumu bilmiyrumda bana bağzı zamanlar bıkkınlık geliyor.Yoruluyorum üşeniyorum. Yolu gözümde büyütüyorum. Bazen de sürüşte bir sorun yaşadığm dönemlerde özellikle, gereksiz anlamsız çok yüksek risk aldığımı düşünüyorum. Bir de özel hayatınla ilgili bir durum vardır mutlaka. Modunu düşük hissettiren.

shooter1
30 Mayıs 2015, 15:04
ben ne yapayım kanuniye bir kibrit mi çakayım :) haline şükret :cat:
benim tavsiyem klx 250 al bir tane olta takımı vur kendini derelere tepelere
insan şehirden sıkılıyor kime sorsam köylerden 1 dönümlük arsa alıp ev yapma fikri var ve çoğu yapıyor

barodi
30 Mayıs 2015, 15:06
necat motoru aradım benim motorla takas yapıyor ama pazartesi ara dedi şuan yarıştalarmış il dışındalarmış yardımcı olucaklarmış. eğer iyi bir fiyat verirlerse benim motoru verip üzerine para verip üstelik 2015 model absli sıfır motor sahibi olabilirim. heyecanlandım bak şimdi :mrgreen:
hem motoru yenilemiş olurum , model yükseltmiş olurum , ve yeniden sıfır motorum olmuş olur. dur bakalım pazartesi gelsin hele.

Darkcity2000
30 Mayıs 2015, 15:07
Sons of Anarchy den "Come to the murder" i dinliyorum..

barodi
30 Mayıs 2015, 15:11
abi btane cros alıp bir süre dağ bayır çimen takılmayı dene olmazsa. Sizin durumu bilmiyrumda bana bağzı zamanlar bıkkınlık geliyor.Yoruluyorum üşeniyorum. Yolu gözümde büyütüyorum. Bazen de sürüşte bir sorun yaşadığm dönemlerde özellikle, gereksiz anlamsız çok yüksek risk aldığımı düşünüyorum. Bir de özel hayatınla ilgili bir durum vardır mutlaka. Modunu düşük hissettiren.

dağ bayır gezmeyi seviyorumda taşlı çukurlu mıcırlı hoplatıp zıplatan yollarda gezmeyi hiç sevmiyorum. belkide motorum suport tuoring diye olabilir.
dikkatimi çekti sizde bazen benim gibi sürüşte sorun yaşıyorsunuz. bende bazen sorun yaşıyorum belkide bu yüzdendir. belkide şu 4 aydır işsiz olduğum içindir.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:09 ----------

ben ne yapayım kanuniye bir kibrit mi çakayım :) haline şükret :cat:
benim tavsiyem klx 250 al bir tane olta takımı vur kendini derelere tepelere
insan şehirden sıkılıyor kime sorsam köylerden 1 dönümlük arsa alıp ev yapma fikri var ve çoğu yapıyor

her zaman şükrediyorum zaten. ben şehirden çok bunaldım.bizim köyde arsa var ama orda iş güç yok napacan iş olmayınca köyde ama klx 250de çok güzel motor ancak çok pahalı deymez. 2015 sıfır absli 650 verys candır.

Mitoqondri
30 Mayıs 2015, 15:12
Almışken yeşil alda ilgi çekici olsun.. :mrgreen: Uzaktan bakanlar Kawasaki olduğunu anlasın.. :queen:

xcom
30 Mayıs 2015, 15:14
Hocam bazen bana da oluyor.. Ama motor ile alakası yok.. Yoldaki arabalara dikkat etmek sürekli tetikte olmak "acaba önüme kırar mı? Şerit kaydırır mı? Sinyal vermeden dönüş yapar mı?" diye yani bu hengamede uğraşırken zevk alamıyorum.. 1-2 hafta ara verip binince düzeliyor bende..

Freye
30 Mayıs 2015, 15:22
Motosikletten soğuduğumda motosiklete biniyorum.Aşk tazelemiş oluyoruz Kızımla :cherry:

hakanens
30 Mayıs 2015, 16:18
Ben motorumla ilgilenir, bakımını yaparım hatta konuşurum. Beni yine sağsalim getirdin evime derim ya da beni bir kazadan krtardın derim ya da yüzümü kara çıkartmadın derim bir bakımı hakediyorsun derim amortitörleri yumuşatırım arada sertleştiririm ya da far ayarını oynarım falan ya da aksesuar alıp takarım ödül olarak. Aramızdaki bağ kuvvetleniyor bu vesileyle

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:18 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:16 ----------

Bence bir tura çıkın ikiniz. Ülke içi. Sakin bir tur olsun. Yolda eylene eylene git

Ahmanamra
30 Mayıs 2015, 16:39
https://www.youtube.com/watch?v=tXS-YncEgnM

Ben bunlar gibi videoları izliyorum çok işe yarıyor :)

DKN
30 Mayıs 2015, 17:51
kafada en ufak bir satsam mı acaba düşüncesi oluşursa, sevseniz bile satıcaksınız

snappy x
30 Mayıs 2015, 20:22
banada bugünlerde bişey oldu market harici binmiyorum hatta bugün bisikletle gittim :silent:

hayko5
30 Mayıs 2015, 21:50
Yeri geldi yağmura yakalandım donuma kadar ıslandım yeri geldi araçların tırların ağır tacizine uğradım sıkıştırıldım hatta kaza yaptım 1 defa oldu ama itmek zorunda kaldım oda benden kaynaklandı yolda kaldım. yeri geldi lastik patladı ama bu saydıklarıma rağmen bir kere bile bu tutkudan vazgeçmeyi düşünmeyi bile düşünmedim.

mucoist
30 Mayıs 2015, 21:59
Metrobüse bin. İndikten sonra minibüse bin, trafikte sıcaktan patlarken yanından vızır vızır geçen motosikletleri seyret. :wiinkk:

Düşünürken bile motosikletime yeniden aşık oldum :joker:

tinerci
30 Mayıs 2015, 22:08
Git yat uyu abi senin uykun gelmiş.

EldekiDebryj
30 Mayıs 2015, 23:30
Ogrenirken sogudum cunku daha ilk ustune oturusumda milim gitmemisken oldugum yerde devrildim biraz sıkıntı cektim yetmiyor gibi cevreden gelen sen yapamassınlar edemessinler duya duya iyice yapamayacagima inanmaya basliyordum ve kızım nerden sardin motora ne gucun yetiyo ne boyun diye kendime kizdim bu isten cikmak istedim yapamadım bir turlu cunku motosikletini guzel guxel surenleri gordukce,artci oldukca icin icin uzuldum hele toplu tasimada pufur pufur giden motosikletlere bakip bide kendimi ter kokulu minibusun icinde patates cuvali gibi giderken .. cok koydu soguma filanda kalmadı ve kendime inandım :D

okoca
31 Mayıs 2015, 00:21
bu tarz durumlar ruhsal değişiklikler sinyal olabiliyor, size önerim aile hekiminize gidip
bir kan tahlili yaptırmanız, kan değerlerinizi bir kontrol ettirmeniz, vucut bazen böyle sinyaller verebiliyor, biz farklı algılıyoruz.

hakikiteker
31 Mayıs 2015, 13:33
Kafayı soğuk suya sokup çıkarıyorum :cherry: Bir de bazen sarılasım geliyor motosikletime ama "el alem ne der" diye düşünmekten, şu an yapamadım :mrgreen:

tyrung
31 Mayıs 2015, 13:54
ekipman varsa piste gir. sadece 300tl

sdirer
31 Mayıs 2015, 13:55
neden motosikletten soğuyorsun ki? bence sen insanlardan soğuyorsun, motora yoruyorsun?

ENİGMA
31 Mayıs 2015, 14:42
Dün konakta beni silme geçen otobüs şöförünün peşinden bastım ama yetişemedim artçı vardı şok cihazınını çıkarıp bi tarafına monte edicektim ama motor gitmiyo arkadaş basıyom basıyom gitmiyo adam uçtu dağ gibi otobüsle orda motordan soğumadım değil hani :D

Pisman
31 Mayıs 2015, 16:02
daha hiç başıma gelmedi ama, neden motosikletten soğuduğunuzu tesbit edip o sorunu çözmeye çalımalısınız,
motosikletle aranıza biraz zaman koyarsanız, kendiliğinden geçer, ( tecrübeyle sabit 45 gün kol kırığı nedeniyle sürememiştim)

fz6_fazer
31 Mayıs 2015, 16:30
https://www.youtube.com/watch?v=tXS-YncEgnM

Ben bunlar gibi videoları izliyorum çok işe yarıyor :)

2:34-2:55 nasıl gülüyor öyle:queen::queen:

linkinpark20
31 Mayıs 2015, 16:37
-al abi bi sınikırs ye!
+cok iyi geldi.

ogzcngdk
31 Mayıs 2015, 16:38
metroya, metrobüse, otobüse bin. :cat:

fz6_fazer
31 Mayıs 2015, 16:46
Bunları izle

https://www.youtube.com/watch?v=arqjnKjgxiY

https://www.youtube.com/watch?v=tb8zqKEeYkw

https://www.youtube.com/watch?v=mWfOj5-REkM

https://www.youtube.com/watch?v=ciso-0Ga_CE
Sonra tekrar düşün

telike
31 Mayıs 2015, 17:05
sizi çok iyi anlıyorum gerçekten ilgi artık can sıkmaya başlıyor. ilk başlarda güzeldi. şimdi heryerde durup/durdurup saatlerce soru yağmuru. artık top speedim 50 mesela. sorana 50 diyorum uzaklaşıyor. yermeye çalışan arkadaşlar yüzünden iyi niyetli arkadaşların da kalbini kırmaya başladım. motora binmekten zerre soğumadım ama bi yere parketmekten soğudum..

barodi hocam bu arada riva sahil deki motosiklet sizindi sanırım maşallah :) bizim msx çi arkadaşlar da oradaymış :) fotorğaflarından gördüm

(örnek olarak bakın ben de ilgi gösterdim)

Ahmanamra
01 Haziran 2015, 14:06

adam beyaza mı okanamı ne çıkmıştı efsane :) buda ikincisi

https://www.youtube.com/watch?v=iWSjXqV8vHY
. Adam bir kenara bırakın motoru bırakmayı arazide okadar yorulup ıslanıp çamurlanıyoruz ki bu herifler gibi gene şen şakrak muhabbet yok mu o hiç bişeye değişilmez işte

shooter1
01 Haziran 2015, 14:35
Abdurrahim abimiz kroscu52 :)
buyrun bu da kanalı çok güzel videolar var :P ama o ekibi toplayıp böyle etkinlik yaptıkları için tebrik ediyorum ::alkiis::
https://www.youtube.com/user/kroscu52

obarey
01 Haziran 2015, 16:40
abi bu kadarmış, kaza bela yapmadan sakatlanmadan bırak bence... Sat gitsin motoruda. Herşeyin bi sebebi vardır.

Nikkfurie
01 Haziran 2015, 17:22
motosikleti hobi olarak görmeyin ona yaşantınız içinde yer açın yani ulaşım amacıyla kullanmaya çalışın..

az yakıt tüketen günlük kullanıma uygun modellere yönelin..yüksek cc size daha çok zevk verebilir ama bu uzun sürmez..

shooter1
02 Haziran 2015, 13:31
@barodi seni gördüm sanki :)
http://i.imgur.com/B1ghOjm.png

e_trkuz
02 Haziran 2015, 14:32
bence sorununuz egzos. Artık sıkılmışsınız.

:cherry: satılık mı :cherry:.

Sam@
02 Haziran 2015, 14:47
Şimdi abi,
motoruna kamuflaj kaplama yapmışsın, bu da yetmezmiş gibi kamuflaj desenli pantolon giyip geziyorsun. Senin yerinde olsam bende sıkılırım.. Askerliğe mi doyamadın ne yaptın anlamadım ki :)

Not: Yoksa kaskında mı desenli ? anlamadım fotodan, eğer öyle ise bence sıkılma nedenin çok açık..

Oldjack
02 Haziran 2015, 21:04
artçılarını değiştir abi sana yolda eşlik edecek bir dişi kişilik bul biraz daha hafif biraz daha kibar.

infernox
03 Haziran 2015, 11:39
Ruh halinden olabilir.
Tarz değiştir düzelirsin.
Versys 2015 beğenmişin tavsiye ederim bende kullanıyorum.
Ama ses istiyorsan orjinal eksozundan pek ses çıkmaz. 2 silindirli kullanmadıysan garip gelebilir.

zaferce
03 Haziran 2015, 11:40
İşe otobüsle gidiyorum.

barodi
03 Haziran 2015, 12:13
Ruh halinden olabilir.
Tarz değiştir düzelirsin.
Versys 2015 beğenmişin tavsiye ederim bende kullanıyorum.
Ama ses istiyorsan orjinal eksozundan pek ses çıkmaz. 2 silindirli kullanmadıysan garip gelebilir.

Sesten sogudum kulak tikaci ile geziyorum basimi agritiyor artik egzoz sesi. 2 silindir olmasi ayrica egzozundan az ses cikmasi iyidir.
Verys hakkinda hic bilgim yok .kisaca anlatirmisiniz. Benzini top speedi. Frenleri lastikleri virajlari, torku vs. Tesekkurler.

kbR
03 Haziran 2015, 12:15
Motosiklet ten soğuduğumuz da ne yapıyoruz ? Bu nasıl soru :silent: Ateş yakıp ısınıyoruz :queen:

zaferce
03 Haziran 2015, 12:15
Verys hakkinda hic bilgim yok .kisaca anlatirmisiniz. Benzini top speedi. Frenleri lastikleri virajlari, torku vs. Tesekkurler.

https://www.youtube.com/watch?v=-jFd05kkuKQ