PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Motor kilitlenmesi yardım ?

victorhugo
20 Nisan 2015, 20:10
Herkese yeni bir sorunla merhaba çoğunuz aşina olmuştur artık benim scootera. :P

Bu sefer yapıp satmanın peşindeyim vitesliye geçiyorum arkadaşalar yardımlarını bekliyorum.

Arkadaşlar önümde iki seçenek var motoru kendim yapıcam yada bozup parçalarını satıcam neden derseniz iki ustaya sordum ikiside 300 lira fiyat çekti.

Sorun şu ki seyir halindiyken motor bir anda istop etti. Elimle o kadar uğraştım almadı. Ayak marşına dokununca birde ne görim gram oynamıyor yerinden. üzerinden zıpladım banamısın demiyor. Neyse yokuş aşağı gittim yakınlarda bir ustaya bıraktım baktı motorun üst tarafının komple değişmesi lazımmış. Piston segman sibop dağalmış. Bu parçaları nasıl tedarik ederim kendim yapmam için bana yol gösterirmisin.z Motoru satsam 900 lira anca eder. Ustalar 300 den aşağı yapmıyor . Kendim motoru çıkarıp yapacam sizden yol göstermenizi bekliyorum. Şimdiden herkese teşekkürler.

Mengu16
20 Nisan 2015, 20:18
Piston kolu ve krank dişlileri zarar görmediyse kendin yaparsın yoksa GY6 scooter motorunun karterini yani içini komple açmak için krank dişli çektirmesi veya pres lazım o işlemi basit aletlerle yapman imkansız.

Zuzuuw
20 Nisan 2015, 20:19
Asıl soru bence şu; Neden bu hale geldi yada ne yaparsak motor bu hale gelir. Yetkili abiler benim sorumu da cevaplarlarsa memnun olurum.

AhmetH
20 Nisan 2015, 20:22
yağını hiç kontrol etmemen yeterli. er yada geç bu hale gelir.

Mengu16
20 Nisan 2015, 20:24
Asıl soru bence şu; Neden bu hale geldi yada ne yaparsak motor bu hale gelir. Yetkili abiler benim sorumu da cevaplarlarsa memnun olurum.
Yağsız kalmıştır yağ çok önemli, markası değil motorda yağ olması ve yağın temiz olması önemli.

victorhugo
20 Nisan 2015, 21:51
Piston kolu ve krank dişlileri zarar görmediyse kendin yaparsın yoksa GY6 scooter motorunun karterini yani içini komple açmak için krank dişli çektirmesi veya pres lazım o işlemi basit aletlerle yapman imkansız.

Ne yazıkki onlarda zarar gördü. Zaten en büyük sıkıntı alet erdavat ama bi yolunu bulmaya çalışıcaz bakalım. Ya bozoucaz ya yapıcaz gözden çıkardım artık.

hsk
20 Nisan 2015, 22:17
Geçmiş olsun.

serkanADH13
21 Nisan 2015, 00:19
Kolay Gesin ,,,

Çok Basit Bir İş Değil,
Elinde SCOOTER RUBLE SÖKME APARATI ve,
KRANK DİŞLİ ÇEKTİRMESİ olmadan,
bu işlemi bitiremezsin,,,

İşin Biraz Zor Anlayacağın...

Mengu16