PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yeni Motosikletim (vitesliye geçiş icerir)

Mexico
09 Mayıs 2015, 10:36
http://i.hizliresim.com/625d33.jpg
5 aylik PCX maceramdan sonra artik vitesli ve daha guclu bir motora gecmenin zamani geldi diye dusundum.Hala kendimi acemi hissetmem ve vitesli motor kullanmayi bir an once ogrenmek adina biraz uygun bir motor olsun istedim.
Forumdan cogumuzun tanidigi bir abimiz sayesinde istegimede kavustum. Kendisi daha iyi bir motor aldigi icin motorunu satiyordu. Bende ne kadar temiz baktigini bildigimden dolayi talip oldum ve anlastik.
Motoru dun ve bugun toplamda 1-2 saat kullandim 3500 km de. Pcxe gore biraz daha konforsuz gibi ama pulsarin oturus pozisyonu daha iyi geldi. neticede pcx bir scooter ve vites gibi bir derdi yoktu.
Tabiki pulsarda cok daha atik ve makina izlenimi verdi. Pcx ile 80 den sonra hizlanma azalirken pulsarda bana misin demiyor.
2 motor arasinda merak ettikleriniz varsa sorabilirsiniz. Pulsarin daha cok acemisi oldugum ve alisma surecinde oldugum icin pcxi daha iyi tanimlayabilirim.
Not: pcx imde satiliktir. İlan numarasi 212243551
Herkese hayirli gunler cok daha iyisi sizlerin olsun.

Brock07
09 Mayıs 2015, 10:53
hayırlı olsun dikkatli kullan :)

Mengu16
09 Mayıs 2015, 11:01
Biraz sert bi geçiş olmuş Pulsar hata affetmez commuter tarzında olduğu gibi dikkatsizce sürüşü kabul etmez. Pulsar bende de var 100km hıza kadar deli bir hızlanması var lütfen şehiriçinde ani hızlanmalar yapmayın duramayacağınızı düşünün şehiriçi giriş çıkışı bol dar yollarda 60 km hızı geçmeyin.

ZamboKage
09 Mayıs 2015, 12:48
Hayırlısı olsun Allah hata kaza bela vermesin.

Berkay1852
09 Mayıs 2015, 12:50
Hayırlı olsun , dikkatli kullan aman diyelim ..

cansd0
09 Mayıs 2015, 12:54
Hızlı bir geçiş olmuş ama Hayırlı Olsun Allah kaza bela vermesin dikkatli sür :)

CompanERROR
09 Mayıs 2015, 12:57
çook hayırlı olsun fikirlerinide paylaş bende düşünüyorum çünkü :) takipteyim

berkay3212
09 Mayıs 2015, 13:18
Hızlı bir geçiş olmuş. Önce ybr125 sonra cbf150 sonrasında cbr125r den sonra 200 lüğe geçebilirdin. Yer ayırt:salut:

Burakesk
09 Mayıs 2015, 13:24
Amma abartmışşınız :D altı üstü pulsar 250gören bi makine değil 140-150 gören bi motor commuterin azıcık çok az bi üst gömleği bi motor :D gerçekten güldüm yorumlara sanki 1000rr almış gibi arkadaşımıza konuşmuşsunuz ahaha :D neymiş be bu pulsar bindiğimde hiç bukadar tehlikeli olabileceğini düşünmemiştim :D

Mengu16
09 Mayıs 2015, 13:28
Amma abartmışşınız :D altı üstü pulsar 250gören bi makine değil 140-150 gören bi motor commuterin azıcık çok az bi üst gömleği bi motor :D gerçekten güldüm yorumlara sanki 1000rr almış gibi arkadaşımıza konuşmuşsunuz ahaha :D neymiş be bu pulsar bindiğimde hiç bukadar tehlikeli olabileceğini düşünmemiştim :D
Commuter'ların 0-100'ü en az 20 saniye, Pulsarın 9 saniye öyle ufak bi fark var :cherry: Virajlarda da gayet oynak commuter kadar kolay değil viraja girmek hele ıslak yolda.

Mexico
09 Mayıs 2015, 14:15
Aslinda yorumlara katilmamak elde degil. Gercekten cok seri geldi BANA.
125cc scooterdan pulsara gecmek iyimser olur demistim, yumusak olur demistim ama simdi sil bastan oldu tecrubem. Motorun debriyaji falan ayarlayamiyorum. Zirildiyo,bagiriyo debriyaji sikinca geciyo falan. Acemilik zor be. Ama pulsar kesinlikle ilk motor icin uygun degil.

efendy06
09 Mayıs 2015, 14:19
Hayırlı olsun.

Hızlı geçiş diyen arkadaşların tavsiyeleri elbette mantıklı ancak, pcx satıyım commuter alıyım, onu da satıyım falan derken hem zaman kaybı hem maddi kayıp. Arkadaş zaten 2 teker ile yeterli pratiği yapmış, dikkat edildiğinde pulsardan muhteşem bir başlangıç motoru olur. En azından 3 ay sonra sıkılmaz arkadaş. Sonuçta bahsi geçen commuterler ile hız olarak pcx çokda farklı değil.

berkay3212
09 Mayıs 2015, 14:33
İroni yapmıştım ben zaten bence 250cc ile başlangıç bile yapılabilir gerisi zaman kaybı. Burada önemli olan Bilinç Ve Trafik tecrubesi bütün olayı cc ye yüklemek yanlış. Trafik tecrubesi ve bilinç olmadıktan sonra 100 cc ilede şehir içinde risk var.

Mexico
09 Mayıs 2015, 14:37
Benim icin hiz sorun degil aslinda. Cok sukur pcx ile bayagi tecrubelenmistim. Ama ayak freni,vites vs derken elim ayagima dolasiveriyor bazen.
o yuzden seride bir motor oldugu icin sahsi fikrim ilk motora uygun degil.

Sabırsız
09 Mayıs 2015, 14:51
Hayırlı olsun kazasız belasız bin

Syphex
09 Mayıs 2015, 15:13
Öncelikle hayırlı olsun kazasız belasız kullanırsın inşallah. Pcx'den sonra gayet yerinde bir geçiş olmuş hiç dert etme. Sadece vites, debriyaj vs. alışacaksın sonrası aynı zaten. Ben ilk motor olarak Pulsar ile başladım, trafik tecrübem arabayla bile yoktu ama bilinçli kullanınca sorun yaşamıyorsun.

Bir de sorum olacak; Pcx ve Pulsar arasında kalmıştım ilk motor alırken sonra seçimimi Pulsar'dan yana yaptım. Pcx aklımda kalmadı değil hani. İki motoru kullanmış biri olarak trafikte kıvraklık, araya girme olarak karşılaştırma yaparsak hangisi daha iyidir?

Ezio41
09 Mayıs 2015, 15:48
Hayırlı olsun kazasız belasız . :)

Mexico
09 Mayıs 2015, 16:03
Hepinize tesekkurler.
@syphex ileride buyuk motora gectigimde yanina bir pcx alacagim demem sorunuza cevap verir sanirim :)

provaker
09 Mayıs 2015, 17:55
Hahahah burda daha vitesli motosikletin bile üzerine oturmamış arkadaşlar göbeklerini devirdikleri yerden "çok hozlo goçoş olmoş" falan demiyorlarmı havada saltolar atarak gülüyorum cidden. Ne alacaktı? pocketbike mi alsaydı tatmin olurdunuz? Bundan daha ideal bi seçim varmı allasen?

Berkay1852
09 Mayıs 2015, 17:58
Hahahah burda daha vitesli motosikletin bile üzerine oturmamış arkadaşlar göbeklerini devirdikleri yerden "çok hozlo goçoş olmoş" falan demiyorlarmı havada saltolar atarak gülüyorum cidden. Ne alacaktı? pocketbike mi alsaydı tatmin olurdunuz? Bundan daha ideal bi seçim varmı allasen?

buradaki diğer herkes senin gibi ne istiyorsa yazmakta özgür :) sen oturduğun yerden gül , bizde sana gülelim

Mexico
09 Mayıs 2015, 19:03
Tekrar merhaba.
Konu polemikle dolmassa iyi olurdu. Gelelim konuya, beyler ben bu isi beceremedim. Anladimki ben scooter/maxi scooterciyim. Motor zevk isi herkesin zevki ayri,bende otomatik seviyormusum bunu fark ettim. O yuzden motoru almaktan vazgectim.
Ha sunuda belirteyim 250 cc ile baslayan arkadaslara kesinlikle saygi duymaya basladim.
iyi gunler

Mengu16
09 Mayıs 2015, 19:58
Bugün Pulsarla bi uzun yol sürüşü yaptım, rahat değil kesinlikle ya virajlara çok kasıntı girmek gerekiyo azıcık bıraksan direksiyonu arkayı sallıyo, süspansiyonu çok sert yoldaki çukurlara çok takılıyo üzerinden akıp gitmiyo commuter gibi, stabilize yolda o kadar rahatsız ediyo ki boşa atıp öyle gidiyorum gidebildiğim kadar viteste çok zıplatıyo. Muhtemelen bütün racing ve naked motorlarda vardır biraz rahatsızlık. Başlangıç motoru daha böyle hataları telafi edecek motora yapışmadan rahat rahat dik bir oturuşla sürebileceğin, uzun yol yaptığında rahatsız olmayacağın bi motor olmalı. Motorun şekli güzel, şehiriçinde de çok iyi kaçıyo o ayrı tabi, ben de bunlar için aldım zaten.

gkhantaskin
09 Mayıs 2015, 20:02
Hayırlı olsun güle güle bin..
edit:konunun devamını okumamışım hayırlısı böyleymiş demek ki iyi yapmışsın içine sinmediyse:D

Onurhan D
09 Mayıs 2015, 20:07
Hakkınızda hayırlısı olsun.
Resimde ki pulsarın koltuğu özel yapım mı ?

GB79
11 Mayıs 2015, 00:18
Ben de vitesli becerebilir miyim, sever miyim kendimden emin değilim. O yüzden bir YBR alayım diyorum, baktım olmadı satsam da çok zarar etmem.

Capitao_3
11 Mayıs 2015, 00:21
bence iyi tercih yapmışsın

ques1
11 Mayıs 2015, 01:09
güzel tercih güle güle kullan
hızlı geçiş vs diyenlerede aldanma normal bir geçiş süreci
dikkat etmen gereken 2 nokta var scooter kadar hafif değildir ağırlığı iyi yönet
2.olarakta acemilik frenlerinden kaçın panik anında ön frene abanıcaksın adım gibi biliyorum :)

acemimotor
11 Mayıs 2015, 01:18
Ben hiç birşey bilmezken 15 dk da alışmıştım vites-debriyaja falan tabiki yatkınlıkta önemli çok hevesliydim.hayırlı olsun bu arada güzel tercih

MFTaşkıran
11 Mayıs 2015, 02:26
Abiler kardeşler ilk yorumlarda herkes Pulsar ı geçiş için sert bulmuş ama bence gayet ideal ben motosiklet kullanmayı Pulsar la öğrendim ya daha da öğreniyorum her sürdüğümde ama sanki 600 cc makina gibi gitmişsiniz adamın üstüne :D

Mitoqondri
11 Mayıs 2015, 04:31
Tekrar merhaba.
Konu polemikle dolmassa iyi olurdu. Gelelim konuya, beyler ben bu isi beceremedim. Anladimki ben scooter/maxi scooterciyim. Motor zevk isi herkesin zevki ayri,bende otomatik seviyormusum bunu fark ettim. O yuzden motoru almaktan vazgectim.
Ha sunuda belirteyim 250 cc ile baslayan arkadaslara kesinlikle saygi duymaya basladim.
iyi gunler

Hocam erken pes etmişsin ama okuyunca kendimden örnek vermek istedim..

Bende pcx'ten cbr250'ye geçiş yapmıştım.. Açıkcası pcx'ten sonra motor sürdüğümü cbr250 alınca anladım..

İlk vitesli motor tecrübemdi ve vitesli motoru sadece ehliyet alırken kullanmıştım bir kaç kezde çok kısa süreli arkadaşlarımın ybr'lerini kullanmıştım..

Kısa sürede vitesleri, debriyajı vs. bütün kombinasyonları çözüp alışmaya bolca pratik yapmaya başladım..

Daha sonra motora alışınca çözmeye başladım tecrübelerime tecrübe kattım ve şu an sukuter bir daha almam diyorum..

Demem o ki biraz istek ve çalışma ile yapılamicak hiçbirşey yok..

Bu örneği sizin için yazdım belki bir yardımı olur diyerek.. Yinede karar sizin.. :)

Mexico
11 Mayıs 2015, 07:21
Merhaba. Ya bilmiyorum pulsar bana fazla geldi bir anda. Ayrica pcx cok
cok rahat bir scooter. Onun rahatligi olsa gerek alisamadim digerine. Pulsarda surekli ileri geri atilmalar,titremeler,zirildamalar yasadim.
Sonucta motora zevk icin binen insanlariz. Trafikte cok ugrastirdi beni pulsar. Ama suda bir gercek ki vites ve gucun kontrolu de ayri zevk. Bende pcx ile 10-15 bin km daha yapip, tekrar bir egitim alarak inazuma falan almayi planliyorum. Egitimde tamam ben olmusum demezsem xmax veya forza :)