PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : tahliyeden yağ atma

harunus
28 Nisan 2015, 16:34
arkadaşlar merhaba hyosung gv250 marka motosikletim var 1 ay kadar önce yağ azalmış zannedip 2litre yağ koydum tahliyeden ufak ufak yağ atıyodu ancak biraz önce sanayiden debriyaj ayarını yaptırdıktan sonra yolda motoru biraz zorladım ve tahliyeden arka tekere çok miktarda yağ fışkırmış 80 km hızla giderken birden motor kaymaya başladı zor zapt ettim inip baktım ve arka teker komple yağ olmuş bunun nedeni fazla yağ koyduğum için mi yoksa başka bir sorunmu var (bu motosiklette yağ çubuğu yerine küçük bi cam var ve yap belli olmuyor orda )::facepalm1::::facepalm1::

Dash_1905
28 Nisan 2015, 16:41
Naptın sen? Çok fazla yağ koymuşsun. Onu hemen normal seviyeye indirmen lazım. çok fazla yağ keçelere zararlıdır. Eğer tam olarak yağ seviyesini bilmiyorsan tüm yağı boşalt ve kitapçıkta belirtilen miktar kadar yağ koy sorunun çözülecektir. Sakın daha sonra yaparım demeyin. Anlaşılan aşırı derecede yağ var. En kısa zamanda hatta hemen yağı normal seviyeye çekin.

Mengu16
28 Nisan 2015, 16:42
Sekmanlarda sorun olabilir, bu yağ fışkırtma olayını yapan şey sekman kaçağıdır benim motorda da var. Normalde fazla yağ konulduğunda bile atmaması lazım.

harunus
28 Nisan 2015, 16:42
teşekkür ederim

HAZZILHAR
28 Nisan 2015, 17:42
Kitapçığında 1450 ml koyun yazıyor. Siz 2 litre koymuşsunuz. Lütfen kitapçıkta ne yazıyorsa uymaya çalışalım.

Kaynak: GV250 Kullanma Kılavuzu (http://www.hyosung.com.tr/upload/idosyalar/5_KullanmKlavuzu.pdf)

chet
28 Nisan 2015, 18:20
AYRICA MOTORU FAZLA ZORLADIĞIN İÇİNDE OLABİLİR .. TECRÜBE İLE SABİTTİR :d

TurkishPower
28 Nisan 2015, 18:22
Yağını komple boşalt.Kaç Lt yağ alıyorsa o kadar yeniden yağını koy.
Motora bak yağ akmıyorsa bir çalıştır yeniden bak eğer yağ akmıyorsa yoluna devam :)

ogzcngdk
28 Nisan 2015, 22:20
hemen yağı tamamen boşalt ve 1.5 litre yeni yağ koy. normalde 2 litre yağı kaldırır karteri büyüktür muhtemelen blokta 2 litreden daha fazla yağ varmış. keçeler patlamamıştır umarım

HAZZILHAR
29 Nisan 2015, 13:22
hemen yağı tamamen boşalt ve 1.5 litre yeni yağ koy. normalde 2 litre yağı kaldırır karteri büyüktür muhtemelen blokta 2 litreden daha fazla yağ varmış. keçeler patlamamıştır umarım

Yağ azalmış zannedip üzerine 2 litre daha koymuş. Yani 3-3.5 lt yağ koymuş arkadaş. Keçeleri patlatmadıysa dua etsin.

serkani
29 Nisan 2015, 13:32
Ve bir motosiklet daha işten anlamadan iş yapma yüzünden telef oldu...