PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : radar konusu

obarey
20 Mayıs 2015, 09:00
arkadaşlar merhaba
Bu sabit trafik polisi aracıyla, ters yönde emniyet şeridine park eden radarlar bize ceza yazamaz değil mi?
Sonuçta önde plakamız yok...
Bu konuda bilgisi olan var mı?

hellboys
20 Mayıs 2015, 13:39
kafasını cevirip plakayı alıyor merak etme :)

ogzcngdk
20 Mayıs 2015, 14:27
ilerde çevirmesi varsa çok güzel yazıyorlar :) bahsettiğin radarlara seyyar radar diyoruz bu arada :)

Zuzuuw
20 Mayıs 2015, 14:32
Ters yönde sabit duran araba radarı sana ceza yazmaz. Sn in şeridinde sana bakan polis arabasi pilaka okuyamayacagu için ceza yazmaz. Polis kafayı çevirip plaka okumaz çünkü elinde video yoksa mahkeme iptal eder cezayı. Ancak ilerde çevirme varsa o sana ceza yazar işte.

Ben radarın önünden g3cince sağa çıkıp bir cuara yakiyorum. O arada başka motor geçerse çok iyi g3cm3zs3 kadere 45 diyip devam ediyorum.

mozgur
20 Mayıs 2015, 14:40
Çevirmedekilere gri motor dediği zaman ceza yememek için bekle ki bir gri motor daha gelsin (:

zihnigonen
20 Mayıs 2015, 15:57
Denizli'de radarlar sadece görüntü alıyor yani polis çevirme yapmıyor. Süratli gitmemekle birlikte (biliyorsunuz bizim hızlarımız kamyonet gibi-şehiriçi otomobil 70, motor 50) ben de 70 hızının altında gidiyordum ve hiç ceza yazmamışlardı. Bir gün radar aracının sağ koltuğunda birisi oturuyormuş, o kişi plakamı okudu ve o zamanın parasıyla 343 TL ceza gelmişti adresime.