PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sizce başlangıç İçin fazla mı abartı?

Ege Anıl EFE
09 Mayıs 2015, 21:21
Çoğunuz bu işin abartısı olmaz diyecektir ,bende aynı düşünceye kapılıyorum çoğu zaman ama biraz bütmi zorlayacak ama en azından tam takım olacağım hem kendimi hem de artçımı koruyabileceğim. Neyse düşüncem şöyle Alacağım motor, eğitim ve ekipmanlar sonrası 2014 Cbr 250R
Ekipmanlar ise şöyle tabiki denemeden olmaz ama ortalama şöyle olacak :

AGV SKYLİNE KASK : 800 x 2 Adet = 1.600 TL*
--------------------------------------------------------------------------------------
DAINESE RICOCHET ELDİVEN : 245 x 2 Adet = 490 TL*
--------------------------------------------------------------------------------------
DAİNESE SSC ALPHAD-WP AYAKKABI : 590 x 1 Adet = 590 TL*
DAİNESE RACİNG C2 ESTİVO PELLE CEKET : 1270 x 2 Adet = 2.540 TL*
DAİNESE HARD SHORT KALÇA KORUMA : 264 x 2 Adet = 536 TL*
ACERBİS PROFİLE 2.0 DİZ KORUMA : 125 X 2 Adet = 250 TL*

TOPLAM = 6.006 TL*

Bu ekipmanlar allah kazadan korusun,kazasız ne kadar ömürü olur acaba? Birde son olarak sizce kalça koruma ve diz korumamı almam mantıklı yoksa korumalı pantolon mu?

MotoGlock
09 Mayıs 2015, 21:58
Maddi durumun iyiyse bence abartı olacağını sanmıyorumbu arada bunlara bu kadar para ayırabiliyorsan 1 eğitim alıp bırakmaman gerek gs1 gs2 al bence :)

hardmusty
09 Mayıs 2015, 22:00
bro alma diye söylemiyorum sakın yanlış anlama, paran çoksa al hem korumalı pantolon hem de diz ve kalça korumaları da al ne alırsan kendine, yazdığın ekipmanlarından biraz daha uygun olanları da bulabilirsin senin ki iyice professiyonel olmuş.

myagdi
09 Mayıs 2015, 22:10
dizlik yerine pantolon tavsiye ederim.

marka-modeli fazla takmayın ve mutlaka farklı marka ürünleri deneyin. içinde rahat edeceğiniz kıyafeti alın.

BatuhanK
09 Mayıs 2015, 22:15
Pantolon daha verimli olur dizlikten, fakat dizlik de ilk darbeyi alarak görevini gerçekleştirecektir. Deri olursa en güzeli ama konfor özelliklerini de düşünmek gerekiyor.
Bu işin başlangıcı yok, koruma korumadır :) Bir de ne olur aynı renk almayın ikisini de. Aynı model çok iyi oluyor ama aynı renk :farao:

ZamboKage
09 Mayıs 2015, 22:17
Hocam fazla felan değil bence çok iyi kevlar korumalı pantolon öneririm boşver dizliği felan bence bu kadar iyi bütçen varsa direk tulum alsan daha iyi değilmi ? tek parça

kubilay1994
09 Mayıs 2015, 22:19
bence abartı ama şu açıdan motosiklet senin için bir heveste olabilir aldıktan 6 ay sonra motosikletten sıkılıp araba almak istersen bu kadar para verdiğin şeyler ya kenarda kalır yada çok değer kaybederek satmaya çalışır uğraşırsın

he çok param var sanane dersen hayırlı olsun derim :)

Dipnot : agv kask yerine arai tercih etmeyi düşünebilirsin bence o kadar para verdikten sonra

mithrelios
09 Mayıs 2015, 22:41
ayakkabı yerine bot, dizlik/kalçalık yerine de bu düzgün korumalı bir pantolon alsanız daha iyi olabilir.

GB79
09 Mayıs 2015, 23:00
Ben de böyle full koruma geziyorum PCX'imle. Geçen gün kuryenin biri, "abi, motor 5000 lira, üstündeki kıyafet 10000 lira" diye dalga geçti benimle. :)

hakikiteker
09 Mayıs 2015, 23:31
Ekipman markası olarak Dainese'nin dışında Rev'it vb. markaların muadil ürünlerine de bakabilirsiniz. Dainese ürünlerinin fiyatları marka değeri yüzünden biraz daha fazla oluyor. Tech90, RiderDenim vs. gibi bir korumalı pantolon alırsanız kalça koruması ve dizlikten daha ucuza geliyor bilginize.

4Vaqrant
09 Mayıs 2015, 23:37
Alinir mi? Alinir. Fikrimi sorarsaniz almayın.pisman olucaksiniz.

e_trkuz
09 Mayıs 2015, 23:42
bütçeni çok zorlamayacaksa eğer hiç de abartı değil dostum. ekipmana verilen paraya acınmaz.

emin ol birgün keşke alsaydım, taksaydım dediğin zman para pul gözüne gerçekten hiç gözükmüyor.

harung
10 Mayıs 2015, 00:00
Ekipman icin birsey demiyorum ama Artçı almadan önce bi sürmeyi öğren istersen hemen artçı alman riskli olabilir.

okan kömür
10 Mayıs 2015, 00:24
Al hocam alma diyenlere kulak asma hatta maddi durum yeterli ve iyiyse daha iyi ekipmanları al sonucta bu bi heves olsada o hevesin geçene kadar motosiklete sağlam binmis olucaksın ve burdaki kimse motosikleti alırken ya hevesim geçerse diye dusunmez al ekipmanlaını eğitimde alıcam demissin onumuzdede guzel bir yaz var guvenli ve için rahat şekilde gezersin 👍

Mirable
10 Mayıs 2015, 00:36
Kendini korumanın abartısı mı olurmuş :)

seyyid47
10 Mayıs 2015, 00:38
araba al bence :king:

Ege Anıl EFE
10 Mayıs 2015, 01:33
Abilerim öncelikle teşekkür Ederim. Zaten hepsini direk birden almam,alamam sadece şuan ortalama düşündüğüm şeydi. Belki param yetmez dediğiniz gibi yaparım. Sadece fikir için sormuştum :) Çok Teşekkür ederim hepinize

XuRTo
10 Mayıs 2015, 01:40
Bence bu kadar ekipman alacağına ya araba al yok illa ikitekere bineceğim dersen motosikletin çevresini komple sağlam bir malzeme ile kaplat en güzeli en güvenlisi

beko12345
10 Mayıs 2015, 01:43
Senin hayatta kalmanı sağlayacak şeyler abartı olabilir mi sence ?

Ege Anıl EFE
10 Mayıs 2015, 02:45
Hocam fazla felan değil bence çok iyi kevlar korumalı pantolon öneririm boşver dizliği felan bence bu kadar iyi bütçen varsa direk tulum alsan daha iyi değilmi ? tek parça

Hocam malum okuyorum,Stajyerlik felan fazla kıyafet değiştirmek zorunda kalıcam, tuluma fazla vakit ayıramam malesef.Ama onu da düşünmemiş değilim.

bence abartı ama şu açıdan motosiklet senin için bir heveste olabilir aldıktan 6 ay sonra motosikletten sıkılıp araba almak istersen bu kadar para verdiğin şeyler ya kenarda kalır yada çok değer kaybederek satmaya çalışır uğraşırsın

he çok param var sanane dersen hayırlı olsun derim :)

Dipnot : agv kask yerine arai tercih etmeyi düşünebilirsin bence o kadar para verdikten sonra

Abim zaten ekipman için 5 bin düşünüyordum baya bi zorlayarak böyle bi tablo yaptım arai sonraki hedef umarım. :) Ama heves değil garanti verebilirim. Baya bi uzun süreli motorcu olucam allah izin verirse :D Param bol felan sayılmaz olacağını sanmıyorum ama hevesse bile arabaya en azından sağlam binebilicem :D Önemli olan bence de bu.

ayakkabı yerine bot, dizlik/kalçalık yerine de bu düzgün korumalı bir pantolon alsanız daha iyi olabilir.

Aklımda Abim,Teşekkür ederim.

Ben de böyle full koruma geziyorum PCX'imle. Geçen gün kuryenin biri, "abi, motor 5000 lira, üstündeki kıyafet 10000 lira" diye dalga geçti benimle. :)

Dalga geçmiş olabilir abim, Canımız bedava değil allah korusun bi gün sakat felan kalırsa kaç 10.000 lira vermek ister.

Ekipman markası olarak Dainese'nin dışında Rev'it vb. markaların muadil ürünlerine de bakabilirsiniz. Dainese ürünlerinin fiyatları marka değeri yüzünden biraz daha fazla oluyor. Tech90, RiderDenim vs. gibi bir korumalı pantolon alırsanız kalça koruması ve dizlikten daha ucuza geliyor bilginize.

Teşekkür ederim abim,kafama yattı :) Koruma düzeyleri nasıl acaba.?

Alinir mi? Alinir. Fikrimi sorarsaniz almayın.pisman olucaksiniz.

Teşekkür ederim abim. Affınıza sığınarak ne gibi bi sebeple pişman olabilirim.?

Ekipman icin birsey demiyorum ama Artçı almadan önce bi sürmeyi öğren istersen hemen artçı alman riskli olabilir.

Öyle yapıcam zaten abim. Allahın izniyle bu sene ehliyet eğitim ekipman tecrübe ,öğrendikten sonra artçı :) Benim sağlığımdan çok onunkini düşünüyorum zaten :D

Al hocam alma diyenlere kulak asma hatta maddi durum yeterli ve iyiyse daha iyi ekipmanları al sonucta bu bi heves olsada o hevesin geçene kadar motosiklete sağlam binmis olucaksın ve burdaki kimse motosikleti alırken ya hevesim geçerse diye dusunmez al ekipmanlaını eğitimde alıcam demissin onumuzdede guzel bir yaz var guvenli ve için rahat şekilde gezersin 👍

Aynen abim.Teşekkür ederim :)

Bence bu kadar ekipman alacağına ya araba al yok illa ikitekere bineceğim dersen motosikletin çevresini komple sağlam bir malzeme ile kaplat en güzeli en güvenlisi

Abim bu kadar ekipman dediğiniz bence fazla bişey değil, yani nasıl desem sağlığınıza zarar gelmesin diye 6 milyar vermez misinizacaba? allah kaza bela da vermezse ekipmanlarımı eğer olursa diğer motorlarımda da kullanırım. Yani şu kadar kullandın süresi bitti cart curt olmaz.Düzgün kullanırsan sürekli kullanablirsin.

Maddi durumun iyiyse bence abartı olacağını sanmıyorumbu arada bunlara bu kadar para ayırabiliyorsan 1 eğitim alıp bırakmaman gerek gs1 gs2 al bence :)

Düşünüyorum zaten abim :) Hele bi ehliyeti alim eğitimler ondan sonra zaten :)

bro alma diye söylemiyorum sakın yanlış anlama, paran çoksa al hem korumalı pantolon hem de diz ve kalça korumaları da al ne alırsan kendine, yazdığın ekipmanlarından biraz daha uygun olanları da bulabilirsin senin ki iyice professiyonel olmuş.

aynen abim biraz abarttım ama uygununa yönelicem elimden gelirse de bunlar umarım :)

dizlik yerine pantolon tavsiye ederim.

marka-modeli fazla takmayın ve mutlaka farklı marka ürünleri deneyin. içinde rahat edeceğiniz kıyafeti alın.

Aynen abim zaten denemeden almam kattiyyen.

Pantolon daha verimli olur dizlikten, fakat dizlik de ilk darbeyi alarak görevini gerçekleştirecektir. Deri olursa en güzeli ama konfor özelliklerini de düşünmek gerekiyor.
Bu işin başlangıcı yok, koruma korumadır :) Bir de ne olur aynı renk almayın ikisini de. Aynı model çok iyi oluyor ama aynı renk :farao:

"Bir de ne olur aynı renk almayın ikisini de. Aynı model çok iyi oluyor ama aynı renk :farao:" Derken abim yani tamamen siyah olma mı diyorsun :D

bütçeni çok zorlamayacaksa eğer hiç de abartı değil dostum. ekipmana verilen paraya acınmaz.

emin ol birgün keşke alsaydım, taksaydım dediğin zman para pul gözüne gerçekten hiç gözükmüyor.

Kendini korumanın abartısı mı olurmuş :)

Dediğiniz düşünceye sahibim :)

araba al bence :king:

Geçen forumdaki bi abimizin imzasında bi yazı görmütüm "Köpekler kafalarını neden araba camından çıkarttığını bir tek motosiklet sürücüleri anlar" diye . ona döndü bu abim. Araba 4 Tekerli, etrafın çevrili felan ama işte Yaşasın tam bağımsız ruh hastaları :queen::flower:

Senin hayatta kalmanı sağlayacak şeyler abartı olabilir mi sence ?

Hayır tabiki de Abim.

XuRTo
10 Mayıs 2015, 02:51
Güzel kardeşim piste çıksan birşey demem ama bana göre motosiklet ile zevkine turlamak için bu malzeme fazla hız yapma kesinlikle sağlam bi kask eldiven dizlik al yeter

Ege Anıl EFE
10 Mayıs 2015, 02:54
Güzel kardeşim piste çıksan birşey demem ama bana göre motosiklet ile zevkine turlamak için bu malzeme fazla hız yapma kesinlikle sağlam bi kask eldiven dizlik al yeter

Fazladan zarar geleceğini düşünmüyorum abim :D En Azından düşüp derimin soyulması sebebiyle yatmak istemiyorum veya daha kötülerinden :D
Ama zaten hepsine bir yüklenemem abim. Önce kask eldiven ceket sonraa cc yükseltirsem veya ihtiyaç duyarsam sırasıyla diğerleri :)

XuRTo
10 Mayıs 2015, 02:57
Allah kaza beladan korusun korunmak iyi ama açıkçası ben utanır giyemem takamam :) zevkine tın tın tın biniyorum :) piste çıksam ancak

BatuhanK
10 Mayıs 2015, 03:54
x2 adet yazmışsınız o yüzden söyledim

Ege Anıl EFE
10 Mayıs 2015, 04:11
Peki sizce tulum mu yoksa ayrı ayrı ceket ve pantolon mu

BatuhanK
10 Mayıs 2015, 04:35
Gündelik hayatta tulum eziyet olur

Shamy
10 Mayıs 2015, 05:11
Ulan yazın giyebileceksiniz sanki gelmiş burada yorum yapıyorsunuz. Yazın sadece kask takılır oda önü acılanlardan, onun harici kot tisort takilinir. Motorun zaten 250 lik sanki ucacaksin, biz yillarca bindik kot tisortle buyuk makinalara hala daha biniyoruz, ne oldu? Herseyden once iyi surus onemli gerisi hikaye, alican okadar aksesuari giymeyeceksin, 2 gun sonra sicaklarda kot tisort takilacaksin yine.

bazen25
10 Mayıs 2015, 09:13
dizlik almazsanız adam gibi bir çizme alın, yoksa kemiği...

beko12345
10 Mayıs 2015, 09:18
Ulan yazın giyebileceksiniz sanki gelmiş burada yorum yapıyorsunuz. Yazın sadece kask takılır oda önü acılanlardan, onun harici kot tisort takilinir. Motorun zaten 250 lik sanki ucacaksin, biz yillarca bindik kot tisortle buyuk makinalara hala daha biniyoruz, ne oldu? Herseyden once iyi surus onemli gerisi hikaye, alican okadar aksesuari giymeyeceksin, 2 gun sonra sicaklarda kot tisort takilacaksin yine.

Cahilce yorumunuzu kendinize saklayın.

Ben 40 derece sıcakta çizmemi dahi giyiyorum.

Sizin gibi insanları görünce midem bulanıyor.

erreguay
10 Mayıs 2015, 09:23
Al sen. Hatta benim 2 montum var biri soğuklarda giydiğim deri diğeri yazın 40 derecede giydiğim fileli. Tavsiyem bu listeye yaz sıcakları için sağlam güzel bir fileli mont da ilave etmen. Şimdiden hayırlı olsun.

4Vaqrant
10 Mayıs 2015, 09:25
Yahu şehir icinde kisa mesafelerde dizlik takmassiniz onu bi gecin bence.... en azindan surekli takmassiniz onun yerine pantolon alin bu 1. X2 demissiniz artciniz icin kiyafet neden bakiyirsunuz ki ilk bin km artci almanizi kimse tavsiye etmez, asla hemen bi magazaya gidip ikişer tane almayın önce kendiniz için alın. Kaldı ki artci bi eşiniz dostunuz degilse siz neden aliyorsunuz onu anlamadım... zaten cogu artci o aldiklarinizi kullanmak istemiycek ben babama kask taktiramiyorum.... siz hesaplayın... ben 25 yillik motorcuyum,kasksiz montsuz düştükte noldu diyor.. yukardaki arkadaşın kafadan... Ceket,kask,eldiven,pantolon,bot ve bunlardan birer tane almaniz ilk asamasa yeterli olur bence ki buda 2 2.5 bine gelcektir ki buda ideal.. 5 bin 6 bin tl az para değil . Tabiki korunmak önemli ama kullanmayacaginiz malzemeleri almak pismanliktir

Ege Anıl EFE
10 Mayıs 2015, 11:53

Abim öncelikle saygılar,selamlar. Affınıza sığınarak bence yanlış düşünüyorsunuz.Ben her ne kadar sıcak olursa olsun tam takım giyinicem. Öyle düşünüyorum. Aldıktan sonra anlicaz. Aynı zamandasiz ne kadar iyi sürerseniz sürün karşınıza bir dingil çıkar ne yaparsanız yapın o an bitti işte.

dizlik almazsanız adam gibi bir çizme alın, yoksa kemiği...

Pantolonla çizme almaya karar verdim.

Cahilce yorumunuzu kendinize saklayın.

Ben 40 derece sıcakta çizmemi dahi giyiyorum.

Sizin gibi insanları görünce midem bulanıyor.

Kavga çıkmaz umarım. :sunny:

Al sen. Hatta benim 2 montum var biri soğuklarda giydiğim deri diğeri yazın 40 derecede giydiğim fileli. Tavsiyem bu listeye yaz sıcakları için sağlam güzel bir fileli mont da ilave etmen. Şimdiden hayırlı olsun.

Teşekkür Ederim. Aklımda :)

Yahu şehir icinde kisa mesafelerde dizlik takmassiniz onu bi gecin bence.... en azindan surekli takmassiniz onun yerine pantolon alin bu 1. X2 demissiniz artciniz icin kiyafet neden bakiyirsunuz ki ilk bin km artci almanizi kimse tavsiye etmez, asla hemen bi magazaya gidip ikişer tane almayın önce kendiniz için alın. Kaldı ki artci bi eşiniz dostunuz degilse siz neden aliyorsunuz onu anlamadım... zaten cogu artci o aldiklarinizi kullanmak istemiycek ben babama kask taktiramiyorum.... siz hesaplayın... ben 25 yillik motorcuyum,kasksiz montsuz düştükte noldu diyor.. yukardaki arkadaşın kafadan... Ceket,kask,eldiven,pantolon,bot ve bunlardan birer tane almaniz ilk asamasa yeterli olur bence ki buda 2 2.5 bine gelcektir ki buda ideal.. 5 bin 6 bin tl az para değil . Tabiki korunmak önemli ama kullanmayacaginiz malzemeleri almak pismanliktir

Sevgili abim öncelikle teşekkürler :) Dediğiniz gibi dizlikten vazgeçip pantolon almaya kanaat getirdim.Artçım sözlüm ve kendimden çok ona değer veriyorum ve zaten öyle tüm ekipmanları birden alamam.önce kendime kask,mont,eldiven vs. sırasıyla ben tamamlayıp kendimi hazır hissettikten sonra artçımı bindiririm.Aynen dediğiniz gibi işte önce kendi ekipmanlarım o sırada da tecrübe,sonrasında artçım zaten :) Teşekkürler ağabey

Thracian
10 Mayıs 2015, 12:26
Maddi durumunuz yerinde ise,koruyucu malzemeye ayıracak bütçeniz varsa,ileride SS tarzına devam edeceğim,cc büyüteceğim derseniz bence hiçte abartı değil.Belki aynı korumayı sağlayacak daha ucuza ekipman bulunabilir ama Dainese'nin konforunu rahatlığını vermez.Sadece bence şimdilik birer tane al,biraz deneyim kazan ondan sonra artçı taşımaya başladığında artçına da koruyucu malzeme alırsın.Bir de bayanlar malum kolay kolay beğenmez biraz malzemelerin görünüşüne de önem verirler.Mesela ben benim hanıma bir yıldan beri kask beğendiremedim.:) Artçı taşımaya başladığında sözlünle beraber gidersiniz hem üstünde deneyerek giyerek karar verir hem zevkine göre karar verir.Her markanın her modeli bayan kalıplarına olmayabiliyor.

MustafaErdur
10 Mayıs 2015, 12:27
Benim motorum için yaptığın hazırlık beni utandırdı yuvarlarsak 1000tl ediyor benim ekipmanım 250cc bi ss için benim aldıklarım pişman etmeyecek cinstendi. ayrıca sıcakta okadar rahatsız ediyor ki bence dikkat etmek lazım sıkılıp atmayacağın birşey olsun iyi araştır.

4Vaqrant
10 Mayıs 2015, 12:28
Sırayla yavaştan düzecekseniz zaten ayarlarsiniz kendinizi ona göre... iyi plan yapın motorun bakimlari yagi suyu benzini var . Pahalı bi hobi. Pisman olmayin diye ondan diyorum. Umarim istediginiz her seye kavuşursunuz.

Hondolog
10 Mayıs 2015, 14:57
Edebinizi takının diyeceğim ama admin birşey demiyorsa ne desem boş.
Dainese c2 estivoyu bu kadar ucuza nereden alıyorsunuz? Buradan mı yurt dışından mı?

Ege Anıl EFE
10 Mayıs 2015, 15:09
Edebinizi takının diyeceğim ama admin birşey demiyorsa ne desem boş.
Dainese c2 estivoyu bu kadar ucuza nereden alıyorsunuz? Buradan mı yurt dışından mı?

Bu Linkte http://www.motosikletciyiz.com/Dainese-Racing-C2-Estivo-Pelle,PR-5117.html öyle yazıyor abim.

shooter1
10 Mayıs 2015, 15:20
bir uzuvdan daha ucuz
maddi imkanlar el veriyorsa al

Mengu16
10 Mayıs 2015, 15:25
O kadar para veriyosun bu korumalara peki bir virajda yoldan çıkıp tarlada taşların arasında lastik top gibi sektiğinde korucayacak mı? Koruma da bi yere kadar kendini GTA oyununda sanma. Bu kadar para verebilirsen korumalara demekki hızlı bişey alacaksın ama önce kendine hakim olman, reflekslerini geliştirmen lazım.

Shamy
10 Mayıs 2015, 16:29
Koruma falan külliyen hikaye, iş bilekte biter, bileğine hakimsen bir kask yeter. Fazlası abartıdır.

Hondolog
10 Mayıs 2015, 16:46
Borçta olsa alın hocam, yalnız dizlik almayın, motosiklet pantolonu alın, sırtlık montun içerisine konulanlardan yani "insert" olsun, ayrıca böbreklik alın. Botunuz uzun ve havalandırmalı olsun. Üç kuruşa bot yağmurluğu var onlardanda alın. Bir yere gidince böbrekliği motosiklete bırakırsınız, eldiveni, balaklavayı kaskın içine, montunuzuda kolunuza aldınız mı güzel olur.çanta taşımak zorunda kalmazsınız, ağır sırt çartasıyla motosiklet kullanmak pişmanlıktır. Hadi gidin alın, bak bu kadar yazdım :)

rebel_punto
10 Mayıs 2015, 16:50
Abartı olmaz ancak kilit işine deginmemissin. Hırsızlari da unutma.

Seko
10 Mayıs 2015, 17:07
Tamamen gereksiz olur. O ürünlerin o paraları hakettiğine kesinlikle inanmıyorum. Dörtte biri fiyatına alacağın ürünler de seni koruyacaktır. Koruyamazlarsa bunların da aynı kazada koruyabileceğini kimse garanti edemez. Bu tip pahalı ürünlerde paranın çoğunu konfora, uzun ömürlü kullanılabilmelerine ve şık tasarımlarına veriyorsunuz. Giyersen koku yapmaz, yıkasan bozulmaz gibi şeyler. Malzeme kalitesi yani...

kubilay1994
10 Mayıs 2015, 17:56
o zaman hiç problem yok istediğin kadar para harcayabilirsin bu kıyafet işlerine nede olsa can sağlığın bir arabada direksiyon airbag i olmasınımı tercih edersin olmamasınımı bide böyle düşün

neksus
10 Mayıs 2015, 20:58
Arkadaşlar bende 3500tl var bu fiyata en iyi hangi motor var ben daha hiç kullanmadım bendede heves var

Ege Anıl EFE
10 Mayıs 2015, 21:05
bir uzuvdan daha ucuz
maddi imkanlar el veriyorsa al

Aklımda Abim Sağolasın :)

O kadar para veriyosun bu korumalara peki bir virajda yoldan çıkıp tarlada taşların arasında lastik top gibi sektiğinde korucayacak mı? Koruma da bi yere kadar kendini GTA oyununda sanma. Bu kadar para verebilirsen korumalara demekki hızlı bişey alacaksın ama önce kendine hakim olman, reflekslerini geliştirmen lazım.

Sevgili abim, Önceliğim Ehliyet sonrasında tüm eğitimlerimi tamamlamak daha sonrasında Kask eldiven mont üçlümü almak. Alabilirsem de Cbr 250R düşünüyorum. Fakat tüm ekipmanları vs tamamladıktan daha sonra 20.000-30.000 km tecrübe sonrasında cc büyültmek. Uzun yol pek düşünmüyorum ama eğer ana yolda önüme bi dingil çıkarda tüm ekipmanlara rağmen öldüysem zaten tüketim tarihim dolmuş demektir. Yukardaki ne isterse o olur.

Koruma falan külliyen hikaye, iş bilekte biter, bileğine hakimsen bir kask yeter. Fazlası abartıdır.

Peki abim tek bişey sorucağım. 50-100 veya bilmem kaç km hızla giderken yoluna aniden bi araba çıktı.kaçacak yerinde yok. o zaman ne yapacaksın. En azından alacağın hasar azalı.Büyük ihtimalle de canını kurtarır, belkide sakatlıktan kurtarır. Ne olacağını allahtan başka kimse bilemez o yüzden elinden gelenin en iyisini yapıp tevekkül etmek.

Borçta olsa alın hocam, yalnız dizlik almayın, motosiklet pantolonu alın, sırtlık montun içerisine konulanlardan yani "insert" olsun, ayrıca böbreklik alın. Botunuz uzun ve havalandırmalı olsun. Üç kuruşa bot yağmurluğu var onlardanda alın. Bir yere gidince böbrekliği motosiklete bırakırsınız, eldiveni, balaklavayı kaskın içine, montunuzuda kolunuza aldınız mı güzel olur.çanta taşımak zorunda kalmazsınız, ağır sırt çartasıyla motosiklet kullanmak pişmanlıktır. Hadi gidin alın, bak bu kadar yazdım :)

Öyle düşünüyorum abim.Sağolasın :)

Abartı olmaz ancak kilit işine deginmemissin. Hırsızlari da unutma.

O Aklımda hocam motoru almama yakın ona da danışıcam. Hele bi ehliyet eğitim ekipman tamamlasın o sonra :)

Tamamen gereksiz olur. O ürünlerin o paraları hakettiğine kesinlikle inanmıyorum. Dörtte biri fiyatına alacağın ürünler de seni koruyacaktır. Koruyamazlarsa bunların da aynı kazada koruyabileceğini kimse garanti edemez. Bu tip pahalı ürünlerde paranın çoğunu konfora, uzun ömürlü kullanılabilmelerine ve şık tasarımlarına veriyorsunuz. Giyersen koku yapmaz, yıkasan bozulmaz gibi şeyler. Malzeme kalitesi yani...

Zaten bu bütçemibaya zorlayarak yaptığım ve örnek bişey. İllede bunları alacağım demiyorum. Örnek bişey olsun diye danıştım. TEşekkür ederim.

o zaman hiç problem yok istediğin kadar para harcayabilirsin bu kıyafet işlerine nede olsa can sağlığın bir arabada direksiyon airbag i olmasınımı tercih edersin olmamasınımı bide böyle düşün

Eyvallah abim. Sağolasın.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:03 ----------

Arkadaşlar bende 3500tl var bu fiyata en iyi hangi motor var ben daha hiç kullanmadım bendede heves var

Yeri burası değil kardeşim.Konu açarak ve daha fazla bilgiyazarsan herkes yardımcı olur ancak bir sorum var. Ehliyet,eğitim,ekipman,tecrübe varmı ? konuda bunları da belirt.:king:

Ezio41
10 Mayıs 2015, 21:08

Yav he he ne kadar komiksin ... 50 km hızla giderken bi motordan atlayayıp yerde sürüklensene bakalım ne olacak merak ediyorum ...

Apaçi fikirlerini kendine sakla . Sen takmayabilirsin koruma ekipmanı vs ama alacak olan kişiye de engel olmayın lütfen .