PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ön Disk Fren Tutmuyor

Karlıyollar
12 Mayıs 2015, 20:20
Selam arkadaşlar
Stmax mega 100 motorum var ön disk fren hiç tutmuyor.Sistemde yağ var havada yok ama fren tamamen boş neden olabilir ?

erensipahi
12 Mayıs 2015, 21:13
Fren diskine yağ falan sürdünüz mü ya da wd40 falan sıktınız mı ?

Karlıyollar
12 Mayıs 2015, 21:57
Yok hocam zaten 1 aydır falan devam ediyor sorun motoru pek kullanmadığımdan önemsemiyorum da zor oluyor ön frensiz

hakikiteker
12 Mayıs 2015, 22:09
Balatalar ömrünü doldurmuş olabilir.

erensipahi
13 Mayıs 2015, 11:06
Sen bence diski bi sabunla falan yıkayıp temizle başıma geldiği için söylüyorum eğer hala düzelmezse balataların değişcek onlarda ucuz zaten ama ustaya götürmen gerekecek

Mengu16
13 Mayıs 2015, 11:11
Balataları sök yamuk aşınmışsa değiştir, kaliperi takarken de hizalamaya dikkat et. Balata düzgünse balataları düz yüzeyli bir kaldırım taşına 1 dakika falan zımparalar gibi sürt biraz aşınsın sonra fren diskini sabunla yıka durula ve fren sistemini geri topla, bi dene muhtemelen düzelecek.

Karlıyollar
13 Mayıs 2015, 15:15
Motor daha 3000kmde balataların ömrü bitmemiştir heralde dediklerini bi deneyim

MANKU
13 Mayıs 2015, 15:31
Aynı sıkıntı bende de vardı, arka disk firen 1 ay kadar tutmadı sonra kendiliğinden geri duzeldi,şimdi canavar gibi tutuyor.

Ufuk ARSLAN
13 Mayıs 2015, 15:31
fren manetini sıktıgında hiç sertlik kolayca dibe geliyorsa yoksa hava yapmıştır. yok sıktıgında normal hanlindeki gibi sert ise ozaman balataların yaglanmış olabilir balata temizleme spreyleri ile güzelce temizleyip dene oda olmadı en kısa süre içinde bir ustaya göster frensiz binme aniden önüne birinin cıkacagı tutar.

Karlıyollar
13 Mayıs 2015, 17:25
fren manetini sıktıgında hiç sertlik kolayca dibe geliyorsa yoksa hava yapmıştır. yok sıktıgında normal hanlindeki gibi sert ise ozaman balataların yaglanmış olabilir balata temizleme spreyleri ile güzelce temizleyip dene oda olmadı en kısa süre içinde bir ustaya göster frensiz binme aniden önüne birinin cıkacagı tutar.

Hocam ilk dediğiniz gibi fren manetinde hiç sertlik yok.Havayı nasıl çıkaracağız hocam ?
Mengu16 hocam dediğinizi denedim ama hala aynı.
Fren tutmadığından beri kullanmıyorum motoru en iyisi bir ustaya göstermek.