PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Concox Takip Cihazı

lac1vert
15 Nisan 2015, 17:29
Merhabalar,

Güvenlik hakkında paranoyak birisi olarak motosikletimi korumak amacıyla Concox GT03B GPS takip cihazı kullanıyorum. Ürünle ilgili sorularınızı cevaplayabilirim. Syg.

A.Volkan
15 Nisan 2015, 17:36
PİRANHA ATS 911 ile arasındaki fark nedir?Bu arada yeni üyeliğiniz hayırlı olsun!

YouSuffer
15 Nisan 2015, 17:48
Bence sorulardan önce nasıl çalışır ne işe yarar + - yönleri neler diye sen anlatsan hocam?

noob
15 Nisan 2015, 17:51
hangi tarifeyi kullanıyorsunuz?

lac1vert
15 Nisan 2015, 18:01
Teşekkür ederim.

Açıkçası karşılaştırma yapabilmek için ürünün daha kapsamlı teknik bilgilerine ve ürünü kullanmaya ihtiyacım var.

Amacım firmayı kötülemek değil ancak daha önce Piranha markalı bir cihaz almış ve pek memnun kalmamıştım. Satış sonrası hizmetleri de hiç iyi değildi bana göre, değiştimi bilmiyorum. Ayrıca Türkiye'de üretim yaptıklarına pek inanamadım, bildiğim kadarıyla Çin'de ürettirip üzerine kendi logolarını basıyorlar (bu sadece benim bildiğim, yanılıyor olabilirim).

İlk söyleyebileceğim fark ilk yatırım maliyeti. Concox GT03B 200TL. İçine bir sim kart alıp aylık 6TL gibi bir paketle kullanabilirsiniz.

Concox cihazında SMS ile programlama ve sorgulama gibi işlemleri yapabiliyorsunuz. Piranha'da bunu göremedim.

Aslında Concox bir Çin malı.
http://www.aliexpress.com/item/2014-New-Concox-GT03B-Cheap-gps-pocket-tracker-with-solar-tracking-system-SOS-panic-button-for/2030073728.html

Son olarak söylemek gerekirse bu işin bana göre en temizi Çin'den çok uygun (18$ gibi rakamlara) bir cihaz almak ve kullanmak. Ancak IMEI kaydıyla uğraşmak istemediğim için Concox aldım.
http://www.aliexpress.com/item/2013-New-Arrival-GPS-Tracker-TK102B-Car-charger-Battery-Free-Shipping/909002738.html

Sonuç olarak bence Concox ve Piranha birbirine çok benziyor ve neredeyse aynı rakamlara geliyor.

Syg.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:01 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:56 ----------

@noob: Şu an Avea'nın bir paketi (hatırlamıyorum) ancak Turkcell'e geçeceğim. Aylık 3TL 50 MB internet ve 3TL SMS paketi alarak kullanacağım.

@YouSuffer: Teknik özelliklerine sayfasından bakmanızı tavsiye ederim.
Nasıl çalışıyor: İçinde Nokia pili var. Cihazın adaptörü ile şarj ediyorsunuz ve istediğiniz yere taşıyorsunuz. Üzerinde 2 adet tuş var. Açma/kapama ve Alarm. Ürünü sadece açarsanız tüm hareketlerinizi bir sunucuya gönderiyor, sonradan bakabilirsiniz. Ayrıca SMS ile sorgulayabiliyorsunuz. Alarm modunu açarsanız bir hareket halinde size SMS gönderiyor. Sürüş halinde bu tuş açılmamalı çünkü sürekli SMS gönderecektir.
Bana göre faydaları; motorun yerini anlık olarak görebiliyorum. Tabiki işi gücü bırakıp motora bakmıyorum ancak en önemli ve sevdiğim özelliği Alarm özelliğini açıp motora bıraktığımda herhangi bir hareket halinde bana SMS olarak koordinatlarını veriyor.

Syg.

noob
15 Nisan 2015, 18:22
Bilgiler için teşekkürler. O zaman 50mb yetiyor demek. Turkcell tarifelerini bi araştırayım.

lac1vert
15 Nisan 2015, 18:26
Kullanımınıza bağlı asıl olarak. Ancak sadece park halindeyken açık bırakacaksanız fazlasıyla yeterli oluyor. Aşağıdaki linke bakabilirsiniz.

http://www.turkcell.com.tr/internet/cepten-internet/avantajli-cepten-internet-paketi?place=internet_category