PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Darbeli matkapla arka varyatör sokulurmu ?

victorhugo
11 Mayıs 2015, 14:31
Selam beyler dun konu actimda acil yardim lazim gerektiği için kafama takilan bir detay. icin yeniden konu acyorm.Scooter yolda kaldı kayış kopmuş . Yakınlarda usta yok kendim degscmde kafama takilan şey su arka varyatoru nasil acicam. Dunki arkadaş darbeli matkapla olur dedi ama bauhastaki yetkililer darbeli matkapla değil darbeli somun sıkma makinesi ile olur diyorlar. O da 1300 lira :D isin özü su kayısi değiştirmek için arka varyatoru neyle sokebilirim acil yardım. 150 lira bütçe var öneriye gore makina alabilirim.

Mengu16
11 Mayıs 2015, 14:35
Selam beyler dun konu actimda acil yardim lazim gerektiği için kafama takilan bir detay. icin yeniden konu acyorm.Scooter yolda kaldı kayış kopmuş . Yakınlarda usta yok kendim degscmde kafama takilan şey su arka varyatoru nasil acicam. Dunki arkadaş darbeli matkapla olur dedi ama bauhastaki yetkililer darbeli matkapla değil darbeli somun sıkma makinesi ile olur diyorlar. O da 1300 lira :D isin özü su kayısi değiştirmek için arka varyatoru neyle sokebilirim acil yardım. 150 lira bütçe var öneriye gore makina alabilirim.
Ben istanbul karaköy perşembe pazarından 100 liraya havalı somun sıkma takımı almıştım 3 sene önce. Kompresörün varsa çok para değil. 1300 falan hiç değil. Darbeli matkapla olmaz tabiki :)

Carbondioxid
11 Mayıs 2015, 14:36
Pratk yolu imiş, bana kalırsa bulaşmayın, usta tükkana.

http://www.dailymotion.com/video/xq0n1k_scooter-arka-varyator-arka-debriyaji-pratik-sokme_auto

victorhugo
11 Mayıs 2015, 14:59
Usta peki bu 100 liralik gorurmu işimizi . Yani 17 lokma ucunu kaldryomu. Bide karakoyde nerde bulurum belli bir yerimi var bunun ?

Mengu16
11 Mayıs 2015, 15:05
Usta peki bu 100 liralik gorurmu işimizi . Yani 17 lokma ucunu kaldryomu. Bide karakoyde nerde bulurum belli bir yerimi var bunun ?
Karaköyde perşembe pazarına ana caddeden girdinmi sağdaki dükkanlardan birinden almıştım. Bikaç yere fiyat sor lokma takımıyla beraber fiyat al. Normal lokmalardan daha sağlam oluyor onlarınki. 27'lik lokmaya kadar kaldırır ama ucuzları araba bijonu falan sökmez ya da silindir saplamalarını açamayabilir ama şu ana kadar işimi gördü her türlü. 500-600 lira vermeye gerek yok.

victorhugo
11 Mayıs 2015, 15:10
Eyvallah usta allah razi olsun sarzlimi peki seninki ?

Mengu16
11 Mayıs 2015, 15:12
Eyvallah usta allah razi olsun sarzlimi peki seninki ?
Havalı fıs fıs :cherry:

victorhugo
11 Mayıs 2015, 15:16
Mengu adamın hasısın ya eyvallah :D

eek
11 Mayıs 2015, 15:23
Hocam ben mi yanlış anladım bilmiyorum ama bahsedilen alet için kompresöre ihtiyacın var, kompresör yoksa tek başına işine yaramaz.

Mengu16
11 Mayıs 2015, 15:23
Hocam ben mi yanlış anladım bilmiyorum ama bahsedilen alet için kompresöre ihtiyacın var, kompresör yoksa tek başına işine yaramaz.
Kompresör lazım tabi :cherry:

victorhugo
11 Mayıs 2015, 15:26
Aynen buna kompresör lazım :D Simdi dikkat ettim. Belki sarzli olanları vardır orda yani elektrikli bakmakta fayda var

eek
11 Mayıs 2015, 15:31
Aynen buna kompresör lazım :D Simdi dikkat ettim. Belki sarzli olanları vardır orda yani elektrikli bakmakta fayda var

Yeni bir alet almadan once matkapla deneyin derim, belki olur. Bir de daha tecrübeli arkadaşlardan varyatörün sıkılmasında belli bir tork değeri gerekli midir, çok sıkılınca sorun olur mu gibi soruların cevabını almak lazım, bir şekilde sökülür takılır da ince bir ayarı varsa sorun yaşamayın.

victorhugo
11 Mayıs 2015, 16:34
Valla usta ben yolda kaldim :D Kocaman şeyi tasiyamam . yol yardim 150 TL istiyor. Onun yerine kendim yaparm daha iyi. Biktim fahiş usta fiyatlarından :))

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:33 ----------

Valla usta ben yolda kaldim :D Kocaman şeyi tasiyamam . yol yardim 150 TL istiyor. Onun yerine kendim yaparm daha iyi. Biktim fahiş usta fiyatlarından :))

mterayes26
11 Mayıs 2015, 23:07
Kuvvetli bir inşaat matkabı söker , elektrikli vidalama 2.elde bile 200 tl , arkayı biz motor üzerinde çekiç tornavida söküyoruzda ön nasıl olur bilmem

Samet Ağır
11 Mayıs 2015, 23:10
Varyatoru kilitleyebilecek bir aparat yaptirin,kaynakciya 10 tl verin istediginiz zaman kullanin...
Cogu tamircide vardir,gorup fikir edinebilirsiniz...

Sinan Er
11 Mayıs 2015, 23:24
Yol yardım yerine bi kamyonet yada panelvan kiralasan en fazla 40-50 tl ni alır. Motorcuda 20 lira işçilik alır.