PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Hatalı basılan plaka

snnykt
11 Mayıs 2015, 18:00
Herkese selam,
Bugun motosiklete plaka çıkarmak için bağcılara şöförler odasına gittim, plakada 7226 olan son 4 hane yerine, 7276 basmış.

Şöförler odası, ta anasının bilmem neresinde, şimdi bir kaç günlüğüne olmak koşuluyla
a- oraya gitmek yerine siyah bi mürekkep ile 7'yi 2'ye mi benzetsem ? :queen:
b- Plakayı direk taksam, olurda polis çevirirse ben görmedim bilmiyorum şeklinde çamura mı yatsam ? :bounce:
c- Tamamen çamura yatayım ( Elalem kendi plakasında 3'ü 8'e çevirir ) bana devlet eliyle mis gibi sahte plaka gelmiş, çatır çatır kullanayım. :pl:

Not: Plaka alım belgesi 2 kopya, bir kopyasını polis merkezi, diğer kopyasını da plakayı basan yer aldı. Bende herhangi bir belge mevcut değil.

biyeybaraküs
11 Mayıs 2015, 18:08
üç kere sıfır motora plaka çıkardım tek belge verdi polis onu odaya verince üzerinde plakan yazan makbuz veriyor verdiğin ücret için orada plaka yazmıyor mu plaka teslim edilirken niye söylemedin kafam karıştı sen plakayı basılan yerden değil de başka bir aracıdan mı aldın

snnykt
11 Mayıs 2015, 18:12
üç kere sıfır motora plaka çıkardım tek belge verdi polis onu odaya verince üzerinde plakan yazan makbuz veriyor verdiğin ücret için orada plaka yazmıyor mu plaka teslim edilirken niye söylemedin kafam karıştı sen plakayı basılan yerden değil de başka bir aracıdan mı aldın
Polisin verdiği evrak 2 nushaydı, birini kendine sakladı, diğerini de bana verip git plakanı al dedi. Ardından plaka almak için gittiğim yerdeki şahıs, plakayı verip evrakı aldı.

Plakayı teslim edilirken bende farkına varamadım. MTV sorgularken uyandım işe

yeknet
11 Mayıs 2015, 18:17
bence hemen düzelttirmelisin, yoksa eninde sonunda muayene zamanı falan yaptır derler ekstra para verirsin. Veya rutin kontrolde polise yakalandın, sahte plaka kullanmaktan ceza bile yersin.

snnykt
11 Mayıs 2015, 18:30
bence hemen düzelttirmelisin, yoksa eninde sonunda muayene zamanı falan yaptır derler ekstra para verirsin. Veya rutin kontrolde polise yakalandın, sahte plaka kullanmaktan ceza bile yersin.
Motoru 0 aldım, muayene 3 yıl sonra :D
Recep Tayyyip Başbakan iken, ona ceza yazmamışlar sanırım ( umarım ) banada yazmazlar. İll ceza yazcaz diyen olursa cumhurbaşkanına da yaz derim :flower:

http://www.sondevir.com/politika/193250/basbakanlik-plaka-hatali-basilmis.html

hakikiteker
11 Mayıs 2015, 18:52
Recep Tayyyip Başbakan iken, ona ceza yazmamışlar sanırım ( umarım ) banada yazmazlar. İll ceza yazcaz diyen olursa cumhurbaşkanına da yaz derim :flower:

Onlar da anlayışla karşılayıp: "Kusura bakmayın, doğru söylüyorsunuz. Biz önce bi gidip ona yazalım, hadi birader." diyeceklerdir. :P

ÖZALTIN
11 Mayıs 2015, 18:57
Plakayı sorgula başkasına ait değilse kullanmaya devam et. :)

yeknet
11 Mayıs 2015, 18:57

madem para verdin çıkarttın şöförler odasına gitmeye mi üşeniyorsun neyi savunursun anlamadık. ceza yemem diye düşünüyorsun, niye plaka çıkarttın plakasız gezseydin ya akıllı kardeşim.

hayabussa
11 Mayıs 2015, 19:27
3. şık tam hayalim aslında, maddi durumum iyi olsa sahte plaka cezası vs önemli olmasa ve plakanın yanlış basılmasındaki sorumluluğun bana ait olmadığını+ bunu farketmediğimi belgesiyle söyleyebilseydim 3e giderdim en azından ilk muayneye kadar :D

snnykt
11 Mayıs 2015, 20:40
Plakayı sorgula başkasına ait değilse kullanmaya devam et. :)
4 tekerli bi araca ait görünüyor

madem para verdin çıkarttın şöförler odasına gitmeye mi üşeniyorsun neyi savunursun anlamadık. ceza yemem diye düşünüyorsun, niye plaka çıkarttın plakasız gezseydin ya akıllı kardeşim.
koca istanbulda plaka cıkarabileceğin 4-5 tane şöforler odası var ve hangisine gidersem gideyim, yine izin almak zorunda kalacağım. Bi motor aldık diye aldığım iznin haddi hesabı yok, yıllık izinden düşücekler sonra. :salut:

3. şık tam hayalim aslında, maddi durumum iyi olsa sahte plaka cezası vs önemli olmasa ve plakanın yanlış basılmasındaki sorumluluğun bana ait olmadığını+ bunu farketmediğimi belgesiyle söyleyebilseydim 3e giderdim en azından ilk muayneye kadar :D
Eğer elimde belge olsaydı bende bu şık üzerinden yürüyecektim. Ancak belgem yok. Ben hata yaptığımda burnumdan geliyor, onların yaptığı hatayı temizlemek zorunda değilim ki derdim ( belge olmayınca bu cümle sonrası ihale bu ülkede bana kalır. )

Onlar da anlayışla karşılayıp: "Kusura bakmayın, doğru söylüyorsunuz. Biz önce bi gidip ona yazalım, hadi birader." diyeceklerdir. :P
Bi an hayal kurdum, ne güzel memleket olurdu öyle olsa :)

Not: yarın, plakayı düzeltmeye gidiyorum.

shooter1
11 Mayıs 2015, 21:12
plakayı düzelttir yoksa acısını zamanı gelince çıkartırlar :P

batuhanaslan
01 Ağustos 2019, 03:21
4 tekerli bi araca ait görünüyor

koca istanbulda plaka cıkarabileceğin 4-5 tane şöforler odası var ve hangisine gidersem gideyim, yine izin almak zorunda kalacağım. Bi motor aldık diye aldığım iznin haddi hesabı yok, yıllık izinden düşücekler sonra. :salut:

Eğer elimde belge olsaydı bende bu şık üzerinden yürüyecektim. Ancak belgem yok. Ben hata yaptığımda burnumdan geliyor, onların yaptığı hatayı temizlemek zorunda değilim ki derdim ( belge olmayınca bu cümle sonrası ihale bu ülkede bana kalır. )

Bi an hayal kurdum, ne güzel memleket olurdu öyle olsa :)

Not: yarın, plakayı düzeltmeye gidiyorum.

hocam plakayı düzelttirdiniz mi?

Madrap2
01 Ağustos 2019, 06:42
4 sene geçmiş duzelttirmistir illaki

sutlusoda
01 Ağustos 2019, 11:27
hortlamış konu ama çok merak ettim

batuhanaslan
02 Ağustos 2019, 00:38
ben düzelttirdim beyler ekstra 21 liramı aldılar ama olsun düzeldi

uzay gemisi
02 Ağustos 2019, 00:43
ben düzelttirdim beyler ekstra 21 liramı aldılar ama olsun düzeldi

Klasik muz cumhuriyeti yaptıkları hatanın bedelini her zaman onlar değil siz ödersiniz ne kadar acı

batuhanaslan
02 Ağustos 2019, 00:50
sonuçta onlarda devlet görevlisi fişsiz işlem yapmadılar fişimi falan aldım hizmet bedeli almadılar sadece plakanın prasını aldılar