PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Marş Motoru dönüyor ama motorda hareket yok

Miximum
25 Mayıs 2015, 22:10
Start a bastığımda marş motorunun döndüğünü duyuyorum ama motoru çevirmiyor. ve dişli sıyırması gibi bir ses geliyor
Bir gün önce çalışıyordu aküde bi problem yok. ama çalışırkende yine sıyırma sesi geliyordu. Sebebi ne olabilir arkadaşlar? Çözüm önerilerinizi bekliyorum:)

Bu arada Motor kick-start la çalışıyor

Thracian
25 Mayıs 2015, 22:34
Bir kaç seçenek var.Marş motorunun dişlileri tamamen gitmiş olabilir.Yada marş rublesinde bir sorun olabilir.

Miximum
26 Mayıs 2015, 03:01
Açıp baktım marş motorunun dişlileri sağlamdı. Marş motorunun döndürdüğü dişlilerde sağlamdı. motoru döndüren dişlilere ileri geri hareketle temas edip marştan elini çekince ayırıyor ya işte o dişliler ayrılmış durumda ileri geri hareketini yapmıyor. Bi şekilde sıkışmış ve hareketini tamamlamıyor olabilirmi?Anlatabilmişimdir umarım.

Thracian
26 Mayıs 2015, 07:58
İşte o tarif ettiğiniz dişli yanılmıyorsam marş rublesi.Bazen arkasında yerinde takılıp kalabiliyor ileri geri haraketi yapmıyor dolayısıyla marş motoru ile motor arasında bağlatıyı sağlamıyor.Eski Çinli motosikletlerimden birinde biraz zor ileri geri haraket ediyordu söküp mekanizmasını biraz kurcalamıştım,WD-40 lamıştım düzelmişti.Ama DR 650 ların sistemini tam bilmiyorum.Büyük ihtimalle Çinlilerden biraz daha karmaşık bir sistemi vardır.Yaylı bir sistemse yayında sorun olabilir,yada bilyelerinde sorun olabilir.

Miximum
26 Mayıs 2015, 14:45
İşte o tarif ettiğiniz dişli yanılmıyorsam marş rublesi.Bazen arkasında yerinde takılıp kalabiliyor ileri geri haraketi yapmıyor dolayısıyla marş motoru ile motor arasında bağlatıyı sağlamıyor.Eski Çinli motosikletlerimden birinde biraz zor ileri geri haraket ediyordu söküp mekanizmasını biraz kurcalamıştım,WD-40 lamıştım düzelmişti.Ama DR 650 ların sistemini tam bilmiyorum.Büyük ihtimalle Çinlilerden biraz daha karmaşık bir sistemi vardır.Yaylı bir sistemse yayında sorun olabilir,yada bilyelerinde sorun olabilir.

wd 40 la şansımı denicem artık bende =)

xmail16
28 Mayıs 2015, 19:57
büyük ihtimal marş rublesinden. görüntüde bir problem olmayabilir ama kilitlenmiştir tam dönemiyodur. bu sorunu ben rubleyi değiştirerek çözmüştüm. ama öncelik buji ve marş motorunda sıkıntı olmadığına emin olmak lazım.

marcolomboss
28 Mayıs 2015, 20:41
Marş motoru kilitlenmesin diye karşı volan dişlisi yağsız kalınca kendini kilitliyor. Sırf marş motoruna zarar gelmesin diye. WD-40 en iyi çözüm. Yada yataklarından kaymış olabilir dişli.