PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Dikkat Şerefsiz Çıkabilir

Freye
09 Mayıs 2015, 16:02
Arkadaşlar samandırada daha 5 dikaka önce kaza oldu dönüş yapan araca motosiklet çarpmış.
Adam yanımdan geçti gitti 2 dakika sonra güm diye ses geldi.
bende dedim aha kaza oldu hemen oraya bastım citroen nemo olan araç zank diye yola girmiş fazer 600'lü kardeşimizde duramamış
ben gittiğimde yerde yatıyodu hemen ambulansda geldi sağolsunlar kardeşimizin öğrendiğim kadar bileklerinde ayaklarında kırıklar var kask olmasına rağmen ağzından kan geliyordu bağırması bana çok dokundu
araba şoförüne çıkışıcaktım ama arabadan bir bebekle bayanda çıkıtı bayanında yüzü kanıyordu galiba cam kesti oda ağlıyordu bebekte öyle mal gibi kaldım gözüm falan karardı arkadaşı hastaneye götürdüler ben gene polis gelene kadar bekledim.
Şuan gerçekten motosikletten korkmaya başladım.
Şimdi gelelim beni sinir eden olaya
1.Balkonda kazaya bakıp yerde yatan kardeşimize bakıp mal mal gülenler

2.araba sahibinin hiç bir şey olmamış gibi davranması birde adam en az 60 yaşında utansın.

Sabah 150 tl lik kask konusunu açan arkadaş inşallah bu yazıyı okur.
arkadaşımızın başında kask olmasaydı emin ol kafası 3'e bölünmüştü.
Ona göre davran.

Galiba arkadaş beni geçtikten sonra biraz hızlanmış çünkü arabanın arkası pert olmuşdu aynı şekil motorda çok geçmiş olsun allah yardım etsin
Eğitim alın iyi ekipmanlar alın kendinize dikkat edin havalar ısındı diye gaza gelmeyin.

Mobilden yazdığım için yanlışlar olabilir birde arkadaşı hangi hastaneye götürdüklerini nasıl öğrene bilirim

ozkanil
09 Mayıs 2015, 16:10
oofff Allahım esirgesin inşallah daha büyük sonuçlar doğurmaz bölgeye en yakın hastanededir büyük ihtimal

Cronos
09 Mayıs 2015, 16:40
arkadaş inşallah hayırlısıyla kurtulur. bu tutkuyu yaşamak için yapabileceğimiz en iyi şey gaza gelmemek ve yavaş dikkatli gitmek.. Allah tüm motorcu kardeşlerimizin yardımcısı olsun.

burak5353
09 Mayıs 2015, 16:43
110tl ye aldım internette 60tl ye rastladım kaza ettigimde aracın ön camını tuz ettim yerede kapaklandım burnum bile kanamadı gene 100tl lik kask takıyorum 300km de kursun hızında gitmiyoruz 400 1000tl lik kask giyelim altımızda eşşek var.
http://i.hizliresim.com/yM58Q0.jpg (http://hizliresim.com/yM58Q0)
http://i.hizliresim.com/7kgERv.jpg (http://hizliresim.com/7kgERv)

MotorKafa
09 Mayıs 2015, 17:02
110tl ye aldım internette 60tl ye rastladım kaza ettigimde aracın ön camını tuz ettim yerede kapaklandım burnum bile kanamadı gene 100tl lik kask takıyorum 300km de kursun hızında gitmiyoruz 400 1000tl lik kask giyelim altımızda eşşek var.
http://i.hizliresim.com/yM58Q0.jpg (http://hizliresim.com/yM58Q0)
http://i.hizliresim.com/7kgERv.jpg (http://hizliresim.com/7kgERv)

Önemli olan kaskın kırılması çatlaması değl.
Kaskın hiç hasar almasa dahi beyin kanaması geçirebilirsin.
Önemli olan kaskının darbeyi ne kadar emdiği ne kadarını kafana ilettiğidir.
Yani yüklediğin fotoğraf hiç bir şeyin ıspatı değil canım kardeşim

pistol433
09 Mayıs 2015, 17:09
Arkadaşlar samandırada daha 5 dikaka önce kaza oldu dönüş yapan araca motosiklet çarpmış.
Adam yanımdan geçti gitti 2 dakika sonra güm diye ses geldi.
bende dedim aha kaza oldu hemen oraya bastım citroen nemo olan araç zank diye yola girmiş fazer 600'lü kardeşimizde duramamış
ben gittiğimde yerde yatıyodu hemen ambulansda geldi sağolsunlar kardeşimizin öğrendiğim kadar bileklerinde ayaklarında kırıklar var kask olmasına rağmen ağzından kan geliyordu bağırması bana çok dokundu
araba şoförüne çıkışıcaktım ama arabadan bir bebekle bayanda çıkıtı bayanında yüzü kanıyordu galiba cam kesti oda ağlıyordu bebekte öyle mal gibi kaldım gözüm falan karardı arkadaşı hastaneye götürdüler ben gene polis gelene kadar bekledim.
Şuan gerçekten motosikletten korkmaya başladım.
Şimdi gelelim beni sinir eden olaya
1.Balkonda kazaya bakıp yerde yatan kardeşimize bakıp mal mal gülenler

2.araba sahibinin hiç bir şey olmamış gibi davranması birde adam en az 60 yaşında utansın.

Sabah 150 tl lik kask konusunu açan arkadaş inşallah bu yazıyı okur.
arkadaşımızın başında kask olmasaydı emin ol kafası 3'e bölünmüştü.
Ona göre davran.

Galiba arkadaş beni geçtikten sonra biraz hızlanmış çünkü arabanın arkası pert olmuşdu aynı şekil motorda çok geçmiş olsun allah yardım etsin
Eğitim alın iyi ekipmanlar alın kendinize dikkat edin havalar ısındı diye gaza gelmeyin.

Mobilden yazdığım için yanlışlar olabilir birde arkadaşı hangi hastaneye götürdüklerini nasıl öğrene bilirim

okudum ve ders aldim konuya bakarsanda anlarsin

fatih.
09 Mayıs 2015, 17:14
ellerine sağlık

shadowmaster
09 Mayıs 2015, 17:16
Konu burası değil ama her kaza başlığında aynı saçmalık oluyor. Hepiniz için tek bir dileğim var, allah hiç birinizi ucuz kask varken kazada sınamasın, başka bir şey söylemiyorum...

burak5353
09 Mayıs 2015, 17:17

Tabi sizde haklısınız kanıt fln değil anlatmak istedigim ucuz kaskta kafayı koruyabilir

psyche
09 Mayıs 2015, 17:25
Üzücü bir haber,balkondaki çay sefası yapıp gülen insanlar daha çok üzdü beni.

Kask konusunda milyon tane haber yapıldı bilinç arttırma adına çok fazla konuşuldu fakat,iphone gibi milyarlık telefona verecek parası olanlar hala kaskın ucuzuna kaçması ilginç,bir tek bize özgüdürü sanırım.

Hepimiz ipin ucundayız kazasız belasız.

isimbulamadı
09 Mayıs 2015, 17:25
koruyabilir
Ya korumazsa?
Ucuz kaskları savunduğunuza göre sorumlusu olmayı kabul ediyorsunuz.

Arkadaşlar forumları çok fazla kişi okuyor. Doğruluk payı olmayan bilgileri gelişigüzel paylaşmanızın sonucu ağır olabilir.

pistol433
09 Mayıs 2015, 17:28
Üzücü bir haber,balkondaki çay sefası yapıp gülen insanlar daha çok üzdü beni.

Kask konusunda milyon tane haber yapıldı bilinç arttırma adına çok fazla konuşuldu fakat,iphone gibi milyarlık telefona verecek parası olanlar hala kaskın ucuzuna kaçması ilginç,bir tek bize özgüdürü sanırım.

Hepimiz ipin ucundayız kazasız belasız.
haklisiniz ki bende silkinip kendime geldim 150 tl deil en az 400 500 olarak belirledim butcemi nitro aikido yada marushin 777 lere bakiyorum

Freye
09 Mayıs 2015, 17:32
Kazadaki kardedeşimizin kaskında çatlak yoktu ama dişlerinden çok kan geliyordu yani kaskın içi biraz kötü demek oluyor bu gene allahtan kafasında kask vardı.

berkay3212
09 Mayıs 2015, 17:45
Kazadaki kardedeşimizin kaskında çatlak yoktu ama dişlerinden çok kan geliyordu yani kaskın içi biraz kötü demek oluyor bu gene allahtan kafasında kask vardı.

ağzından kan gelmesi için illa kafadan darbe alması gerekmiyorki.

movibiker
09 Mayıs 2015, 17:47
Allah yardımcısı olsun,ağızdan gelen kan büyük ihtimalle dişleri kırılmıştır veya dilini ısırmış olabilir ordan geliyordur kaskların çene kısmı malesef en güçsüz yeri oluyor.kulaktan veya gözden kan gelirse durum felaket demektir.

Pisman
09 Mayıs 2015, 17:52
sonuçta imkanımızın ulaştığı en kaliteli ekipmanı kullanmalı,
etraftan gelebilecek tehlikelere karşı da trafikte mümkün olduğunca defansif sürmeli,
her fırsatta eğitim almayı planlayarak sürüşümüzü geliştirmeye çabalamalıyız.
her ne kadar her zaman yeterli olmasa da, elimizden gelenin, bize düşenin en iyisini yapmak zorundayız,
eğer kendimize, sevenlerimize, yada hiç olmazsa etrafımızdaki hiç bir günahı olmayan insanlara biraz olsun değer veriyorsak.

Oldjack
09 Mayıs 2015, 18:10
Daha pahalı kask daha iyi korur diye bir kaide yok.

Freye
09 Mayıs 2015, 18:33
Daha pahalı kask daha iyi korur diye bir kaide yok.

evet mesela arai'nin pahalı ama dayanıksız kaskları var mı var aynı şekilde tüm markaların var onlar daha çok konfora yönelik olanlar ama benim istediğim herkes güzel dayanıklı kasklar ekipmanlar alsın tabi bu bizim ülkemizde zor ama bu ekipman işini biraz düşünmemiz lazım.

Oldjack
09 Mayıs 2015, 18:44
evet mesela arai'nin pahalı ama dayanıksız kaskları var mı var aynı şekilde tüm markaların var onlar daha çok konfora yönelik olanlar ama benim istediğim herkes güzel dayanıklı kasklar ekipmanlar alsın tabi bu bizim ülkemizde zor ama bu ekipman işini biraz düşünmemiz lazım.
Evet hepimiz bu şekilde düşünüyoruz. O yüzden fiyattan çok teknik özelliklerini ön plana çıkaralım kaskların ve ekipmanların.

Ege Anıl EFE
09 Mayıs 2015, 21:03
Offf of, Allah tüm şöförleri korusun. Motorcuları ,araba şöförleri vs diye ayırmıyorum. Sen ne kadar iyi olsan da karşına bir dingil çıkar, hayatın kararır. Kaza yapan abimize allah acil şifalar versin.durumunu öğrenebilirsen yazabilir misin abim ya. İçim burkuldu resmen. :pale:

leokaplann
09 Mayıs 2015, 21:22
Ya arkadaşlar kaskarı sharp dot gibi güvenlik testlerine güvenip alıyoruz. 100 liralık bir kask bu güvenlik testlerinden geçer not almışsa güvenilir bir kask demektir. Sharp gibi firmalar bu kask ucuz az yıldız verelim bu kask pahallı çok yıldız verelim şeklinde davranmıyordur.
Kaza yapan arkadasa acil şifalar diliyorum

Ali1903
09 Mayıs 2015, 23:07
Allah şifa versin abimize, kardeşimize.

ARçİL
10 Mayıs 2015, 00:14
Geçmiş olsun sizede duyarlılığınızdan dolayı teşekkürler sizin yazınızdan "Eğitim alın iyi ekipmanlar alın kendinize dikkat edin havalar ısındı diye gaza gelmeyin"
güzel bir noktaya değinmişsin

KinqEmpires4
10 Mayıs 2015, 23:33
Bende 50 - 100 TL civarında kask almayı düşünüyorum ne önerirsiniz ? (Öğrenciyim )

hardmusty
10 Mayıs 2015, 23:39
Bende 50 - 100 TL civarında kask almayı düşünüyorum ne önerirsiniz ? (Öğrenciyim )
poşet geçir kardeşim 50 - 100 lira ya kask ile aynı görevi görür.