PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Buji yuvası sıyırma ve usta arayışı

veys zimmer
22 Nisan 2015, 12:29
Arkadaşlar Merhaba.

Borelli Ledow (250) motorsiklet sahibiyim. Dün akşam bujileri değiştirirken talihsiz bir şekilde ön silindirdeki buji yuvası sıyırma yaptı, ilk anda farketmedim ve lokma ile zorlayınca iyice yalama oldu neticede bujiyi takamadım.

http://www.motosiklet.net/forum/mt-atolye-teknik-servis/29277-buji-yuvasi-siyirdi-acil-yardim-2.html

Şu konudan biraz fikir sahibi oldum gibi. Sanırım tornacıya gidip yüzük taktırmam gerekiyor.

Ancak bir kaç sorunum var;

Kartal'a yeni taşındığım için hiç usta/tamirci/servis bilgim yok. Hatta bu konuda bana yardımcı olacak, tavsiye verecek deneyime sahip arkadaşım da yok. Öncelikle daha önce forumda tartışılan çözümlerin üzerine ekleyebileceğiniz fikirler varsa onlara talibim. İkinci olarak, dediğim gibi bu civarda (kartal) motorsikletimi emanet edeceğim güvenilir bir usta tavsiyesi.

maxx75
23 Nisan 2015, 00:29
Helicoil uygulaması yapılabilir araştırabilirsin bence netten.

ilkadam
23 Nisan 2015, 00:47
Hocam kartal sanayiye uğrayın.

seyyid47
30 Nisan 2015, 14:44
Zamaninda bende aynisini yaptim tornaci iyi bi usta ile 10 liraya hallefebilmistim.

Machair
30 Nisan 2015, 15:29
Helicoil uygulaması yapılabilir araştırabilirsin bence netten.

Helicoil zayıf kalabilir. Dediği gibi direk deliği ve kılavuzu büyültüp yerine burç takmak, sonra burca da bujinin diş ölçüsünden kılavuz çekmek en mantıklısı. Helicoil ile benzer mantık ama daha sağlam.