PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Honda CBR 125 - TVS Apache 150 mi?

MotoGlock
14 Nisan 2015, 22:37
Selamun Aleyküm.
Forumu kısa süredir takip ediyorum öncelikle herkese merhabalar.
Artık sadece konu okumaktan sıkılmış birisi olarak sorumu sorabilirim sanırım :)
İlk motosikletimi alıcam yaz sonuna doğru.Daha önce motosiklet tecrübem mobylette in ötesine geçemedi :pale:

http://i.hizliresim.com/QAE2Ny.jpg (http://hizliresim.com/QAE2Ny)
HONDA CBR 125R.
8.650 TL
Bu 2 motosiklete de bindim, baya araştırdım. 140 son hızı, vites aralıkları kısa ama son hızı tatmin edici. Şekli harika, fuarda 2 sininde üzerine bindim ve rahatlık konusunda oyumu cbr dan yana kullandım. 1.73 boyum olmasına rağmen gayet rahattım.

http://i.hizliresim.com/5dry0d.jpg (http://hizliresim.com/5dry0d)
TVS Apache RTR 150 Hyperedge.
5.850 TL
Kalıp olarak bu motosikleti de sevdim ve son hızı sanıyorum 135 falan. Kafası pek hoşuma gitmiyor açıkçası ama :)
Ss hayranlığımdan CBR a aşık oldum gibi bişey. Rahat oturuş aslında, para konusunu ayarlayabileceğimi düşünüyorum. Düşeceğimi varsayarak karenajlardan biraz sıkıntı çekebilirim, Yakıt konusunda 2sininde farkedeceğini sanmıyorum. Sizin de fikirlerinizi almak istedim, sizce hangisi? :):king:

EneS_Turker
14 Nisan 2015, 22:44
Alınmazsan , Bi bitmediniz arkadaş diyeceğim :) Bir ton konu mevcut dostum bence önce araştır sonra konu aç .. :rendeer:

MotoGlock
14 Nisan 2015, 22:46
Alınmazsan , Bi bitmediniz arkadaş diyeceğim :) Bir ton konu mevcut dostum bence önce araştır sonra konu aç .. :rendeer:

Alınmazsan çok güzel sözler söyleyeceğim ama alınırsın :) dostum araştırdım diyorum bir daha konu açmak istedim açarım da sana sormak zorunda değilim?

BatuhanK
14 Nisan 2015, 23:00
Cbr ın vites aralıkları kısa değildir, alt devirde tork zayıftır yalnızca ve son sürat ise mesele 150 yi görmüştüm. 125 CC de yol, eğim, sinek böcek dahi çok etkiler hızı bu yüzden son hızları karşılaştırmak pek doğru olmaz. Birbirinden çok farklı motosikletler, ve fiyatları da çok farklı. Ben karşılaştırılacak bir yön bulamıyorum. Tvs nin rakipleri bellidir. ybr,cbf, drift, vulture o bu... Cbr başka bir klasmanın motoru. Cebimde 9 bin para varken gidip te Tvs apache alacak halim yok. Cbr da almam ya neyse... :)

MotoGlock
14 Nisan 2015, 23:04
Cbr ın vites aralıkları kısa değildir, alt devirde tork zayıftır yalnızca ve son sürat ise mesele 150 yi görmüştüm. 125 CC de yol, eğim, sinek böcek dahi çok etkiler hızı bu yüzden son hızları karşılaştırmak pek doğru olmaz. Birbirinden çok farklı motosikletler, ve fiyatları da çok farklı. Ben karşılaştırılacak bir yön bulamıyorum. Tvs nin rakipleri bellidir. ybr,cbf, drift, vulture o bu... Cbr başka bir klasmanın motoru. Cebimde 9 bin para varken gidip te Tvs apache alacak halim yok. Cbr da almam ya neyse... :)

Yani cebimde o kadar para yok ama peşin tvs alabilecek param var o parayı verip üzerine taksitle cbr almayı düşünüyorum sadece ama iyi olurmu olmazmı diye açmıştım bu konuyu esas :)

Enes Bakır
14 Nisan 2015, 23:22
bence cbr a girme hiç, al apacheyi sür 1 sene yol yap bol bol sonrada 250 cc ye geçersin.

rebirth
14 Nisan 2015, 23:37
İki motor kıyaslanacak motorlar değil, her konuda cbr iyi. Durumun varsa cbr al. apache düz yolda normal şartlar altında 135 yapmaz, 120anca, ama cbr yapar.

ozhanhrmann2
15 Nisan 2015, 21:25
apache 120 mi ?

MotoGlock
23 Nisan 2015, 20:25
135 yapmazmı?

santo78
23 Nisan 2015, 20:38
ilk motoruna cok para harcama. O paralar sonraki icin lazim olacak.

essegesse
23 Nisan 2015, 20:43
Bence de,düşeceksin,kalkacaksın. Honda tabii ki daha iyi ama parça fiyatlarını da göz önünde bulundur.Tecrübe kazanana kadar TVS,sonra inşallah 250 lik bir ss.

K4NuNi
23 Nisan 2015, 20:48
Bende 3 ay kadar önce 3-4 motosiklet arasından gidip 125r aldım (2.el temiz). Benimde senin gibi ilk motorum. Şu an çok şükür motorumdan çok memnunum ama, herkesinde dediği gibi 125 lik motor bir noktadan sonra (ki bu nokta kesinlikle çok değil 2-3 ay yeter) sıkmaya başlıyor. Yani motoru sürekli kullanıyorsan 1 yıl içerisinde değiştirme gereği duyuyorsun. Bu yüzden bence de ilk motorun için çok para harcama. Zira şu an ben de 250 lik için para biriktirmeye basladım :flower:

MotoGlock
23 Nisan 2015, 21:08
iyi de cbr de alsam tvs de alsam satarken hemen hemen aynı para zarar ederim yani kaza bela olmadıktan sonra 500 1000 lira düşer belki fiyatı ama almışken iyisini almak hele repsole aşık olmak :(
http://i.hizliresim.com/LaYlrZ.jpg (http://hizliresim.com/LaYlrZ)

K4NuNi
24 Nisan 2015, 10:37
iyi de cbr de alsam tvs de alsam satarken hemen hemen aynı para zarar ederim yani kaza bela olmadıktan sonra 500 1000 lira düşer belki fiyatı ama almışken iyisini almak hele repsole aşık olmak :(
http://i.hizliresim.com/LaYlrZ.jpg (http://hizliresim.com/LaYlrZ)

Bu tamamen piyasa koşullarına göre değişir. Ben kışın ortasında aldım motoru, 5.500 TL'ye (Lastik vs. gibi masraflardan dolayı 6.700 den düşürdüm fiyatı). Baya harcama yaptım diyebilirim lastiktir zincirdir ıvır zıvır. Ama şu an 7000-7500'e rahat satarım sanırım. Baktığın zaman kârdayım aslında. Tabii buna gelen zamlar, dolar ve piyasa dalgalanmaları ile sezonun açılmış olması etken. Sen de kendince haklısın. 1000 lira gibi bi kaybı "ben bindiğime sayarım" dersen, CBR125R tavsiyedir :cat: (İllaki zarar edeceksin diye bir durum yok, motora özen gösterir bakarsan ve piyasada senden yana olursa kâra da geçebilirsin.)

Mamba09
24 Nisan 2015, 11:01
Şöyle anlatayım, sizi 2 belki 3 ay tatmin edecek bu düşük beygir gücündeki motosiklet. Sonra daha fazlasını isteyeceksiniz. Bu yüzden hızlı satılacak ve hızlı öğrenebileceğiniz, düştüğünüzde çok masraf açmayacak bir modele yönelin. 3 ay sonra kesin satma isteği oluşacak. :)

Bune
24 Nisan 2015, 11:12
Hiçbi yorumu okumadım zamanında tvs aldım bana yetmeyeceğini bildiğim için başlangıç ve geçiş motoru olarak gözüme iyi gözüktü, 125 basıyor max. onuda fazla basmamak gerekiyor zira redline' a giriyor motor. Servisi bakımlarda para istemiyor, parçaları ucuz, motoru güçlü ben aldım kullandım sonra aldığımdan çok daha ucuza sattım ilk arayan da aldı zaten (4000' e sattım) cbr 125 kimseye yetmez en fazla taş çatlasın 2 sene binilecek bir motor daha sonra insan ister istemez güçlü bişey arıyor o yüzden bence tvs ile başla sonra güzel bi 250cc yada 400cc alırsın. :cat:

Dip not: ss seviyorum demişsin ama kendimiz kandırmayalım cbr 125 ss değil sadece ss makyajı yapılmış commuter :rendeer:

Sabırsız
24 Nisan 2015, 17:03
Ekipman vs varsa performans,görüntü ve sağlamlık olarak honda

ama ekipman yoksa tvs derim

Bu arada tvs de nasıl rahat etmedin anlamadım

MotoGlock
25 Nisan 2015, 22:55
ekipmanlarım tam, tvsde rahat ettim ama honda istedim işte görünüşten dolayı, grenajlar kafamı bulandırıyor, düştüğümde sıkıntı olursa diye ama bir yandan diyorum grenaj koruma takozu alırım sıyırırız ordan diye? düşünüyorum işte..

MotoGlock
02 Mayıs 2015, 01:35
Baska yardimci olacak varmi?

imtarky
02 Mayıs 2015, 03:11
Tip ve konfor olarak CBR daha üstün. Ben 1 senedir kullanıyorum işe gidip geliyorum, geziyorum vs bana yetiyor. İlk motorum yakıtı inanılmaz az.

İkinci eli çok hızlı, tipide çekici. Uzun yol yapmadım hiç ama uzun yolda yetmeyebilir. İstanbul - Bursa arası gidip gelenler oldu.

Grenaj'lar kafanı bulandırmasın sağ ve sola orijinal takoz taktır rahat et. Ben CBR250 ile kaza yaptım metrelerce sürüklendi motor sadece çizikler oluştu ve sinyal kırıldı.

Herkes Grenajlı motor çok tutar vs diyor ama ben kendi motorumu 1 kere yan yatırdım sorun sıkıntı yok takoz önemli. Tabi bi cahillik yapıpta 120-130'la kaza yaparsan tabiki grenajlar hasar alabilir. Ben 70-80 arası aniden karsıdan gelen bir araba ile çarpıştım sonuç ben hastaneye motor sinyal eğik bir şekilde geldi. Arkadaşım halada öyle kullanıyor sadece çizikleri mevcut.

TurkishPower
02 Mayıs 2015, 05:11
Selamlar.

Önceki motorum Tvs apache'ydi sıfır alıp 20.000 Km yol yapmıştım.
O süre zarfında cbr 125 r ' da kullanmışlığım oldu.

İkiside kaliteli kendini kanıtlamış motorlardır.
Yakıtları hemen hemen aynıdır pek değişeceğini sanmam.
İkiside başlangıç için ideal motorlar.
Fakat şekil benim için önemli kurye gibi görünmek istemiyorum daha sportif bir motor istiyorum dersen ve biraz daha kaliteli olsun diyorsan tavsiyem Cbr'dan yana olacaktır.
Fakat apachede sağlam kaliteli motordur.Cbr kadar kaliteli olmasa dahi kalitelidir.
Genelde kuryeciler , parası kısıtlı olanlar , evden-işe kullanmak isteyenler tarafından tercih edilir.
Apachenin oturuş pozizyonu cbr'ye göre daha rahattır.Apachede titreşim mevcuttur çok rahatsız edici bir titreşim kesinlikle yoktur ama hissedersin hele yüksek devirlerde muhakkak hissedersin.
Sonuç olarak ikisi de üzmez zorlamadığın taktirde.
Şuan yeni başlayacak olsaydım ve şimdi ki aklım olsaydı Cbr 125 r ile başlardım.Benim maddi durumlarım el vermedi cbr'ye param yetmemişti.Ama karar senin bence bizler değil önce sen kendi başına karar vermelisin.

EnesBeyter
02 Mayıs 2015, 09:11
Ben olsam tvs alır, arka çanta yan çanta takar paşa paşa binerdim. ss sevmiyorum o ayrı tabi.
125cc makineye 9bine yakın para verilirmi o ayrı muamma, belki eder ama ben vermem:)

MotoGlock
02 Mayıs 2015, 15:37
9bin sikinti degil de verdigime degecekmi o onemli yani