PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : BW'S 100 yavaşladıkça azalan far aydınlatması

aytac06emre
27 Mayıs 2015, 18:28
Arkadaslar 2006 model BWS 100 kullanıyorum.aldıktan sonra biçok parçasını yeniledim bunların içinde akü,konjektör ve farlarda var.
Aküyü ilk taktığımda marşdan çalışmada sıkıntısı yoktu kısa bi süre sonra marşdan çalışmamaya başladı,40 km durmadan gitsem dahi değişen birşey yok ama kornası vs çalışıyor.
Bunun yanında motor hızlandıkça ön farların aydınlatması bariz artıyor ancak rölantide dururken park gibi sönük kalıyor bu motorun teklemesinede sebep oluyor tabi.
Elektrik tesisatında bi değiştirmediğim statör kaldı sizce başka bi sebebi olabilirmi,şimdiden teşekkürler.

marcolomboss
28 Mayıs 2015, 21:52
Akün zayıf olabilir. Konjektör şarj etmiyordur veya stator yanıktır.

KmlTkn
28 Mayıs 2015, 22:14
Merhaba farlarda sorun yok çünkü sargidan (statorden) enerji aliyo gaz verdikçe enerji yükseliyo ve farların aydınlatmasi artiyo

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:03 ----------

Aküyü ölçültün sağlıkli bir sekildemı (sargı konjektor)...

free13
28 Mayıs 2015, 22:14
2007 yılında sıfır alıp kullanmıştım aynı durum bende de oluyordu servise sorduğumda KmlTkn arkadaşımızın söylediğini söylemişlerdi.

aytac06emre
29 Mayıs 2015, 14:57
Usta aküyü ölçtügünde normal cıktı degerler akümde konjektörümde yeni.

Etrafta gördugum scooterlarda boyle bisey yok rolantide dahi far normal aydınlatıyor bende rölantide far söndü sönücek nerdeyse?statör bozul olsa hiç sarj olmaz akü yanlış mı düsünüyorum?

KmlTkn
29 Mayıs 2015, 15:36
Elden marş basinca mars motorundan ses geliyomu

aytac06emre
29 Mayıs 2015, 22:31
Aküyü ilk taktıgımda marsdan calısıyordu gittikce zayıfladı şuan marşdan çalışmıyor,marş motoru saglam yani

KmlTkn
29 Mayıs 2015, 23:23
Uzaktan anca bukadar yardımcı olabiliyom ustanın yorumu ne...?

aytac06emre
30 Mayıs 2015, 13:59
Uzaktan anca bukadar yardımcı olabiliyom ustanın yorumu ne...?

Haftaici gidicem ustaya genelde kendim halletmeye çalısırım oyuzden foruma danıştım ilk önce,saolasın kardeş