PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Salcano Wolf 125 Debriyaj Teli

golge9
24 Mayıs 2015, 20:51
Arkadaşlar merhaba motorum yeni sayılır 3 aylık oldu. 650 km'de. Çok memnunum çok şükür bir sıkıntısını görmedim. Fakat bir sorunum var 2 haftada bir debriyaj telini gerdirmek gerekiyor bende servise götürüp gerdiriyorum. Debriyaj ayırmadığı için. Sebebini sorduğumda yeni motor olduğu için normal böyle şeyler olabilir dedi. Sizce de bu durum normal mi bu benim ilk motorsikletim biraz acemilik var:).Yardımlarınız için teşekkürler.

Ek olarak çanakkalede oturuyorum motorummla bigaya gitmek istiyorum. Giderken motoru dinlendirmem gerekir mi teşekkürler.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:51 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:25 ----------

+++++++++++++++++++++++++

Mengu16
24 Mayıs 2015, 20:56
Eline 2 tane anahtar al debriyajını kendin ayarla, servis muhtelemen debriyajı ayarladıktan sonra somunları iyi sıkmıyor. 2 haftada debriyaj aşınmaz aşınsa bile debriyaj ayırmama değil tam tersi çok yukarda kavrama yapar veya yarım debriyaj gider motor.

golge9
24 Mayıs 2015, 21:22
Aynen çok yukarda kavrıyor. Bu aşağıda kısmında değilde kol kısmından geriyor deneyeyim. Dene dene öğreniriz :) teşekkür ederim.

tahsins
24 Mayıs 2015, 22:11
Debriyaj yeni başlayana zor gelir normal. Ayarlarsan kmlerce uğraşmazsın.
Ben kontak kapatmadan tamgaz 350km gittim. Motoru değilde kendini dinlendirmen lazım. Heryerin ağrır.

mterayes26
25 Mayıs 2015, 00:15
Birzamanlar debriyajı yapamıyordum şimdi motor indiriyorum , herşey zamanla

Salih_T
25 Mayıs 2015, 09:30
2 haftada bir debriyaj teli ayarı nedir? 5.600 km oldu daha ayar gerektirmedi..mengu16 nın dediği mantıklı.. belki de sıkılması gereken bir somun sıkılmamıştır.. yada yalama yapmıştır..