PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Çok kararsızım yardım

Hangover
11 Mayıs 2015, 23:12
Öncelikle iyi akşamlar arkadaşlar konuyu açmadan önce biraz dolandım belki yakın konu vardır cevabımı ordan alırım diye ama bulamadım kusuruma bakmayın tekrar aynı konuyu açtıysam.Benim sorum şu: Bu yaz sonu bir motosiklet alıp aranıza katılmak istiyorum fakat çok kararsızım.Daha önce arkadaşlarımın vitesli 125 cc falan motorlarını sürdüm ama açıkçası trafik tecrübem yok.Boyum 190 cm iri yarı bir yapıya sahibim yani.Acaba başlangıç olarak nasıl bir şey almalıyım ? Vitesli alırsam trafikte sıkıntı yaşayacağımı düşünüyorum.Sizinde önerilerinizi almak istedim.Şimdiden teşekkürler yorumlar için

Mitoqondri
11 Mayıs 2015, 23:20
İmkanınız varsa eğitim alın.. Eğitimden sonra vitesli veya sukuter mi diye tecrübenizi düşünün..
Sonra sukuter alıp 5000 km tecrübe edip trafiği tanıyabilirsiniz.. Sukuter sürmek daha pratik olduğundan kolay kaparsınız işi..
Daha sonra 250 cc başlangıç motorlarına bakabilirsiniz..

Ehliyetinizin var olduğunu düşünüyorum korumalıklarınız tam olsun..

Hangover
11 Mayıs 2015, 23:30
Hocam ehliyeti aldım ama biliyoruz nasıl verdiklerini açıkçası kişisel tecrüben olmassa trafikte takılır kalırsın.bu arada bütçemde +-200 3000tl civarı.

aydin_34
11 Mayıs 2015, 23:42
Vitesli motosiklet kullanmak ,scooter kullanmaktan daha güvenli ve emniyetlidir .

Hangover
11 Mayıs 2015, 23:46
Vitesli motosiklet kullanmak ,scooter kullanmaktan daha güvenli ve emniyetlidir .

Hocam bende açıkçası vitesliden başlamak istiyorum ama işte bazılarıda scooterdan başla diyor

EsHero
12 Mayıs 2015, 01:00
Kafanızda hangisi varsa onu yapın derim ben.
Eğer vitesliyi beceremem diye düşünüyorsanız öyleyse alın bi skuter temizinden 10 bin km kullanın sonrasında vitesliye geçince çiçek gibi olucak.
Unutmayın 10 bin sabit bir limit değil hepsi sizde bitiyor.
Ha derseniz ben vitesli almak istiyorum o zaman onu alın.
Bütçeniz sanırsam sadece motor için 3 bin civarı bu fiyatlara az kullanılmış mcx, mr vulture tarzı bir şey de alabilirsiniz.
Karar sizde.
Ama ne alırsanız alın bu bütçelerle çinli motor adı altında geçen motorlardan alacağınız için sizden tek bir ricam var lütfen bakımlarını hiç aksatmayın! Her sabah marşa basmadan önce bir kez gözden geçirin bir sıkıntısı var mı diye ki sonra bozulunca gelip burda "çinli almayın-çinli motorlar böyle şöyle" demeyesiniz. Bakımını yaptıktan sonra her motor çiçek:cat:
En kısa sürede ekipmanlı bir şekilde aramıza bekliyoruz :thumleft:

mgora
12 Mayıs 2015, 05:39
En son "abi ben 125cc ile başladım kesinlikle en iyisini yapmışım sende öyle yap dediğim" ve cevap olarak "ben iri adamım 125cc bende küçük durur" diyen arkadaşım iki yerinden kırık kaval kemiği ile 5 ayı hastanede olmak üzere 10. ayını tamamladı.
Eğitim kesinlikle önemli.

Öncelikle iyi akşamlar arkadaşlar konuyu açmadan önce biraz dolandım belki yakın konu vardır cevabımı ordan alırım diye ama bulamadım kusuruma bakmayın tekrar aynı konuyu açtıysam.Benim sorum şu: Bu yaz sonu bir motosiklet alıp aranıza katılmak istiyorum fakat çok kararsızım.Daha önce arkadaşlarımın vitesli 125 cc falan motorlarını sürdüm ama açıkçası trafik tecrübem yok.Boyum 190 cm iri yarı bir yapıya sahibim yani.Acaba başlangıç olarak nasıl bir şey almalıyım ? Vitesli alırsam trafikte sıkıntı yaşayacağımı düşünüyorum.Sizinde önerilerinizi almak istedim.Şimdiden teşekkürler yorumlar için

Hangover
12 Mayıs 2015, 18:00
Arkadaşlar o zaman EsHero arkadaşımızın dediği gibi vitesli bir motor alıp trafik tecrübesini o şekilde kapmak daha iyi olur.Üzerine kata kata öğrenirim.Peki 3000 lira bütçeye boyumuda hesaba katarsak (190cm) ayaklarımın yeri süpürmeyeceği vitesli motorlar neler acaba.Çinli olucak büyük ihtimal bütçeden dolayı heralde

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:02 ----------

++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++ +

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:37 ----------

++++++++++++++++++++++++++++++upupup

CompanERROR
12 Mayıs 2015, 18:02
x treme max bak hem düşersen cebin yanmaz hemde boyuna uygun

Hangover
13 Mayıs 2015, 14:52
x treme max bak hem düşersen cebin yanmaz hemde boyuna uygun

Hocam cross motorların lastikleri arazıye uygun olarak yapıldığı için ve benim zamanımın %99u asfaltta geçeceği için sıkıntı çıkartmaz mı bana ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:05 ----------

++++++++++++++

AttilaXtreme
13 Mayıs 2015, 16:31
Bloğu karıştır. Aklına takılacak her sorunun cevabını bulacaksın.
http://xtrememaxsevdalilari.blogspot.com.tr/

Oldjack
13 Mayıs 2015, 16:37

Bu kural senin için geçerli değil. Yeni Başlayan biri için scooter kullanmak çok daha güvenlidir.

Hangover
14 Mayıs 2015, 11:44
Bu kural senin için geçerli değil. Yeni Başlayan biri için scooter kullanmak çok daha güvenlidir.

Ben ilk defa motor üzerine binen birisi değilim dediğim gibi arkadaşlarımın vitesli motorlarını rahatlıkla sürebiliyorum ama yoğun trafikte ne yapacağımı bilmiyorum.Trafik tecrübesi için scooter mı almalıyım yoksa zaten sürebildiğim vitesli motoru alıp trafik tecrübesi mi kazanmalıyım ona karar veriyorum

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:40 ----------

Bloğu karıştır. Aklına takılacak her sorunun cevabını bulacaksın.
http://xtrememaxsevdalilari.blogspot.com.tr/

Baktım hocam.Gerçekten cross motorlar benimde çok hoşuma gidiyor hem boyumdan dolayıda yakın hiddediyorum kendimi.X-treme max te gerçekten çok yakışıklı bir motor.Ama ben motoru %99 asfalt üzerinde kullanıcağım için o lastikler sorun çıkartmaz mı bana ?