PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : ikinci el motor bakım

mrgedek
15 Mayıs 2015, 22:42
herkese selam, ikinci el bir gv 250 almış bulunuyorum..böylece bende başlayabildim..

motoru hemen bir ustaya götürüp full bir bakım yapmasını istedim..pimpirikli sayılırım..ancak usta:

- yağ değişimi yaptı ancak yağ filtresine dokunmadı.
- hava filtresini temizledi ama değiştirmedi.
- ön balataları değiştirdi - arka tambura dokunmadı. sıkıntısı yok dedi.
- motor temiz dedi ve iş bitti. el emeği : 50 tl aldı bakımı bitirdi.

şimdi benim aklım biraz karışık. video'ları falan izledim ve yağ-filtre değişimi zor bir iş değilmiş.

- yağı değiştirmeden filtre değişimi yapabilir miyim ? Not: traktörde yapabiliyordum :)
- hava basıncı ile temizleyip gerisin taktığı filtreyi değiştirsem iyi olur mu ?

tavsiyelerinize ihtiyacım var..teşekkürler.

serkanADH13
15 Mayıs 2015, 22:54
dostum sen bu yazdıkların ıle O MOTOR SENDE PEK YASAMAZ,

Sen ustanın taktıklarını gerı sokmekten bahsetmıssın,,,

Hayırlısı Olsun...

mrgedek
15 Mayıs 2015, 23:07
dostum "geri sökmekten" bahsettiğimi neresinden çıkardın ?

ustanın filtre takmadığını sadece yağ değişimi yaptığını, hava filtresini temizleyip gerisin taktığını söylemişim..bunların güvenilir olup olmadığını soruyorum..forumda çok defa "yağ değişimi sırasında filtre değiştirilmeli" yazıyor..bana yazmıyor herhalde sana da yazıyor..

motor 18K kilometrede.

neyse sende paylaşılacak pek bir bilgi yok sanırım..

mterayes26
15 Mayıs 2015, 23:31
Bu kadar sorana kadar ne yapmalıyım desen daha sağlıklı olurdu , filtre paraylamı neden degıstırmıyor . Gıcık oluyorum su tamırcılere

Dostum kızma serkan abi yanlış anlamış olabilir kendısı tamirci , ücretsiz yardım maksadıyla burda herkesle bilgi paylaşır .

efendy06
15 Mayıs 2015, 23:49
dostum "geri sökmekten" bahsettiğimi neresinden çıkardın ?

ustanın filtre takmadığını sadece yağ değişimi yaptığını, hava filtresini temizleyip gerisin taktığını söylemişim..bunların güvenilir olup olmadığını soruyorum..forumda çok defa "yağ değişimi sırasında filtre değiştirilmeli" yazıyor..bana yazmıyor herhalde sana da yazıyor..

motor 18K kilometrede.

neyse sende paylaşılacak pek bir bilgi yok sanırım..

Bu üslupla konuştuğun için; Serkan bey'in yeterli bilgisi var onu herkes biliyor ancak, şahsen benim seninle paylaşacak bilgim yok. Benim bilgim bana, senin bilgin sana.

Hayırlı olsun