PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Zelsun 250 R Bildikleriniz - almayı düsünüyorum bilen duyan yada kullananlar

kevan
14 Mayıs 2015, 23:12
Merhaba,
17 yasında ögrenciyim geçen 2.el bir satış sitesinde zelsun 250r gördüm, fiyatı 4000 civarı biseydi, görünüsü ve 250cc olması beni çok etkiledi.

Sormak istediklerim

Sanırım motor hava sogutmalı, ama çin oldugu için insanlar fazla güvenmiyor ben bu motorla uzun yol gidebilirmiyim, dipgaz gitmezsem beni ne kadar aralıksız götürebilir, motor zarar görmeden ?

Sıfırının fiyatı nedir ?

İnternette pek bilgi bulamadım, sitesini falan sıfırını nereden alacagımı bilmiyorum çoğu motorcuda yok çünkü.

Sorularım dısındada motor hakkında bildiklerinizi yazabilirmisiniz ?

Zuzuuw
14 Mayıs 2015, 23:26
uzak dur kardeşim, satsan alan olmaz, parçası varmı yok mu belli değil. 250 olmasına bakma, Salcano wolf, mondial MCX gibi motorları kovalayamaz, şişer yığılır o çinli 14 beygirlik 250 likler.

4000 lira vereceksen CBF al bin.

4Vaqrant
14 Mayıs 2015, 23:29
4 bin tl az bi para degil 17 yasindasin yaşitiz sayilir daha motoru almadan gördüğün gibi, uzun yola cikabilir miyim motor zarar gorurmu diyosun yani motor zarar görür mu cok aciz bi soru zaten... al bi cbf hem kafan rahat etsin hem cebin, racing istiyosun hevesini anliyorumda 4 bine racing olmaz be kardeş keşke olsa... sanane lan illa alicam diyosanda bakimlarini yaparsan götürür illaki ama kac kez götürür ne kadar götürür bilemeyiz şans işi.

kevan
14 Mayıs 2015, 23:29
Kardesim ben süpersport bir motor istiyorum. Cbr Tarzı falan

shooter1
14 Mayıs 2015, 23:32
kullanmadım fakat gördüm şu haliyle izah edeyim
ne kadar ekmek o kadar köfte misali anlatabildim mi bilmiyorum

4Vaqrant
14 Mayıs 2015, 23:39
Bari daelim roadwin, ne bileyim megelli 250 r felan al bundna iyidir ne diyelim ki sana

Ertugyigit
14 Mayıs 2015, 23:43
Kardeş alırsın 1000 km binemeden elinde patlar. Önce bi 125lik ikinci el Japon bişi al , hem iyice öğrenirsin , hem düşürdüğünde Canın acımaz hem de satarken değer kaybetmez. Sonra alırsın racing'ini yıllarca binersin paşa paşa.

kevan
14 Mayıs 2015, 23:47
Kardeş alırsın 1000 km binemeden elinde patlar. Önce bi 125lik ikinci el Japon bişi al , hem iyice öğrenirsin , hem düşürdüğünde Canın acımaz hem de satarken değer kaybetmez. Sonra alırsın racing'ini yıllarca binersin paşa paşa.

Mesela önerileriniz var mı süpersport olmasını istiyorum, cbr 125 rr alsam şehirler arası falan yol yapabilirmiyim durmadan ?
Durmadan derken motorlar yolda şişiyorlar kaç km de bir durup sogumasını bekliyorsun onun gibi

Ertugyigit
14 Mayıs 2015, 23:51
Honda , yamaha , kawasaki , BMW , ducati ve diğer büyükler , bunlar bu işin kitabını yazmış adamlar , hava soğutmalı bile olsa çinliden 2-3 kat km sonra şişerler. Hiçbir sıkıntı olmaz , belki son hız biraz düşük gelebilir ama acele yoksa hiç sıkıntı olmaz. Unutmayın ki 125lik ybr ile dünyayı dolaşanlar da var bu dünyada. Ben bir sıkıntı olacağını düşünmüyorum. Ama yine de commuter alıp, eğitim alıp iyice öğrenirseniz bu işi çok daha sağlıklı olur. Kademe kademe arttırmak lazım herşeyi.

mozgur
14 Mayıs 2015, 23:53
Git TVS Apache al. Sağlam motor. Torku da CBF veya YBR'den iyidir. Süper sport olmasada hoş bir görünümü var.

Bune
14 Mayıs 2015, 23:57
Motosikletler cc' lerine göre hızlı yada yavaş gitmez, motor gücü ve tork oranlarına göre hesaplanır bu işler, 600cc motor yapıp ondan 15 bg güç alıp cbf 150 ile kafa kafaya da gidebilirsin 150cc motor yapıp onunla 600cc motorlara kafa da tutabilirsin. Önemli olan motorun kaç beygir yada kw güç ürettiği ve tork oranları.

Mesela "CBR 250 RR" diye efsane bi motosiklet var 200km top speed görüyor bir de günümüzde üretilen "CBR 250 R" var düz yolda 160 görüyorum diyene ya yalancısın diyorlar yada git hız göstergeni tamir ettir diyorlar. :)

Kısaca keramet cc de değil motorun gücünde.

kevan
15 Mayıs 2015, 00:12
Peki Biraz daha dişimi sıkıp almaya çalışırsam ikince el Cbr 250r Nasıl benim için ?

arda4
15 Mayıs 2015, 14:38
Şöyle bir şey:

http://m.motosikletpazari.com/ilanResimleri/491/1.jpg

Git ucuz fiyatlı sorunsuz bir makine al, keyfine bak derim. Honda CBF150, al bin rahat et :bounce:

Mexico
15 Mayıs 2015, 15:07
Bence kangal al.

Yiğit_
15 Mayıs 2015, 15:34
Çinliler çinlileri mi kopyalamış? Zealsun değilmiydi o firmanın adı

Seko
15 Mayıs 2015, 16:11
Şehir içinde şişmeyen motor, kırmızı devir bögesinde gitmediğiniz sürece uzun yolda asla şişmez. Zealsun'a gelince, çöptür, Sakın alayım deme.

Oldjack
15 Mayıs 2015, 16:35
Mesela önerileriniz var mı süpersport olmasını istiyorum, cbr 125 rr alsam şehirler arası falan yol yapabilirmiyim durmadan ?
Durmadan derken motorlar yolda şişiyorlar kaç km de bir durup sogumasını bekliyorsun onun gibi

Motorun şişmesi ne demek bilmiyorum ama eski javalarda oluyomuş heralde. Bu arada neden illada grenajlı motor bakıyosun ki. Yeni başlarken en ufak düşmede acayip maliyetler çıkarır. Olmaz dersen illada istiyorum dersen cbr125 al hiç yoktan dökülmez.

kevan
15 Mayıs 2015, 17:46
Ben bunu başlangıç alacagım, kullanmayı biliyorum bu motor 1-2 sene beni idare edebilirse yeter bana
pek uzun vadeli düsünmüyorum.

Oldjack
15 Mayıs 2015, 17:52
Ben bunu başlangıç alacagım, kullanmayı biliyorum bu motor 1-2 sene beni idare edebilirse yeter bana
pek uzun vadeli düsünmüyorum.

12 sene sonra 5000 i çöpe atacaksan olur.

kevan
15 Mayıs 2015, 17:56
2 Sene sonra ben o motoru 2000 Civarı bi paraya satsam bile zoruma gitmez

OnNumero
15 Mayıs 2015, 17:59
@Bune "CBR 250 R" var düz yolda 160 görüyorum diyene ya yalancısın diyorlar yada git hız göstergeni tamir ettir diyorlar. :)

https://www.youtube.com/watch?v=Z-QrDaUO9TY

dakika 1.50'ye bakmanı tavsiye ederim.
Öyle söyleyenlere bu videoyu veya youtubede 1231 sayısız videoyu açıp gösterebilirsin.

DKN
15 Mayıs 2015, 18:30
çevren genişse al. fazlada uzaklaşma. yolda kalınca yardım edebilecek birilerini bulman gerekir

newmoto76
15 Mayıs 2015, 19:08
17 Yaşında kullanmayı biliyorum racing motor istiyorum vakaası.. Güzel kardeşim kullanmayı nerden biliyosun? Prof. eğitim aldınmı? Mobyletmi kullandın yoksa burdaki bir suru kahraman gibi 500 metre 600 luk motormu kullandın.. 17 yaşında ehliyetin olmadan ve daha önemlisi prof.eğitim almadan ki 30 yaşında birine eğitim şartsa sana 10 şart kardeşim. Motosikleti kullanıyorum öğrendim demişsin motosiklet hakkında küçük bir fikrin olsa bahsettiğin motoru hiç satın almaya falan kalkmazsın. Bunlar heves anlıyorum ama bu işi bilen zamanını harcamış mantıklı abilerinden bilgi ve destek al ve bu işe öyle bulaş.. Yapmayın şunu artık ya 17 yaşında racinglerle neyin kafasını yaşıyorsunuz anlamadım kime ne havası atacaksın atma o havayı ailen sevdiklerin üzülür canından sağlığından olursun..Bu kadar..

kevan
16 Mayıs 2015, 13:29
Dayımın cbr 125'ini uzun süre kullandım , arkadaşımın cg'si vardı onuda kullandım, 12 yasımdan beri fırsat buldukça kullanmaya çalışıyorum, benim merak ettigim bu motorun beni ne kadar götürebileceği ve ne kadar idare edebileceği, demek istedigim bu motor kaza yapmadan da dağılır mı

hakanens
17 Mayıs 2015, 00:40
Seni ölene kadar götürür. Yeterki sen düzgün kullan ve bakımlarını aksatma.

kevan
17 Mayıs 2015, 01:02

Ama herkes paranı çöpe atarsın gibisinden yorumlar yazmış

dadas607
17 Mayıs 2015, 02:00
Bizde geçtik o yollardan süpersport ayağına bi tane saçma sapan motosiklet alıcan şekil için sonra yolda 150 likler geçecek zoruna gidecek 4 bine 7 bine yok öyle bi motosiklet.

bozok_54
17 Mayıs 2015, 02:42
Ben de paris Hilton (kendilerini sevmem ama ilk aklıma o geldi) istiyorum ama olmuyor. Elindeki para neleri alabilir iyice ölç tart. Sırf görüntüsü var diye bilinmedik markaya güvenme. Kaldı ki yedek parçası ne alemde o bile belli değil. 2 seneye değiştiririm diyorsun madem iki sene tvs ye bin. Diğerkomuterlere göre daha spor karakterli. En azından ne olduğu belli, çıkaracağı sıkıntı belli, parçası şusu busu belli. Uzun yola da arkana bakmadan çıkarsın.

hakanens
17 Mayıs 2015, 16:08
Ama herkes paranı çöpe atarsın gibisinden yorumlar yazmış

Zealsun için demedim kevan. Honda, yamaha için dedim. Zealsun kesinlikle alma.Satamazsın elinde patlar.

Hangover
17 Mayıs 2015, 16:15
Arkadaşımız gençliğin verdiği heyecanla biraz şekil istiyor anlayın işte :) aldığı motor yeterki yakışıklı olsun 100 bassa zoruna gitmez.Ayrıca supersport motorlarla uzun yolda yapılmaz oturuş pozisyonu sebebiyle çok sıkıntı çıkarır.Sen almak istiyosan alama unutma kolay kolay değiştiremezsin o motoru.Ha ailembana destek olur falan dersen iş değişir.Ama o yaşlarda en azından 2 el sağlam bir commuter alsan daha iyi olur.Burda bir abimizin uzun bir yazısı vardı supersport motorlar hakkında.Keşke onu bulsamda yollasam sana.Sıkıntısı çok yani o büyük kasa motorların tabiki ülkemizde şekil yapmak herşeyden önemli olduğu için insanlar katlanıyor sen katlanırmısın bilmem

obarey
18 Mayıs 2015, 09:50
Motosikletler cc' lerine göre hızlı yada yavaş gitmez, motor gücü ve tork oranlarına göre hesaplanır bu işler, 600cc motor yapıp ondan 15 bg güç alıp cbf 150 ile kafa kafaya da gidebilirsin 150cc motor yapıp onunla 600cc motorlara kafa da tutabilirsin. Önemli olan motorun kaç beygir yada kw güç ürettiği ve tork oranları.

Mesela "CBR 250 RR" diye efsane bi motosiklet var 200km top speed görüyor bir de günümüzde üretilen "CBR 250 R" var düz yolda 160 görüyorum diyene ya yalancısın diyorlar yada git hız göstergeni tamir ettir diyorlar. :)

Kısaca keramet cc de değil motorun gücünde.

cbr 250 r düzyolda 160 görmüyormuymuş?
ahahahahahahahahahhahahahahhahah

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:50 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:46 ----------

ölene kadar demiş doğru söylemiş,
bu yaşta bu heyecanla
250 cc SS alıcaksan yaklaşık 2000 km falan sonra ölürsün.

Önce bi 125 cc CBR ya da 150 cc başka bi motor al 2. el, deneyim kazan sonra bakarsın 250 liklere.