PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Akü Yemeyen, Ota İte Ötmeyen Motosiklet Alarmı

Sokollu
10 Mayıs 2015, 20:29
Hepinize iyi akşamlar :king:

Apartman önümde motosikletimi ön ve arka tekerden iki halat kilit, ön tekere bir disk kilidi ve kışın branda ile muhafaza ediyorum.

Malum hırsızlıklar canımızı sıkıyor ve şu sıralar benim oturduğum semtde moto çalmak bir trend olmaya başladı.

rebel_punto abimiz sağolsun Grade zincir önermiş. Ben de grade zincir'e geçmeden önce bir alarm taktırayım diyorum.

Daha önceki 4 motosikletinde aynı ürünü kullanan bir abim beni ikna etti. Her aldığı motosiklete taktığı bir ürün var 60 TL değerinde. Benzin deposunu dokunuca öten cinsten.

Diyorum ki aküyü yiyip bitirmeyen, aynı zamanda rüzgar esse, kedi kuyruğu sürtünse ötmeyen bir alarm önerisi olan var mıdır ?

Feyizoğlu'nda MTS marka bir alarm var, alarmlı disk kilidini kullanıp memnun olan arkadaşlar vardı. Ne dersiniz alayım mı ?

Geçmiş konulara tabi ki baktım ama genelde hep marka belirtmeden öneriler olmuş.

Şimdiden teşekkürler :cat:

rebel_punto
10 Mayıs 2015, 21:07
http://www.hudsonmotosiklet.com/mts-alarmli-disk-kilit-celik

Bundan kullanıyorum. Fiyat ucuz ama ses ve mekanizması güzel. Yanında yedek pil de var.

ataykaan
10 Mayıs 2015, 21:08
ARTAGO ALARM DİSK KİLİDİ 32S bence 10 numara sende bir araştır istersen .

RunemagicK
10 Mayıs 2015, 21:28
ben mts kullandım. beklediğimden iyi çıktı. kendi kendine öttüğü çok nadirdir. hassasiyeti de iyi.

Espaniole
10 Mayıs 2015, 21:32
MTS'yi ben de öneririm. Hassasiyeti oldukça güzel, tam yerinde ötüyor diyebilirim. İçinden yedek pil de çıkıyor, alarmını kullanmak istemezsek piller çıkarabiliyoruz. Tam bir f/p ürünü.

rebel_punto
10 Mayıs 2015, 21:37
MTS'yi ben de öneririm. Hassasiyeti oldukça güzel, tam yerinde ötüyor diyebilirim. İçinden yedek pil de çıkıyor, alarmını kullanmak istemezsek piller çıkarabiliyoruz. Tam bir f/p ürünü.

Aklın yolu bir.

http://www.feyizoglu.com/images_buyuk/f74/Alarmli-Disk-Kilidi_48874_1.jpg

necipalperen
10 Mayıs 2015, 21:55
MTS iyidir, bu ara rüzgar çok, gece gece ötmeye başladı gerçi. ama ben de memnunum

Sokollu
10 Mayıs 2015, 21:55
Arkadaşlar çok sağolun önerileriniz için ama sanırım yanlış anlaşıldım. :salut: Alarmlı disk kilidi değil, aküye bağlanan alarmlardan istiyorum.

Disk kilidim zaten var. Feyizoğlunda satılan motosiklet alarmı (alarmlı disk kilidi değil)da MTS marka ve bu alarmlı disk kilidi kaliteli olduğu için, alarmı da iyidir diye düşünüp alsam mı diye sordum . :rendeer::wiinkk:

okican
10 Mayıs 2015, 22:30
Pm attım ....

Sokollu
10 Mayıs 2015, 23:06
Pm attım ....

:cat:

Kullandığı motosiklet alarmının markasını bilen yok mu yahu :) MTS'yi o kadar övdünüz ki gidip aküye bağlı ürününü alacağım bak.

reason667
10 Mayıs 2015, 23:52
Ben de MTS alarmlı disk kilidi kullanıyorum alarm mekanizması armor disk kilidimden iyi. (evget iki alarmlı disk kilidim var bu konuda takıntılıyım)

Ayrıca aliexpress de bulabileceğin 9 dolarlık aküye kutuplardan bağlamalı alarmdan aldım.En ufak aküye yük yapmadı sen de alabilirsin kargo dahil 9 dolara kapına kadar gelir.

C.Kaan
10 Mayıs 2015, 23:55
Aklın yolu bir.

http://www.feyizoglu.com/images_buyuk/f74/Alarmli-Disk-Kilidi_48874_1.jpg

Herkesler MTS kullanıyor demek haa, bende bunu kullanıyorum çok aşırı rüzgar etmezse ötmüyor ve ses desibeli çok yüksek çok çok iyi bir ürün :cat:

EmirŞengezer
11 Mayıs 2015, 08:51
Carub marka alarm taktırdım. Piyasada 60 tl civarında satılıyor. Gayet basit bir sistem. Tavsiye ederim.

YouSuffer
11 Mayıs 2015, 08:57
:king: (http://www.hepsiburada.com/liste/transformacion-motorsiklet-ve-atv-alarm-sistemi-81b067/productDetails.aspx?productId=otm81b067&categoryId=20029254)........

erensipahi
11 Mayıs 2015, 09:18
Bendede carub takılı aşırı hassas değil ama üzerine bi adam oturursa veya motor hareket ederse hemen ötüyor ve çok fena ötüyor aynı zamanda uzaktan kumanda ile motoruda çalıştırabiliyorsunuz akümü falanda yemedi sorunsuzca kullanıyorum :)

Sokollu
12 Mayıs 2015, 17:48
Bendede carub takılı aşırı hassas değil ama üzerine bi adam oturursa veya motor hareket ederse hemen ötüyor ve çok fena ötüyor aynı zamanda uzaktan kumanda ile motoruda çalıştırabiliyorsunuz akümü falanda yemedi sorunsuzca kullanıyorum :)

Hah bu iyiymiş işte. Sarsıntıya duyarlı olsun dokunmaya değil. Uzaktan kumanda işi bana gelmez :) Bir araştırayım hemen.

eek
12 Mayıs 2015, 17:52
Ben Inwells taktım, hassasiyet ayarı da var ama geldiği ayar dediğiniz gibi rüzgara veya hafif kedi sürtünmsine ötmüyor, ama kediler işi abartırsa uyarı mahiyetinde kısa kısa ötüyor.

Sokollu
12 Mayıs 2015, 18:06
Ben Inwells taktım, hassasiyet ayarı da var ama geldiği ayar dediğiniz gibi rüzgara veya hafif kedi sürtünmsine ötmüyor, ama kediler işi abartırsa uyarı mahiyetinde kısa kısa ötüyor.

Hocam Inwells marka satılıyor Sirkeci'de, 60 TL gibi bir fiyatı var. Bahsettiğim abi 4 motorunda kullandı herhangi bir akü boşalması olmadı kendisinde. Hassasiyet ayarı olduğunu bilmiyordum da. Kaç kadame var ?

yeknet
12 Mayıs 2015, 18:38
alarm montajını kendimiz yapabilir miyiz? kurulum broşürü falan var mı? yoksa illa bir elektrikçiye mi taktırmak lazım.

eek
12 Mayıs 2015, 23:35
3 kademe sanırım kılavuzu bulamadım atmışım maalesef.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:29 ----------

alarm montajını kendimiz yapabilir miyiz? kurulum broşürü falan var mı? yoksa illa bir elektrikçiye mi taktırmak lazım.

Benim motorda direk soketi vardı, taktım ve çalıştı sadece sensor ve hoparlörü yerleştirdim. Motorun tesisatının bulunduğu yeri (bende koltuk altında) incelerseniz boşta soket olup olmadığını görebilirsiniz.

Sokollu
13 Mayıs 2015, 00:23
Hocam hazır kullanıcısını bulmuşken bir soru daha yapıştırayım biri bitsin biri ardına vursun gibi oldu :)

Şimdi diyelim ki bi velet geldi kurcaladı uyarı maayitendeki 5 kısa ses öttü. Ses bitti diyelim tekrar çıktı, direk alarma geçip, ben kumandadan durduruna kadar ötüyor mu ? Yani şöyle diyeyim, alarm ötmeye başladığında hareket sensörü durana kadar mı, ben kapatana kadar mı çalar ?

Yardımlar için teşekkürler herkese.

eek
13 Mayıs 2015, 08:25
Hocam hazır kullanıcısını bulmuşken bir soru daha yapıştırayım biri bitsin biri ardına vursun gibi oldu :)

Şimdi diyelim ki bi velet geldi kurcaladı uyarı maayitendeki 5 kısa ses öttü. Ses bitti diyelim tekrar çıktı, direk alarma geçip, ben kumandadan durduruna kadar ötüyor mu ? Yani şöyle diyeyim, alarm ötmeye başladığında hareket sensörü durana kadar mı, ben kapatana kadar mı çalar ?

Yardımlar için teşekkürler herkese.

Hocam sesi o kadar yüksek ki ben deneyemedim. Bir de kapalı garajda durduğu için alarmı devreye almıyorum, dışarıdayken de ötünce susturuyorum. Kullanıcısıyım ama maalesef yardımcı olacak düzeyde bilgim yok, yakınlardaysanız gelin inceleyin hassasiyetini falan istediğiniz gibi kurcalayabilirsiniz, Acıbadem tarafındayım ben :)

Sokollu
13 Mayıs 2015, 19:59
Hocam sesi o kadar yüksek ki ben deneyemedim. Bir de kapalı garajda durduğu için alarmı devreye almıyorum, dışarıdayken de ötünce susturuyorum. Kullanıcısıyım ama maalesef yardımcı olacak düzeyde bilgim yok, yakınlardaysanız gelin inceleyin hassasiyetini falan istediğiniz gibi kurcalayabilirsiniz, Acıbadem tarafındayım ben :)

Sağolun yardım önerisi için, alarmı taktıran abi uğrayacak yanıma onda denerim artık. Yarın Kadıköy'e geçme ihtimalimiz vardı bir r25 ile, denk getirirsek ö.m atarım.

motoankara
06 Haziran 2015, 12:05
spy 5000m bir araştır derim.

Darkcity2000
06 Haziran 2015, 12:18
http://youtu.be/6LiOcMmttnQ

pilli