PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : düzgün satıcı kalmadı mı yoksa, 2015 itibari ile bana mı gelmiyor?

Sayfa : [1] 2

atillatopal9
14 Nisan 2015, 19:16
son 1 ayda yaklaşık 30 motosiklet inceledim. telefondan olsun yüz yüze gidip bakmak olsun, gelelim yaşadığım heyecanlara.

ilk olarak sakaryaya gittim çılgın gibi.
gittikte ne oldu?
adamın dediği bana çatlak vardı sıfırı takıldı, km saatinde hafif çatlak var. basit kusurlar söyledi.
eyvallah dedim gittim. neler göreyim?

km saati yok. kırılmış parçalanmış arasına parmağım giriyor. adam birde su almaz diyor burası komedi... grenaj değişmiş eyvallah ama bilin bakalım neyle? yukinin sağ grenajı ile değiştirilmiş. ön çamurluğa bakıyoruz, oda yukinin. arka kuyruğa bakıyorum kocaman bir plastik kaynağı. boyanmaya bile zahmet edilmemiş. motosiklet düşmüş, tırnakları kırılmış. yenilemek yerine halka ile tutturulmuş..
kaybettiğim bir günemi,harcadığım paraya mı yanayım bilemedim.
not motor 7000de diyorlar gittik baktık 10000e geliyor.

ilan ; http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-yamaha-sahibinden-satilik-pazarlik-payi-var-200126665/detay

ilan bugün konuldu. fiyatta anlaştik heryerin fotoğrafını gördüm beğendim. ama insanlık halidir genede güvenemedim. uçak biletini tam alıyordum ki ulan 5664 e mesaj atayım bir bakayım dedim.
birde ne göreyim, hasarlı...
adam ise kazası değişeni yok diyor, ama öyleki sonradan fark ettim. motosiklet ruhsatta beyaz yazıyor.
kazadan önce beyazmış motosiklet, meğer sonradan siyah olmuş :)

ilan;
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-yamaha-2013-8.250-lira-11.500-km-kacirma-208990077/detay

gene anlaştım biriyle,
yarın satışı alıcam gidip. adamı bir türlü yamaha bayiiye gitmeye ikna edemedim. adam diyor ki kardeşim güvenmiyomusun sen bana? dedim nereden güvenicem 1 saat öncesine kadar tanımıyordum seni.
birde adam motosikleti göstermeye gelirken masustan yanina honda 1000rr ile geliyor.
1000likteki adam iniyor motordan, motor alışverisimi diyor. evet diyor satıcı.
güzel motora benziyor vs vs diyor. masustan motora bakıyor, zincir iyi lastik iyi motor güzel, hayırlı olsun vs vs diyor.
masustan bana ayak verecek hani " 1000likteki adam beğendi hemen alayım" diye.
mal mıyım lan ben? ondan bile kıllandım. ki sonradan giderken baktım köşede bekliyor 1000likli bunu. beraber bastılar gittiler.
adamı ne yaptım ne ettim genede ikna edemedim yamaha bayiiye gitmeye. iyice kıllandım plakayı istedim herif plaka vermiyor. aradım kardeşim plakayı ver yarın satış alıcaz vs vs dedim. çocuk plaka kayıp dedi. dedim ruhsata bak? ruhsat arkadaşta kalmış eve geçince veririm deyince ben epey kıllandım.
eh haliyle böyle olunca az önce ki konuşmamızda şöyle bir konuşma oldu.
kardeşim ben ufak kaza geçirdim, tutanak tutuldu işlemiş olabilir vs vs dedi.
ulan namussuz herif, ben motosikleti bayiie göstermekte israrcı olmasam sen bana bunu söylicekmiydin?
karaktersiz herifin birtanesi.

ilan no bu ; http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-yamaha-yaza-guzel-bi-makina.....05425070299-burdan-ulasin-208017240/detay

şu ilanda ki adamı aradım dün.
selamlaştık motordan bahsetti.
ist.dan gelicem deyince çocuk tepki verdi. istanbulda motor kalmadımıda adanaya geliyorsun kardeşim dedi.
2-3 gün motoru satmıcam arayan arasın sonra satıcam dedi.
sinirlendim " iyi, 2-3 gün sonra ararsam satarsın dedim " cart diye suratına kapattım.

ilan no ; http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-yamaha-8500-km-yamaha-full-ekzoz-2011-model-208900070/detay

şu ilanda kine bir yalvarmadığım kaldı.
motosikleti ilana koydu 8000e kadar düştü. 5 gün bekletti. ist.a gelicem satışı veririm dedi.
eyvallah dedim. bekledim. ist.a geldi satmaktan vazgeçtim dedi motor hala ilanda. sövdüm hemde çok
ilan no
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-yamaha-temiz-sorunsuz-gelin-bakin-207691949/detay

halada arayışlardayım. daha neler yaşıcam acaba

polo34
14 Nisan 2015, 19:33
kardeş forumlardan bulsana, ne işin var sahibinden'de vs ...

forumlardakiler referanslı kişiler, adamların geçmişte yazdıklarını okuyunca zaten motorun geçmişini görüyorsun, foruma alınık ilanı ver, o motorun konusuna arıyorum de, biraz fazla ver kendini yorma :)

atillatopal9
14 Nisan 2015, 19:35
hocam yazdım dönüş yokki :)

shooter1
14 Nisan 2015, 19:37
alem noktalı bir şey olmuş :) şaka gibi ilanlar da dolu
ben satarsam ciğerli makine yazacağım son resme de 1 paket tavuk ciğeri hediyemizdir diye :P

Ezio41
14 Nisan 2015, 19:39
Hocam zaten sende yzf r125 yok muydu ? Bir daha mı alacaksın aynı motordan ? :)

atillatopal9
14 Nisan 2015, 19:42
Hocam zaten sende yzf r125 yok muydu ? Bir daha mı alacaksın aynı motordan ? :)

sattım ya,
pişman oldum yenisinialıyorum :)

Freye
14 Nisan 2015, 19:44
Bu zamanda normal insan bulmak zor sıfır almak en mantıklısı. zaten kazalı hasarlı motor kendini çok belli ediyor renkleri soluk oluyor,depoda farklı desen var ama devamında yani grenaja gelince başka desen geliyor veya hiç bir şey yok renkler sadeleşiyor. sana birde tavsiye vereyim hocam üzerinde plaka olmayan yada plakası falan kapatılımış motorlar biraz tırt çıka bilir üzerindeki egzoz değişmişse sahibi biraz zorlamış ola bilir motoru yani daha iyi ses çıksın diye.Buda motorun ömrünü yer.Birde ilan sahibi arkadaşın facebook hesaplarını falan bula bilirsen bazıları motorun ırzına geçiş fotoğraflarını falan oralarda paylaşa biliyor.

essegesse
14 Nisan 2015, 19:51
[QUOTE=atillatopal9;3593176]son 1 ayda yaklaşık 30 motosiklet inceledim. telefondan olsun yüz yüze gidip bakmak olsun, gelelim yaşadığım heyecanlara.

ilk olarak sakaryaya gittim çılgın gibi.
gittikte ne oldu?
adamın dediği bana çatlak vardı sıfırı takıldı, km saatinde hafif çatlak var. basit kusurlar söyledi.
eyvallah dedim gittim. neler göreyim?

km saati yok. kırılmış parçalanmış arasına parmağım giriyor. adam birde su almaz diyor burası komedi... grenaj değişmiş eyvallah ama bilin bakalım neyle? yukinin sağ grenajı ile değiştirilmiş. ön çamurluğa bakıyoruz, oda yukinin. arka kuyruğa bakıyorum kocaman bir plastik kaynağı. boyanmaya bile zahmet edilmemiş. motosiklet düşmüş, tırnakları kırılmış. yenilemek yerine halka ile tutturulmuş..
kaybettiğim bir günemi,harcadığım paraya mı yanayım bilemedim.
not motor 7000de diyorlar gittik baktık 10000e geliyor.

ilan ; http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-yamaha-sahibinden-satilik-pazarlik-payi-var-200126665/detay

ilan bugün konuldu. fiyatta anlaştik heryerin fotoğrafını gördüm beğendim. ama insanlık halidir genede güvenemedim. uçak biletini tam alıyordum ki ulan 5664 e mesaj atayım bir bakayım dedim.
birde ne göreyim, hasarlı...
adam ise kazası değişeni yok diyor, ama öyleki sonradan fark ettim. motosiklet ruhsatta beyaz yazıyor.
kazadan önce beyazmış motosiklet, meğer sonradan siyah olmuş :)

ilan;
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-yamaha-2013-8.250-lira-11.500-km-kacirma-208990077/detay

gene anlaştım biriyle,
yarın satışı alıcam gidip. adamı bir türlü yamaha bayiiye gitmeye ikna edemedim. adam diyor ki kardeşim güvenmiyomusun sen bana? dedim nereden güvenicem 1 saat öncesine kadar tanımıyordum seni.
birde adam motosikleti göstermeye gelirken masustan yanina honda 1000rr ile geliyor.
1000likteki adam iniyor motordan, motor alışverisimi diyor. evet diyor satıcı.
güzel motora benziyor vs vs diyor. masustan motora bakıyor, zincir iyi lastik iyi motor güzel, hayırlı olsun vs vs diyor.
masustan bana ayak verecek hani " 1000likteki adam beğendi hemen alayım" diye.
mal mıyım lan ben? ondan bile kıllandım. ki sonradan giderken baktım köşede bekliyor 1000likli bunu. beraber bastılar gittiler.
adamı ne yaptım ne ettim genede ikna edemedim yamaha bayiiye gitmeye. iyice kıllandım plakayı istedim herif plaka vermiyor. aradım kardeşim plakayı ver yarın satış alıcaz vs vs dedim. çocuk plaka kayıp dedi. dedim ruhsata bak? ruhsat arkadaşta kalmış eve geçince veririm deyince ben epey kıllandım.
eh haliyle böyle olunca az önce ki konuşmamızda şöyle bir konuşma oldu.
kardeşim ben ufak kaza geçirdim, tutanak tutuldu işlemiş olabilir vs vs dedi.
ulan namussuz herif, ben motosikleti bayiie göstermekte israrcı olmasam sen bana bunu söylicekmiydin?
karaktersiz herifin birtanesi.

ilan no bu ; http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-yamaha-yaza-guzel-bi-makina.....05425070299-burdan-ulasin-208017240/detay

şu ilanda ki adamı aradım dün.
selamlaştık motordan bahsetti.
ist.dan gelicem deyince çocuk tepki verdi. istanbulda motor kalmadımıda adanaya geliyorsun kardeşim dedi.
2-3 gün motoru satmıcam arayan arasın sonra satıcam dedi.
sinirlendim " iyi, 2-3 gün sonra ararsam satarsın dedim " cart diye suratına kapattım.

ilan no ; http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-yamaha-8500-km-yamaha-full-ekzoz-2011-model-208900070/detay

şu ilanda kine bir yalvarmadığım kaldı.
motosikleti ilana koydu 8000e kadar düştü. 5 gün bekletti. ist.a gelicem satışı veririm dedi.
eyvallah dedim. bekledim. ist.a geldi satmaktan vazgeçtim dedi motor hala ilanda. sövdüm hemde çok
ilan no
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-yamaha-temiz-sorunsuz-gelin-bakin-207691949/detay

halada arayışlardayım. daha neler yaşıcam acaba[/QUOTE

Buradan eğlencelik film çıkar valla:)

biyeybaraküs
14 Nisan 2015, 20:02
sattım ya,

ne yapacaksın artık bu saatten sonra 125 le üstüne biraz daha koy 250 al

kinqdai
14 Nisan 2015, 20:06
Şuan motor piyasası baya bir canlı olucaktır. Kar etme sebebiniz buna dayanıyor bence. Sezon açılıyor millet motor alıyor. Satsan elinde imkan yoksa ortada kalırsın ve çok çabuk motor değiştirmiş olucaksın :) Fiyat baya güzel ama alabileceğin en iyi motor Hyosung olucaktır. Senin bunu istemeyeceğini bildiğimden önermek bile gelmiyor içimden :) O yüzden bence satma. Paranı koy kenara biriktir. R25 sezon sonu düşücektir çok piyasaya temizini bulursan alırsın olmazsa kendini tamamlayabilmişsen satarsın gene 7 binliraya 8 binliraya koyarsın üstüne 0 R25 alırsın. Şuan satmak çok mantıklı gelmiyor bana satıp ortada kalabilirsin, 800 tl lik karı da hiç etmiş olursun :)

http://www.motosiklet.net/forum/moto-sohbet/144268-4-motosiklet-secim-konusu-hk.html Bahsi geçen linkde sana şöyle bir tavsiye vermiştim keşki satmasaydın motorunu :) Ama neyse hakkında hayırlısı olsun R125 in tadı damağın da kalmış sanırım :)

Ezio41
14 Nisan 2015, 20:07
sattım ya,

Bu kadar 125cc bence yeter , 250 cc'ye geçin artık . :P Bende satabilirsem cbf'i , 250 cc'ye geçeceğim inşaallah . R25 alacaktım ama piyasada yok şuan , bayilerde 1.5 ay sonra falan gelir diyorlar . :salut:

muhiddnevrn
14 Nisan 2015, 20:08
piyasa düşürmeye çalışıp fake ilan açanlara dikkat et dalgasına gel bak motora falan der onlar

CrosseR
14 Nisan 2015, 20:21
Dostum birdahaki sefere ilanlara bakarken aklında bulunsun,ilan fotoğraflarındaki motosikletin tepesinde tünemiş gibi duran elemanların staylaaa'sına bakarak rahatlıkla elemede bulunabilirsin:)
Misal 2. ilandaki billaderrde tam motorcu ruhu var gözüm onu tuttu:P

DKN
14 Nisan 2015, 20:22
sattığın aletle kaç km yaptın ?

okan kömür
14 Nisan 2015, 20:32
Valla hocam cbr 125 buldum üsküdarda adam dedi bir hafta sonra gorebilirsiniz dedim tamam 1 hafta oldu dedi motorum da sıfır sıkıntı bende dedim ki güveniyorum ama aklım kalmasın bi hondaya gösterelim herşey iyi bulusup hondaya gidip göstericez aksamı adam arayıp dedi 1500 hasar kaydı var ama motoru carpmadım muayeneye goturdum param yetmedi hasar kaydına yazdırdım diye sallamalara basladı bende temiz arıyorum diyip kapattım
2)bahçelievlerde bir motor vardı gittik baktık adam dedi ben kefilim motoruma bu motor çok farklı çok temiz çok iyi açtım ciğeri sağlam falan motor yakındanda temiz gözüküyodu dedim tamam salı gunu hondaya goturelim bi baksınlar hasar kaydı falan çıkmassa alırız adam onu duyunca basladı bir alıcı daha var ben bi onu arıyım gitti uzakta konustu dedi oda almak istiyo ben sizi aksam arıyım dedim tamam kimin hakkıysa o alsın ararsın ertesi sabah aradı dedi motor çalındı hakkını yemek istemem ama honda servisi duyunca adam bi uzaklastı bi bozuldu bende gittim paramı ikizime verdim oda gitti sıfır msx125 aldı bende parayı biriktirip 250lik veya scooter dusunuyorum

surmenajetki
14 Nisan 2015, 20:36
böyle konuyu ayakta alkışlarım. bende cbf150 r125 ve pulsar arasında kaldım. bakıyorum 1 2 haftaya alacağım. böyle insanları deşifre etmen güzel devamını bekleriz.
not: ibretlik paylaşım vesselam

umuttuna
14 Nisan 2015, 20:39
Bu ne ya millet iyice sahtekar olmus be.benim başıma hiç gelmedi böyle şeyler verilmiş sadakamız varmış

Mexico
14 Nisan 2015, 20:48
Kardes sen ne cok motor alip satiyorsun boyle :)

atillatopal9
14 Nisan 2015, 20:58
yorumlar için çok teşekkürler arkadaşlar.
cbr 250m vardı. fakat çok zevk alamadım. yzf çok daha zevk verdi bana, ne biliyim böyle 1000lik sürermişçesine gaz veriyor insana :)
şimdi cbr 250 almaya kalksan temizi çok zor... yaz sonuna kadar r125 ile idare edip yaz sonunda r25 almayı planladım ikinci el temiz birşey. kapalı garajım olduğundan önümüzde ki yaza 250 ile başlarım diye düşündüm :)

kindai hocam keşke dediğinizi dinleseydim.
cahillik ettim, satılan fiyat daha karşıma çıkmaz diye düşündüm. ama bir baktım ki tüm motosikletler aynı fiyata çıkmış :) :)
sattığım motosikleti 16000 Km ye gelirken aldım. ve 21100 km de sattım. 5100 km felan yapıyor ortlama

motor alacak arkadaşlara yardımım dokunduysa ne mutlu bana.
fake ilan açıp oyalayanlarada kesinlikle taviz vermemek gerek.
ben fiyat konusunda gerçekten arıyorlarmı diye fake açıp numaramı gizledim. 2 kişi mesaj attı onlarda fiyatı indirmemi söyeldi :)

arkadaşlar motor alıp satmak istemiyorum
ancak ben bu işe 5400 TL ile başladım. ilk motorumu aldım 6000km yaptıktan sonra 6500e satıldı. 6500e yzf mi aldım 8000e satıldı.
iyi kaar ettim :) dükkan açıcam yakında :p ama sattığım her kişi bana dua ediyor, ilk motorumu sattığım kişinin 1 ay önce düğününe bile gittim.
hep dürüst satıcı olmuşumdur. yzf mi satarken tramel kaydını kendi telefonumdan mesaj atıp gösterdim..
şuanda hesabımda 8000TL var. üstüne bu yaz çıkamıyorum. çünkü tatil için para biriktirmem gerekiyor..
ancak yaz sonu birşeyler yapabiliyorum.
kawasaki 250SL KTM RC200 veya alabilirsem R25 almayı istiyorum. nasip kısmet işi...

bu arada son dakika gölünü ekliyorum.
yarın motora sabah gözüyle bakıp,yamaha bayiiye gidip baktırıp motoru hemen satışı alacaktık. sabah saat 10 gibi.
içime kurt düştü ve plakayı sorguladım.
2 tane hasar kaydı var. 2013 5 ay ve 7 ayda.
alacak arkadaşlara duyurulur
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-yamaha-yamaha-yzf-r-125-race-blue-2013-208757925/detay

EldekiDebryj
14 Nisan 2015, 21:08
Benimde gozume carpti yanlis mi hatirliyorum bilmiyorum ama 250cc satip 125 cc almistiniz sonra 125 satip tekrar mi 125 almaya calisiyorsunuz :D aralarda baska motorlarda alinip satildiysa haberim yok ama boyle motor gecisleri ilk defa gordum :D umarim guzel bir ilan denk gelir diyelim

atillatopal9
14 Nisan 2015, 21:19
Benimde gozume carpti yanlis mi hatirliyorum bilmiyorum ama 250cc satip 125 cc almistiniz sonra 125 satip tekrar mi 125 almaya calisiyorsunuz :D aralarda baska motorlarda alinip satildiysa haberim yok ama boyle motor gecisleri ilk defa gordum :D umarim guzel bir ilan denk gelir diyelim

tam olarak şöye;
4 ay 125 1 ay kadar 250 sonra tekrar 125 oda satıldı ve son olarak tekrar 125 arıyorum :D

afu35
14 Nisan 2015, 22:35
Biraz da kader kısmet bu işler. Ben yurtdışındayken gelmeme bir ay kala bu forumda gördüm aldığım motoru. İlk motorum olacaktı. Gelmeme bir hafta kala anlaştım ve biraz acemilikten biraz da heyecandan 2500 tl kapora gönderdim 10 bin tl lik görmediğim motora :) geldim bir saat içinde motoru aldım 8 ay oldu ve daha motorun eski sahibi abimin bahsetmediği bir kusur dahi çıkmadı. Ne eksik ne fazla. İnşallah herkes öyle insanlarla karşılaşır.

caneroz
15 Nisan 2015, 00:07
anlamadığım şey istanbuldan adanaya gidip motor alınmıyor mu :cyclopsan :mrgreen:

whitedeamon
15 Nisan 2015, 00:45
Bende aynı konudan muzdaripim 2.el biraz risk ya birde bu gün arkadaşım o an belli olmaz sonra sorun çıkar dedi iyice kıllandım.

abeciMotoru
15 Nisan 2015, 01:35
İlanda, alacak arkadaşa şimdiden hayırlı olsun diye yazıyosa direk o sayfayı kapat :D

jrbatu
15 Nisan 2015, 02:01
Benim de başıma bir çok kez aynı şeyler geldi. öğrenciyim, bütçem belli, ilk motorum olacak diye drift bakınıyorum, en az 5 tane motor görmeye gitmişimdir, bu kadar mı ağzı gözü ayrı oynar satıcıların. Satacağın max 2500 liralık motor, öve öve bitiremiyorlar. Gel ustaya gösterelim diyince, ne gerek var güvenmiyor musun, başka alıcı da var ayağına yatıyorlar. Birinin orası değişmiş, birinin burası değişmiş, egzozu kesilip tekrar kaynak yapılmış vs vs. Hele hele plaka vermeyenler, onlar tam efsane. Kazası yok ama plaka veremem.

İkinci el motor almak gerçekten çok sıkıntı bir süreç.

crxforever
15 Nisan 2015, 02:20
şu anki motosikletimi aldığım abi yeni motor satsın gider yine ondan alırım.
satan kişinin gerçek motorcu olduğuna dikkat etmek de önemli.
120 gördüm bayır aşağı, 2. viteste tekerdesin, gibi muhabbetler kuran ya da daha ne yağı koyduğunu bilmeyen adamdan motor almaktan imtina etmeli.
forumlarda üyeliği olan kişilerden almak daha mantıklı gibi. hiç yoktan açtığı konulardan km sini ve arızalarını bulabilmek mümkün.
dilerim temiz keyifli bir motor bulursun bu sahibinden yamyamları ile uğraşmak zor.

Murat.K.
15 Nisan 2015, 07:55
Birde ustanı al gel benim vaktim yok diyen tipler var

Genelde 2nci el araba alırım çünkü 4 bilemedin 6 ay kullanır sıkılırım. Her seferinde kanser olurum. Çizik dahi yok der araba Pert çıkar. En son aldığım Cruze sahibi arabada ne var ne yoksa bir bir saydı. Hasar kaydından boya durumuna kadar. Aracı aldım sanayiye götürdüm ne dediler ise o çıktı. Adamın tarzını beğendim arabasını aldım.

Motorda ise ilk heves ettiğimde araba gibi düşünerek bir kaç tane 2nci el baktıktan sonra nevrim döndü gittim Sıfır aldım. 2nci bir motor daha alma ihtiyacı duydum onuda Sıfır aldım.

Memlekette adam kalmamış, herkesin orası burası ayrı oynuyor. Sadece satanlardan bahsetmiyorum alacak olanlarda öyle. Hepsi çarıklı kurnazı. 12 seneyi aşkın süredir satış pazarlama yaparım beni enayi yerine koymaya çalışmıyorlar mı. Yüzlerine gülüyorum insanların. şimdi Cruze U satılığa çıkardım, ilana tramer kaydının resmini de koydum. Kısmet... Satılırsa Jetta yada pasat alayım diyorum.

F54
15 Nisan 2015, 08:43
Beyler bu 2 el işlerine dikkat edin
Adam araba orj ilk sahibi avukattan diyor
Araba 2 defa hırsızlık olayına karışmış ve Arabanın sol taraf komple değişmiş eğer bi tanıdık bulup arabaya baktırmasak sakarya da Antalya ya gidip eli boş döneceğiz

Seko
15 Nisan 2015, 09:00
Şimdi birkaç genelleme yapayım detayına girmeyeceğim :

- Bu hacimdeki motorlarda egsoz değişmişse motoru almam. Açmamla kapamam bir olur.
- Motorun bir tarafında çatlak vs yazıyorsa almam.
- Satan adamın ilanı yazış şeklini, imla hatalarını, ifadelerini beğenmezsem yine almam.

Son olarak da fotoğrafları beğenmediysem yine almam. Bu yüzden hiç başım ağrımaz. Hoşlanmadığınız tek nokta varsa motora şans vermeyin sinirinizin bozulduğuyla kalırsınız.

18891938
15 Nisan 2015, 09:16
Geçen 10.500 e ümraniyede 0 var demiştin, 8000 tl verdikten sonra, üstünü kredi-taksit falan tamamlayıp 0 ını alman bence daha mantıklı. 2. el zor iş..

atillatopal9
15 Nisan 2015, 09:21
yok hocam 10,750 ye ümraniyede sıfır var. sıfır almak istiyorum ama dediğim gibi elimde ki mevcut paranın üstüne çıkamıyorum malesef

YouSuffer
15 Nisan 2015, 09:24
Hocam verdiğin tüm ilanlarda açıklama bile yok. Ben motorumu satarken 1 paragraf yazdım. Açıklamaya başlıklara bakarsan ne mal oldukları belli böyle motorlara bakılmaz.

MotorKafa
15 Nisan 2015, 09:35
İlanın içeriği satıcı hakkında oldukça bilgi verir.
Yani öncelikle gördüğün her ilana atlama derim hocam.

Ben ilana bakarken ilk olarak dikkat ettiğim fotoğraflardır.
Motor her bir açıdan çekilmiş mi diye.
Motorunu satmak isteyen adam motora güveniyorsa, tüm fotoğraf haklarını doldurur. Ben öyle yapıyorum.
Daha sonra plakasına bak. Plaka fotoğraflarda var mı, yoksa ilan açıklamasında yazıyor mu diye.
İlanda plakayı saklamak kadar salakça bir şey olamaz çünkü. Plakanı trafikte herkes görüyor, ilanda niye saklayasın?
İlan açıklamasını dikkatli oku. Adam net bilgiler vermiş mi diye. Hikaye yazması önemli değil.
Açıklamadaki üsluba dikkat et. "Bas marşa git, ölücüler aramasın, boş muhabbet yapmayın" vs. gibi cümleler varsa direkt pas geç o ilanı.
En son da, açıklamadaki imlasına dikkat et. Noktasız virgülsüz yazan, Türkçe kelimeler içinde 'w,q,x' gibi harfler kullanan satıcılardan uzak dur.

Ben şimdiye 3 kere motosiklet aldım ve sadece 3 satıcıyla görüştüm. 3'ünde de bu kriterlere dikkat ettim.

Ucka
15 Nisan 2015, 09:37
Almak istediginiz motorun kullanıcı kitlesi genel olarak ucuz ama racing gorunumlu olsun diyen,ses yapması icin sonradan egsoz takan,buyuk ihtimalle motoru hor kullanan,zorlayan,risk alan ve belkide bu riskli manevralar sonucunda motora zarar veren kisilerden olusuyor.yzf r125 kulanan herkes apacidir demiyoorum ancak cok buyuk bir kısmı boyle tiplerden olusuyor.Gecen gun 125 i sokup r1 etiketi yapıstıran adam gordum.Bana mı denk gelmiyor sorunuza cevap olarak yazdım.Isiniz gercekten zor olsada umarım aradıgınız temiz yzf 125 i bulursunuz.Tekeriniz duz bassın.

Salih_T
15 Nisan 2015, 10:04
Dostum birdahaki sefere ilanlara bakarken aklında bulunsun,ilan fotoğraflarındaki motosikletin tepesinde tünemiş gibi duran elemanların staylaaa'sına bakarak rahatlıkla elemede bulunabilirsin:)
Misal 2. ilandaki billaderrde tam motorcu ruhu var gözüm onu tuttu:P

Evet resimler çok şey açıklıyor. Motosikletini satan arkadaşlar resmini koyunca karar vermek daha bir kolay oluyor.

tam olarak şöye;
4 ay 125 1 ay kadar 250 sonra tekrar 125 oda satıldı ve son olarak tekrar 125 arıyorum :D

:cat: Bilinçli kullanıcı derim ben size.. 125 cc motosiklet ateşinizi, ihtyacınızı karşılamaya yetiyorsa yükseltmeye gerek yok bence de.. Benim de max cc isteğim 250 ile sınırlı..

oluroyle
15 Nisan 2015, 10:18
Az çok anlamak gerek teknik detaylardan, motoru satacak olan , malum hondaya da bir gösterelim dese, adamcik tamam , derhal diyip, gidip usta arkadasi ile iki kelam edebiliyor.. Usta kabul edeer etmeez.. Bilinmez.. Ancak bu gözler bunu da gordu, kulaklar duydu..

Yetkili servis dahi olsa, ben kesinlikle yapamazlar diyemem.. Suphe duyarim bunlardan.. O derece paranoyaklik belki ama , yasanilanlar bunları gosteriyor.. Insan hayatına değer vermeyip, motorda sorun varken yok demeleri yeterli, bunu yapabilen, alacak olduğunuZ motoru kontrol ettirirken , arkadaşinin motoru satilsin diye iki cümle faydasi dokunabilir :@

Seko
15 Nisan 2015, 11:43
Ben bu işlerde motorun durumuyla ilgili olarak yetkili servisin düzgün yorum yapabileceğine ihtimal vermiyorum. Yetkili servis kim ? Bir çoğu, rodaja gerek yok diyen adamlar çalıştıran yerler. Çin motorlarınınkilerin çoğu apaçi çocuklar. Motoru söküp takmak ve yağını değiştirmek dışında bilgileri olmayan insanlar. BMW gibi bir motorunuz varsa ve bilgisayara bağlayıp kontrol ediyorlarsa olur yoksa sadece motorun dışına bakarak bir yorum yapacaksa onu kendin de yaparsın zaten. Eğer aday olan motor sürekli o servise götürülüyorsa, o zaman servisin bir fikri olabilir. Veyahut motorda bariz bir sıkıntı, bir ses vardır, yağ yakıyordur, sızdırıyordur o zaman yine servis bunu görebilir. Burada en önemli kriter satıcının profilidir. Motoruna özenen, apaçi olmayan, telefonu açınca daha ilk cümlede "birader" diye başlamayan satıcının motorunu almakta fayda var.

Oldjack
15 Nisan 2015, 12:06
sen birde hyo almayı dene istersen neler geliyor başına. Eğlenmek isteyen varsa hyo ilanlarını arasın 2006 model 6000 km de karank zinciri yeni değişmiş debraj balatasında ufak bir sorun olan makinalar var.
bu arada adana dan cbf500 alıp istanbula gelene kadar 2 tane radar cezası yemiştik.

DKN
15 Nisan 2015, 12:53
paranı çarçur etme al bitane maxi scooter yazın keyfini çıkar. görüntü karın doyurmaz 10 km uzaktan bakınca ss'e benziyo diye bisiklet alınmaz

Thracian
15 Nisan 2015, 13:05
Ülkemizde dürüst olmak bu kadar zor mu?Doğru düzgün ilan verip düzgün satış yapmak bu kadar zor mu?Herkes çakallık peşinde.
2012 yılında eski motosikletimi satılığa çıkarmıştım.Her açıdan çekilmiş ayrıntılı fotoğraflarını koydum.Motosiklette ciddi kusur sayılabilcek depoda bir çizik vardı onu da özellikle çekip ilana koydum.Hangi yağ ne zaman değişti,ne yağ konuldu,buji e zaman değişti,lastik ne zaman değişti vb... hemen hemen yaptığım bütün işlemleri teker teker yazdım,çok uzunca bir ilan oldu.Bir kaç arkadaşımın "sen salak mısın neden ilana motorun sorunlarını çiziklerini yazdın" diye çıkıştığı hatırlıyorum.Motoru 1 haftada kolayca sattım.Alan arkadaşta motosikletten çok memnun kaldı.
Ne olursa olsun dürüstlük uzun vadede her zaman kazandırıyor.Şu ilanlarını verdiğiniz çakallar aylarca o motosikleti satmak için uğraşıp durular dahası bu adamlara bir kere motosiklet bakmaya gelenler bir dahakine bu adamların ilanlarına bile bakmaya tenezzül etmezler.

braveguy
15 Nisan 2015, 13:43
tam olarak şöye;

satıcılar ve motorlar vahim eyvallah da olayın temeli biraz mantık sınırlarını zorluyor sanki.
125cc ardından 250cc ardından bir kez daha 125cc motor, onun satışı, tekrar aynı motoru satın alma talebi enteresan bir durum.
umarım seçimlerde oy vermiyorsunuzdur.

MotorKafa
15 Nisan 2015, 14:13
satıcılar ve motorlar vahim eyvallah da olayın temeli biraz mantık sınırlarını zorluyor sanki.
125cc ardından 250cc ardından bir kez daha 125cc motor, onun satışı, tekrar aynı motoru satın alma talebi enteresan bir durum.

Öyle deme aga. Ben sattığım motoru geri aldım.
Sattığım marka modelin aynısını değil hem de. Direkt sattığım malı geri aldım :cherry:

atillatopal9
15 Nisan 2015, 14:13

espiri anlayışınız mı farklı, yoksa benmi anlayamadım.
herkesin kendi kişisel tercihi var. konunun adı farklı içeriği farklı fakat sizin yazdığınız çok farklı. hangi motosiklet alacağım konusunda bu başlıkta fikrinizi sormadım.
ben her pazar günü 120 gidiş 120 geliş ile 240km yol yapıyorum.
şehir içi olduğu için benim 110 kmyi geçtiğim çok nadir görülür.
zaten motosiklette hızı çok seven birisi değilim.
hem yakıtı benim için çok ideal hemde görünümü. tarz meselesi.
aynı motoru satıp alma sebebim tüm yaz boyunca çok fazla km yapacağım için daha düşük kmli motosiklet bulmaktı.
ve bu satıp aynı motoru alma olayı " sattığım motosikletten memnuniyet " olayını bana gösterebilir.

paranı çarçur etme al bitane maxi scooter yazın keyfini çıkar. görüntü karın doyurmaz 10 km uzaktan bakınca ss'e benziyo diye bisiklet alınmaz

zevk meselesi hocam. scooter malesef sevmiyorum.

orhanay06
15 Nisan 2015, 14:14
dürüst satıcılar da var az da olsa...

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-yamaha-3-sahibinden-42bin-de-2008-model-fz6-fazer-sifir-km-lastikle-206066832/detay/

braveguy
15 Nisan 2015, 14:37
espiri anlayışınız mı farklı, yoksa benmi anlayamadım.
herkesin kendi kişisel tercihi var. konunun adı farklı içeriği farklı fakat sizin yazdığınız çok farklı. hangi motosiklet alacağım konusunda bu başlıkta fikrinizi sormadım.
ben her pazar günü 120 gidiş 120 geliş ile 240km yol yapıyorum.
şehir içi olduğu için benim 110 kmyi geçtiğim çok nadir görülür.
zaten motosiklette hızı çok seven birisi değilim.
hem yakıtı benim için çok ideal hemde görünümü. tarz meselesi.
aynı motoru satıp alma sebebim tüm yaz boyunca çok fazla km yapacağım için daha düşük kmli motosiklet bulmaktı.
ve bu satıp aynı motoru alma olayı " sattığım motosikletten memnuniyet " olayını bana gösterebilir.

zevk meselesi hocam. scooter malesef sevmiyorum.

espri değildi yazdığım,
zaten sizin yazdıklarınıza denk geldikçe; ne yapacağım espriyi, ne de ironiyi doğru anlayacağınızı zannetmiyorum.
sadece alışverişiniz tutarsız geldi onu belirttim.
oy konusunda söylediğim geçerli.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:25 ----------

Öyle deme aga. Ben sattığım motoru geri aldım.
Sattığım marka modelin aynısını değil hem de. Direkt sattığım malı geri aldım :cherry:

motosiklette olmadı ama sattığım birşeyleri geri almışlığım vardır benim de.
o bağlılık/alışkanlıkla ilgili bir durum sanırım.

agrasiwe
15 Nisan 2015, 15:17
dürüst insan kalmamış kullanıp kullanıp elimden çıksın mantığı ile kimse ne olmuş ne etmiş söylemiyor. Ara ara dürüst bir satıcı buldum aldım fazerimi. Darısı başınıza.

orhanay06
15 Nisan 2015, 16:03
ben de fazer ımı satıyorum..

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-yamaha-3-sahibinden-42bin-de-2008-model-fz6-fazer-sifir-km-lastikle-206066832/detay/

afu35
15 Nisan 2015, 16:31
İlanın içeriği satıcı hakkında oldukça bilgi verir.
Yani öncelikle gördüğün her ilana atlama derim hocam.

Ben ilana bakarken ilk olarak dikkat ettiğim fotoğraflardır.
Motor her bir açıdan çekilmiş mi diye.
Motorunu satmak isteyen adam motora güveniyorsa, tüm fotoğraf haklarını doldurur. Ben öyle yapıyorum.
Daha sonra plakasına bak. Plaka fotoğraflarda var mı, yoksa ilan açıklamasında yazıyor mu diye.
İlanda plakayı saklamak kadar salakça bir şey olamaz çünkü. Plakanı trafikte herkes görüyor, ilanda niye saklayasın?
İlan açıklamasını dikkatli oku. Adam net bilgiler vermiş mi diye. Hikaye yazması önemli değil.
Açıklamadaki üsluba dikkat et. "Bas marşa git, ölücüler aramasın, boş muhabbet yapmayın" vs. gibi cümleler varsa direkt pas geç o ilanı.
En son da, açıklamadaki imlasına dikkat et. Noktasız virgülsüz yazan, Türkçe kelimeler içinde 'w,q,x' gibi harfler kullanan satıcılardan uzak dur.

Ben şimdiye 3 kere motosiklet aldım ve sadece 3 satıcıyla görüştüm. 3'ünde de bu kriterlere dikkat ettim.

Hocam yanlış anlamayın da ilan verirken plakanızı açık etmeyin o fotoğrafları başka amaç için kullanıyorlar diyolar. Bilmediğimden soruyorum ben daha ilan falan vermedim:)

Lucas
15 Nisan 2015, 17:02
Düzgün satıcıyı bilmem de düzgün insan kalmamış.