PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : scooterim cok yakiyor ve gitmiyor sebebi nedir ?

bilalefe
26 Mayıs 2015, 19:18
merhabalar arkadaslar. kanuni bobcat 150 cc scooterim var . 1800 km de daha . uzun yilllar yatmis calismamis. cok fazla gezmiyorum sehir icinde cok benzin harciyor. 7 lt depo 2 gunde bitiyor. kalkista torklu kalkiyor fakat 40 km den sonra bayiliyor. 12 hp makina tertemiz sizce problem nedir. hava filtresini cikardim hava tutup temizledim taktim biraz yagli gibiydi temizledim iyice. ama degisen bisey olmadi gibi geldi bana. sizce bu temizlikte bir motoru. ne yapmaliyim.? karburator mu temizlenmeli. buji den midir. hem cok yakiyor hem gitmiyor. ?

Mengu16
26 Mayıs 2015, 19:28
Motorun yattığı yağ içinde duruyosa acilen değiştir, karbüratörü temizlet bujiyi hava filtresini değiştir, kendin de söylemişsin önemli bunlar. Bir de o motorda su soğutma vardı galiba, Soğutma sıvısı değiştirilmeli ve soğutma sistemi de bakımdan geçmeli bence.

ayzek
26 Mayıs 2015, 20:30
merhabalar arkadaslar. kanuni bobcat 150 cc scooterim var . 1800 km de daha . uzun yilllar yatmis calismamis. cok fazla gezmiyorum sehir icinde cok benzin harciyor. 7 lt depo 2 gunde bitiyor. kalkista torklu kalkiyor fakat 40 km den sonra bayiliyor. 12 hp makina tertemiz sizce problem nedir. hava filtresini cikardim hava tutup temizledim taktim biraz yagli gibiydi temizledim iyice. ama degisen bisey olmadi gibi geldi bana. sizce bu temizlikte bir motoru. ne yapmaliyim.? karburator mu temizlenmeli. buji den midir. hem cok yakiyor hem gitmiyor. ?

neye göre çok yakıyor 7 litreyle kaç km yaptın?

davidcover
26 Mayıs 2015, 20:33
bir ihtimal yüksek devirlerde debriyaj kaydırıyo olabilir ona bi baktır

mterayes26
26 Mayıs 2015, 22:11
Buji yağ hava filtresi ve mutlaka kayışı değiştirt farkı gör

DKN
26 Mayıs 2015, 22:15
sebebi sizden sıkılmış olması. tek çaresi sık sık arıza yapıp iyi birine gitmek umuduyla satılmak istemesi

bilalefe
26 Mayıs 2015, 22:19
motor yag sogutmali... sanziman yagi ne ise yarar? motor yagi ile farki nedir ?yag sogutmali oldugundan nasil motoru sogutur ve hangi yag ile sogutur. yarin debriyajina ve karburatorune baktirip motor yagini ve bujisini degistirecegim. hava filtresini kendim cikarip hava basip temizledim. YAKIT KONUSUNDA 30+30+30 TL DEN 90 TL DEN 300 KM GITTIM. 0.30 KRS YAKIYOR ARAC GIBI YAKIYOR. neden neden neden ?