PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 200duke ile ilk uzun yol tecrubem :)

Mehmet_SIRLI
11 Mayıs 2015, 22:32
Selam arkadaslar. Pazar gunu 10.30 gibi evden cikip izmit kartepeye gittim.parali otobana ilk cikisim ve acikcasi biraz korkuyordum.sebebi ise diger araclara karsi zayif olma dusuncemdi.ama hic bekledigim gibi olmadi.tersine 90 100 kmh hizlara ragmen neden bu trafik akmiyor hissine kapildim. Uzun sure sol seritten trafige dahil oldugum da oldu.90 km ile giderken gazi kokleyip sag seritteki kamyon lari ve tirlari 130 a kadar cikip cok rahatlikla solladim.motorun hizlanmasi gercekten muazzam.yokus asagi giderken en fazla 135 i gordum sonrasinda devir kesici devreye giriyor ve gazi kesiyor.125 kmh den sonra cok sert bir ruzgara maruz kaliyorsunuz ozellikle viyaduklerde siddeti artiyor adeta tokat gibi ustunuzde patliyor bazen kontrolu kaybedebilir miyim diye korktugum oldu. Ruzgar cok ciddi sikinti bunun olmamasi lazim.tepeye tirmanirken makinenin torkunu hissedebiliyorum adeta ben gucluyum diyor 3. Viteste dik yokuslarda banamisin demedi. Otobanda 120 130 arasi gittigimde yakit ortalamam 3.7 litreyi gosteriyordu. Sehir icinde bu rakamim 2.7 lt genelde. Ruzgar disinda motordan bir rahatsizlik duymadim 370 km yaptim ve kulaklarimdaki ruzgar basinci agrisi disinda bir agri sizim olmadi.
sonuc olarak iyiki duke almisim diyorum☺

hakikiteker
11 Mayıs 2015, 22:42
Haftasonu testine gidecem, bakalım çok merak ediyorum :cat:

Enes Bakır
11 Mayıs 2015, 23:20
mondial driftlede o yollardan geçebilirmiyim acaba ? aklımda deli sorular :D

Mengu16
11 Mayıs 2015, 23:58
mondial driftlede o yollardan geçebilirmiyim acaba ? aklımda deli sorular :D
Geçersin ben 150'lik Mondial'le bir günde 400km yaptım. Otoyola girme ama duble yoldan git.