PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Suzuki Burgman 200 (UH-200) Artçılı lastik basıncı hk.

easydude
12 Mayıs 2015, 11:09
Merhaba arkadaşlar,

Suzuki Burgman 200 marka scooterın kitapçığında artçısız lastik basıncı ön 2, arka 2,25 bar olarak belirtilmiş. Yani psi cinsinden öne 29 arkaya da 33 basıyorum. Kendim 95 kiloyum, şimdi ilk defa 65 kiloluk bir artçıyla uzun yola gideceğim. Sizce arka lastiklerin basıncını kaç psi'a çıkarmalıyım? Bu arada faydası olur mu bilmiyorum ama söyleyeyim lastiklerin markası Michelin.

Selamlar.

ayzek
12 Mayıs 2015, 11:20
Merhaba arkadaşlar,

Suzuki Burgman 200 marka scooterın kitapçığında artçısız lastik basıncı ön 2, arka 2,25 bar olarak belirtilmiş. Yani psi cinsinden öne 29 arkaya da 33 basıyorum. Kendim 95 kiloyum, şimdi ilk defa 65 kiloluk bir artçıyla uzun yola gideceğim. Sizce arka lastiklerin basıncını kaç psi'a çıkarmalıyım? Bu arada faydası olur mu bilmiyorum ama söyleyeyim lastiklerin markası Michelin.

Selamlar.

walla bana kalırsa bende çok deneme yanılma ile yola çıktım normalde ön 28 arka 30 falan kullandım ama deneme yanılma ile ön 25 arkayada 30 basıyorum artçı aldığımda da çogu zaman değişiklik yapmıyorum artçı gelecekse 2 - 3 oranında arttırmakta fayda var hava basıncı yüksek olursa biraz yoldan kaynaklı sarsıntıları hafife alıyorsun ama bazende zıp zıp oluyor fazla hava lasiğin aşınmasına ve kaymasına sebeb olur bence öne 25 arkayıda 30 yap yol tutusunu farkedeksın bu arada yola çıkmadan hava ayarını yaprken lastiklerin soğuk olmasına dikkat et çünkü lastıkler ısındığında hava genleşiceğinden normalden çok daha fazla hava basmıs olursun