PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Giderken istop etme ve duman atma sorunu (yardım)

victorhugo
01 Mayıs 2015, 18:15
Selam arkadaşlar scooteri (Asya 150t 19a) satacaktım motorunda biraz sıkıntı vardı ustaya gittim motorun üst kıstımı piston,segman, silindir vs değiştirdik. Bayada bir masrafı oldu tabi bunun usta dedi motor rodajda sayılır fazla zorlama. Dedim okey aldım motoru 35 km mesafe felan ortalama 70 km hızla işeyerine gittim. Buraya kadar sıkıntı yok. Fakat dönerken ara ara motora biraz bastım ölçmek için bilmiyorum onunlamı alakalı giderken istop etmeye başladı. Özellikle yama gibi yerlere girerken istop ediyor. Neyse yorduk heralde dedim yatırdım geceden. Ertesi gün yine iş yerine giderken (70 km hızla) yolun ortasına yavaş yavaş hız keserek istop ediyor. Arada e 5 te kenara çekip dinlendire dinlendire gidim dedim bu seferde bi baktım egzozdan beyaz duman çıkıyor biber gazı gibi. 10 dk sonra felan geçti. Neyse biyerde istop ettim bidaha çalıştırdım yine duman atıyor. Götürdüm ustaya bidaha motoru boğmuşsun felan motorda segmana bişeyler yapıcaz dedi tam anlamadım. Sizde sorun nedir benlemi alakalı ? Giderken istop edermi ? Yağ yakmayan motor neden yağ yakmaya başalar ?

harung
01 Mayıs 2015, 18:23
Kaç oradan o usta motorunu çatır çutur yiyecek adam gibi bir usta bul bence..

victorhugo
01 Mayıs 2015, 21:18
Vallaha bende suphelenmyor değilim usta ya

yaşar deniz
03 Mayıs 2015, 14:30
Yeniden motor yaptırmanız gerekecek.
Fakat kesinlikle aynı yerde değil.

Geçmiş olsun

Mengu16
03 Mayıs 2015, 15:24
Karteri açmamış niye ustaya yaptırdın ki kendin yapardın. Usta da becerememiş zaten.

serkanADH13
03 Mayıs 2015, 15:54
Eger Daha yeni yapıldı ise motor AYNI USTAYA GÖTÜR VE DEĞİŞİM YAPSIN,
Malum aldıgı ve taktıgı urun eger ORJINAL ise İADE'Sİ mevcuttur,,,

En fazla 5..10 lira çay,,corba ücreti (belki içinden gelir ise) verirsin,

Malum GARANTİLİ ÜRÜNDÜR ORJINAL ÜRÜN...

Başıma ÇOK geldi,
ve hiç tereddütsüz DEĞİŞTİRDİM...

Carbondioxid
03 Mayıs 2015, 16:39
Karteri açmamış niye ustaya yaptırdın ki kendin yapardın. Usta da becerememiş zaten.

Silindir,segman,piston değişiminde karter(vites grubu,şanzıman,yanlış anlamadı isem) neden açılsınki?

Bilmediğim için soruyorum.

Mengu16
03 Mayıs 2015, 16:46
Silindir,segman,piston değişiminde karter(vites grubu,şanzıman,yanlış anlamadı isem) neden açılsınki?

Bilmediğim için soruyorum.
Piston koluna, egzantrik dişlilerine de zarar verdim demişti daha önce, onlar değişmiyosa karteri açmaya gerek yok piston silindir üst kapak değişimini yapmak basit.

Carbondioxid
03 Mayıs 2015, 16:48
Piston koluna, egzantrik dişlilerine de zarar verdim demişti daha önce, onlar değişmiyosa karteri açmaya gerek yok piston silindir üst kapak değişimini yapmak basit.

Eyvallah anladım şimdi.