PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ceza geldi 391 TL

Sayfa : [1] 2

mubumu
13 Mayıs 2015, 10:52
Merhaba Arkadaşlar,

geçen hafta honda güvenli sürüş egitimine giderken ceza yemişim, 391 TL...

E-80 Tem otoyolunda çmlıca gişeler kocaeli il sınırı arası radar görüntüsü bulunmaktadır diyor ( 172 Km ).

Yazık yahu, bu kadar cezamı olur, şimdi ödedim 293,25 TL...

Dikkatli olalım arkadaşlar...

obarey
13 Mayıs 2015, 10:57
radar genelde önden çeker plakanız yok nasıl ceza gelmiş anlamadım.

atillatopal9
13 Mayıs 2015, 10:59
fotoğrafı iste. böyle bir hakkın var. ama cezayı ödemişsin.

kurubuz
13 Mayıs 2015, 11:03
Seyyar radar ile ceza yemişsindir. Arka plakayı genelde onlar yakalıyor. Beylikdüzünde ben de yemiştim. EDS kamerasına yaklaşınca herkes 80 e düşüyor, geçince gazlıyordu. Tam gazlama noktasına ekip otosu koymuşlar, ördekleri avlıyorlardı. veya yeni sistemde gişeden gişeye 120km/h ortalamayı geçince de ceza yiyorsun.

Zuzuuw
13 Mayıs 2015, 11:09
fotoğrafı iste. böyle bir hakkın var. ama cezayı ödemişsin.

Bildiğim kadarı ile fotoğrafı istemek için trafik mahkemesine itirazda bulunuyorsun, hakikaten fotoğraf veya video var ise mahkeme ve posta harcını da ödüyorsun.

Ama kırmızıda geçince eve gelen kağıtta direk fotoğraf vardı.

mubumu
13 Mayıs 2015, 11:39
Otoyollara şimdi yeni yeni gri renkte direkler kuruluyor,
mesela mahmutbey gişelerden sonra bahçeşehire kadar kuruldu.
Aynı şekilde adapazarından otobana girince istanbul yönüne aynı direklerden mevcut, 3- 5 km mesafe ara ile...

Plakam açık bu arada.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:35 ----------

Ayrıca trafik kural ihlaliniz, Mobese ve benzeri kamera ile tespit edilmiştir diyor, yolda radar yoktu eminim..

abeciMotoru
deseydin 88 ile ceza yedim 100 ile yedim, itirazını anlarım
Bu kadar ceza mı olur?
172 ile geçmişin ne bekliyodun ciklet parası mı?

Motor_Derili
Artik giseler arasinda hiz olcumu yapiliyor. Sizin ceza da bundan dolayi gelmis.

mubumu
13 Mayıs 2015, 11:46
Bu kadar ceza mı olur?

Otobanda 100 ile mi gitmemi bekliyordun, onu anlamadım.

fatih.
13 Mayıs 2015, 11:48
vallahi ben ödemiş kadar dokundu açıkcası

LynXMaSTeR
13 Mayıs 2015, 11:49

evet 100 ile gitmen gerekiyor.

///MPOWER
13 Mayıs 2015, 11:56
Bu kadar ceza mı olur?

72 km/s hızla giderken arkadaşın aynı tutarında ceza yedim. Ağaçların arasında birtane 50 km/s hız levhası var diye hemde E-5 te. İtiraz ettim mahkemeye aylar sonra mahkeme beni haksız buldu cezayı faiziyle ödettiler. Bahsettiğim yolda defalarca ve defalarca belki binli rakamlar olmuştur şahit olduğum, ne hiçbir aracı 50 yle giderken gördüm bırakın 50 yle gitmeyi hafriyat TIR ları otobüsler 90-100 km ile geçiyorlar. Yani olayın özü evet size katılıyorum 172 ile bir ceza yerseniz çok bir itiraz hakkınız yok eyvallah ama bu durumun (trafik cezaları) artık devlet için bir gelir kalemi olarak görüldüğü taraftarıyım. Maksatın, insanların trafik akışında daha güvenli gitmesi veya trafik olaylarının daha aza indirgenmesi değil bak burası işlek bak burası düzlük nasıl olsa birileri takılır yakalanır mantığıyla ava çıkmak olduğunu düşünüyorum özellikle bu seyyar radar muhabbetinde.

Sonuç olarak başımızın gözümüzün sadakası olsun deyip geçmekten başka bir alternatif yok yada isyanın son noktası plakayı sökmek, geçmiş olsun.

BatuhanK
13 Mayıs 2015, 11:59

Ben bi 200 üstü beklerdim, olmamış :rendeer:

overspeed
13 Mayıs 2015, 12:06
Arkadaşlar eğer cezaya itiraz edecekseniz cezanızı ödeyip itiraz edin, davayı kazanırsanız ödediğiniz tüm paraları geri alacaksınız zaten. Trafik mahkemelerinin sonuca varması aylar sürebiliyor. Eğer mahkeme red verirse size hem yüzde 25 indirimli ceza ödeme şansını kaçırırsınız hem de ekstradan faiz biner.

beko12345
13 Mayıs 2015, 12:12
Tütütü koca kafalılara bak sen.

172 km ile ceza yazmışlar. Bunlar çıldırmış. 300 ün altına ceza yazılmamalı...

ahmetkorkmaz
13 Mayıs 2015, 12:18
Bu ceza faizlerine hasta oluyorum ben, diyelim 300 tl ceza yedin durumun yoktu ödemedin 10 ay sonra gidip ödemeye kalkınca 600 tl gibi rakamlar çıkıyor.

Ya bu ülke de güya yıllardır enflasyon hep tek haneli değil mi? Senelik enflasyon %10 olsa, 12 ay değil de 10 ayda taş çatlasın 330 tl olması lazım.

Nasıl bir ülke de yaşıyoruz? Bu durumu bilen biri bana açıklayabilir mi?

-----------------------------------------------------------------------------------------------

172 Km hıza evet ceza yazılmalı. Fakat radar uygulamasının gelir kalemi olarak görüldüğü bir ülke de, devlet kendi eliyle vatandaşına tuzak kuruyor.

3 ncü dünya ülkesi olmayan gelişmiş ülkeler de;
Radar sürücünün oradan yavaş geçmesi mantığı ile kuruluyor, amaç haraç toplamak değil.
Seyyar radar da yok.
Ayrıca radar tespiti yapan cihazlar da yasak değil.

mubumu
13 Mayıs 2015, 12:31
Tütütü koca kafalılara bak sen.

172 km ile ceza yazmışlar. Bunlar çıldırmış. 300 ün altına ceza yazılmamalı...

Ya arkadaşlar, hepiniz sütten çıkma ak kaşıksınız...

Ne yani hepiniz e-5 te 80 ile otobanda 110 ile gidiyorsunuz.

Pardon...

pcmnyk
13 Mayıs 2015, 12:32
Bana hizdan gelme ihtimali dusuk ama emniyet seridi ihlalinden yitebilirim her yere giriyorum hic emniuet seridinden ceza yiyen varmi aranizda

Pekbipicadam
13 Mayıs 2015, 12:36
Forumda 172 km ye laf eden arkadaşları kuralları uyguladıkları ve hassasiyetlerin dolayı tebrik ediyorum. Umarım burada gösterdikleri hassasiyeti gerçek hayatta da gösteriyorlardır.

Kardeşim uzun yol otoban v.s yollarda plakayı sökmekten başka çare yok , her ne kadar tasvip etmesem de bu ülkede duyarlı olan insanlar yolunası kaz durumunda oluyor en temizi plakayı sökmek.

ahmetkorkmaz
13 Mayıs 2015, 12:39
Forumda 172 km ye laf eden arkadaşları kuralları uyguladıkları ve hassasiyetlerin dolayı tebrik ediyorum. Umarım burada gösterdikleri hassasiyeti gerçek hayatta da gösteriyorlardır.

Kardeşim uzun yol otoban v.s yollarda plakayı sökmekten başka çare yok , her ne kadar tasvip etmesem de bu ülkede duyarlı olan insanlar yolunası kaz durumunda oluyor en temizi plakayı sökmek.

Kendin mantığınca dürüst olmaya çalışan biri olarak size katılmamam gerekiyor.

Fakat gelinen noktada keriz muamelesi görünce hak vermiyor da değilim.

BatuhanK
13 Mayıs 2015, 12:40
Uygulamak zorundasın hocam bunu tartışacak bir nokta yok. Kimseye kurallara uyma diyemezsin, uyacaksın. Uymazsan da cezası var. Zaten kimse demiyor ki 170 le gidemezsin diye, aha gazı açtığı gibi gider ama buna ceza yazılırsa da kaba tabirle ağlamamak lazım.
Düşünsenize araba forumunda adam 172 ile ile radara girdim bu kadar para cezası geldi diye isyan ediyor, ne derler acaba.
İki tane tekerimiz var diye trafik kuralları veya yasalar bize ayrıcalık tanımıyor

ilker a.
13 Mayıs 2015, 12:43
Ben bir keresinde (2014 Ağustosuydu galiba) 156 ile radara girmiş, 250-300 TL arası bir ceza ödemiştim. Çok koydu bu cezayı ödemek. Artık nerede olursa olsun 80-110 arası gidiyorum. Evet yavaş geliyor, evet sıkıcı oluyor ama ceza ödemem arkadaş!

ahmetkorkmaz
13 Mayıs 2015, 12:43
Katlanır plakalık veya plakayı kıvırmanın cezası nedir?

Pekbipicadam
13 Mayıs 2015, 12:57
Bu ülkedeki yasak ve kurallar herkese eşit uygulanmadığı sürece , sürat yapacağım zaman plakamı sökerim , ceza gelirse de basar küfürü içimi rahatlatırım. Bende hız limitini aştım cezamı ödedim , şimdi limitleri zorlayacağım zaman önlemimi alıyorum. Plakan yok diye yazılan ceza 70 veya 80 TL plakan varken arkandan gelecek ceza miktarı o gün ki polisin ruh hali ve yüce devletimizin para ihtiyacı arasında ki insafa kalmış.

TEKNECI
13 Mayıs 2015, 13:08
cok para be!

mubumu
13 Mayıs 2015, 13:17
Ceza geldi ve ödendi...
Ağlama vs gibi bir durum yok.
Sadece rakam abartılı geldi, asgari ücretin 949 tl olduğunu bir ülkede düşünürsek. Ayrıca arabaların 132 km ile gidebildiği yolda, benim 110 km ile seyretmem ne kadar doğrudur bu tartışılır...

Bundan sonra önlemimizi alırız olur biter.

fearlesboyy
13 Mayıs 2015, 13:21
Katlanır plakalık veya plakayı kıvırmanın cezası nedir?
sanırım 80 tl lı bır rakam görünmeyecek sekılde plaka oldugundan yazıyorlar ama plaka yanınızda yoksa motoru baglayabılırler

BatuhanK
13 Mayıs 2015, 13:34
Hpcam asgari ücret alan birisinin p hızlardaki yakıt tüketimini göze alabileceğini veya o hızlara çıkabilecek motosiklet alabileceğini düşünmüyorum

Ki zaten ceza bunun adı, parası olan ödesin değil ki. Madem paran yok, kurallara uy kimse durup dururkwn ceza yazmaz. BEnim limiti aştığım olmuyor mu? Çoğu zaman, ama bu böyle yani. Doğrusu bu

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:26 ----------

Ek olarak şu açıdan bakmanızı isteyeceğim, o hızlard aveya 200 üstü diyelim bir arabaya yandan girseniz, arkadan girseniz kendiniz dışında arabadaki herhangi birini, bir çocuğu öldürme riskiniz var mı yok mu? Bu risk, hız ile artıyor mu artmıyor mu? Aynısını araba için de düşünün. Araba kazasında bir çok kişinin dahi ölümü ihtimaller içerisinde ve olası. Sizce az mı, yoksa daha çok olup belki de ölümlerin önüne mi geçilmeli.

Belki sizinki anlık bir hızlanmaydı veya yol bomboştu. Önünüzden geçen 9 kişiye ceza gelmemiş, size gelmiştir belki de ama cezaya sinirlenmeyi bu sebeplerle mantıksız buluyorum

mubumu
13 Mayıs 2015, 13:39
Hpcam asgari ücret alan birisinin p hızlardaki yakıt tüketimini göze alabileceğini veya o hızlara çıkabilecek motosiklet alabileceğini düşünmüyorum

Ki zaten ceza bunun adı, parası olan ödesin değil ki. Madem paran yok, kurallara uy kimse durup dururkwn ceza yazmaz. BEnim limiti aştığım olmuyor mu? Çoğu zaman, ama bu böyle yani. Doğrusu bu

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:26 ----------

Ek olarak şu açıdan bakmanızı isteyeceğim, o hızlard aveya 200 üstü diyelim bir arabaya yandan girseniz, arkadan girseniz kendiniz dışında arabadaki herhangi birini, bir çocuğu öldürme riskiniz var mı yok mu? Bu risk, hız ile artıyor mu artmıyor mu? Aynısını araba için de düşünün. Araba kazasında bir çok kişinin dahi ölümü ihtimaller içerisinde ve olası. Sizce az mı, yoksa daha çok olup belki de ölümlerin önüne mi geçilmeli.

Belki sizinki anlık bir hızlanmaydı veya yol bomboştu. Önünüzden geçen 9 kişiye ceza gelmemiş, size gelmiştir belki de ama cezaya sinirlenmeyi bu sebeplerle mantıksız buluyorum

kısaca cevap veriyim, araba için limit 132 km ile bile radara girsem yine 184 küsür birşey ödeyecektim.

BatuhanK
13 Mayıs 2015, 13:48
kısaca cevap veriyim, araba için limit 132 km ile bile radara girsem yine 184 küsür birşey ödeyecektim.

O konu başka konu :) Ben cezaya karşı önleme de karşı değilim, http://i.ytimg.com/vi/H7sjTGZRMSs/hqdefault.jpg ben gelen cezaya itiraz edilmesine karşıyım :)

mubumu
13 Mayıs 2015, 13:51
Sorun, senin ceza yemen benim yememem degil...
Tabiki kurallar olmalı, bunun dışına çıkınca bir bedel ödenmeli.

Bu ülkedeki bir sürü asgari ücret alan insan motor almayabilir bu tercih meselesidir, ama araba alabiliyor.

Neyse konu gitgide başka mecralara kayıyor, yıllardır forumlara girerim... Sadece okumakla yetinmek en güzeliymiş.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:51 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:49 ----------

O konu başka konu :) Ben cezaya karşı önleme de karşı değilim, http://i.ytimg.com/vi/H7sjTGZRMSs/hqdefault.jpg ben gelen cezaya itiraz edilmesine karşıyım :)

cezayı ödedim, geçtim.. İtiraz yok...Paylaşım var, bilgilendirme var :) :) :)
balaklava geçirmek daha mantıklı, orjinallik bozulmaz :)

Serk21
13 Mayıs 2015, 13:53
Geçmiş olsun,Şehir içinde yesen üzülmezdim de tem de olması can sıkıcı.

BatuhanK
13 Mayıs 2015, 13:54
Serk21; ben şehir içinde 70 yazan yerde 82 km ile radara girdim. Bence bu daha üzücü

bravetaxi
13 Mayıs 2015, 13:55
2013 de silivri mahmutbey yolunda bana 1 haftalık combo yaptılar sabah mahmutbey gidiş yemişim akşam silivri geliş yemişim :) tebliğ ler bir geldi böle deste deste 3 5 de arasına güvenlik şeridi eklemişler tatlı niyetine ondan sonra daha hız veya güvenlik şeridini hayatımdan çıkardım :) bunlar tabiki araçla oldu karışıklık olmasın hatta bir radar cezam vardı 90 küsür lira hatırlarım 90/91 yazıyordu :D seyyar çekmiş :)

bozok_54
13 Mayıs 2015, 13:56
yanlış anlamayın bunu siz hız yaptığınız için bir de ben vurayım mantığıyla söylemiyorum. bana göre 170 km hızla gidip bu kadar da ceza gelmez demek biraz mantıksız geliyor. aksine cezalar can yakmalı ki caydırıcı olsun. alkollü adam bir daha alkollü koltuğa oturmasın, kırmızıda 2 teker olsun 4 teker olsun yardırıp geçmesin, apaçi zihniyeti aman bişey olmaz diye makas atmasın vs. vs. ki bir anlamı olsun.
yok ben plakamı çıkarayım, ben servo motor takayım da polis olunca vız vız açsın gibi basit ama geçici çözümlerle bir yere varamayız.
herkes kendi kuralını koymaya çalışırsa daha çok kavşak içinde yol bekleriz.

fatih0715
13 Mayıs 2015, 13:56
Yediği cezayı polisin ruh haline bağlayan arkadaşlar bunu neye dayanarak söylüyorsunuz? Radar uygulamalarının saati ve yeri önceden bellidir polis kadasına göre radar açıp kapatmaz, ayrıca artık hareketli radarlarda uygulama yapıyor ve görüntü cözümlemesi tutanakla yapılıp plakaya ceza uygulanıyor.

MotorKafa
13 Mayıs 2015, 14:02
Seninki de bir şey mi?
Ben sahil yolunda 61'le radar cezası yedim 172 TL ödedim.
Sen en azından yediğin cezanın hakkını vermişsin

shooter1
13 Mayıs 2015, 14:13
Seninki de bir şey mi?
Ben sahil yolunda 61'le radar cezası yedim 172 TL ödedim.
Sen en azından yediğin cezanın hakkını vermişsin
172 ile radara girmiş hakketmiş fakat sizin durum çok koyuyor insana 61 km ile 172 tl

draggy
13 Mayıs 2015, 14:16
tem de giriş çıkışınızı hesaplayan sistem. aldığınız mesafeyi de kaç km hızla aldığınızı da hesaplıyor.

Şimdi ceza yememek için 2 yöntem var;

1) tem de bastınız diyelim, mesafeye göre ayarlayarak 15 dk mola veriyorsunuz, hem de dinleniyorsunuz :)

2) Tem e basma niyetiyle girdiniz ya girişte ya da çıkışta okutmayın ogs veya hgs nizi, manuel düzelttirin (bu kesin bilgi değil, plakadan tespitte de radar hesaplaması yapabilirler..)

3) Diğer yöntemleri (bilen bilir) hiç önermiyorum..

bravetaxi
13 Mayıs 2015, 14:27
basmayın arkadaşlar kurallara uyun az kısa mesafelerde açın gazı bitsin 100 km yolun 95 km basarak gelirseniz hem diğer sürücüleri hemde kendinizi riske atarsınız

movibiker
13 Mayıs 2015, 14:48
172 km hızla giderken ufak bir yağ birikintisi üstünden geçseniz ölüm kaçınılmaz.değer mi diye düşünüyorum ama herkesin kendi bileceği iş tabiki.yinede murat doğanay'ın (AYE) kaza haberini hatırlamakta fayda var,ne diyordu orda arkadaşı,hızımız çok yüksek değildi viraja 160 la falan girmiştik diyordu.

beko12345
13 Mayıs 2015, 17:06

Pardon...

Hepimiz 80 ile gitmiyoruz.

Ama 172 ile radar girince burada öyle şeymi olurmuş demiyoruz.

Sen 172 yi ne sanıyorsun ?

Kaç olmalıydı sence hız sınırı 200 mü ?

172 gibi bir hız yapıyorsan sonucuna katlanacaksın, burada gelip kuralları eleştirme boşuna.

Sen hız sınırı 70 olan yerde 80 le ceza yememişsin unutma.

Serk21
13 Mayıs 2015, 18:56
Serk21; ben şehir içinde 70 yazan yerde 82 km ile radara girdim. Bence bu daha üzücü

Şehir icinde 170 le yeseydi anlaminda soylemistim.. senin ki de icler acisi.

F54
13 Mayıs 2015, 19:05
Bende köy yolunda 57km/h ile ceza yemiştim radar dan
Ondan sonra plakayı okuyana aşk olsun
Trafikte uymadığım tek kural bu

clabber
13 Mayıs 2015, 19:11
iyi olmuş, kendini düşünmüorsan aileni ve kazaya kaıştıracağın insanları da düşün :bestmt:

alp_tunay
13 Mayıs 2015, 19:11
Bizim motor 172 yapsada bizde ceza yesek.... :cherry:

polo34
13 Mayıs 2015, 19:14
evet ben Yusuf Yusuf e5 de 80'le paşalar gibi gidiyorum:) sağımda solumda raks eden araçlar illa ki oluyor, onlar zengin olduğu için sizin gibi ceza ödüyorlar:)

e80 de durum değişiyor, sol şeritten gazlayıp gidiyorum, gittiğim yolda radar yok, olsa bende ceza yerim, bana e80'e radar geldi desinler hız limitine uyarım ...

Pardon...

mubumu
13 Mayıs 2015, 19:35
Tamam arkadaşlar bişey demedim, yaşım 35 ve herşeyin farkındayım...

Karşınızda 18 - 20 yaşında yeni yetme çocuk varmış gibi konuşmanız üzücü...

Hepinizin tekeri düz bassın....

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:27 ----------

İlla bir fakir edebiyatı olacak dime....

mucoist
13 Mayıs 2015, 19:47
TEM Ümraniye'de 117 km hızla radar cezası yedim. Ceza makbuzunda mobese ve benzeri kamera ile tesbit edilmiştir yazıyordu. TEM de olsa hız sınırını aşıyorsanız, ceza gelince razı olacaksınız. Hız sınırını aşıp da ceza yemediğiniz zamanlarınız için oturup sevinin bence.

enxdesign
13 Mayıs 2015, 20:03
Herkes öyle bir konuşmuş ki sanki onlar bu tabloya uyuyorlar.

Çok konuşanlar tırlarla, otobüslerle aynı hızla, onların şeridinde gitsin, motosiklet forumunda boş boş konuşmasın.

http://i.hizliresim.com/P5Xv17.jpg