PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Acemiyim yardımlarınızı bekliyorum

SiyahEfdal
10 Mayıs 2015, 22:39
Yaşım 18 ve tahmin ettiğiniz gibi motor almak istiyorum. Bugün ehliyet kursuna gittim motor ehliyeti almak istediğimi söylediğimde motor kullanmayı biliyor musun biz öğretemeyiz kendin öğrenip gelip sınava girmen lazım gibi bi tepki ile karşılaştım. Daha önce hiç motor sürmedim ve tanıdığım arkadaşım falanda yok. 2 bin lira gibi bi bütçem var ikinci el bi motor önerebilir misiniz ve istanbul küçükçekmeceden yardımcı edebilecek biri var mı bana motorlarla ilgili hiçbir bilgim yok arkadaşlık abilik edecek biri var mı yardım edin lütfen

cemo5565
10 Mayıs 2015, 22:46
Orası nasıl bir kurs ya ben onu anlamadım. git adam gibi bir yere öğretsinler öyle saçma şey mi olur . en az 10 ders alma hakkın var . en olmadı baktın yapıcak birşeyin yok . yoldan motorlu birisine rastlarsan durumu anlat ve sana ders vermesini iste motorcular iyi insanlardır sana yardım ediceklerdir. aklıma başka birşey gelmiyor kolay gelsin ne diyeyim ...

2 bin lirayada en az 40 bin km de bi motosiklet bulabilirsin . 2. el sitelerine bakabilirsin.

bkrsnmz
10 Mayıs 2015, 22:49
Çirkeflik yap çok işe yarıyor :bounce:

SiyahEfdal
10 Mayıs 2015, 22:53
Orası nasıl bir kurs ya ben onu anlamadım. git adam gibi bir yere öğretsinler öyle saçma şey mi olur . en az 10 ders alma hakkın var . en olmadı baktın yapıcak birşeyin yok . yoldan motorlu birisine rastlarsan durumu anlat ve sana ders vermesini iste motorcular iyi insanlardır sana yardım ediceklerdir. aklıma başka birşey gelmiyor kolay gelsin ne diyeyim ...

2 bin lirayada en az 40 bin km de bi motosiklet bulabilirsin . 2. el sitelerine bakabilirsin.

Bizim burdaki kursların neredeyse hepsi böyle bazı kursların motorları bile yok kendi motorlarıyla sınava giden insanlar var ne yapıcağımı bende bilmiyorum yardım eder birisi diye buraya yazdım

bkrsnmz
10 Mayıs 2015, 22:56
Kardeş nereli olduğunu yazsaydın belki tanıdığı olan birisi çıkar

SiyahEfdal
10 Mayıs 2015, 22:57
Kardeş nereli olduğunu yazsaydın belki tanıdığı olan birisi çıkar

yazdım zaten İstanbul küçükçekmecedeyim yardım edebilecek biri çıkarsa çok iyi olur

pcmnyk
10 Mayıs 2015, 23:03
bende ehliyet aldığımda direksiyon dersi vermemişlerdi. ama ben sürmeyi biliyodum sıkıntı olmadı.zaten bisiklete binebiliyosan motoruda bi kaç alıştırmadan sonra sürersin. asıl sorun trafik bilgisinde. araç kullanan ve yaşı büyük olan biri için fazla sorun olmaz.ama senin yaşın küçük arac kullanamicana göre trafik bilginde yoktur. o yüzden eğitim veren bi yerden ehliyet al. yada ehliyet kursuna sadece ehliyet için gidip aradaki zamanda güzel egitim veren bi yerden eğitim alman lazım.

hakikiteker
11 Mayıs 2015, 00:11
Kursu şikayet edip, işini yapan bir kursa başvurabilirsin. Bana da aynını yaptılar ama ben eski hukukumuz olduğundan bir şey yapmadım, sadece muhabbetimi kestim.

MoKo777
11 Mayıs 2015, 08:58
Kardeşim ben de ehliyeti alırken aynı problemle karşılaştım.Bahçeşehirde oturmama rağmen bu taraflarda aradığım bütün kurslar motor sürmeyi bilmiyorsanız biz öğretemeyiz dediler.Kadıköy'de bi kurs bulup ordan aldım ehliyeti.Ekip sürücü kursuydu adı.Kadıköy'deki kurslara yönel metrobüse atlar gidersin zaten 1-2 derste öğrenceksin ehliyeti alcak kadar.

SiyahEfdal
11 Mayıs 2015, 10:01
Kardeşim ben de ehliyeti alırken aynı problemle karşılaştım.Bahçeşehirde oturmama rağmen bu taraflarda aradığım bütün kurslar motor sürmeyi bilmiyorsanız biz öğretemeyiz dediler.Kadıköy'de bi kurs bulup ordan aldım ehliyeti.Ekip sürücü kursuydu adı.Kadıköy'deki kurslara yönel metrobüse atlar gidersin zaten 1-2 derste öğrenceksin ehliyeti alcak kadar.

Ücrette ne kadar fark oluyo öğrenci Olduğum için benim bütçem çok sınırlı şuan

Oldjack
11 Mayıs 2015, 10:42

ekipman olarak ne düşünüyosun?

SiyahEfdal
11 Mayıs 2015, 11:04
ekipman olarak ne düşünüyosun?

Ilk aldığımda 2-3 ay kadar Trafiğe çıkmıycağım için sadece kask yeterli olur diye düşünüyorum yani bütçem ona yetebilir

jonvolkan
11 Mayıs 2015, 11:13
Yaşın ve motosiklet deneyimsizliğinden dolayı muhakka surette motosikletten evvel ekipmanı garantiye alarak motosiklete binmeni tavsiye ederim.

Onurhan D
11 Mayıs 2015, 11:28
Benim de kurs aynı şeyi söyledi ben bike bile kaydoldum çünkü fiyatı uygundu direksiyon sınavından 1 hafta önce Yamaha Riding Academy'e kayıt yapıcam eğitim şart.

MoKo777
11 Mayıs 2015, 11:54

valla ücreti burdakilere göre çok daha uygundu ama miktarı net hatırlamıyorum.B üzerine A2 ekletmiştim ben 350 tl diye hatırlıyorum Ocak 2015 gibiydi tarih.

Oldjack
11 Mayıs 2015, 12:26
Ilk aldığımda 2-3 ay kadar Trafiğe çıkmıycağım için sadece kask yeterli olur diye düşünüyorum yani bütçem ona yetebilir

en azından bütçene uygun şekilde kask,eldiven ve ayakkabı çok önemli.