PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Devlet sadece büyük şehirlerde mi var?

Capitao_3
14 Mayıs 2015, 22:54
bugün arkadaşla motosikletlerle Bandırma'dan Bursa'nın Mustafakemalpaşa ilçesindeki Suuçtu şelalesine gittik. Mustafakemalpaşa tabelaya göre 100000 nufusa sahip bir yer. Şansımıza sağlık bakanı'da bölgede olduğu için her yer polis doluydu.

işin ilginç yani oldukça fazla motosiklet olan mustafakemal paşada abartmıyorum gürdüğüm 1000'e yakın motosiklet sürücüsünden sadece 1 tanesi kask takıyordu. motorlarda öyle köy motoru vs dediğimiz cinsten değiller. honda yamaha bajaj ne ararsan var 100lük 200lük 600lük ne ararsan var.. üstelik bu insanlar polislerin önünden bu şekilde geçiyorlar. durup adres soruyorlar polisle muhabbet eden var.

arkadaşla birlikte adeta şok olduk. bandırma'da da %50 yakın kask takmayan var fakat böyle göz göre takmayıp polislerin göz yumması çok garip geldi bana.

Şelaleye gelince herkese tavsiye ederim harika bir yer..

http://i.hizliresim.com/QAQpOZ.jpg (http://hizliresim.com/QAQpOZ)

hsk
14 Mayıs 2015, 23:05
İstanbul da da durum pek farklı değil gün içinde paket servisi çeken kişilerin çoğunda kask yok.Polise durup adres soranda Çok.Sanırım bazıları pek önemsemiyor bu durumu.

tragedie
14 Mayıs 2015, 23:54
kask takmayanlar o kadar çokki. ben kask takıyorum diye benimle alay edenler var.

beko12345
14 Mayıs 2015, 23:57
Bursanın ilçelerinde kask takana pek rastlayamazsınız.

Çook çok nadirdir.

XuRTo
15 Mayıs 2015, 00:01
Şikayet edeydin sana ne hemşehrim

BatuhanK
15 Mayıs 2015, 00:03
Şikayet edeydin sana ne hemşehrim

Tabi canım, çevreye duyarlı olmaya, yanlışları düzeltmeye çalışmaya ne gerek var. Bana dokunmayan yılan kafaları

///MPOWER
15 Mayıs 2015, 08:47
Hayret benim gözümde sadece ceza yazmakla mükellef bir mecra olan polisler bu fırsat ayaklarına geldiği halde nasıl atlamışlar şaşırdım..

LynXMaSTeR
15 Mayıs 2015, 09:14
her yer polis doluydu ama trafik polis miydi onlar?

ruthsims
15 Mayıs 2015, 09:23
neyin polisi olduğu farketmiyor yeri gelir toplum polisi egzozunuza ceza yazar yada asayiş ehliyet sorar. Bu ülkede her zaman muamele adamına göre yapılır.

TEKNECI
15 Mayıs 2015, 09:23
esas sorun sudur ki turkiye bir "burokrasi kralligi" dir.
burokrat (polis, savci, hakim, memur,maliyeci..)
istedigine istedigi gibi davranir, muamele eder, ceza keser, kesmez,…
kimse de kalkip da “sen buna niye ceza kesiyorsun… buna niye kesmiyorsun” demez diyemez.
burokratlar uzerinde denetim yok gibidir.
islerini hakkiyla yapip yapmadiklari ustunkoru olarak yine baska bir takim burokratlar, mufettisler tarafindan denetlenir
taa ki burokrasi kendisine karsi bir tehdit hissedene kadar.
iste o zaman hata yapan, isini yapmayan burokratin uzerine sonuna kadar gidilir..
gecmiste tum yaptigi, yarim yaptigi, yapmadigi islemler soyle bir masaya yatirilir…

Camo
15 Mayıs 2015, 09:25
Bu şelale Tam olarak nerde acaba ?

COQ
15 Mayıs 2015, 11:43
Bu şelale Tam olarak nerde acaba ?
Eğer Bursa'dan gidecekseniz, Balıkesir istikametinde 85 km sonra Mustafakemalpaşa ilçesine gireceksiniz.(Karacabey'den sonra 15 km mesafede)
İzmir, Manisa, Balıkesir tarafından gidecekseniz, Bursa istikametinde 75 km sonra( Susurluk'dan 20 km sonra)
İlçe girişini kaçırırsanız korkmayın iki giriş var yani yoldan geri dönmeye kalkışmayın.
İlçeye girdikten sonra Tümbüldek, Suuctu yolunu sorun.
Gerçi tabelalar var ama yinede işinizi garantiye alın.
Yol ileride Tümbüldek ve Suuctu olarak ikiye ayrılacak.
Suuctu yazın dahi çok serin olur.
Şelale yakınında alabalık tesisleri var orada karnınızı doyurabilirsiniz.
Dönüşte Tümbüldek'e uğrayın.
Orada yaklaşık 75 derece sıcaklıkta su çıkan bir kaplıca var.
En azından ayaklarınızı sokmanızı tavsiye ederim dışarıda ücretsiz yararlanabileceğiniz yerler var.
Tabi ilçenin meşhur peynir tatlısını( kemalpaşa tatlısı) yemeden dönmeyin.

vader
15 Mayıs 2015, 13:50
Motosiklet sürücülerinin bir kısmının sadece ceza yememek amaçlı olarak kask taktığını düşünüyorum.

Adamın temel motivasyonu cebinden para çıkmaması, canı falan önemli değil, "yaptırım" olmasa kask falan takacağı yok bu tip sürücülerin.

Bu işi ciddiye alan, her zaman tam koruma ile motora binen, bana göre "gerçek motorcu" arkadaşları bu yorumdan tenzih ederim.

Saygılarımla.

hfz61
15 Mayıs 2015, 14:27
1 ay önce arkadaşla Kocaeli'ye gittik. Adım başı yunuslar vardı. İstanbul'da da öyle olmasını isterdim şahsen. Isparta'da da o şekildeydi.

Capitao_3
16 Mayıs 2015, 01:49
bandırmada da murat diye bir polis var onun korkusundan takıyor millet

ogzcngdk
16 Mayıs 2015, 03:28

muratın namını ben bile duydum hahahaha... adam karısına ceza yazmış rivayete göre :mrgreen:

biz erdekte kask takmadan dolaşırdık. sadece ruhsat varmı diye sorarlardı var dediğimizde ok kib by moduna geçerdi polisler :queen:

Levent
16 Mayıs 2015, 03:38
Kask takmayıp başkalarına da kötü örnek olanlar '' Ölsünler '' desem çok mu ağır olur ya ? Ben kötü birisi miyim yoksa? Kendimle çeliştim resmen..

kocateker
16 Mayıs 2015, 10:06
adamlar haklı kask takarlarsa hava atamazlar

MotoGlock
16 Mayıs 2015, 11:35

bandırmada ehliyetsiz gezen birsürü arkadaşım var murattan korkarak geziyolar :D
bide nc 750 yunus polisler doldu piyasa :)