PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Motor kullanırken odaklanma sorunu yaşıyorum

whitedeamon
15 Nisan 2015, 00:04
Motor kullanırken kafam başka şeylerle meşgul oluyor bazen ve bu sürüşüme yansıyor. Motor üzerindeyken odaklanma adına ne yapabilirim kafamı nasıl boşaltabilirim.

CKRRENTABIKE
15 Nisan 2015, 00:08
Merhaba ,

Motora bindiğinde kafani tamamiyle yok say diyebilirim sana. 2 teker ferah bir zihin ve 2 den fazla goz ister. Daha cok severek binmeyi dene sevgi üzerinde olduğun seyle gerçekleştiğinde başka sey düşündürmeyecektir. :cat: Tabi bide yol yaptıkça motora olan bagliligin artacak ve kullanimi sana başka sey istesende düşündürmeyecektir kolay kolay...

zulu
15 Nisan 2015, 00:09
Nacizhane tavsiyem ;
Yorgun , argın ve çok düşünceli iken motor kullanma , yok kullanmak zorundayım dersen ecnebilerin dediği gibi yolu okumaya çalış , ve okuduğun olayları sesli bir şekilde kendine anlat... Misal: viraja giriyorum , hızım uygun , konumum doğru , sonda kavşak var , burdan araba çıkabilir , ona göre şöyle yapayım böyle yapayım gibi.. Bi dene , muhakkak faydasını göreceksin..

santo78
15 Nisan 2015, 00:15
motoru ac isinincaya kadar Fatiha ve ihlas suresi oku sonra biraz hayatindaki guzel seyleri dusun , kucuk ama seni mutlu eden seyleri , bir sukret Allah'a , Bismillah de atla motoruna. Faydali olacaktir.

whitedeamon
15 Nisan 2015, 00:21
Nacizhane tavsiyem ;
Yorgun , argın ve çok düşünceli iken motor kullanma , yok kullanmak zorundayım dersen ecnebilerin dediği gibi yolu okumaya çalış , ve okuduğun olayları sesli bir şekilde kendine anlat... Misal: viraja giriyorum , hızım uygun , konumum doğru , sonda kavşak var , burdan araba çıkabilir , ona göre şöyle yapayım böyle yapayım gibi.. Bi dene , muhakkak faydasını göreceksin..

İşte bu şekilde teknikler arıyordum. Teşekkürler cevap için

Berkay*
15 Nisan 2015, 01:17
Ben bisiklet sürerken dahi kendi kendimle konuşuyorum, espri yapıyorum sonra kendi kendime gülüyorum falan. Yolda gördüğüm saçma bir şeye kafayı takıp onun üzerinden yolu okuyarak eğlendiğimde oluyor. :D Biraz çılgınım galiba ama ilk düşündüğümde kaskın içinde konuşmak dahi gereksiz gelmişti şimdi bisiklette kendimle sohbet ediyorum. :D

Bu arada şizofren değilim. :mrgreen:

oznkrçm
15 Nisan 2015, 02:17
Dikkatim dağılırsa ya da moralim bozuksa kaskın içinde bir çığlık atıyorum sonra da sevdiğim bir şarkıyı bağıra bağıra söylüyorum. Siz de zamanla kendinizi odaklayacak yöntemi bulursunuz. Göreceli olduğu için başka birinde işe yarayan bir yöntem sizde sonuç vermeyebilir. Kendi içinizde bulacaksınız dikkatinizi toplamanın yolunu.

Mr.Yldrmdmr
15 Nisan 2015, 09:35
motoru ac isinincaya kadar Fatiha ve ihlas suresi oku sonra biraz hayatindaki guzel seyleri dusun , kucuk ama seni mutlu eden seyleri , bir sukret Allah'a , Bismillah de atla motoruna. Faydali olacaktir.

Abi dediğin şeyler çok doğru karşı gelmiyorum da fakat adamı direk mezara yollar gibi söylemişsin bilmem nedendir komiğime geldi yoksa aynısını bende yapıyorum her motosiklete binerken :D

Morphin
15 Nisan 2015, 10:28
Çok basit...
Aşağıdaki parçayı yola çıktığında açıp kulaklığı sadece bir kulağına takıyorsun. (Dışarıda ki sesleri duyabilmen lazım) Parçanın sana verdiği "gaz, yaşama zevki, ritim ve eğlence" ile birlikte motorun ile dans ederek gidiyorsun.
Yalnız ayarı iyi tutturman lazım fazla gaza gelip gaz açmayacaksın :cherry:

https://www.youtube.com/watch?v=AiGGFDn7ac4

camadan
15 Nisan 2015, 11:26
Ben bisiklet sürerken dahi kendi kendimle konuşuyorum, espri yapıyorum sonra kendi kendime gülüyorum falan. Yolda gördüğüm saçma bir şeye kafayı takıp onun üzerinden yolu okuyarak eğlendiğimde oluyor. :D Biraz çılgınım galiba ama ilk düşündüğümde kaskın içinde konuşmak dahi gereksiz gelmişti şimdi bisiklette kendimle sohbet ediyorum. :D

Bu arada şizofren değilim. :mrgreen:

zaten bu ikitekere binmek için diğer insanlar bize çılgın gözüyle bakmıyormu?

bu sevda zaten çılgınlık içeriyor sevgi ve saygılar

AttilaXtreme
15 Nisan 2015, 11:36
Uzun yoldaysan vites say ve kendi kendine konuş,
Şehir içindeysen kaskın içinde kendi kendine trafikle ilgili konuş ve bol bol küfür et. Eve veya işe gidince pambıh kibin olacaksın :)

anilcanmutlu
15 Nisan 2015, 17:19
Atilla abimin dediklerine katılıyorum. Bazen bir bakıyorum şarkı söylüyorum gözüm yolda, canım sıkılıyor araba sürücülerinin hatalarını görüyorum kornaya basıyorum küfrediyorum. Ne kadar çok araba o kadar çok tehlike o kadar çok odaklanma.

whitedeamon
15 Nisan 2015, 17:37
Uzun yoldaysan vites say ve kendi kendine konuş,
Şehir içindeysen kaskın içinde kendi kendine trafikle ilgili konuş ve bol bol küfür et. Eve veya işe gidince pambıh kibin olacaksın :)

Güzel öneriymiş :D