PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Malesef feci bir kaza

Sayfa : [1] 2

CompanERROR
30 Mayıs 2015, 10:04
Video'yu ve konuyu moralim bozulduğu için ayrıca bir çok sürücüde korku uyandıracağından çekindiğim için sildim. Kusura bakmayın. En başında düşünmem gerekirdi.

Levent
30 Mayıs 2015, 10:16
Sürücüye allahtan rahmet diliyorum. Kötü bir kaza olmuş, fakat motosiklet sürücüsü her zaman ileri görüşlü olmalı, bu kazadan biz motosiklet sürücüleri ders almalıyız, karşı yönde aracın hata sollama yaptığını görüp, motosikletin önündeki araca carpma olasılığını hesap etmiş olsa kendisini kurtarabilirdi, bunun yerine yavaşlamayı tercih etti. Kontrolden çıkmış bir aracın bu noktada yapacak birşeyi yok.

Bune
30 Mayıs 2015, 10:22
Videoyu özelden atar mısın? Bu tip şeylerin ders alınacak şeyler olduğunu düşünüyorum korkmak yerine ben olursam bir gün o durumda ne yapmam geekir demek lazım.

Darkcity2000
30 Mayıs 2015, 10:51
3 saniye kuralini isletse hayatta olacakti, hep ileri bakilacak 3-4 saniyesi vardi kacmak icin..

yasoyaso
30 Mayıs 2015, 11:00
3 saniye kuralini isletse hayatta olacakti, hep ileri bakilacak 3-4 saniyesi vardi kacmak icin..

3 saniye kuralı nedir? Dostum kısaca açıklarsan sevinirim

CompanERROR
30 Mayıs 2015, 11:12
Merhaba, istekleriniz üzerine link atıyorum ama lütfen moralinizi bozmayın bu abimiz napabilirdi diye düşünüyorum ama sağa kırsa olmaz sola kırsa olmaz fren yapsa yine zor. buyrun;
http://webtv.hurriyet.com.tr/haber/motosiklet-surucusunun-korkunc-olumu-kamerada_113492

Mitoqondri
30 Mayıs 2015, 11:17
Allah rahmet eylesin.. Üzücü bir durum..

CompanERROR
30 Mayıs 2015, 11:20
Dün ışıklarda durdum şans işte o ara bldde ortadaki ağaçları sulayan adama deng geldim abi bu bizim için tehlike yol göl oluyor dedim. Adam cevap verirken herifin teki tam2-3cm farkla önüme geçti. Gittim sağ camına "abi ne derdin var bizle dedim ? Öldürecekmisin?" dedim cevap aynen şu "evet çarparım öldürürüm napabilirsin ki sen istersen öne geç göreyim" dedi tam o sırada ışıklar yandı e motor torklu geçtim önüne bastım arayı sağa çektim sonra bu durumu atlatmak için adam önümden geçerken öyle pis bakıyordu ki sormayın :)

shooter1
30 Mayıs 2015, 11:41
kaza değil bildiğin cinayettir, inşAllah adalet yerini bulur
Allah rahmet eylesin

pcmnyk
30 Mayıs 2015, 11:42
Adamin yapicak hicbiseyi yok allah rahmet eylesin.3 saniye 5 saniye teknigi uygulasaydi falan hikaye. Kaza olduktan sonra su olsaydi bu olsaydi gibi seylerle olmaz onlar olsaydi zaten kaza olmazdi. Herkez her kurali uygulamaya kalksa motosikletin zevki olmaz kimse her kurali her yerde uygulamaz. Mutlaka bos bi ani vardir. Bunun adi bide kaza diyecekler bu resmen cinayet.adamin gelisinden belli saglam ayak olmadigi.Allah korusun hepimizi

Darkcity2000
30 Mayıs 2015, 11:47
3 saniye kuralı nedir? Dostum kısaca açıklarsan sevinirim

3 saniye kurali motor dunyasinin altin kurallarinin basinda gelir, tehliketi en az 3 saniye once gorebilirsen manevra yapip kurtulma hayatta kalma sansin olur. Videoda rahmetlinin 4 saniyesi vardi uzakta arac yalpalamaya ve serit degistirmeye basladigini gorebilirdi, bunun icinde hep ileri bakmamiz gerekir, bakislarin dusmesi olumcul olabilir. Bu yuzden bir virajda virajin cikis noktasina bakariz ya iste 3 saniye de durabilecek hizda olmak gerekir, bir arac takip ederken 3 saniye gerisinden gitmek gerekir.

ayzek
30 Mayıs 2015, 11:50
Adamin yapicak hicbiseyi yok allah rahmet eylesin.3 saniye 5 saniye teknigi uygulasaydi falan hikaye. Kaza olduktan sonra su olsaydi bu olsaydi gibi seylerle olmaz onlar olsaydi zaten kaza olmazdi. Herkez her kurali uygulamaya kalksa motosikletin zevki olmaz kimse her kurali her yerde uygulamaz. Mutlaka bos bi ani vardir. Bunun adi bide kaza diyecekler bu resmen cinayet.adamin gelisinden belli saglam ayak olmadigi.Allah korusun hepimizi

allah rahmet eylesin ne diyelim gaza aslıp ormana bile dalabilirmiş ama karşı aracında duracagını dusunerek durmus yazık olmus adama

Mengu16
30 Mayıs 2015, 12:01
Çarpan araba Şahin mi yoksa ben mi yanlış görüyorum. Hepsi güvenli kullanım ömrünü doldurmuş hurda yığını araçlar, düzgün süren de yok nerde garip bir hareket olmadık bir kaza var şahin veya doğan oradadır.

Levent
30 Mayıs 2015, 12:08

Şu konuyu yukarıdan aşağıya doğru oku, motosiklet konusunda deneyimli olan insanlar ne yorum yapmış, sonra bir de deneyimsiz insanlar ne yorum yapmış bir değerlendir.. Mesela ne dediğine bak önce.. Gereksiz yorum yapıyorsunuz. Fikrinizi belirtmenize itirazım yok fakat 3 saniye 5 saniye fark eder etmez diyebiliyor olmanız için birşeyler yaşamış olmak gerekir. mesela 15 yıl motosiklet üzerinde kalırsanız bu soylediklerimi anlarsınız, ama o zaman ben 46 yaşıma gelmiş olurum ve seni de unutmuş olurum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:06 ----------

Çarpan araba Şahin mi yoksa ben mi yanlış görüyorum. Hepsi güvenli kullanım ömrünü doldurmuş hurda yığını araçlar, düzgün süren de yok nerde garip bir hareket olmadık bir kaza var şahin veya doğan oradadır.

Millette bir arkadan itiş sevdası var dostum, bmw'ye binemeyen tofaşa abanıyo.. Bende öyle düşündüm, araba önden çekiş olsa böyle yanlayamazdı ilk arabayı atlattıktan sonra.

Morphin
30 Mayıs 2015, 12:14
Bu tip durumlarda soğukkanlı olup motorun üzerinde ayağa kalktıktan sonra çarpışma tam olacağı sırada aracın üzerinden atlamak hayatınızı kurtarır.
Çarpışma kaçınılmazsa motoru terk edin ve takla atmadan sürükleneceğiniz bir noktaya doğru zıplayın arkadaşlar.

Memory42
30 Mayıs 2015, 12:16
Allah rahmet eylesin,yalnız o durumda bu kadar rahat düşünemiyor insan o anki panik ve şok durumu yetiyor fazlasıyla...Kader ise işin diğer boyutu yapacak birşey yok.

Levent
30 Mayıs 2015, 12:20
Allah rahmet eylesin,yalnız o durumda bu kadar rahat düşünemiyor insan o anki panik ve şok durumu yetiyor fazlasıyla...Kader ise işin diğer boyutu yapacak birşey yok.

Dostum o durumda sağlıklı düşünemiyorsanız biran önce motosiklet ile vedalaşın, zira kullandığınız sürece bu durumlar var. Kendinizi geliştirmek zorundasınız, verdiğniz anlık kararı reflekslerinize yansıtabilmek hayati önem taşır.

PiyalePasa
30 Mayıs 2015, 14:13
Ülkemizde bu popüler eğitim kurslarında acaba kaza eğitimide veriliyor mu.

Gerçekten cok kötü olmuş kaza Allah tahsilatını affetsin üzücü durum araç şöförüyse edicek küfür bulamıyorum böyle bi şöförlük olamaz bu resmen cinayet.

Shrieker
30 Mayıs 2015, 14:25
Arkadaşlar.

Bazen yapacak hiçbir şey yoktur. Her zaman %100 kontrol sahibi olamayız.

Bu kaza malesef böyle bir durumda meydana gelmiş. Araba sürücüsü arkadan kaymayı (oversteer) kurtarayım derken aşırı düzetlme (overcorrection) yapıyor. Kaymayı engellemek için sola direksyon kırdığı andan itibaren araç üzerinde kontrolü yok. Motosikletlinin ise hiçbir suçu yok, gayet nizami gidiyor ve hızı da çok büyük ihtimalle yasal sınırlar içinde. Tabii başta yapılan hata otomobil sürücüsünün kesinlikle sollanmayacak bir yerde sollamaya çıkması.

Malesef ülkemizde ehliyet çok kolay veriliyor. Bu konuda kanun yapıcı üzerinde baskı kurmak hepimizin görevi...

movibiker
30 Mayıs 2015, 14:30
adam şunu yapsaydı bunu yapsaydı diye bişey yok bu kazada.motosikletlinin hatası sıfır.o durumda kim olsa aynı şey olur çünkü beyin belli bir zamana kadar düşünüp hareket edebiliyor reflekslerde bir yere kadar en sonunda o durumdan kaçış olmadığını anlayınca müthiş bir adrenalin salgılıyor ve gözüne far tutulmuş tavşan gibi oluyorsunuz.
Allah rahmet eylesin,işte böyle sorumsuz sürücüler yüzünden şehir içi trafiğinden öteye gidemiyor motosiklet tutkum,125cclik scoterden daha yüksek bir makine hayal bile edemiyorum.

barodi
30 Mayıs 2015, 14:31
yine bunalıma girdim zaten bunalımdaydım buda tuzu biberi oldu.

Levent
30 Mayıs 2015, 14:47
Hala motosiklet surucusunun suclu oldugunu soyledigimizi sanan bir populasyon var. Sonra kaza cok oluyo.. Olmamasi enteresan.

Oldjack
30 Mayıs 2015, 14:57
Bazen yapacak çok ta fazla bir şey kalmıyor. Gaz açsa hızlansa uzasa vs... Allah rahmet eylesin. esmen cinayete kurban gitmiş.

Levent
30 Mayıs 2015, 15:01
Olay arkada gelisse amenna. Gormezsin gelir herif patlar sana. Arkadaslar burada daha dikkatli olmamiz ve kafamizi yukari kaldirip bakmamiz gerektiginden takip mesafesini iyi optimize etme gereklerinden soz ediyoruz.

Oldjack
30 Mayıs 2015, 15:20
Olay arkada gelisse amenna. Gormezsin gelir herif patlar sana. Arkadaslar burada daha dikkatli olmamiz ve kafamizi yukari kaldirip bakmamiz gerektiginden takip mesafesini iyi optimize etme gereklerinden soz ediyoruz.

Tamam ama biyolojik olarak mümkün değil. Hüseyin boldun silah sesini duyup tepki vermeye başlaması 0,25sn miş . Normal bir insanın hareketi algılayıp tepki verme süresi 0,86 ile 1,11 saniye arasında değişiyormuş. Yani Yanlamaya başlanyan bir araç üzerine yöneldiğinde (ki muhtemelen sana baktığı için sana kitlenmiş durumda) tepki vermeye başlaman zaten 1 sn okadar vakit yok videoda.

pcmnyk
30 Mayıs 2015, 15:59
Şu konuyu yukarıdan aşağıya doğru oku, motosiklet konusunda deneyimli olan insanlar ne yorum yapmış, sonra bir de deneyimsiz insanlar ne yorum yapmış bir değerlendir.. Mesela ne dediğine bak önce.. Gereksiz yorum yapıyorsunuz. Fikrinizi belirtmenize itirazım yok fakat 3 saniye 5 saniye fark eder etmez diyebiliyor olmanız için birşeyler yaşamış olmak gerekir. mesela 15 yıl motosiklet üzerinde kalırsanız bu soylediklerimi anlarsınız, ama o zaman ben 46 yaşıma gelmiş olurum ve seni de unutmuş olurum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:06 ----------

Millette bir arkadan itiş sevdası var dostum, bmw'ye binemeyen tofaşa abanıyo.. Bende öyle düşündüm, araba önden çekiş olsa böyle yanlayamazdı ilk arabayı atlattıktan sonra.

Ben sana kendimi anlatamiyorum yada sen anlamak istemiyosun o adam 45 yillik sofor olsada yada orda sen olsaydin ben olsaydim kim olsaydi o arabadan kacma ihtimali yok. Hersey senin elinde degil.diger araclarin direksyonu sende degil. Seninde dikkatin bi yere kadar. sen uzayda motor suruyosun galiba. sen araclarin yaninda motorunu surdugun an bu adamin durumuna dusmen an meselesi. Sen yoldan giderken karsidaki adam senin yanindan gecerken direksiyonu motorun ustune kirsa napican ziplayacakmisin. Senin dedigin gibi olsa binlerce insan kazalarda can vermezdi.herkez bi sekilde kurtarirdi asil kazalari 40 yillik soferler yapiyor demekki neymis.l bazi kazalar onlenemiyomus.herkez kazayi onlese trafik kurallarinin olmasina gerekte yok.Ayrica bos konusuyosunuz gibi laflar kullanman hic hos degil.sen motorunu al gel yanima arabamla seni nasil havaya ucuruyorum gorursun. O zmn inip sorucam sana nerde senin 3 saniye tatigine noldu diye

Seko
30 Mayıs 2015, 16:01
O motosikletlinin o kazada kurtulma şansı çok çok az. Fren yapıp yerinde dursa bile o adam belki vururdu. Bu tipler işte memleketimizde bolca bulunan "bana bir şey olmaz" kafasındaki hızlı şoförler. Şerit çizgilerinin ne olduğunu umursamadığı gibi, risk algıları da yok. O motosikletli öleceğine keşke arabadaki geberse, hatta böyle araç kullananların, makasçıların tümü geberse de memleket kurtulsa. Daha iki gün önce makas atan bir serserinin aracında gencecik bir kız öldü ama kendisi kurtuldu adinin...

hakanens
30 Mayıs 2015, 16:08
Uzun yola çıkacam işte bu durumlar beni korkutuyor. Kendime güveniyorum ama başkası böyle üzerinize gelip sizin bütün hayalleriniz yerle bir ediyor. Allah rahmet eylesin.

Darkcity2000
30 Mayıs 2015, 16:28
Uzun yola çıkacam işte bu durumlar beni korkutuyor. Kendime güveniyorum ama başkası böyle üzerinize gelip sizin bütün hayalleriniz yerle bir ediyor. Allah rahmet eylesin.

Egitim alin diye bas bas bosa bagirmiyoruz :) size kacis manevra guvenlik balonu 3 sn kurali bunlari ogretiyorlar.. Uzun yol egitimlerinde ise konum, hiz, cizgi, sezgi bunlari ogreniyorsunuz.. Bircok senaryoda kurtulus bilgleri aliyorsunuz... O kadar cok dikkat edilmesi gereken mevzu varki bunlari topluca duzenli anlayabilecegin sekilde veriyorlar, bunsekilde uzun yolda rahat ve guvenli seyahat ediyorsun, iste o zaman gokten goktasi dusse golgesini gormek ne demekmis anliyorsun...

hakanens
30 Mayıs 2015, 16:36
Dostum iyi hoş diyorsunda eğitim tamam bir yere kadar çok iyi bu gibi durumlarda kendini kurtarabilmen belki olabilir ama hadi karşına birden belirdiğinde ne gibi bir tedbir alabilirsin o 1 ya da 2 saniyede.. Yani bu gibi bir durumda bile dursan dahi kurtuluşun yok adam bir sağ bir sol üstüne geliyor işte. Zaten panik haldesin sen mesela o ara sağmı solamı diye derken dümdüz öpüşmeye gidiyorsun mecbur.
O da allahın takdiri denecektir.

EKONOMİ
30 Mayıs 2015, 17:11
İş çığrından çıktıktan sonra yapabilecek pek bise kalmıyor

Ne yapılabilirdi?

Videonun ilk saniyelerine bakılırsa takip mesafesi pek de fazla değil
Tamam ondeki arac kaza yapınca arkadan toslamiyor ama viraja giriyorsun hızını azalt

Önde araba var diye güvende hissediyor kendini
Geçen konusu geçmişti karanlik yolda onume arabayı alıp öyle gidiyorum demişti birisi. Ecelin gelince saglam kaleler icinde de olsan ölüm sana yetişir.istanbulu gezerken bir de baktim ki kalelerin surları bile kalmamış anca izleri var belirli belirsiz
Virajda hiz azaltip takip mesafesini artırabilirdi

Kaza yerini yüksekten izliyoruz.motosiklet sürücüsunun görüş açısı daha dar olabilir.

Tekerleğin kayma sesleri falan duyulmaya başlayınca ister istemez heyecan yapıyordur
Tamam panik olmadi diyelim ama araba ustune geliyor

Kontra tekniği kullabilabilir
Kaçış manevrası cok geç kalmadan yapılabilir
Yolun ortasından degil de sag seridin en sag tarafında çizgiye yakin sürüyor olsa daha fazla kurtarma alanina sahip olabilirdi

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:54 ----------

Bu tip durumlarda soğukkanlı olup motorun üzerinde ayağa kalktıktan sonra çarpışma tam olacağı sırada aracın üzerinden atlamak hayatınızı kurtarır.
Çarpışma kaçınılmazsa motoru terk edin ve takla atmadan sürükleneceğiniz bir noktaya doğru zıplayın arkadaşlar.

Bu hareketi hic yaptiniz mi?
Yapan biri var mi?
Nette videosu var mi?

Kacis manevrası en sagdaki acil durum yoluna girmeye calismak daha mantikli değil mi?

Araba 100+ km hızla geliyor
Scooter da 90 km hızda olsa

190 kmh hıza denk gelmiyor mu
Ayağa kalkip atlasak bile yolun ortasina düşeriz
Bu sırada arkadan gelen araba çarpabilir

Belki ayakta araca çarpmış olsa öne dogru fırlayıp araca carpmadan birkac metre uçarak yere çakılabilirdi

Yasadigim bir olayi anlatayım

Audinin biri onundeki aracı solladı
Tam karşımda geliyor
Baktim kaçacağı yok ters yola girmis üstüme geliyor
hemen kenardaki yola girdim
Bazıları bilerek yapıyor
Yol kameram olsa plakayı alabilirdim

Far yaniyordu acaba gormedi mi motorumu desek
Bana kalirsa bilerek ustume sürdü
Güçlü led gunduz farı düşünülebilir

Darkcity2000
30 Mayıs 2015, 17:46
Dostum iyi hoş diyorsunda eğitim tamam bir yere kadar çok iyi bu gibi durumlarda kendini kurtarabilmen belki olabilir ama hadi karşına birden belirdiğinde ne gibi bir tedbir alabilirsin o 1 ya da 2 saniyede.. Yani bu gibi bir durumda bile dursan dahi kurtuluşun yok adam bir sağ bir sol üstüne geliyor işte. Zaten panik haldesin sen mesela o ara sağmı solamı diye derken dümdüz öpüşmeye gidiyorsun mecbur.
O da allahın takdiri denecektir.

1 veya 2 saniyede birsey yapamazsin bu yuzden en az 3 saniye onde olmalisin tum olacaklardan..bu zor birsey degil ki..

MD.Murat
30 Mayıs 2015, 18:19
bu pozisyonda rossi olsa dut yemiş bülbül gibi arabaya patlardı. kimse hikaye anlatmasın.

motorcunun gözünden olan şey şu , arabayı sollamaya çalışan başka bir araç var , sollayıp yoluna doğru giriyor. zaten bu noktada motorla arasında yarım saniye var. ordan sonra artık o.... çocuğu kayıyor muydu ne yapıyordu terse manevra yapınca motorcunun üstüne geliyor. zaten bunu farkettiği anda motorcu da sağa kırıyor biraz ama yapacak bir şey kalmıyor.

motorun üstüne çıkıp arabanın üstünden atla diyen olmuş. gerçekten bu milletin zeka seviyesi bu olunca yapacak bir şey kalmıyor.

Darkcity2000
30 Mayıs 2015, 18:24
rossi kaymak gibi gazi acar kontrasini verir gecer giderdi...

MD.Murat
30 Mayıs 2015, 18:27
rossi kaymak gibi gazi acar kontrasini verir gecer giderdi...

bak dostum senin anlamadığın nokta motorcunun algısı.
araba son ana kadar motora tehlike teşkil etmediğinin sinyallerini veriyor.
araba kendi şeridine yönelirken mi kontra verecekti motorcu?

başınıza gelmez umarım ama aynı olay başına gelse bu sonuçtan kurtulacak bir insan yok. öyle bir şeyi tahmin edecek insan yok çünkü.

Darkcity2000
30 Mayıs 2015, 18:37
Tekrar izlemeni tavsiye ederim eger ileri bakmiyor genis alan taramasi yapmiyorsan evet tam senin dedigin durum olur... o aracin problem cikaracagi en az 4 saniye oncesinde belli oluyor.. bu da senin manevra yapmana veya en azindan tarlaya kirip hafif yaralarla atlatmana yeterlidir. Egitimli motorcular kesintisiz ileri alan taramasi yaparlar. uzun yol egitim almanizi tavsiye ederim, 1 sey fazladan ogretseler bile Allah razi olsun onlardan...

GB79
30 Mayıs 2015, 19:15
Arkadaşlar, lütfen gidon başında dalıp gitmeyin, sürekli gözlem yapın, sürekli ileriye bakın etrafı tarayarak, bir gariplik sezdiğiniz anda hızınızı kesip alarma geçin. Kurtulabilinecek bir kazaymış, yazık olmuş. Öldükten sonra haklı olmanın bir anlam taşımadığını gösteren bir kaza daha.

Oldjack
30 Mayıs 2015, 19:18
Tekrar izlemeni tavsiye ederim eger ileri bakmiyor genis alan taramasi yapmiyorsan evet tam senin dedigin durum olur... o aracin problem cikaracagi en az 4 saniye oncesinde belli oluyor.. bu da senin manevra yapmana veya en azindan tarlaya kirip hafif yaralarla atlatmana yeterlidir. Egitimli motorcular kesintisiz ileri alan taramasi yaparlar. uzun yol egitim almanizi tavsiye ederim, 1 sey fazladan ogretseler bile Allah razi olsun onlardan...

ne yapabilir kontra ve kaış hamlesi deniyor zaten. Ama şöför motosiklete kilitlenmiş ne yapsa yine ona gidecek videoyu programa çekip kare kare izledim em yakın 3.57 sn ye de araç bir hamle yapıyor ve 5 81 de çarpışma gerçekleşiyor. 2,24 sn gibi bir zamanı var ve fren yapsa yine sürücü çarpacak. Çok zor bir durum. Allah Rahmet eğlesin .

GB79
30 Mayıs 2015, 19:32
bak dostum senin anlamadığın nokta motorcunun algısı.
araba son ana kadar motora tehlike teşkil etmediğinin sinyallerini veriyor.
araba kendi şeridine yönelirken mi kontra verecekti motorcu?

başınıza gelmez umarım ama aynı olay başına gelse bu sonuçtan kurtulacak bir insan yok. öyle bir şeyi tahmin edecek insan yok çünkü.
Motora nasıl tehlike teşkil etmediğinin sinyallerini veriyor? Sollamaya çıkmadan bile bir tehlike teşkil ediyor zaten, sollamaya çıkıyor, alarm durumu, öndeki arabayla çarpışma tehlikesi var kırmızı alarm, ve daha sonra alarmlar tavan yapıyor. Motorcu son ana kadar hiçbir tepki vermiyor, son anda bile çukurdan kaçar gibi ufak bir hamle yapıyor. Demek ki beyni veya gözleri bambaşka bir yerdeydi. Son 1 saniyeye kadar herhalde hiçbir şey görmedi, insan bile bile kendini böyle tehlikenin içine bırakmaz. Evet haklı ama kime faydası var?

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:32 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:25 ----------

ne yapabilir kontra ve kaış hamlesi deniyor zaten. Ama şöför motosiklete kilitlenmiş ne yapsa yine ona gidecek videoyu programa çekip kare kare izledim em yakın 3.57 sn ye de araç bir hamle yapıyor ve 5 81 de çarpışma gerçekleşiyor. 2,24 sn gibi bir zamanı var ve fren yapsa yine sürücü çarpacak. Çok zor bir durum. Allah Rahmet eğlesin .

Yapmayın Allah aşkına, araba sollamaya çıktığı an hızını minimuma düşürseydi, hiçbir şey olmayacaktı ama o tehlikenin içine gitmeye devam etti, arkasında araba da yok, ani fren de yapabilir. Siz de böyle kullanmayın sizden ricam, şansa bırakmayın işinizi. Arkadan bir araç gelip kasten çarpmazsa kaçınabilirsiniz en ölümcül kazadan. Gereken şey, iyi gözlemlemek ve tehlikeden uzak durmak.

ayzek
30 Mayıs 2015, 19:32
https://www.youtube.com/watch?v=qoE04Fafxe8

burda mermı gıbı gelıyor ve o videodan daha hızlı ve daha az zaman var snıyelı hatta sanıselık tepkı süresi adam ama bellıkı teknıgı bılıyor kontrayı atıyor ölumden dönuyor herzaman böyle olacak diye birşey yok ama yorumlara bakıyorumda gerçekten işin eğitim ve teknık kısmından bir haber olanlar var

GB79
30 Mayıs 2015, 19:39
https://www.youtube.com/watch?v=qoE04Fafxe8

burda mermı gıbı gelıyor ve o videodan daha hızlı ve daha az zaman var snıyelı hatta sanıselık tepkı süresi adam ama bellıkı teknıgı bılıyor kontrayı atıyor ölumden dönuyor herzaman böyle olacak diye birşey yok ama yorumlara bakıyorumda gerçekten işin eğitim ve teknık kısmından bir haber olanlar var
Burada intihar girişimi, cinayet teşebbüsü ne ararsan var. Böyle bir durumdan kurtulmak gerçekten zor, Fuat Domaniç olsan bir yere kadar. Bir de, bilinmeyen bir nedenle yoldan çıkan otomobil, diyor haber. Video haber olmasına rağmen onlar bile gözlem yapmamışlar, hatalı sollamayla son anda giriyor kamyonun önüne araba, yoksa öndekilere patlayacak zaten.

Darkcity2000
30 Mayıs 2015, 19:43
http://youtu.be/eELBNhIiClY

uzerinden atlamak derken....

Oldjack
30 Mayıs 2015, 19:53
http://youtu.be/eELBNhIiClY

uzerinden atlamak derken....

bu videonun fake olduğunu motosiklet kullanan herhangi birisi anlayabilir. Ama gerçekten yapabiliyosanız çarpma anında motosikletle bağınızı koparın.

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:48 ----------

Motora nasıl tehlike teşkil etmediğinin sinyallerini veriyor? Sollamaya çıkmadan bile bir tehlike teşkil ediyor zaten, sollamaya çıkıyor, alarm durumu, öndeki arabayla çarpışma tehlikesi var kırmızı alarm, ve daha sonra alarmlar tavan yapıyor. Motorcu son ana kadar hiçbir tepki vermiyor, son anda bile çukurdan kaçar gibi ufak bir hamle yapıyor. Demek ki beyni veya gözleri bambaşka bir yerdeydi. Son 1 saniyeye kadar herhalde hiçbir şey görmedi, insan bile bile kendini böyle tehlikenin içine bırakmaz. Evet haklı ama kime faydası var?

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:32 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:25 ----------

Yapmayın Allah aşkına, araba sollamaya çıktığı an hızını minimuma düşürseydi, hiçbir şey olmayacaktı ama o tehlikenin içine gitmeye devam etti, arkasında araba da yok, ani fren de yapabilir. Siz de böyle kullanmayın sizden ricam, şansa bırakmayın işinizi. Arkadan bir araç gelip kasten çarpmazsa kaçınabilirsiniz en ölümcül kazadan. Gereken şey, iyi gözlemlemek ve tehlikeden uzak durmak.

normal takip mesafesi ve normal hızlarla seyir ettiği için büyük ihtimalle hızını düşürmedi. Ben olsam bende düşürmezdim. O kadar öneden tedbir almak çok zor bir ihtimal. Ama ben belki sağa yanaşıp uzayabilirdim tehlikeli alandan uzaklaşmak adına belki.

Yiğit_
30 Mayıs 2015, 20:19
En az 250 cc'lik iyi bir makine şart bu durumlarda ani kaçış manevraları yapmak için.Güç cepte dursun.

hakanens
30 Mayıs 2015, 20:29
Yahu adam gariban motorcu belkide. Eğitim meğitim hak getire. Adamlar bazı küçük ilçelerde biryerden biryere gidebilmek için uygun olsun cebime diye motosiklet kullanıyorlar ve bu motoruda alırken öncesinde eğitim alayım, ekipmanım tamtakır olsun öyle dertleri yok. Bu durumda eğitimli adam bile olsa zaten kurtulamaz bence.
Öyle ayağı kalkayım motorun üstenden zıplayım arabanın üstüne teknikleri James Bond ya da Görevimiz Tehlike filmlerinde olabilecek birşey.
Ha yanda yeşil alana belki tam kırabilirdi direksyonu ama o anın şoku zaten elini ayağını bağlar insanın ve o tehlikeye odaklanırsın o ara hiçbirşey yapamazsın.

berkekolik1
30 Mayıs 2015, 20:32
videoyu özelden paylaşırsan sevinirim.

Bune
30 Mayıs 2015, 21:04
Allah rahmet eğlesin maalesef hepimizin bileti cebinde, kimse ben iyi sürüyorum demesin Allah' ın sopası yok sizi daha kötüleriyle sınar (Rabbim korusun) Çok ama çok talihsiz bir kaza olmuş yani sağa kaçsa bi dert, sola kaçsa bi dert. İnşallah gün gelecek ülkemiz medeni insanların olduğu medeni bir trafiğe sahip olacak o zaman işte bu apaçilerden kurtulacağız.

Bu tiplerden kurtulmanın yolu (bence) doğal seleksiyondur. Doğa güçsüz ve aptal olanı her zaman yok eder o yüzden bonzai bedava olsun, beyni doğan slx egzozu kadar olan tüm apaçiler piyasadan silinsin temennim budur.

Morphin
30 Mayıs 2015, 21:16
Hayır yapmadım. Fakat tercih edeceğim bir hareket olur.
Evet birisi size çarpabilir. Ama söylediğiniz gibi 100+100 km/h lik bir çarpışmada yaşama şansınız neredeyse yok.
Olsa bile muhtemelen çarpışma anında aldığınız darbe sonucu sakat kalırsınız.
Kafa kafaya yaşanan çarpışmalarda aracı terkedip çarpışma sonucu yaşanan kuvveti almazsanız yaşama ihtimaliniz var.
Ekipmanınız tam ise ve motordan zıplayarak sürtünmeye yönelik asfalta düşerseniz ölmezsiniz.
Buradaki arkadaş motoru terk ettiği anda durmayacak. Emniyet şeridine girse bile çarpışma yinede olurdu. Fakat çarpışma öncesi karşı şeride geçmeyecek şekilde motoru terk etseydi sürüklenerek duracaktı. Arkasında bulunan kişiler ise kazayı görüp üzerine zaten sürmez...
Kafa kafaya yaşanan çarpışma sonucu ilk önce kafa ön tarafa gider ve direk takla atarsınız. Takla esnasında kafanız ve sırtınız yere doğru açıda çarpmazsa boynunuz kırılır. Zıplarsanız yere nasıl düşeceğinize siz karar verirsiniz. Ve kaza 100+100 den sadece 100 km/h lik bir sürtünmeye dönüşür. Matematik ve fizik biliyorsanız söylediğimde haklı olduğumu zaten anlarsınız.

Ben demiyorum ki her zaman zıplayın.. Kafa kafaya yaşanan çarpışmalardan kaçmak istiyorsanız ve mümkünatı yoksa yaşamak için tek çareniz budur..

Darkcity2000
30 Mayıs 2015, 22:09
Motordan nasil kurtulunur?

Yiğit_
30 Mayıs 2015, 22:18
Motordan nasil kurtulunur?

Kafanda ekmek kır fakirlere dağıt:)