PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kavga edilecek şöför

schumacher__
10 Mayıs 2015, 23:48
Bu videoyu sırf şu 70mt.den beni gördü, ona rağmen yola çıktı diye birileriyle tartışmaya yer arayan tiplere örnek olsun diye yayınlamak istedim. 50-60km. hızla giderken 10mt. önünde kornaya rağmen yolun ortasına bodoslama çıkan bir tipik istanbul şöförüne karşı son anda gerçekleştirilen kontra ile kaçış (balıkgözü lens görüntüde yanıltabilir)

Neyse ki araba şöförlüğü tecrübemden trafikte kim ne yapabilir az buçuk tahmin edebiliyorum da kaçacak yer bulabiliyorum kendime. Yine de bunlara karşı çözüm elbette tartışmak, kavga etmek değil. EGM ihbara yazdım, bakalım nasıl sonuçlanacak.

http://youtu.be/RfA8Ep9xTyM

pcmnyk
10 Mayıs 2015, 23:56
minibüs,taksi,otobüs şöförleri genelde çoğu bu hatayı yapıyor kardeşim özellikle yolcu indirip bindirirken önüne bakmadan gaza basıyolarlar

mete_han
10 Mayıs 2015, 23:58
bence seni görmedi bu salak...ve yola çıkmaya devam etseydi çarpman kaçınılmaz olurdu son anda frene bastı gibi gerzek herif...peki neden sola kaçmadın soluna bakıp bakmadığını bilmiyorum ama kornaya basman bazen birşey ifade etmiyor sol abakmaya fırsatın oldumu kendini az sola atabilseydin iyi olurdu böyle durumlarda ani kaçışla kurtulabilirsin...o da şansına kalmış...

tragedie
11 Mayıs 2015, 00:02
Bu durum benim başıma çok geliyor zaten 100 metreden farkettiğim zaman hemen kendimi en sola atıyorum minibüsçüler herşeyi görüyor. karşı taraf dursun diyor. motorsikleti zaten araçtan saymıyorlar.

erkanzdemir
11 Mayıs 2015, 00:04
Önde giden servis arabasını da gördüğü şüpheli.
Büyük geçmiş olsun.
Haklı ve yaşıyor olmanız büyük şans.

schumacher__
11 Mayıs 2015, 00:09
Ne yazık ki yakın mesafade ve 50-60km gibi hızlarda olduğumdan gördükten sonra kaçacak çok yerim yoktu ve açıkçası bu kadar bodoslama dalacağını beklemiyordum (Öndeki minibüs geçer geçmez kornaya dokunuyorum farkındaysanız kendimi belli etmek için)
Kamera kaskın üzerinde olduğundan ve balık gözü çektiğinden manevra çok belli olmuyor ama çıktığını görür görmez kornaya basıp orta çizgi hizasına kadar kontrayla kaçtım zaten. Kaçmak için yeterli olduğundan çizgiye kadar geldim sol aynaya bakma şansım olmadığından sol şeride atmadım kendimi hızla gelen olabilir diye. Dümdüz gitmiyorum yani orada :)

shadowmaster
11 Mayıs 2015, 00:14
Tam dayklıkmış !
Bugün aynısını bana da bir taksi yaptı, bazen bilerek yapıyorlar, paranoyak olmamak içten değil.
İyi "kıvırtmışsın" :cat: DD, Donald Duck (Reşat Arbaş) böyle der bu manevraya ve boş alanda sık sık çalışmak gerektiğini söyler kitabında...

mete_han
11 Mayıs 2015, 00:25
kardeş inan büyük makina almama sebeplerimden biride bu...şu olay karşısında soğukkanlılığımı koruyamam...duygusal davranıp o aracın peşine takılırım...ve Allah korusun kazalar da sanki bu tarz büyük makinaları buluyor hep...yani büyük cc kazası çok sert oluyor...bu benim bir takıntım belki ama büyük cc beni hep korkutuyor...cbfde çok başıma gelmez buy tarz durumlar...ve eğer büyük cc ye geçeceksem de bu tarz olaylar karşısında soğukkanlı olamayabilirim...üst cc de istediğin kadar güçlü ve kıvrak ol...makinanın ağırlığı belli yapabilecceklerin sınırlı...şimdi cbf de biri bana yaklaştığında dibime girdiğinde arkama dönüyorum ve küfür ediyorum bildiğin sövüp sayıyorum yani bisiklet gibi...

ama bir nc üzerinde bu tarz gevşek hareketleri yapamaz insan...daha bir ciddi dikkat ve odaklanma ister...ve kurye muamelesi görmek de bazen işime yarıyor...yani sürücüler kuryeleri sallamıyorlar ama tırsıyorlar bu benim kanaatim...ama büyük makina gördümü .... çocukları sıkıştırmaktan geri kalmıyorlar...yada sallamıyorlar...benim çıkabildiğim hız belli...bana hareket çeken pek olmuyor anında karşılık veriyorum...

daha geçen Kağıthane de bir kıa sorento böyle dibimde...az hızlandım sağa doğru aldım buna başladım el hareketleri yapmaya...analcımısın birader götüme neden giriyosun dedim...çek sağa da analı oralı göstereyim dedim herif camı kapattı iyimi iki tane herif ulan birinizde erkek olunda ağzımın payını verin...sonra trafik sıkışıktı ben uzadım tabi baktım cevap yok yanlarında da takıldım bir süre...yok efendi efendi yoluna gitti...ulan demin tepeme çıkıyodun hayvan herif noldu şimdi neden kedi oldun...

büyük cc kullanıcılarına saygım var bu memlekette ne cesaretle İstanbul içi trafiğine çıkabiliyorlar anlayabilmiş değilim...tamam motor hayatı kolaylaştırıyor da 600 cc ve üstü makinayla büyük cesaret...

sana saçma gelebilir belki ama bir önerim var...ZENON taktır ve motor üzerinde olduğun her an yansın...bence gündüz ışığında bile o zenonların ben çok faydasını görüyorum..tavsiye ederim...

.

hakikiteker
11 Mayıs 2015, 00:27
Öndeki minibüsün arkasında sizi görmemiş olabilir ama yola çıkarken dikkatli olması gerekir, bu sebep onun yaptığı hatayı haklı çıkarmaz. Ben bu tip bir riski algıladığım zaman bulunduğum şeritteki en uzak hatta kaçıyorum, atlasa bile çarpışma ihtimali epey azalıyor, uzman falan olmadığım için emin olmadan tavsiye edemem ama artısı eksisi tartışılabilir.

Yiğit_
11 Mayıs 2015, 00:34
Bu dolmuşçuların,servisçilerin,taksicilerin hepsi böyle özellikle dolmuşçular.Adamların umrunda değil zırt diye atlıyorlar yola.Kaç defa geldi başıma.
zaten dolmuş diye birşey niye var anlayamam.

Sj's
11 Mayıs 2015, 00:45
bisey yazacaktim vazgectim

BatuhanK
11 Mayıs 2015, 00:52
Bunlar böyle, aynaya bakmadan çıkarlar yola.
Biraz akıllı olanı ağır ağır çıkıyor, araba motosiklet bişey varsa küfür kıyamet duruyor bir şekilde. Az olanları direkt yola atlıyor

tragedie
11 Mayıs 2015, 00:59
Arkadaşlar bilmediğim için soruyorum. böyle bir durumda Allah göstermesin Motorsiklet araca çarparsa kagıt üzerinde suç kimin.

Sokollu
11 Mayıs 2015, 01:01
Merhaba ,

Paylaşım için teşekkürler. Genelde bu tarz paylaşımlarda motorcu arkadaşları trafik akışına veya kötü senaryolara göre fazla hızlı bulduğumdan yorum yapmıyorum ama sizin hızınız ve konumlanmanız, aracın sinyali görür görmez kornaya basarak şeridin soluna doğru kaymanız tedbir elde gittiğinizi gösteriyor zaten. Şoför " şu minibüs geçsin de araya kaynayayım" fikrine o kadar saplanmış ki, sizin yerinizde tır bile olsa o kafa o yola girerdi diye tahmin ediyorum. Kendime çıkardığım ders, minibüs,kamyonet gibi önüme set çeken büyük araçlar arkasında mesafe bırakarak ve elim frende gitmem gerektiği oldu. Geçmiş olsun ve tebrikler.

fatih.
11 Mayıs 2015, 01:25
Geçmiş olsun
bunlar artık bize sıradanmış gibi geliyor günde 10 kez karşılaşınca basıp gidiyoruz
ama bazı kanı kaynayan arkadaşlarımız var kıyameti koparıyorlar
aslında haklılar ama işte yapacak birşeyimiz yok ne yapsak haksız duruma düşüyoruz

atoprak
11 Mayıs 2015, 08:44
Görünürlüğü arttıracak her önlemi almak lazım diye düşünüyorum (kim hatalı, hatasız, ... onu geçtik)
Otomobiller bile görünürlüğü arttırmak için gündüz farı veya direk kısalar açık olarak geziyor, trafik, üretici veya eğitmen tavsiyeleride bu şekilde...

Farlar üzerinde anlamlı değişklikler veye daha alta takılan çift led aydınlatmalar iyi fikir olabilir.

tamerozkul
11 Mayıs 2015, 09:43
Gecmis olsun kontra müthişti araci kullanan tam bir odun herhalde

ruthsims
11 Mayıs 2015, 09:55
gündüz uzunları yakın kornadan daha cok işe yarıyor.

VESPERA
11 Mayıs 2015, 11:31
EGM ihbar a boşuna yazmayın, video bile gönderseniz herhangi bir cezai işlem uygulamıyorlar. Görevlilerin yakalaması gerekiyormuş.

Kim çıkardıysa çek gönder ceza gelsin diye saçma bi haber artık, uydurma tamamen.

LANCELOT16
11 Mayıs 2015, 12:32
Sağda duran ve Çalışır durumda OLDUĞUNU fren lambalarının yanmasından anladığınız araca yaklaşırken fren lambaları söndüğü anda tedbirinizi ALIN,zira aynı anda ön tekerlekleri sola doğru dönmeye de başlarsa kesin çıkar.tabi mesafeniz de önemli aradaki... Birde yanından geçmekte olduğunuz Araçlara yaklaşırken mutlaka altına(tamponun önünden caddeye doğru)bakarak geçin ki görmediğiniz çocuk ya da başka bir Kişiyi birkaç salise önceden görebilme, kaçma ve tedbir alma şansınız olsun...

skystar
11 Mayıs 2015, 15:20
Öncelikle geçmiş olsun.

Benim de kendimce şöyle bir çözümüm var.Mümkün mertebe önümdeki aracın da ilerisinde gelişen olayları izlerim.Bu sebeple otobüs kamyon minibüs gibi yüksek tavanlı araçların arkasından gitmem.

Bunu uygulamanızı tavsiye ederim.

schumacher__
11 Mayıs 2015, 19:54
Ne yazık ki bu her zaman mümkün olmuyor.

AhmetH
12 Mayıs 2015, 01:55
Valla kendinize adrenalin olmus bence abarti bisey yok. Bi tik soldan gidiverin abi sizde :) solu dolu olur sikisirsin araya tamam ama boyle gerzekler o kadar varki uff...

karşıyaka57
24 Kasım 2015, 19:40
Konu eskide kalmış, şikayetinize cevap olarak ne dendi merak ettim ?

schumacher__
25 Kasım 2015, 10:52
Cevap klasik, videodan yola çıkarak ceza yazamıyoruz bizim tespit etmemiz gerekiyor dediler.. :pr: