PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Neden motorcuyum?

Sayfa : [1] 2

snrhsn
11 Mayıs 2015, 22:21
Neden motorcuyum? (http://motosiklet.org/topics/view/56/neden-motorcuyum)
http://cdn.yamaha-motor.eu/product_assets/2015/YZF-R250/950-75/2015-Yamaha-YZF-R250-EU-Race-Blu-Action-003.jpg

Neden motorcu olduk? Bir bağımlılık mı, bir gereklilik mi yoksa sadece arabamız gibi bir araç mı? Kendi adıma konuşacak olursam;

- Motorcuyum çünkü; Rüzgarı hissetmeyi seviyorum

mgora
11 Mayıs 2015, 22:25
Motorcuyum çünkü Başakşehir'e taşındım , Kadir topbaş ve iett yüzünden :D

EldekiDebryj
11 Mayıs 2015, 22:50
Ortalamanin biraz ustunde bir araba alabilecekken araba almak aklimin ucundan gecmemisti .. "motorlarimiz" var arabamiz yok
Cunku motorcuyum been

DKN
11 Mayıs 2015, 22:58
beyin hızıma anca yetişebiliyo. arabada gidersem komaya giriyorum

BatuhanK
11 Mayıs 2015, 23:11
Havalı bir söz düşündüm yazmak için, çok havalı olmadı. İyidir motosiklet :cherry:

Enes Bakır
11 Mayıs 2015, 23:18
Bir bağımlılık.

aydin_34
11 Mayıs 2015, 23:35
istanbul'da yaşamayı kolaylaştıran alet,telefonsuz gezerim motosikletsiz gezmem :)

MD.Murat
11 Mayıs 2015, 23:36
2 sene once Param olsa araba alirdim. Yoktu motor aldim. Simdi param olsa motorumun yanina araba alirim. Gelecekte daha cok param olunca mutlaka bir arabam bir motorum olacak.
Beni motorla parasizlik tanistirdi , ama motor aldiktan sonra sanirim motorcu da oldum. :)

Hangover
11 Mayıs 2015, 23:39
Bence araba etrafı metalle çevrili hapishaneden farksız,daha rahat olabilir daha güvenli olabilir ama hiçbir zaman yolda kaska çarpan böceğin verdiği zevki vermez :)

MotorKafa
11 Mayıs 2015, 23:43
"Bu da bi bağımlılık dimi abi?"

http://i2.kym-cdn.com/entries/icons/facebook/000/000/554/facepalm.jpg

hakikiteker
11 Mayıs 2015, 23:47
Çünkü G yemeyi seviyorum, hız sevdalısı değil hızlanma sevdalısıyım. Motosikletin arabadan farklı olarak, size eklenen bir özellikmiş gibi olması ve bütünleşme hissiyatı var. Ekonomik olması ve zaman kazandırması olayı da cabası.

kordinaryus
12 Mayıs 2015, 00:43
çünkü araba alacak param yok. olsa araba alırım, motoru da satmam. tatlı su motorcusu olarak hayatıma devam ederim.

movibiker
12 Mayıs 2015, 01:00
kesinlikle bir hastalık olduğu için,normalde uykuya dalmam en az bir saat alır ama bir motosiklet düşünüp,gözlerim kapalıyken onu ne zaman incelemeye başlasam 5 dakika geçmeden uykuya dalıyorum.kesinlikle tedavisi yok bunun. ::146::

osis
12 Mayıs 2015, 01:12
özgürlük....

hakanens
12 Mayıs 2015, 08:21
Bence araba etrafı metalle çevrili hapishaneden farksız,daha rahat olabilir daha güvenli olabilir ama hiçbir zaman yolda kaska çarpan böceğin verdiği zevki vermez :)

koptum:queen:

Motorcuyum çünkü arabada olduğu gibi beni değişik değişik düşüncelere sevketmez.

neonxc
12 Mayıs 2015, 10:11
Çünkü deliyim.

Bune
12 Mayıs 2015, 10:17
Motorcu tabirini sevmiyorum motorcu değilim motosiklet sürücüsüyüm :)

Neden motosiklet peki dersen de onun hissi, adrenalin yaşatması, özgürlük duygusu bunlar önemli etkenler tabii bir de şu var vakit çok kıymetli bu yaşlar bi daha gelmiyor yarın bi gün ömrümü istanbul trafiğinde harcadığım için pişman olmak istemiyorum :flower:

selcukcoban
12 Mayıs 2015, 10:44
Çünkü, özgürlüğümü hissettiriyor
Çünkü, gereksizce trafikte zaman geçirmiyorum
Ve onlarca sebep daha:)

bazen25
12 Mayıs 2015, 11:31
çünkü evim ile işim arası 15 km. toplu taşıma gidiş-dönüş dünya para, 20tl 200km.:)

Mr.Yldrmdmr
12 Mayıs 2015, 11:32
5 Bin Tl'ye kötü şahin, 5 bin TL'ye Yamaha YBR :)

oguzhanlal
12 Mayıs 2015, 12:17
Seviyorum abi :salut:

oluroyle
12 Mayıs 2015, 12:19
çünkü aklımla zorum olmalı:P

k_ayhn
12 Mayıs 2015, 12:25
sürerken verdiği keyiif hiç bişeye değilmez

ayhan.s
12 Mayıs 2015, 13:27
bu anasını sattımının taşıtı beni a noktasından b noktasına en hızlı şekilde götürüyor. ışınlanma çıkarsa onu kullanırım onun dışında başka bir olayı yok, benim için başka bir anlamı da yok.

zapalka
12 Mayıs 2015, 13:41
bir yerden bir yere en hızlı,en ucuz şekilde götürebilen,gittiğim yerde park yeri arattırmayan taşıt olduğundan dolayı motorcu oldum. gelecekte, bunları sağlayan daha güvenli başka bir araç icat edilirse onu da kullanırım tabi.

ilkadam
12 Mayıs 2015, 13:55
Yeşil yandığında herkes arkamda kalıyor ya, işte ona bayılıyorum.

damat456
12 Mayıs 2015, 14:09
En azından emlakçının önüne park ederken kazmanın biri çıkıpta "abi biraz sonra mal gelecek buraya park etme" demiyor!

Freye
12 Mayıs 2015, 15:30
Nedenini bilmiyorum ama onsuz yapamam.:)

Thracian
12 Mayıs 2015, 15:38
Arabaya binince afakanlar basıyor,kapana kısılmış gibi hissediyorum var mı ötesi?:)

Serk21
12 Mayıs 2015, 15:44
Çünkü tez canlıyım, biraz hiperaktifim.. Zaman zaman sabırsızım,depresif,agresif.. Bunlar zaten seni motosikletin üzerine oturtuyor...

Heycanı da seviyorum, şimdi motosikleti bıraksam haftada bir paraşütle atlamam gerekecek..Buna ne zaman nede param yok..

68charger
12 Mayıs 2015, 15:45
Çünkü Şeytanım:)

iluvatar
12 Mayıs 2015, 16:14
çok sevdiğimiz bir abi şöyle demiş, katılmamak elde değil;

"vitesi bire alıp gazı açtığımda, vır vır vır konuşan mutsuz eşler/manitalar, herkesi salak, kendini uyanık sanan salakların salaklıkları, herkesi ve herşeyi fırsat gören yam-yam, aç köpekler, araya karışmış hayat kadınları, çürümüş roma kalıntısı ve pisliği taşıyan şehirler, cahiller, sadece bilgi hammalı-uygulama-sıfır entellektüeller, yapiler, netvörkçüler, nördler, hayatı moda sanan xxx karılar, blogcular, ovırklokçular, kafasında dönen break dance'çılar, şehir fırsatçıları, gericiler, bir onun bir öbürünün gözünü gösteren diziciler ve “artık patlasın xxxxx xxxxx” diye bağırmak istediğim dizi kültürü, omurgasız gazeteciler, başkasının parasıyla-karısıyla övünenler, başkasının parasına-karısına haset edenler (ne yapacaktın, sen mi evlenecektin o hatunla, be eşşek?), teknoloji köleleri, güzellik köleleri, banka sms'leri, fırsat mailleri, erkeklik organı büyütücüler, xx küçültücüler, makama tapanlar, özentiler, her gördüğünü isteyenler, hiç de gariban olmamasına rağmen kendine acıma bağımlısı garibanlar, hiç de dev olmamasına rağmen kendini dev görenler, okumuş tırsaklar, cahil tırsaklar, yalakalar, yancılar, sağduyusuzlar ve tüm bunların arasındaki çal-çene boş konuşmalar, hepsi ama hepsi geride kalır.

gazı açarım ve hepsi kaybolur. her virajda yeniden hayat enerjisiyle biraz daha dolarım. her yanlamada tekrar hayata kahkahalarla gülmeye başlarım. motorumla gün boyunca gazlamanın sonunda bedenim bitkin, yüzümde kocaman bir gülümseme, zihnim tertemiz, formatlanmış olarak inerim makinadan. ertesi gün, itle-kopukla uğraşmaya hazır bir vaziyette pilleri doldurmuş olurum."

ahmetkorkmaz
12 Mayıs 2015, 16:16
Çünkü motosiklet kullanmak dans etmektir, bir insan ve bir makinenin dansı.

HAZZILHAR
12 Mayıs 2015, 16:23
Ben hiçbir zaman ulaşım aracı olarak kullanmadım motosikleti, mecburiyete tabi olmak istemedim. Keyfim için kullandım hep, monoton yaşantıma biraz serotonin dopingi yapmak için. Bu yüzdendir ki haz verir insana sürmesi. Hele de uzun yol varsa önünde, gitmeye can atarsın, hatta modern hayatın bütün sıkıntı ve endişelerini o yoldaki levhalarda bırakırsın. Hele bir de canından çok sevdiğin o insan arkanda dizleriyle seni sımsıkı tutarak, yol boyunca seninle birlikte neşe naraları atıyorsa bambaşka.

Grhn
12 Mayıs 2015, 17:06
Şu fani dünyadan insanın giyinikken alacağı en büyük zevk olduğu için, neredeyse büyün dünyadan uzaklaşabilmek ve huzur bulmak için, henüz iki nokta arasında seyahat edebilmek adına motosikletten daha eğlenceli bir binek icat edilmediği için, belki de en önemlisi sadece şeytan arabasına bindiğimde yaşadığımın farkına varabildiğim için...

Karalı
12 Mayıs 2015, 17:27
Motorcu değilim motosiklet sürücüsüyüm trafik veya iş ev içinde kulanmıyorum.Neden motosiklet dersen kullanınca her şeyi unutuyorum başka bir boyutta hissediyorum taki araba üzerime kırana kadar:)

camadan
12 Mayıs 2015, 17:29
çocukluk hayalimdi motosiklet sürmek işte sürüyorum. ama sürünce ne mi oldu bağımlılık asla bırakamıyacağım bir bağımlılık. sonra mı ne olacak eğer binemezsem bile bir tane salonum ortasına koyacağım sabitleyip üzerinde izliyeceğim hayatı :)

MFTaşkıran
13 Mayıs 2015, 03:13
Ben acemi motorcuyum çünkü; bir benzinlikte başka bir motorcuyla karşılaşıp sohbet edebiliyorum, o kişi benden tecrübeliyse illa ki bir şeyler sorup bilgilerinden yararlanıyorum ya da benden daha tecrübesizse ona tavsiye verebiliyorum, canım sıkıldığında bunaldığımda motora binip sadece yola odaklanıp başka hiç bir şeyi düşünmeyip biraz da olsa rahatlıyorum ama diğer motorlu taşıtlarda bunu yapamazsın. Motosiklet kimisi için araç kimisi için amaç.

fisherKing
13 Mayıs 2015, 08:32
Çünkü tam bana göre :)

sinansari_fb
13 Mayıs 2015, 09:08
Arkadaş kurbanıyım, beni motora alıştıran benim o arkadaşım... şimdi vazgeçemiyorum.

gobsistem
13 Mayıs 2015, 09:10
motorun sesi dalgaların köpürtmesi.... bilemezsiniz....

TEKNECI
13 Mayıs 2015, 09:22
-onune park ettigim restorandaki garson genc "abi cok guzel gorunuyor.." dedigi icin,
-trafikte hic tanimadigim ve belki bir daha da karsilasmayacagim birine selam verebildigim icin,
-aksamin bir vakti salak TV dizilerinden kacip bos caddelerde oylesine gezebildigim ve ruzgari icime cekebildigim icin,
-isiklardan kalkista herkesi aynada gorebildigim icin (beyaz bayrak ayna!!!),
-3-4 sn.de 100 km hiza ulasabilen bir seyin altimda olmasi hissi icin...

onr ayaztuna
13 Mayıs 2015, 09:37
Modern zamanların şovalyesi olduğum için

CompanERROR
13 Mayıs 2015, 09:47
Çok seviyorum. Canım yoldaşım o

motosero
13 Mayıs 2015, 09:53
tutkudur daa.

hmtgcmn
13 Mayıs 2015, 11:21
beş yıl istanbul trafiğinin eziyetini çektikten sonra üniversite bitince ilk işim motorsiklet almak oldu, daha sonra ise tam bir tutkuya dönüştü, ikinci motorsikleti almayı düşünüyorum. Çünkü motorsiklet bir tutku, heyecan, özgürlük, cesaret, kaçış :)

ZamboKage
13 Mayıs 2015, 18:47
Motorcuyum Çünkü; Benim dilimden o anlıyor çevirdinmi gazı diyor aga sen bunu istiyorsun diyor uzuyor rüzgarı hissetiriyor ve insanların yapamadığı mutlulugu bana sağlıyor.

İlker41
14 Mayıs 2015, 19:39
motorcuyum çünkü beni o anlıyor bende onu kullanırken büyük keyif aldığım ve tarif edemediğim büyük bir aşk rüzgarla dans edebildiğim tek alet motorsiklet iki teker aşkı yaşayan herkezin tekeri düz bassın

Mengu16
14 Mayıs 2015, 19:46
Sinirimi alıyor rahatlıyorum hız yapınca yüzüme rüzgar çarptıkça.

Pisman
14 Mayıs 2015, 20:46
A noktasından B noktasına ulaşmanın en Zevkli Yolu...