PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Suzuki GSX-S1000 Naked

zanyoscar
12 Mayıs 2015, 23:59
Herkese selam,

Bir sonraki motor olarak almayi dusundugum kawasaki Z1000 modelinin gostergesinin zayifligindan ve special edition renginin artik uretilemeyecegini ogrendigimden dolayi farkli arayislara girdim. Tesadufen Suzuki'nin bu modeline denk geldim.Z1000'e rakip olarak cikarilmis.

Gorunusu her nekadar Z1000 kadar agresif olmasa da benim hosuma gitti. Videoda da belirttigi gibi 1000 cc sinifindaki en hafif motormus kendisi.Gostergesinde de vites gostergesinden tutun ortalama yakit tuketimine kadar hersey mevcut.Simdi gelelim esas soruya;

Bu motosiklet sizce 2016 yilina Suzuki tarafindan Turkiye'ye getirilirmi? Veya bu seneki fuarda gordunuz mu?(Ben denk gelmedim ama yine de sorayim dedim) Zaten Suzuki'nin websitesinde bu motor yok.

Mevuct renkler Kirmizi,Mavi ve Mat gri.

Cevaplariniz icin simdiden tesekkurler.Herkese iyi surusler

https://www.youtube.com/watch?v=gmHBFOFCjwI

Sinan Er
13 Mayıs 2015, 00:28
Ne honda ne suzuki ne de yamaha kawasakinin Z serisinin karşısında eşdeğer bir motor çıkaramadı. Bunun nedenide birçok üstün özelliği bünyesinde barındırıyor olması.

Z1000 modelindeki gösterge ve renklere takılmanı doğru bulmuyorum. Şase, oturuş pozisyonu, lastik motor süspansiyon aydınlatma sürüşü etkileyen birçok etken varken sürüşü etkilemeyen etkenlerden dolayı vazgeçmek bana göre doğru değil.

Şu an kullandığım motorda tarzına göre en iyi göstergeye sahip ama olmasada benim için sorun değil. Sürüşüme bir katkı sağlamıyor.

Yeni alacağın motor şimdiden hayırlı olsun.

COQ
13 Mayıs 2015, 00:56
Merak edip baktim nasil bir motosiklet diye.
Suzuki pek ilgilendigim motosikletler üretmiyor bu nedenle bu model gözümden kaçmis.

http://www.suzuki-moto.com/sites/default/files/styles/845x524/public/public/coloris/gsx.color2_.jpg?itok=WL2FerXi

ABS li olanin Fransa satis fiyati 12.499€
ABS olmayan modelinin fiyati ise 11.999€

Yani algi vergi mevzusu olmadan avrupa satis fiyatiyla Türkiye piyasasina girmeye kalkarsa satilir mi diye düsünmek lazim.
TAbi rakiplerinin fiyatlarini göz önünde bulundurarak.
Fransa'da en önemli rakibi Kawasaki Z1000 ile ayni fiyata satiliyor.
Bir diger rakibi Yamaha FZ1 8.499€ FZ1 bu fiyatlardayken fransada da satabilmesi zor görünüyor suzukinin.
Yine bir diger kuvvetli rakip de Honda CB1000R
Bu motorun satis fiyati da 10.099€

Kisacasi rakiplerine rakip olabilecek gibi görünmedigi gibi en güçlü rakibi gibi yüksek bir fiyata satilmasi durumunu güçlestiriyor.
Tabi teknik özelliklerine de bir göz atmak gerek.

Ertugyigit
13 Mayıs 2015, 01:18
Getirilip getirilmeyeceğini suzukiye Email atıp sorarsanız daha iyi olur , hem tr branşına hem de ing konuşan ana iletişim ofislerine. Ve sırf göstergede vites yok ve renk yok diye bir motordan vazgeçmek bana pek mantıklı gelmiyor , sonuçta vites göstergesi aşırı elzem birşey değil , aslında göstergeye ne kadar az bakılırsa o kadar iyi trafikte. Tabi yine de sizin kararınız.

motorcu48
13 Mayıs 2015, 02:35
750 cc olanı kesmiyor anlaşılan :mrgreen: bu model çok şekil

YouSuffer
13 Mayıs 2015, 09:21
Bunu alın o zaman?

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-kawasaki-z1000-special-edition-212488631/detay

zanyoscar
14 Mayıs 2015, 00:06
Bunu alın o zaman?

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-kawasaki-z1000-special-edition-212488631/detay

Ilandaki motor da gayet temiz duruyor.Arkadas baya masraf yapmis belli ki.. Ama sifir alma istedigim icin ve soyledigim detaylardan dolayi bunu tercih etmeyecegim.Oneri icin tesekkur ederim

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:03 ----------

Belli ki suzuki'ye mail atmam gerekicek.Gosterge paneli konusunda biraz hassasim o yuzden vitesi gostersin istiyorum tamamen tercih meselesi.Ama tabi ki gonlumde yatan aslan z1000. Cevaplariniz icin tesekkurler.

engin_deniz
14 Mayıs 2015, 00:15
Tek neden vites göstergesi ise. Bunu sizde halledebilirsiniz. Bildigim kadariylavites gostergesi alternatifleri var.

Serhat Y.
05 Ocak 2016, 01:28
Ilandaki motor da gayet temiz duruyor.Arkadas baya masraf yapmis belli ki.. Ama sifir alma istedigim icin ve soyledigim detaylardan dolayi bunu tercih etmeyecegim.Oneri icin tesekkur ederim

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:03 ----------

Belli ki suzuki'ye mail atmam gerekicek.Gosterge paneli konusunda biraz hassasim o yuzden vitesi gostersin istiyorum tamamen tercih meselesi.Ama tabi ki gonlumde yatan aslan z1000. Cevaplariniz icin tesekkurler.

hocam varmıdır bir gelişme? iletişime geçebildinizmi suzuki ile, fuarda tanıtımı yapılacakmı acaba satışı başlanacakmı, bende çok merak ediyorum. bende aynı şekilde z1000 alma niyetindeyim ama bu motorda cazip geliyor, benim kriterlerime göre z1000 ile kıyaslayınca öncelikle yeni nesil bir makina, z1000 artık bu sınıfta bu kasayla miadını doldurdu, revizyonlara gitmeli diye düşünüyorum öncelikle biraz rejime girmeli, sonra sürüş modlarını artık getirmeli, kadran konusundaki eksikliklerde de size katılıyorum, insan yeni alacağı motorda diğer rakipleriyle enazından aynı özellikler olmasını bekliyor. fikir edinebilirseniz konuyla paylaşırsanız sevinirim..