PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : MOTORAN 125 LİK MOTORUMDA YUKSEK DEVIRDE TEKLEME ACİL YARDIM

kadir1912
27 Nisan 2015, 22:34
Öncelikle herkese hayırlı akşamlar.motorumda yüksek devırde tekleme sorunu var . gaz yarım açıkken bı sıkıntısı yok tam gaz verip devir yükseldiğinde benzin biter gibi tekleme yapıyor tam performansını gösteremıyor.bu motorumdan once cub tipi bir motor vardı onda aldıgım performans daha yüksekti.sanırsam performansı düşüren bişeyler var ve sıkıntı yaratıyor.bir kaç yere sordum bobin diye düşünülüyor sizce sıkıntı nerede şimdiden çok teşekkür ederim

XuRTo
27 Nisan 2015, 23:56
Öncelikle herkese hayırlı akşamlar.motorumda yüksek devırde tekleme sorunu var . gaz yarım açıkken bı sıkıntısı yok tam gaz verip devir yükseldiğinde benzin biter gibi tekleme yapıyor tam performansını gösteremıyor.bu motorumdan once cub tipi bir motor vardı onda aldıgım performans daha yüksekti.sanırsam performansı düşüren bişeyler var ve sıkıntı yaratıyor.bir kaç yere sordum bobin diye düşünülüyor sizce sıkıntı nerede şimdiden çok teşekkür ederim

hiç bilgim yok yazacaklarım sadece tahmini bana göre yüksek hızlarda motor daha çok yakıt yakar motorunuzdaki problem ya yeterli ateşleme yapamadığından oluyordur buji değişir ve uygun bi karbüratör takılırsa veya temizlenirse olay çözülür

asdasd79
01 Mayıs 2015, 12:33
İhtimaller çok fazla hocam . Yeterli benzin alamıyorda olabilir kesiklik yapabilir . Hortumlarının üzerinde filitre varsa onu bak tıkanmış olabilir başıma çok geldi .