PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sürüşte telefonu duyamama? Önerileriniz...

tahsins
28 Nisan 2015, 11:41
Eski takoz telefonumun titreşimi yüksekti. Sürüşte Çalsa hemen titreyince hemen anlıyodum.
Ama bozuldu telefon.
Gittim yeni yetme androidli telefon aldım. Htc marka. Ama titreşimi çok düşük. Sürüşte çalsada anlaşılmıyor. Sesini sonuna kadar açtım. Motorun sesi ve rüzgardan oda duyulmuyor.

Aman bluetooth lu kulaklık kask falan demeyin uçmuş fiyatları. Kablolu kulaklıkta tam bir eziyet...

Ne önerirsiniz? Sürüş esnasında telefonun çaldığını nasıl anlarız?

zapalka
28 Nisan 2015, 11:50
https://www.google.com.tr/search?q=samsung+1205+mavi&rlz=1C1GGGE_trTR564TR565&es_sm=122&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=Xko_VZHILozyUIj1gJgF&ved=0CAcQ_AUoAQ&biw=1280&bih=649

telefonum bu, çaldığında gayet net duyabiliyorum. gerçi kaskım ls2,dandik; bundan dolayı da olabilir :flower:

tahsins
28 Nisan 2015, 11:54
https://www.google.com.tr/search?q=samsung+1205+mavi&rlz=1C1GGGE_trTR564TR565&es_sm=122&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=Xko_VZHILozyUIj1gJgF&ved=0CAcQ_AUoAQ&biw=1280&bih=649

telefonum bu, çaldığında gayet net duyabiliyorum. gerçi kaskım ls2,dandik; bundan dolayı da olabilir :flower:

Aynen benim telefonum da samsung eskilerdendi. Hem sesi duyuluyor hemde titreşimi hissediliyordu. Ama bu android telefonları anca ofisboyların işine yarar. Ne sesi çıkıyor ne titreşimi yeterli...

dadaş-bb
28 Nisan 2015, 12:13
Montun ic cebi varsa yada normal cepleri oraya koyabilirsin en azindan gogsune veya karnina temas ettigi icin titresimi hissedebilirsin belki. pantol cebine koyunca hissedilmiyor bazen.

Carbondioxid
28 Nisan 2015, 12:18
Aynı problem bendede mevcut, biara şu eski nesil çinkolarda göstergede bir ışık icadı var idi sanırım elektronik şemasıda dolanıyordu , baz ile tel sevişince ampül yanıveryordu.

Xperia u bazen kalabalık yerlerde yayan dolanırken dahi cepte olduğu halde ne titreşimi ne sesi duyamıyorum, kimseyede tavsiye etmiyorum, nerdee o eski Se k serisi:salut:

YouSuffer
28 Nisan 2015, 12:19
Telefon tutacagı tek çözüm ama çok pahalılar, unıversal bişey bulsam bende alıcam

kurubuz
28 Nisan 2015, 12:28
Aliexpresten akıllı saat al. çalsada mesaj gelse de kimden olduğunu görürsün. Titreşim de var.

numangokce
28 Nisan 2015, 12:31
Eliniz edevat tutuyosa normal kullanim icin tasarlanan bluetooth kulaklik ve su sisesi boyutlarinda bir kulaklik hoparlorunu bir kabloyla lehimleyip kaskiniza sabitleyebilirsiniz. Maliyeti de 60lirayi gecmez. Ben yapmistim. Kullanisli da olmustu.

tahsins
28 Nisan 2015, 13:05
Aynı problem bendede mevcut, biara şu eski nesil çinkolarda göstergede bir ışık icadı var idi sanırım elektronik şemasıda dolanıyordu , baz ile tel sevişince ampül yanıveryordu.

Xperia u bazen kalabalık yerlerde yayan dolanırken dahi cepte olduğu halde ne titreşimi ne sesi duyamıyorum, kimseyede tavsiye etmiyorum, nerdee o eski Se k serisi:salut:

Evet mondial lerde var sanırım telefon ışığı. Ama kullanan birine sormuştum etraftan etkileniyomuş. Çevrede tel konuşan varsa gene yanıyomuş.

Aliexpresten akıllı saat al. çalsada mesaj gelse de kimden olduğunu görürsün. Titreşim de var.
Valla ilginçmiş. Bunu araştırayım hemen.

Eliniz edevat tutuyosa normal kullanim icin tasarlanan bluetooth kulaklik ve su sisesi boyutlarinda bir kulaklik hoparlorunu bir kabloyla lehimleyip kaskiniza sabitleyebilirsiniz. Maliyeti de 60lirayi gecmez. Ben yapmistim. Kullanisli da olmustu.
Hocam çözüm güzel ama böyle tehlikeli bluetooth gibi aletleri devamlı beyne yakın tutmak sakıncalı olabilir. Tel zaten günde 10dk en fazla. Ama devamlı ne bileyim sakat olabilir

numangokce
28 Nisan 2015, 13:25

Bu cihazlar telefonla hangi yontemle baglanti kuruyolar? O konuyla alakam japon turistin adana kebapla olan alakasi kadar. :)

mehmetenis
28 Nisan 2015, 13:31
Bluethooth ile bağlantı kuruyorlar

Ertugyigit
28 Nisan 2015, 13:52
Ebaydan ucuza interkom getirebilirsiniz , fiyatlar 30-40 dolar falan ve gayet de yeterli.

caucasian
28 Nisan 2015, 14:04
laxon bluetooth kulaklık titreşimli ve çaldığında seste veriyor. kulaklık ve microfon resimde görüldüğü gibi kaskın içinde kalıcak şekilde cihazda yakanıza cebinize vs biyere tutturabileceğiniz şekilde.. sürüş esnasında konusabilirsiniz ayrıca son aranan numarayı bir tuşla arayabilirsiniz.. kaskın içindede rahatsız etmiyor..

http://i.hizliresim.com/0q7ZPL.jpg (http://hizliresim.com/0q7ZPL)

numangokce
28 Nisan 2015, 14:30
Demin farkettim de "...su sisesi boyutlarinda..." Diye yazmisim. Yaziyi okuduktan sonra sehpanin ustundeki 330ml'lik su sisesine gozum takildi akabinde kulagimin ustunde aynaya bakarken hayali gozumun onune geldi. Istemsiz guldum :)

Ozetle "su sisesi kapagi boyutlarinda" olacak o :)

camadan
28 Nisan 2015, 14:43
aliexpres de 50$ civarına bluetoothlu intercomlar mevcut bunlara bakmanızı tavsiye ederim.

Scarty
28 Nisan 2015, 15:13
Gidona telefon tutucu aparti takin telefonunuzu oraya koyduğunuzda arayan varsa görebilirsiniz.

drtayfun
28 Nisan 2015, 15:39
Gidona telefon tutucu aparti takin telefonunuzu oraya koyduğunuzda arayan varsa görebilirsiniz.İnişte telefonu temizlemek için toz bezi almayı da unutmayın :D

Scarty
28 Nisan 2015, 15:49
İnişte telefonu temizlemek için toz bezi almayı da unutmayın :D

Hocam şeffaf kılıflar var kullanmadigim için nasildir bilmiyorum ama owl cruiserın kullandığı sanırım benzer birşey.

http://i.hizliresim.com/zAmk1R.png

Reşit
28 Nisan 2015, 15:52
Motosiklete bindiğimde telefonumu kapatırım(uçak modu). Arayan benim motorda olduğumu bilir. Bu aleti kullanırken odaklandığınız tek şey yol olsun. Durunca kim aramış zaten bakarsınız. Acele olan bir şey yok :cat:

Olcay Avşar
28 Nisan 2015, 15:59
aliexpress ten bir kask ici kulaklik, ve normal 3,5 jack girisi olan bluetooth aldim.

kulakligi kaskin kulak kismina monte ettim (bunun icin kasklarda boyle bir bolum var)

kulaklik kablosujuda on tarafa uzattim, Bluetooth a baglayip bluetooth uda cene kismina takarak kullaniyorum.

yolda giderken calan telefon otomatik açılıyor ve konusuyorum.

yuksek hizlarda zor ama 70-80 km lere kadar idare ediyor.

cok onemli bir telefon ise ya yavaslarim ya da dururum zaten.

maksat telefonu eldivenleri kaski vs cikarmadan kullanabilmek.

hatta kulakligi mikrofonlu alirsaniz bluetooth a da gerek kalmaz.

TyrenRax
28 Nisan 2015, 16:36
Benim telefonum samsung sürüşte çalarsa anlıyorum cebimde titreşim hissediyorum elimi üstüne koyuyorum titrediğinden emin olmak için titriyorsa ona göre biliyorum çaldığını :D

pardus81
28 Nisan 2015, 17:37
http://www.aliexpress.com/item/Free-Shipping-Brand-Vimoto-V1098a-Bluetooth-Motorcycle-Motorbike-Helmet-Headset-Good-Quality/1103865880.html

İki aydır bunu kullanıyorum gayet kullanışlı. Amacım sadece telefona cevap verme sorununu cozmekti, hem telefona cevap verebiliyorum hem de müzik dinleye biliyorum. Başka cihazlarla hic bağlantı kurmadim çünkü etrafımda bağlantı kuracak başka cihaz yok. Tavsiye eder miyim? Kaskin fazla ses almıyorsa ve ucuz olsun diyorsan tavsiye ederim.

ecarpar
30 Nisan 2015, 11:44
Aynı dert benim s3 te de var, telefon tapa gaz çalsada motorun üstünde hissiyat veremiyor :)
Samsung HM 1500 türü bir blutooth kulaklıkla bu olay çözülür.

ilker a.
30 Nisan 2015, 12:05
Çok acil değilse, motosiklet üzerindeyken telefonla konuşmayın, durduğunuz zaman konuşursunuz kim aramışsa.

yasdal
30 Nisan 2015, 12:37
Alttaki ürünü kullanıyorum. 150'yle giderken bile konuştuğum oluyor. 40 dolar bişiy. Kulaklıdı Jackdı 50 takla atmaya gerek yok. Bi ay kenara üç beş para atıp alınabilir. Sağladığı fayda verdiğiniz paranın 10 katı. Motosiklete harcadığım paralardan en az üzüldüğüm bu kulaklık ve buğu için pinlock aparatları. Paralarına göre mucizevi iş görüyorlar. Bu arada 500-600 verip mağazadan markalı garantili ürün almak da bi fikir. Lakin benim fikrim değil :)

http://i00.i.aliimg.com/wsphoto/v0/1805230124_1/1-x-1000M-BT-interphone-Bluetooth-Motorbike-Motorcycle-helmet-intercom-Headset.jpg

vader
30 Nisan 2015, 12:52
Eski takoz telefonumun titreşimi yüksekti. Sürüşte Çalsa hemen titreyince hemen anlıyodum.
Ama bozuldu telefon.
Gittim yeni yetme androidli telefon aldım. Htc marka. Ama titreşimi çok düşük. Sürüşte çalsada anlaşılmıyor. Sesini sonuna kadar açtım. Motorun sesi ve rüzgardan oda duyulmuyor.

Aman bluetooth lu kulaklık kask falan demeyin uçmuş fiyatları. Kablolu kulaklıkta tam bir eziyet...

Ne önerirsiniz? Sürüş esnasında telefonun çaldığını nasıl anlarız?

Eğer işiniz gereği, sürekli telefonla konuşmak durumunda değilseniz, sürüş esnasında çalan telefonu açmaya çalışmak son derece tehlikeli diye düşünüyorum.

Ben telefonun çaldığını duyayım, çeker sağa konuşurum derseniz, orası başka.

Saygılarımla.

tahsins
30 Nisan 2015, 15:26
Çok acil değilse, motosiklet üzerindeyken telefonla konuşmayın, durduğunuz zaman konuşursunuz kim aramışsa.

Hocam zaten başlıkta ve yazıdada belirtiğim gibi. Sorun sürüşte tel çaldığı zaman duyamamak. Herhalde tel çalınca müsait bir yerde durup konuşma özgürlüğümüzde vardır.
Ama sürüşte tel ile konuşmaya bende karşıyım elbet.

yasdal
30 Nisan 2015, 16:38
Çok afedersiniz ama kaskın kulaklığından herhangi bir fiziki yetimizi kullanmadan yaptığımız telefon görüşmesi neden "son derece tehlikeli" olsun? Aklınız oraya gider dikkatiniz dağılır diyorsanız, Yolda bişiyler düşünmekle aynı şey. Bence elini kolunu motordan ayırmanı gerektirmeyecekse bi zararı yok. Telefonu açmayınca sanki dikkatin dağılmıyor mu? Çaldı da niye çaldı? Kim aradı, bak bi daha arıyo? acaba önemli miydi? biri mi öldü, çocuğum mu oldu? İşten mi kovdular? Dur sağa çekip açayım. Durur çevirirsin arayan numarayı, "bankanıza ait kredi kartı ekstreniz ....." Hay senin. Bağla kaska devam et. Takmayın bu kadar.

tahsins
30 Nisan 2015, 18:50
Çok afedersiniz ama kaskın kulaklığından herhangi bir fiziki yetimizi kullanmadan yaptığımız telefon görüşmesi neden "son derece tehlikeli" olsun? Aklınız oraya gider dikkatiniz dağılır diyorsanız, Yolda bişiyler düşünmekle aynı şey. Bence elini kolunu motordan ayırmanı gerektirmeyecekse bi zararı yok. Telefonu açmayınca sanki dikkatin dağılmıyor mu? Çaldı da niye çaldı? Kim aradı, bak bi daha arıyo? acaba önemli miydi? biri mi öldü, çocuğum mu oldu? İşten mi kovdular? Dur sağa çekip açayım. Durur çevirirsin arayan numarayı, "bankanıza ait kredi kartı ekstreniz ....." Hay senin. Bağla kaska devam et. Takmayın bu kadar.

Hocam sizin intercom çok güzel.
Şarj olayı nasıl oluyor. Pili değişebiliyormu?

yasdal
01 Mayıs 2015, 07:58
Pili degismiyor. Haftada bir sarj ediyorum neredeyse. Telefon ve muzik icin kullaniyorum.