PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Zincir gerilmiyor..

Doçkinderi
30 Nisan 2015, 15:23
Merhaba , motorun zincirini sürekli kontrol eden biriyim. 1-2 hafta önce zincirden ses gelmeye başladı ve germeye çalıştım.Fakat tekeri ne kadar geriye alsam da zincir gerilmiyor. Arka dişlide herhangi bir sıkıntı yok.Ara sıra tek teker yaptığım için, tek tekerden dolayı ön dişlide sıkıntı vardır diye tahmin ediyorum , ne yapmalıyım ?

kaanklky
30 Nisan 2015, 16:28
Sorun ön dişlide ise ön dişliyi değiştir?

yasdal
30 Nisan 2015, 16:40
Mili en arkaya almanıza rağmen zincir hala bol duruyorsa üzgünüm ama "Zinciriniz ömrünü tamamlamıştır. "

Thracian
30 Nisan 2015, 17:14
Tek teker yapmaktan zincir uzamış dolayısı ile ömrünü tamamlamış.Mecburen değişecek.Ön dişliyide bir kontrol edin dişlerde yamukluk veya aşınma varsa onu da değiştirin.

Nikkfurie
30 Nisan 2015, 17:20
bir bakla çıkar gerdir ama arkadaşlarında dediği gibi yenilemek daha sağlıklı olacaktır..

mterayes26
30 Nisan 2015, 18:55
2-3 bakla aldır , değiştirirkende ön -arkadişli zincir olarak değiştir

ahmetkorkmaz
30 Nisan 2015, 19:10
Hocam bende cb 125e var sizin tek teker demeniz tuhafıma gitti, özelliklerine baktım da 1,5 nm tork fazlası var.

Yani dişlilerle filan mı oynadınız? Meraktan soruyorum çünkü o motor tekere gelecek bir motosiklet değil de.

efendy06
30 Nisan 2015, 21:39
Hocam bende cb 125e var sizin tek teker demeniz tuhafıma gitti, özelliklerine baktım da 1,5 nm tork fazlası var.

Yani dişlilerle filan mı oynadınız? Meraktan soruyorum çünkü o motor tekere gelecek bir motosiklet değil de.

100 kiloyum ve yanlışlıkla tekere geldiğim oldu ilk başlarda. Kalkışlarda debriyaj/gaz ayarını tutturamazsanız, tekere geliyor.

Doçkinderi
30 Nisan 2015, 22:05
Motor orjinal 1. viteste gazla 2. viteste gazı biraz doldurup debriyajla çok rahat tekere geliyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:00 ----------

Zincir ömrü konusunda sizinle hemfikirim. Tahmin etmemiştim ama büyük ihtimalle sorun budur. Teşekkür ederim ,sağ olun.Hepinize kazasız belasız sürüşler..