PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 5 sene ehliyetsiz sürdüm

tolqaa1
13 Mayıs 2015, 09:05
Selamın aleyküm arkadaslar ehliyetimi bugün aldım tam 5 senedir ehliyetsiz sürüyordum ne cok ufak ne cok büyük bi yerde yaşıyorum ilk baslarda elektrikliye benzeyen 90 lık scooterler sürdüm hep kaskımı taktım yavas ve dikkatli sürdüm ama hep diken üstündeydim simdi ne kadar rahat geliyor motosiklet sürmek anlatamam yaptığım yanlısı kimselere de tavsiye etmiyorum Allaha sükür yaralamalı kazalarada karışmadım hiç

Not : yasım tutmuyordu işte yaklaşık olarak 12 yaşımda başladım sürmeye

Eagle7
13 Mayıs 2015, 09:07
Biraz geç olsa da hayırlı olsun

tolqaa1
13 Mayıs 2015, 10:00
Tesekkürler 😄

Enes Bakır
13 Mayıs 2015, 10:52
Bende yaklaşık 2 sene sürdüm , çok şükür ceza almadım ve büyük kazalara karışmadım. kimseye tavsiye etmiyorum :)

atillatopal9
13 Mayıs 2015, 10:57
geçen balık ekmek yerken birisi geldi yanıma, yaşı daha 10 belki vardır. boyu benim yarım kadar yok. abi motorun çok güzelmiş bende motorcuyum 2 yıldır motor sürüyorum cbr 250 sürdüm 125 sürdüm cbf sürdüm arada .... dönercide kuryelik yapıyorum vs dedi. yaşı taş çatlası 10 dur ya. birde 2 senedir motorcuyum demez mi :) o geldi aklıma,

hayırlı olsun dostum. ancak çok tehlikeli, Allah korusun birisine vursan. kazaya karışsan başın dertten kurtulmaz dikkat et

gobsistem
13 Mayıs 2015, 12:02
2005 de b ehliyetimi aldım 2 sene evraklarla araba sürdüm 2008 de çıkardım ehliyeti 2011 de A sınıfını aldım bu yıla kadar evraklarla idare ettim. baktım sertifika yanacak hemen çıkardım ehliyeti. o diken üstünde sürme nedir çok iyi bilirim :)

agrasiwe
13 Mayıs 2015, 12:21
Şu konulara açarken, çok merak ettiğim bişey var. "küçük bir yerde yaşıyorum" "ne cok ufak ne cok büyük bi yerde yaşıyorum" "yaşadığım yerde servis yok" "yaşadığım yerde sürekli yağmur yağar" gibi ifadeleri ne mantıkla kuruyorsunuz çok merak ediyorum ? arkadaş FBİ seni arıyormu da yerini söylemiyorsun, yazıyorsun hemen isminin altına bakıyorum orda da yaşadığı yer yazmıyor, sanki çok önemli, inanılmaz gizli özel bir bilgi bence çok saçma birşey, lütfen yazın ya, nerden hangi ilçeden yazın ölmezsiniz, suikastçiler aramıyordur eminim.

mozgur
13 Mayıs 2015, 12:35
Selamın aleyküm arkadaslar ehliyetimi bugün aldım tam 5 senedir ehliyetsiz sürüyordum ne cok ufak ne cok büyük bi yerde yaşıyorum ilk baslarda elektrikliye benzeyen 90 lık scooterler sürdüm hep kaskımı taktım yavas ve dikkatli sürdüm ama hep diken üstündeydim simdi ne kadar rahat geliyor motosiklet sürmek anlatamam yaptığım yanlısı kimselere de tavsiye etmiyorum Allaha sükür yaralamalı kazalarada karışmadım hiç

12 yaş başlangıç + 5 yıl sürüş deneyimi = 17 yaşında ehliyet? (:

K4NuNi
13 Mayıs 2015, 14:17
Ben de motoru ilk aldığım gün 1 gece sürdüm ehliyetsiz. Onda da tek yön yolda polis çevirmesini fark edip, Başka da kaçacak bir yer olmadığı için kış günü totom dona dona gitmelerini bekledim; tabi tövbeliyim artık ehliyetsiz hiçbir araç kullanmamaya :queen:

serkani
13 Mayıs 2015, 15:00
Bu başlık silinmeli...

Berkay1852
13 Mayıs 2015, 15:42
Ben anlamıyorum arkadaş , bu kadar süre ehliyetsiz kullanıyorsunuz da polis bir kere bile durdurmuyor mu ?
İyi birşey mi yani ehliyetsiz kullanmak , bir marifet mi ? Yahu şöyle başlıklar açmayın işte...
Bir gün çocuğun biri girer görür bu başlığı ulan demek ki oluyormuş böyle ehliyetsiz der çıkar trafiğe... Olmaz demeyeceksin olur yani.
Bu işin savunulur hiçbir yanı yok . Ehliyetsiz sokağa araçla çıkmak çok büyük tehlike , cezası ağır .

clabber
13 Mayıs 2015, 15:58

Vayyy kaamill bide marifetmiş gibi konu açmış :santa:

hepyeq
13 Mayıs 2015, 16:55
Ozaman ben kursu iptal ettireyim. Kurs parasıyla tatile mi çıksam acaba.

MotorcuMetos
13 Mayıs 2015, 17:14

bence sen yaptın hatayı tavsiye etmeme gibi bir şansın yok dostum :cherry: neyse bende 12 yaşımda elektirikliyle başladım 250 watt la 15 yaşımda 1500 watt lık aldım şimdi pcx sürüyorum 17 yaşındayım dediğin gibi kask taktıktan sonra sıkıntı olmuyor apaçi gibi hız yapmadıktan sonra dikattli sürünce.

tolqaa1
13 Mayıs 2015, 23:12
Haklısınız fakat gecmiste yapılan bir seyi geri döndüremem arkadaslar ilçemi belirtmememin kendime göre sebebi var kusura bakmayın sizde cok meraklısınız sanırım benim nerede yaşadığımı öğrenmeye :)

XuRTo
13 Mayıs 2015, 23:28
Haklısınız fakat gecmiste yapılan bir seyi geri döndüremem arkadaslar ilçemi belirtmememin kendime göre sebebi var kusura bakmayın sizde cok meraklısınız sanırım benim nerede yaşadığımı öğrenmeye :)

ben polis müdürü yakalayacağım seni yeğenn

A.Volkan
14 Mayıs 2015, 08:53
34 yaşındayım motor sürmek için a2 ehliyeti aldım.::gazla::

OnlySounD
14 Mayıs 2015, 09:46
34 yaşındayım motor sürmek için a2 ehliyeti aldım.::gazla::

Abimiz noktayı koymuş :rendeer:

Ayrıca öyle bir anlatmış ki arkadaş sanki marifet gibi. Şimdi birisi görse dese ki vay arkadaş adam 5 sene ehliyetsiz surmuş vak yakalanmamış ne gerek var ehliyete..

21 yaşındayım B ehliyetim var. Sırf ailem izin vermiyor diye gittim kendi burs paramla A2'ehliyet kursuna yazıldım.

Mengu16
14 Mayıs 2015, 10:13
Madalya mı takalım ne istiyosun bu konuyu açarak.

Hondolog
15 Mayıs 2015, 01:00
Sizin, kendinizle gurur duyduğunuz kadar gurur duymadım sizinle.

hsk
15 Mayıs 2015, 03:00
Herkes için söylemiyorum !
Bizim millet de saçma sapan fikirler var.Neymiş efendim kask takarsan polis çevirmezmiş.Adam ne sigorta yaptırıyor ne muayene ruhsat yok ehliyet yok.Gez Babam Gez.
Ehliyet çıkarsa 600tl tutacak.Polis çevirse 1.440tl al ehliyetini dilediğin yere git.

Atakan121
15 Mayıs 2015, 07:23
Bende yaş tutmadığından 4 sene sürdüm scooter. Bu yıl aldım artık ehliyeti.

tolqaa1
15 Mayıs 2015, 10:34
Bizim millette sadece istediği şekilde anlayıp cok abartmaya bayılıyor ;) yaşım tutmadığı için ehliyet alamamıstım yaptığımla da gurur duymuyorum yaptığım bir yanlısı tavsiye etmeyerek paylaştım paylaşmamam gerekiyormuş anlaşılan plakasıda vardı sigortasıda ehliyet hariç her şeyim tamdı buna rağmen hatalı oldugumu biliyorum ya anlayamamıslarınız var ya da anlamak istemeyenleriniz

Hondolog
15 Mayıs 2015, 14:20
Bizim millette sadece istediği şekilde anlayıp cok abartmaya bayılıyor ;) yaşım tutmadığı için ehliyet alamamıstım yaptığımla da gurur duymuyorum yaptığım bir yanlısı tavsiye etmeyerek paylaştım paylaşmamam gerekiyormuş anlaşılan plakasıda vardı sigortasıda ehliyet hariç her şeyim tamdı buna rağmen hatalı oldugumu biliyorum ya anlayamamıslarınız var ya da anlamak istemeyenleriniz
Yaw he he.

MotoGlock
15 Mayıs 2015, 14:50

boşver kardeşim ehliyetin hayırlı olsun, rahat motor sürmenin keyfini anlatmışsın başlıkta bak ben anladım demek ki anlaşılıyormuş, şuan ehliyetim yok ve bana kötü örnek oldun mu? hayır. Sen yakalanmadın diye düz mantıktan ben de yakalanmam diyecek kadar salak da değilim, zaten böyle düşünecek adam motor kullanmasın. Boşver 5 yıl tecruben olmuş hiç yoktan boşkoy yazılanları olan olmuş geriye dönemezsin, allaha emanet :)

tolqaa1
15 Mayıs 2015, 14:53
Çok teşekkürler :)

brooklynnn
15 Mayıs 2015, 16:55
Ben de iki buçuk ay bindim bayağı korkmuştum yakalanırım diye şukur bir şey olmadı. Şimdi hyatta yapmazdım yaptığımı

Mr.Yldrmdmr
15 Mayıs 2015, 17:18
Kardeşim iyi yapmışsın sen konu açmakla. Başta sana TEŞEKKÜR ediyor ve Seni tebrik ediyorum(5yıl ehliyetsiz sürmene değil tabii). Yarın işe motosikletimle gidicektim. Sonra vazgeçtim diken üzerinde gideceğime ehliyeti alır giderim diye. Ayrıca senin anlattıklarını anlamayanlar için canını sıkma ben çok iyi anladım seni. Pişmanlık; hatanın silinmesinin yarısıdır. Sen doğru olanı yapmışsın :) Bu arada 19 yaşındayım B direksiyon girdim 1 ay sonra A2'yi bekliyorum Hayırlısıyla alırsam direk uzun yol yolcusuyum BeyazKurtum'la :)

SametK
15 Mayıs 2015, 18:38
Abimiz noktayı koymuş :rendeer:

Ayrıca öyle bir anlatmış ki arkadaş sanki marifet gibi. Şimdi birisi görse dese ki vay arkadaş adam 5 sene ehliyetsiz surmuş vak yakalanmamış ne gerek var ehliyete..

21 yaşındayım B ehliyetim var. Sırf ailem izin vermiyor diye gittim kendi burs paramla A2'ehliyet kursuna yazıldım.

aynısını bende yaptım b ye a2 eklettim motora para kalmadı:)

OnlySounD
15 Mayıs 2015, 20:14
aynısını bende yaptım b ye a2 eklettim motora para kalmadı:)

Ehliyet olsunda hocam motor öyle yada böyle alınıyor vallahi :)