PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : İlk kez motor alıcam Chopper ve Süper sport arasında kaldım

H3RG3L3
14 Mayıs 2015, 04:02
Öncelikle arkadaşlar motoru çok seviyorum hastayım diye bilirim ama çok büyük korkularım ve kararsızlıklarım var
Korkular
Orta okul döneminden kalma mobilet ozamanlar bizim için 1000 cc :D trafik kazası geçirdim arkadaşım hala sakat araç çarpması sonucu şu aralar korkularımdan kurtuldugumu düşünüyorum ama hiç daha o kazadan sonra o gidona elim değmedi

kararsızlıgım korkumu yenersem eğer hangi tarz bir motor almalıyım 2 türüde çok seviyorum Chopper ve süper sport ne istiyorsun dersen klasık şeyler tok bir harika ses ve sorunsuz bir motor devamlı tamirci gezmek istemiyorum Birazda gösteriz yeterli 250 cc bir şeyle başlayacağım

şimdiden ilginize çok teşekkür ederim

fullpusat1
14 Mayıs 2015, 04:16
bende ikisi arasında çok git gel yaşadım birer tur iki türüde deneme imkanım oldu ikinci motorumu alıcam kendime sordum rahat ama yavaşmı gitmek istiyorum yoksa azıcık belimi büküp hızın tadınımı çıkarmak istiyorum ss den yanayım ben tek korkum kilom bakalım nolcak sonumuz :)

yüksel66
14 Mayıs 2015, 04:21
Artık klasik olmuş bir kaç soru sorayım, öncelikle ehliyet var mı? Bu iş için ayırdığın bütçe nedir? Ve boy, yaş, kilo vb. Kişisel özelliklerin ile beraber ne iş için kullanacağını yazabilir isen, tecrübeli arkadaşlar yardımcı olabilir. Her şeyden önce hayırlı olsun diyelim

Penguenist
14 Mayıs 2015, 04:26
Ben şahsen sıfır tecrübe ile trafik için, tecrübe için alçak seleyi yani 250cc chopper tercih ettim. Şuanda hyosung gt250r istiyorum kısmetse. Eğer ilk başta hyosung ile başlamış olsaydım kesin çok iyi bir masraf açacaktım, tabii sağlığım yerinde olursaydı :D Tabii bu benim kendi şahsi görüşüm, eminim 250 cbr ilede başlayan arkadaşlarımız vardır onlar ne derler bilemem:)

H3RG3L3
14 Mayıs 2015, 04:46
Artık klasik olmuş bir kaç soru sorayım, öncelikle ehliyet var mı? Bu iş için ayırdığın bütçe nedir? Ve boy, yaş, kilo vb. Kişisel özelliklerin ile beraber ne iş için kullanacağını yazabilir isen, tecrübeli arkadaşlar yardımcı olabilir. Her şeyden önce hayırlı olsun diyelim

Ehliyetim var bütçem 10.000 kıyafetlerım herşeyim aldıktan sonra motorum için kalan bütçem 8.000 civarı Boy 1.80 kg 95 yaş 26 Meşleğim aşçı genelde işe git gel ve gezmek amaçlı saat sıkıntım yok işimden dolayı olursa birde etkinlikler en büyük isteğim etkinlikler

obarey
14 Mayıs 2015, 10:50
Bi insan nasıl chopper ve SS arasında kalır:)
Zevk meselesi bu ya sarışın seversin ya esmer...
Ya da kızıl Naked...

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:50 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:42 ----------

Zevk meselesi bu.... Ya sarışın seversin ya esmer...
Ya da kızıl Naked...

nines
14 Mayıs 2015, 10:51
Zevk meselesi bu ya sarışın seversin ya esmer...
Ya da kızıl Naked...

http://www.sarmasdolas.com/avatars/fb65084c83fcd3fdc967525ea82f5b16.jpeg

http://www.hurhaber.com/haber_resim/normal54W50.jpg

http://sosyomekan.com/wp-content/uploads/2015/02/kizil-bayan-sac-modelleri.jpg

Dostum şimdi bunlar arasında nasıl seçim yapabilir insan keza ss cruiser ve naked'da aynı durum. kolay değil.

obarey
14 Mayıs 2015, 11:06
http://www.sarmasdolas.com/avatars/fb65084c83fcd3fdc967525ea82f5b16.jpeg

http://www.hurhaber.com/haber_resim/normal54W50.jpg

http://sosyomekan.com/wp-content/uploads/2015/02/kizil-bayan-sac-modelleri.jpg

Dostum şimdi bunlar arasında nasıl seçim yapabilir insan keza ss cruiser ve naked'da aynı durum. kolay değil.

:) haklısınnnnn

tinerci
14 Mayıs 2015, 15:03
İkisini de boşver supermoto dene.

İlker41
14 Mayıs 2015, 19:23
ben sana chopperi tavsiye ederim ben mct 250 ile başlamıştım ve oldukça keyif almıştım eğer dediğin gibi bütçen müsaitse rks cruizeri 250 tavsiye ederim kullananlar memnun sende memnun olursun

RS383
14 Mayıs 2015, 23:22
Tarzı belirlemek çok önemli mesela ben naked motor seviyorum,ilk olarak rahatlık,kendine has tarz,nikelaj aksesuar yayıla yayıla gideyim diyosan chopper ayrıca seside ayrı bi dünya yok ben haytayım kolay hızlanmak hız tutkunlugu 4 silindirin teknoloji kokan sesi rahatsız bi oturuş şekli genç kızların yedek sevgilisi olcam diyorsan ss :)

H3RG3L3
17 Mayıs 2015, 19:19
Valla hocam her yeni başlayanın hevesidir 1000 cc filan gerek görüntü gerek şekil için.. ss chopper göre daha ağır şuan hani bu konuyu açmamdaki sebeb şuydu ya işte ss de virajlar daha rahat veya motora daha hakim olur daha rahat öğrenirsin gibi şeyler için açtım

Elbette zevk önemli 2 sinide kullanıcam deniyicem hangisi ağır basarsa onu düşünücem ama dediğim gibi şuan ss daha hoş gözümde amacım hayta yada soytarı görüntüsü değil tam tersi zaten yapı itibariylede sakin biriyim

BatuhanK
17 Mayıs 2015, 19:25
Nasıl arada kalıyorsunuz diye soranlar, siz hiç 4 silindir ile tek silindir arasında kaldınız mı :) Esmer de severim sarışın da. Hangisini seçersem, diğerine bakmam o kısım zor :cat:

Hocam şimdi 8 bin tl ile alınabilecek motorlar belli, 250 cc civarı bir şey bakıyorsunuz. Tarzdan önce o paralara hangi motorlar var, hangisi gözünüze hitap ediyor, hangisi içinize siniyor bir bakın. Öyle daha rahat olacaktır.

Hangover
17 Mayıs 2015, 19:33
Hocam yani senin yorumundan şu çıkıyor chopper efendi adam motoru ? Valla hiç öyle düşünmüyorum hatta tam tersi chopper benim gözümde asi,özgür ruhlu,kodumu oturtan ağır abi motoru :) Falcon-Freedom bir baksana ben hayranım o motorun tipine mesela

necipalperen
17 Mayıs 2015, 23:30
yazdıklarına bakarak chopper derim.

arda4
18 Mayıs 2015, 09:17
Hyosung GV250 :bounce:

K4NuNi
18 Mayıs 2015, 09:43
bi SS kullanıcısı olarak, kararlarını iyi vermeni öneririm. Eğer 200 km yol gittikten sonra ertesi gün bütün kemiklerinin dayak yemiş gibi ağrımasını umursamıyorsan SS alabilirsin tabiiki. Ama dersenki, ben suit otobüs rahatlığında gitmek istiyorum; Bunu Chopperda yakalayabilirsin.

Rahatlık bakımından; SuperSport makina 403 ise, Chopper Travegonun suit koltuğudur. Şahsen ben şekle şemale aldanıp CBR125 alana kadar, Üzerine biraz daha koyup 250 lik bir naked alabilirdim. Süpersport'un benim için yanlış bir seçim olduğunu düşünüyorum.

okan kömür
18 Mayıs 2015, 09:56
Hocam bi gerçek var sen nasıl iyi bakarsan motor bozulmaz bakımlarını eksik etmessen regal raptorler var

H3RG3L3
18 Mayıs 2015, 22:59
işte aradığım cevaplar valla hocam görüntü olarak evet ss çok hoş Chopper da çok hoş karar galiba Choppar dan yana olucak gibi

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:46 ----------

Hocam bi gerçek var sen nasıl iyi bakarsan motor bozulmaz bakımlarını eksik etmessen regal raptorler var

Çok baktım regallere çok ta hoşuma gidiyor ama o para da o motora çok gibi duruyor bilmiyorum kullanıcı yorumlarını filan