PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : GAZ PROBLEMİ

YBRMANİA
22 Mayıs 2015, 09:51
Selamlar MT ailesi,

motorum er-5 2005 model motosıklet soğukken çalışmasında rölantisinde sorun yok ama kalkarken stop ediyor.2-3 defa kesici yapıyorum.sonrada düzeliyor.Fakat bu sabah 5 dk kadar uğraştırdı gidişinde falan porblem yok ama kalkarken stop ediyo devirli gaz veriyorum dediğim gibi ve düzeliyor.LUK petrodlen benzin almıştım depoyu fulletmiştim dandik benzinden olabileceğini düşünüyorum.

ayrıca egzosu normalden daha fazla patırdamaya başladı sanki sabah ise gaz verdiğimde tüfek sesi gibi gümmm diye bir ses şaşırdım. acil yardım lütfen

Sizce porblem nerdedir.?

selamlar

ayzek
22 Mayıs 2015, 10:24
Benzin aldiktan sonra sorun olmaya baslamissa yada benzinden oldugunu dusunuyorsan depoyu bosalt yeni benzin koy ben yapamam diyorsan benzin azaldikca uzerine benzin at bp den 95 shellden katkili al azaldikca ilave et duzelir

efendy06
22 Mayıs 2015, 11:50
Luk mu, o ne? Ben tp den benzin alıp shellde rica edip hepsini tahliyeden boşalttırıp yeniden benzin almıştım benzer sorunlar yüzünden.

sadi81
23 Mayıs 2015, 08:55
Bendede aynı sorun var fakat benzini shell den alıyorum başkada deeğişik benzin kullanmıyorum farklı istasyonlardan benzin alıyorum fakat hepsi shell

ayzek
23 Mayıs 2015, 10:03
Bendede aynı sorun var fakat benzini shell den alıyorum başkada deeğişik benzin kullanmıyorum farklı istasyonlardan benzin alıyorum fakat hepsi shell

yakıt olayı markaya sabit kalma tabiki bildiğin yerden almak en mantıklısı ama istasyondan istasyona değişiyor olay depolarının bakımı yapılıyorum hile hurda işine giriyormu bunlarda önemli yoksa hepsine aynı benzin gidiyor ama isin rengi istasyonda değişiyor

erensipahi
23 Mayıs 2015, 10:41
Silindirlerin hepsinin çalıştığına emin olun bujileri kontrol edin benzinden dolayı bujiler yağlama falan yapmış olabilir

sadi81
23 Mayıs 2015, 11:31
Karbiratörü temizledim yola çıktığımda test etmiş olurum sizinle paylaşırım

mfkoc06
23 Mayıs 2015, 12:02
Bendede kanuni seyhan 125 var önceden yapmıyordu bu aralar ani gaz verince falan istop ediyo geçenlerdede dediğin şekide hava filtresinden patlanma yaptı ısınana kadar sıkıntı yaşatıyo umarım karbüratör çözüm olurda bende aynı işlemi yaparım

YBRMANİA
25 Mayıs 2015, 08:15
Arkadaşlar,

hepinize cevaplarınız için ayrı ayrı teşekkür ederim.prolem tahmin ettiğim gbi benzin kaynaklıymış.motorcu benzini karbüratörün birinden biraz saldı devam ettim.korkarken karbüratör falan söküecek temizlencek derken ooo çok iş :) biraz benzini boşaltmayla düzeldi ve opetten benzin aldım gidişi değişti makınanın :)