PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Acemiye Motor, kask, korumalı kıyafet önerisi.

türkmen
13 Mayıs 2015, 23:16
Merhaba arkadaşlar, yazın sonunda kendime motor almayı düşünüyorum. Sürekli Ankara-Bartın arasında seyahat ediyorum ve otobüs yolculukları çok sıkıntılı oluyor, Bartın'dan Ankara'ya Ankara'dan da Bartın'a iyi otobüs gitmiyor, servis rezalet ve daha bir sürü şey. Bana "az yakan çok kaçan" bir motor lazım, öyle fazla hız yapmayı sevmem, en fazla 120-140 arasında giderim.

İlk motorum olacak daha önce hiç motor kullanmadım, motorun geniş bir çanta haznesi tarzı bir şeyi olursa tadından yenmez :)

Toplam Bütçe : 8.000-10.000

Berkto
13 Mayıs 2015, 23:26
abi başlangıç ekipman olarak prohel öneririm. çok ucuz ve kaliteli ürünleri var. kask olarak da mt revenge tercih edebilirsin 300 tl fiyatı var ve sharp'tan 5 yıldızı var, en azından bir süre bunlar idare eder seni, sonra zaten kafanda nasıl bir şey istediğin şekillenir, seneye fln daha iyi bir şeyler alırsın, başta bütçeyi üzmemiş olursun.

Hondolog
13 Mayıs 2015, 23:26
Aramızda para toplayıp hemen alıyoruz :) biraz bekleyin lütfen.

baytuhan
13 Mayıs 2015, 23:38
LS2 KASK AL UYGUN KALİTELİ :thumleft:

türkmen
13 Mayıs 2015, 23:43
İlk başta motor önemli dostlaar :)

alitezz
13 Mayıs 2015, 23:45
Ne prohelmiş be arkadaş. Ekipman konusu asla ucuza kaçılmaması gereken bir konudur ve alabildiğimiz kadar iyisini almalıyız gerekirse kullandığımız motordan pahalı olsun ama ekipmanın kaliteli olması çok önemlidir.

baytuhan
13 Mayıs 2015, 23:47
kanuni gv 170 veya mondial mh 125 drift al

alitezz
13 Mayıs 2015, 23:50
İlk başta motor önemli dostlaar :)

Sahibindende falan Yamaha'nın xenter'ları var 2.el temiz birtane 6000TL ye bulursun geri kalan 4000TL de çok kaliteli olmasada yeteri kadar iyi ekipman almana yeterli bence

baytuhan
13 Mayıs 2015, 23:52
cbr 125 r de olabilir honda kalitesi

Levent
14 Mayıs 2015, 00:10
Hic motor kullanmadim ama kuzey koreye gidicem gibi bi durum bu.

F54
14 Mayıs 2015, 00:55
120 140?
Aman diyeyim bişey olmaz deme sadece 20 km/h ile çok değil 5 mt sürüklendiğin zaman ucuz kıyafetin sana maliyeti nin aslında Hiçte az olmadığını görürsün
Önemli olan koruyucu ekipmandır motosiklet değil
Gider 150 km/h Yaptığın motorda 100 tl lik kask takarsan fazla yaşamassın Kafanı çarptığın ilk kazada Felç olabilir veya ölürsün Allah korusun

türkmen
14 Mayıs 2015, 02:07
Hocam insanı tırsıtma ya, gideceğim tempra alacağım sürüneceğim senin yüzünden :))

bekotr2
14 Mayıs 2015, 07:27
Bana "az yakan çok kaçan" bir motor

Bajaj pulsar 200 ns bence çok uygun başlangıç motoruda olur uzun yolda servis ağı geniş bütçenizede uygun.

obarey
14 Mayıs 2015, 08:36
Hocam insanı tırsıtma ya, gideceğim tempra alacağım sürüneceğim senin yüzünden :))

Hocam dikkat ettiysen tecrübeli arkadaşlar ilk olarak motordan değil geüvenlik ekipmanlarından bahsetmiş.
Önce Kask Ceket Dizlik eldiven vs alacaksın kalan bütçene göre motor bakacaksın. hayatta kalmanın ilk kuralı bu motorda.

Darkcity2000
14 Mayıs 2015, 09:14
Asfaltta suruklenirken isinin birkac yuz dereceye ciktigi unutulmamali, kevlar pantolonlar bile kac sn bu isiya dayanacagi malum ureticiler 4-5 saniye sure veriyorlar..
gerisini sen dusun...

arda4
14 Mayıs 2015, 09:55
Kaliteli fiberglass bir kask Ör: Bell M1 ~400TL

Kaliteli uzun bilekli bir eldiven > http://www.motosiklet.net/forum/moto-sohbet/142663-uzun-bilekli-eldiven-tavsiyesi.html

Sert kabuklu bir dizlik 20-30TL (internetteki fiyatlara bakma uçmuş onlar)

Touring mont Prosev 160TL > http://www.hepsiburada.com/liste/prosev-touring-motosiklet-mont-kirmizi-siyah/productDetails.aspx?productId=otfe47504&categoryId=20029251

Kask haricinde diğer ekipmanların hepsini uygun fiyata Yiba Çarşısı Zemin kat sağ taraftaki dükkandan temin edebilirsin. O dükkan aynı zamanda LS2 Ankara bayii. FF396 modeli var fiberglass kabuklu o olabilir. Onun haricindeki tırışka kasklara yanaşma. Ls2'nin FF351 modelini ASLA ALMA!

Eğer kask kafana tam oturmuyorsa kafa şekline uygun değilse ALMA!

Motosiklet olarak da en az yakanı ve en ucuzu Bajaj Boxer(3000TL). Alır almaz kuru akü (40-50TL) ve kaliteli bir çift lastik alman yeterli.(200-300TL)

Scooter acemi için daha da iyi olur. Az yakan enjeksiyonlu iyi marka bir sukuter senin işini görür. Tek dikkat edeceğin lastik çapı büyük olan bir model almak. 14" veya daha iyisi 16"

Bunda da yine aynı şekilde Alır almaz kaliteli bir çift lastik alman gerekir.

selcukcoban
14 Mayıs 2015, 10:14
Hocam benden sana tavsiye belki düşünürsün. Sıfır bir tane honda cbf yada ybr alıyosun kalanına da çok güzel ekipman dizersin. Böylece uzun yolda seni yormayan 100-120 de rahat giden konforlu ve gerçekten az yakan bi cbfle tanını çıkarıyorsun, çiçek gibi olursun valla:D

hakikiteker
14 Mayıs 2015, 10:54
Hocam benden sana tavsiye belki düşünürsün. Sıfır bir tane honda cbf yada ybr alıyosun kalanına da çok güzel ekipman dizersin. Böylece uzun yolda seni yormayan 100-120 de rahat giden konforlu ve gerçekten az yakan bi cbfle tanını çıkarıyorsun, çiçek gibi olursun valla:D

Uzun yolda 100-120'de rahat gitmiyor abi o aletler, 100'den sonra motora işkence yapıyormuş gibi hissettiğim için daha fazla basmak istemiyorum şahsen. Acemiysen kabul edeceksin abi, yok öyle yeni başlayacağım 120-140 yapsam yeter. 50 ile giderken bile ölebilirsin. Araba değil ki bu o hızlarda acemiyken gezebilesin. Acemiliğini atana, en az 5000km yapana kadar kullanacağınız motosikletin görseli ve max hızı sizin için önemli olmamalı. Hata telafi etmeli ve size problem çıkarmamalı.

Biraz pişince gider basamak basamak istediğinizi alırsınız, bu konuda acele etmeyin. Bir abimizin sözü vardı:"Motosiklet size yetmediği için değiştirmek mi istiyorsunuz? Virajlarda da yetmediğini söylediğiniz gün haklısınız." diye. Benden öneri; bu işi ciddiye alın ve dediğim gibi en azından bir 5000km devirmeden, kendinizde hata görmez hale gelmeden hata affeden YBR,CBF,Apache gibi motosikletlerle takılın. Yaşamaya verdiğiniz değerden daha yüksek olmasın motosikletinizin fiyatı, ekipmana da ne kadar fazla ayırabiliyorsanız o kadar rahat ve güvende olursunuz.

Capitao_3
14 Mayıs 2015, 11:07
uzun yola rahat gideceksen motor YBR 125 olsun 5500 tl+ kask mt revenge 300 tl+ montu uzun yol yapacağın için deri değil tekstil al makineye atıp yıkarsın kaliteli bir marka al kış için mutlaka pantolon al dizlerin mahvolur soğuktan

hakanens
15 Mayıs 2015, 09:21
Motomax a git kendini bütçene göre düz. Kalanıyla da motorunu al ya da tam tersini yap. Geçen bir arkadaşa denk geldim bütün ekipmanını bütçesine göre deneyerek ve içine sinerek adı. Yüzündeki sevinci, isteği ise belli oluyordu. Bende yavaş yavaş alıyorum tabi. Bütce açığım var, evli ve çocuklu olunca ha deyince alınamıyor ekipman tabi. LS2 kaskım ve prohel eldivenim daha önceki motordan vardı motomaxdan 4R mont ve buff aldım şimdilik. Montta paraya kıydım diyebilirim. Şu an bana göre tek eksiğim pantolon ve motorum için birkaç reflektif aksesuar, lastik ve depo için tankpad falan.

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:21 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:13 ----------

Honda fizy kullanıpta komple kendine baştan aşağı goretex ekipman düzmüş arkadaşım var onuda ekleyeyim. Şu an üstündeki ekipman kullandığı motorun iki katı fiyatına.