PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : motosiklet için moto kredisi ihtiyac kredisi ve taksit konusu

velizrsln
29 Mayıs 2015, 21:34
Mrb arkadaşlar kafamda 2 model var 2. el olarak alıcam uygun birşey düşmesini bekliyorum yalnız direk ihtiyac kredisi çekmekten daha uygun bir yol var mı? mesela finans bank da motosiklet kredisi var ama 2. el alırken nasıl oluyor expertiz ile gidip motosikleti bankanın üzerine falan mı yapıyoruz nasıl oluyor uğraştırıcı birşey mi bu?
ihtiyac kredisi olarak da 10 bin ya da 20 bin tl çekebilirim çünki aradıgım modeller biri 10bin tl diğeri 21 bin tl :(s)

ne yapmalıyım ne şekilde almalıyım?

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:15 ----------

yapıkredi bankasıymış pardon ama finans da veriyordu galiba, aynı zamanda kocbank odeabank gibi bankalarda veriyor ama faiz oranları ihtiyac kredisiyle aynı gibi geldi

mücahit1
29 Mayıs 2015, 22:11
Mrb arkadaşlar kafamda 2 model var 2. el olarak alıcam uygun birşey düşmesini bekliyorum yalnız direk ihtiyac kredisi çekmekten daha uygun bir yol var mı? mesela finans bank da motosiklet kredisi var ama 2. el alırken nasıl oluyor expertiz ile gidip motosikleti bankanın üzerine falan mı yapıyoruz nasıl oluyor uğraştırıcı birşey mi bu?
ihtiyac kredisi olarak da 10 bin ya da 20 bin tl çekebilirim çünki aradıgım modeller biri 10bin tl diğeri 21 bin tl :(s)

ne yapmalıyım ne şekilde almalıyım?

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:15 ----------

yapıkredi bankasıymış pardon ama finans da veriyordu galiba, aynı zamanda kocbank odeabank gibi bankalarda veriyor ama faiz oranları ihtiyac kredisiyle aynı gibi geldi
yo bankanın üzerine değil kendi adına alıyorsun aracı ikinci elde 1 yaşı geçmemis olucak sadece sadece banka senden sunu istiyo açıkça 'motorun taksidini bitirmeden satamazsin kiralayamazsin taksit biter kredi dosyan kapanır kendi mülkün olur' diyo müşteriyi zora sokan bi durum yok sadece kredi bitmeden satamazsin o kadar

Sinan Er
29 Mayıs 2015, 22:13
Asıl para kasko ücretinde. Alacağın motora kasko yapmayacaksan bireysel kredi kullanmanı tavsiye ederim. Ayrıca sıkıştığında motoru satmana hiçbir engelde yok.

mücahit1
29 Mayıs 2015, 22:22
Asıl para kasko ücretinde. Alacağın motora kasko yapmayacaksan bireysel kredi kullanmanı tavsiye ederim. Ayrıca sıkıştığında motoru satmana hiçbir engelde yok.

banka hacizi kaldırmadan motora evrak devir verilemez diyo banka ?

Sinan Er
29 Mayıs 2015, 22:29
banka hacizi kaldırmadan motora evrak devir verilemez diyo banka ?

Bireysel kredi aldığında motorda haciz olmaz.

mücahit1
30 Mayıs 2015, 01:55
he onu kast ediyosan doğru arkadaş motor kredisinden bahsedince karıştı demek pardon

velizrsln
30 Mayıs 2015, 08:27
peki motosiklet kredisiyle bireysel kredi arasında çok fark var mı? yani ilk baştada dedigim gibi değer mi? kasko falan motosiklette çok pahalı o şart ise mümkün değil

mücahit1
30 Mayıs 2015, 09:21
% 7 8 falan bi fark aynı faiz oranıyla ihtiyaç kredisi bulursan ona bak istersen

oknglr
30 Mayıs 2015, 09:39
Valla ben Enparadan ihtiyaç kredisi için başvurusu yaptım 7000 tl direk onaylandı hiç uğraşmadım bankayla falan :D 7000 tl çektim 7500 olarak geri ödüyorum. 30000 TL ye kadar kredi veriyor yanlış hatırlamıyorsam. en parada finansbankın , krediyi finansdan kullandırıyor

Memory42
30 Mayıs 2015, 13:46
Bana motosiklet taşıt grubuna girmiyor diye bireysel tavsiye etti banka :))

Oldjack
30 Mayıs 2015, 15:11
banada bireysel kredi vermiyorlar 3 yıl önce kartlarım düzenli ödenmediği için puanım çok düşükmüş .

Green Arrow
30 Mayıs 2015, 20:22
http://www.enuygun.com/kredi/ burdan güncel faiz oranları takip edebilirsin. Banka müşterisi olmak ve iyi kredi notuna sahip olmak faizin daha da azalmasını sağlıyor.

Memory42
30 Mayıs 2015, 20:27
http://www.enuygun.com/kredi/ burdan güncel faiz oranları takip edebilirsin. Banka müşterisi olmak ve iyi kredi notuna sahip olmak faizin daha da azalmasını sağlıyor.

Kişiye özel faiz uyguluyorlar mı ? Ben hiç görmedim de...

MELİH
30 Mayıs 2015, 20:34
ihtiyaç kredisi diğerinden pahalı gibi görünsede sağladığı avantajlar olarak daha cazip. motora haciz konmaz istediğinde satar paraya çevirisin. dosya masrafı ödemezsin. Dosya masrafsız bankalara bakman gerek.her bakımdan avantajlı. ıvır zıvır ekstra işlemlerle uğraşmazsın.ekpertiz masrafı,haciz masrafı vs..

velizrsln
30 Mayıs 2015, 21:26

evet bir kaç banka uyguluyor, şimdiye kadar araştırmamda kredi için en uygun bankalar halkbank ziraatbank enpara.com yapıkredi

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:26 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:11 ----------

yalnız ben şu kredi hesaplamasını bir anlayamadım ya, en uygununu araştırıyorumda faiz oranı mesela yapıkredi de 1,09, alıcagım para 10.000 toplam ödenicek 12.602,65 TL şimdi bunun nasıl oluyorda %1,09 faiz ile bu fiyatı çıkarabiliyorlar bana? ben aylık 277 almış oluyorum 350 ödicem aylık
ben bi bok anlamadım haci, eskiden hesaplıyordumda şimdi hesaplayamadımda çok da önemli değil sadece öğrenmek istiyordum gene halkbank aylık 345 tl ödemeli veriyor o en uygunu sanırım

tyrung
30 Mayıs 2015, 21:35

Sık kullandığınız bankanızda hesabınızın bağlı olduğu şubedeki müşteri temsilcinizle görüşün.
Sizin için özel oran alabiliyorlar. Tab bu durum çok değişken. Yani bazen 1.05 bazen 1.08 alıyor. Piyasanın durumuna bağlı.

velizrsln
31 Mayıs 2015, 01:30
ihtiyaç kredisi diğerinden pahalı gibi görünsede sağladığı avantajlar olarak daha cazip. motora haciz konmaz istediğinde satar paraya çevirisin. dosya masrafı ödemezsin. Dosya masrafsız bankalara bakman gerek.her bakımdan avantajlı. ıvır zıvır ekstra işlemlerle uğraşmazsın.ekpertiz masrafı,haciz masrafı vs..

dosya masrafı ıvır zıvır falan 150 tl yi geçmiyor önemsiz bence o

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:30 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:27 ----------

Sık kullandığınız bankanızda hesabınızın bağlı olduğu şubedeki müşteri temsilcinizle görüşün.
Sizin için özel oran alabiliyorlar. Tab bu durum çok değişken. Yani bazen 1.05 bazen 1.08 alıyor. Piyasanın durumuna bağlı.

zaten bende sık kullandıgım bankaya gidip müşteri temsilcimle pazartesi görüşücektim ama benim bankam ziraat kalas bir bankadır umarım bişeyler çıkar