PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : O-ring, X-ring ve Bakla Sayısı Hakkında

Sokollu
22 Mayıs 2015, 22:08
İyi akşamlar ,:king:

17bin km.deki motosikletimin zincirinde ölü/kilitli baklalar var. Çok sık aralıklarla temizleyip yağlasam da kurtarılacak gibi durmuyor. Bin km. önce gerdirmeme rağmen yine kendini saldı. Vites değişimlerinde, düşük hızda gaz açmalarında vurma yapıyor. Dolayısıyla en kısa sürede zincir setini değişmem gerek.

Inazuma için 116 baklalı 520 Did serisi önerilmiş kitapçıkta. Did markanın fiyatı yüksek olduğu için ebay veya amazon üzerinden RK markalı zincir satın almayı düşünüyorum ;

http://www.amazon.com/RK-Racing-Chain-520-SO-116-Connecting/dp/B007A8OO20/ref=sr_1_8?ie=UTF8&qid=1432320959&sr=8-8&keywords=116+links

İlk sorum mutlaka 116 baklalı olan herhangi bir zincir motosikletime uyar mı ? Daha çok baklalı (120 gibi) alıp uymama durumunda bakla alma işlemi mi yaptırsam ?

İkinci sorum az fiyat farkıyla X-ring veya Gold zincirler var. Daha uzun ömürlü müdür bu ürünler ? Yoksa düzenli bakımda çok farkı olmayacağını mı düşünüyorsunuz.

İyi akşamlar, kazasız belasız sürüşler :king:

serkanADH13
22 Mayıs 2015, 22:54
elimde,
520 choho,
525 DID,
530 choho,

O RİNG'li zincirlerim mevcut,

525 150 liraya,
dierlerini 100 liradan dileyene verebilirim,,,

bu arada bakla sayısı uzun olması çok önemli değil,
KISALTILABİLİR,

FAKAT kısa olmaması gerek,

Zira UZUN KISALTILABİLİR ÇOK SIKINTI DEĞİL Fakat KISA UZATILAMAZ.....

Zincir dişli mantığıda,

2 SEFER ZİNCİR DEĞİŞİR VE 1 SEFER DİŞLİ DEĞİŞİR,

Sıralaması ile değiir,,,

Sokollu
22 Mayıs 2015, 23:01
Serkan abi senin yanına gelmeye yüzüm yok artık o yüzden buraya yazmıştım, sağolasın yardımcı oldun. :) 525 Did 120 link, bana uyar sanırım. Kilerli Motorlu Araçlar resmi distribütorü olduğu için oraya gitmeyi düşünüyordum ama internette gezinen fiyatlar ya çok pahalı ya çok ucuz (taklit sanırım). O yüzden kararsız kalmıştım :cat:

serkanADH13
22 Mayıs 2015, 23:06
bendeki did x ring,
;)

hallederiz sıkma canını,,,

Sokollu
22 Mayıs 2015, 23:12
bendeki did x ring,
;)

hallederiz sıkma canını,,,

Abi önümüzdeki hafta uğramaya çalışırım o zaman madem orjinal did ve xring :) , hem ara yağ değişimi de yaparız. Ipone yağ senin de dediğin gibi olmadı tam. Sen hazırda bir Did tut, haftaiçi müsait olduğunda uğrarım yanına.

Saygılar, kolay gelsin , iyi geceler :king:

mterayes26
22 Mayıs 2015, 23:30
serkan abi esnaf adam çekinme git dostum

Sokollu
22 Mayıs 2015, 23:36
serkan abi esnaf adam çekinme git dostum

Hocam Serkan Usta'yı sen bana sor :) Geçenlerde bir konu açtım izlenimlerimle alakalı, güya millete yardımcı olayım diye, ne çok seveni çıktı adamın. Parti kursun oy verelim diyenler olacaktı :mrgreen:

LynXMaSTeR
23 Mayıs 2015, 01:40
almışken D.I.D. almanı tavsiye ederim.
bakla olayında motorun kitapçığında ne yazıyorsa onu al, ne uzun ne kısa. ayarıyla oynama bence.

Sokollu
23 Mayıs 2015, 02:18
almışken D.I.D. almanı tavsiye ederim.
bakla olayında motorun kitapçığında ne yazıyorsa onu al, ne uzun ne kısa. ayarıyla oynama bence.

Hocam cbr250 9binkm hiç gerdirmeye gerek kalmadan kullanmıştım, hiç salmamıştı kendini zincir şıkır şıkır geziyordum. Bu motorun önceki sahibi zincir temizliği yapmaya üşenmiş sanırım. Çok uğraştım temizledim gaz yağı ile sildim tek tek ama baklalar oynamıyor.

Did fiyatlarında internet üzerinde çok farklar var, bakalım 116 baklalık olandan alacağım önümüzdeki günlerde.

LynXMaSTeR
23 Mayıs 2015, 14:17
Hocam cbr250 9binkm hiç gerdirmeye gerek kalmadan kullanmıştım, hiç salmamıştı kendini zincir şıkır şıkır geziyordum. Bu motorun önceki sahibi zincir temizliği yapmaya üşenmiş sanırım. Çok uğraştım temizledim gaz yağı ile sildim tek tek ama baklalar oynamıyor.

Did fiyatlarında internet üzerinde çok farklar var, bakalım 116 baklalık olandan alacağım önümüzdeki günlerde.

hocam bende motoru aldığımda 9250 km deydi ve 2-3 bakla yamuktu ve içten paslanma yapmış başta farketmedim ben, 11000 km de D.I.D. zincir aldım, 180 TL idi entelenerji de. şu anda 13300 km lerdeyim hiç paslanma felan yok, bakla yamukluğu yok gayet iyi gidiyor, 700-1000 km de bir yağlıyorum.

mterayes26
24 Mayıs 2015, 14:20
Hocam Serkan Usta'yı sen bana sor :) Geçenlerde bir konu açtım izlenimlerimle alakalı, güya millete yardımcı olayım diye, ne çok seveni çıktı adamın. Parti kursun oy verelim diyenler olacaktı :mrgreen:

Serkan abi yokken yardımcı oluyorum, millette sallıyor bol keseden bizi es geçip onları dinliyorlar bende yazmıyorum. Motorçalışmıyor diyorlar karbüratöre pislik gelmiştir diyor misal ulan karbüratöre pislik mi gelir. Çok zor ihtimal

ogzcngdk
24 Mayıs 2015, 14:37
D.I.D boşuna pahalı değil dostum.. benim motorun üzerindeki zincir D.I.D 20 bin kmyi geçti daha 20 bin gider.. verdiğin paraya değiyor..

toujours09
04 Haziran 2015, 10:54
Serkan abi senin yanına gelmeye yüzüm yok artık o yüzden buraya yazmıştım, sağolasın yardımcı oldun. :) 525 Did 120 link, bana uyar sanırım. Kilerli Motorlu Araçlar resmi distribütorü olduğu için oraya gitmeyi düşünüyordum ama internette gezinen fiyatlar ya çok pahalı ya çok ucuz (taklit sanırım). O yüzden kararsız kalmıştım :cat:

Arkadaş ne zincirmiş ya...Hala bende bulamadım zincir. 150 TL ye de DID var 350 TL ye de.. Ne yapacağımı şaşırdım.Soğudum motordan ya.Çinli olsa ver 30 TL hallet sorunu.Satılık İnazuma vaaaaaaaaar.2013 21.000km Aksesuar paketli 10.999 TL :pr:

velizrsln
01 Mayıs 2016, 16:53
peki arkadaşlar dişlilerin bozuk olup olmadığını nasıl anlıyorsunuz? ve 520 lik dişlilere 428lik zincir takılmaz mı?

LynXMaSTeR
01 Mayıs 2016, 20:16
peki arkadaşlar dişlilerin bozuk olup olmadığını nasıl anlıyorsunuz? ve 520 lik dişlilere 428lik zincir takılmaz mı?

takılmaz. yuvaları küçük gelir.
o sayıları gıcıklık olsun diye yazmıyorlar hocam, ne yazıyorsa onu almalısınız.

serkanADH13
01 Mayıs 2016, 20:23
dişli arasındaki boşluklara göre değerlendirilir o numaralar,
420,
428,
520,
525,
530 olarak 5'e ayrılır zincir çeşitleri,

Bunlar sadece MOTOSIKLETE TAKILANlardır,,,

hir biri dierinin dişlisine UYMAZ,,,

velizrsln
01 Mayıs 2016, 21:58
takılmaz. yuvaları küçük gelir.
o sayıları gıcıklık olsun diye yazmıyorlar hocam, ne yazıyorsa onu almalısınız.

ama valla ben dişlilere gıcık oldum montajını insan şunun standartını koyar bir kere bizde istedigimiz markayı istedigimiz ölçüde istedigimiz fiyattan alırız, fırının ocagın bile yıllardır içi dışı standart ama dişlilerin montajında bir ölçü bile yok kafaya göre tamamen herkez kafasına göre döküyor

EverHarD*
02 Mayıs 2016, 14:13
bilmediğim için soruyorum

o-ring mi daha iyi x-ring mi ?

LynXMaSTeR
02 Mayıs 2016, 14:38
bilmediğim için soruyorum

o-ring mi daha iyi x-ring mi ?

X ring daha iyi

http://www.sportbikes.net/forums/attachments/general-sportbikes/124062d1179717850-x-ring-vs-o-ring-chains-rings.jpg