PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Arka Fren Sorunu

berkturk
28 Mayıs 2015, 10:11
Arka frenlerde çok sık olmamakla birlikte fren boşalıyor. fren yaptığım zaman tutmuyor. bu çok sık olmuyor ama gene de can sıkıyor. normalde frenler çok iyi çalışıyor. motor 950 km de regal raptor daytona 250. önde çift disk arkada tek disk fren var.

eek
28 Mayıs 2015, 10:15
Servise başvurun, havasını alsınlar anlattıklarınızdan ben hava yaptığını anladım. Kendiniz yapmak isterseniz de youtube da videoları var, biraz zor gözüküyor ama sabırlar oluyor :)

berkturk
28 Mayıs 2015, 10:19
servise gösterdim ama frenler canavar gibi çalıştı. ikna edemedim ustayı :) havasına bakmasını söyleyeceğim. başka ne sebepten olabilir peki?

Olcay Avşar
28 Mayıs 2015, 10:21
Hava var büyük ihtimal ile.

eek
28 Mayıs 2015, 10:38
Bizim motorların fren kaliperleri kaliteli değil, belki arıza vardır ama anlattıklarınıza göre en büyük ihtimal hava yapmış olması. Kaliper pistonları sıkışıp itilemiyor olabilir diye düşündüm ama bu durumda sorunu daha sık yaşardınız diye düşünüyorum. Bizim kaliper pistonları genelde sıkışıktır zaten ama ileri gitme değil geri gelmeleri sıkıntı, o da cik cik ötme sesine sebep olan durum aslında (belki sizde de vardır, yoksa da zamanla olur :))

Bu arada ustalar hele ki garanti kapsamında para alamayacakları durumda böyle uğraştırıcı işlere girmek istemezler. Başka bir serviste 10-20 neyse vererek yaptırın frenin şakası olmaz.