PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ninja 250sl alma arifesinde gözüme güzel gözükmemeye başladı.

Morphin
14 Nisan 2015, 10:56
Arkadaşlar 2 hafta sonra ninja 250sl'i almayı planlıyordum. Bu hafta ise ekipmanları alıcaktım.

Taki birinin çektiği resmi görene kadar. Motoru fuar'da yakından da gördüm oysaki.
Boyum 1.72 75 kg Normal birisiyim. Yinede gözüme çok ufak gözüküyor motor..

Mesela aşağıdaki resim'de cbr 250 bi başka duruyor. Ben buradayım diye bağırıyor resmen.
Sahilde falan park etmiş olarak görüyorum cbr repsol'ü, Herşeyiyle farklı araç. Jantlarının turuncusuyla ben özelim diyor.

https://motogokil.files.wordpress.com/2014/02/cbr250-vs-n250sl.jpg

Ama şimdi düşünüyorum. Cbr 250 alana kadar r25 alınır. 14 bin lira nedir ya? 13 bin liraydı ne güzel 1 ay önce :jocolor:
12400 liraya alınabilecek en mantıklı seçim olarak Ninja 250 SL alıcaz artık. Mantığım bunu söylese de gönlüm hiç oralı değil.

Belki 250sL'e Special edition'daki gibi sticker'lar yapıştırılarak adam edilebilir diye düşünüyorum.
2 liralık sticker için aşağıdaki güzelim makineyi bize satmıyolar arkadaş şaka gibi ya..

http://motomalaya.net/blog/wp-content/uploads/2015/01/2015-Kawasaki-Ninja-250SL-Lime-Green-003.jpg

Custom bişeyler yapıp yukarıdaki special edition gibi güzel bir şey yaparsam belki gönlüm ikna olur.
Eski toprak olarak sizin görüşlerinizi almak istedim bu yüzden.

250sl'e nasıl bir sticker yapıştırsak veya nasıl bir kaplama yapıp adam etsek?
Benim bildiğin ebay'de falan böyle krenaj'lar için satılan yapışkan kaplama malzemeleri var. Onlardan gelin bi el atında ortaya güzel birşey çıkaralım. Belki başkasınada faydası olur. :cat:

YouSuffer
14 Nisan 2015, 11:03
Sl çok küçük ama size uygun olabilir ama bence 250ccde alınıcak tek 0 motor profilinizde yazdığı gibidir:

Motosikleti
Yzf-R25 Coming soon.

CompanERROR
14 Nisan 2015, 11:06
r25 var arkadaş kararsızlık yok :)

Felis Leo
14 Nisan 2015, 11:08
Bence bir kaç kıza göster resimleri onlar karar versin sonuçta onlara hava atacaksın :)

tyrung
14 Nisan 2015, 11:21
Geçen cumartesi Kadıköy Hasapaşa daydım. Kürekle dağıtılmış gibi r25 vardı :D

Bir objeye ne kadar bakarsanız o kadar sıkılırsınız. Fazla bakmaya gerek yok :) 2 hafta sonra alıcaksanız motosiklet defterini kapatın direk alın ekipman vs. bakmayın bile motor falan.

Morphin
14 Nisan 2015, 11:30
Bence bir kaç kıza göster resimleri onlar karar versin sonuçta onlara hava atacaksın :)

Hocam hayatımda hiç hava atmak için bir şey almadım. Önemli olan benim mutlu olmam. :bounce:

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:30 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:28 ----------

Sl çok küçük ama size uygun olabilir ama bence 250ccde alınıcak tek 0 motor profilinizde yazdığı gibidir:

Motosikleti
Yzf-R25 Coming soon.

Hocam tecrübem fazla olmadığı için, forum ve AEA'nın da uyarıları doğrultusunda vazgeçtim.
1 yıl bunda takılıp daha sonra r25'e geçmeyi düşünüyorum veya 2 yıl bunda takılıp xj6, mt07 almayı düşünüyorum.

Bu süre içerisinde fiyatı ile en makul olan araç bu. Cbr250'nin fiyatı ortada.. Çok kısa süre içerisinde bu alet de 13-14 olur kesin. Mantık 250sl diyor. Gönlümede yatması için biraz güzelleştirmek istiyorum.

CHaTaN
14 Nisan 2015, 11:42
Motor bir gönül işidir. Bu sebepten dolayı bence kimsenin söylediğine kulak asmaman gerekir. Eğer zevvkler aynı olsaydı bütün motorlar tek tip olurdu. Motosikletine yapacağın stickerları da bir reklamcıya gidersen ver resmi gösterirsen senin istediğin gibi yaparlar ve sende güzelce yapıştırırsın. Dersenki ben tek oliyim bambaşka şeyler olsun o zaman buyur sana link seç beğen ;)

http://www.ebay.com/bhp/ninja-250-graphic-kits

Morphin
14 Nisan 2015, 14:03
Motor bir gönül işidir. Bu sebepten dolayı bence kimsenin söylediğine kulak asmaman gerekir. Eğer zevvkler aynı olsaydı bütün motorlar tek tip olurdu. Motosikletine yapacağın stickerları da bir reklamcıya gidersen ver resmi gösterirsen senin istediğin gibi yaparlar ve sende güzelce yapıştırırsın. Dersenki ben tek oliyim bambaşka şeyler olsun o zaman buyur sana link seç beğen ;)

http://www.ebay.com/bhp/ninja-250-graphic-kits

Hocam buradakilere bakmıştım önceden. Pek beğendiğim olmadığı için Custom ne yapılabilir diyerek açtım konuyu.
Bilirsiniz grenaj'a atılacak 2 çizik bile motoru bambaşka gösterebilir.
Aşağıda attığım link deki ürün güzel fakat 95 dolar ona verilmez ki ya.

ÜRÜN (http://www.ebay.com/itm/Factory-Effex-Upper-Graphic-Kit-Green-For-Kawasaki-Ninja-250R-2008-2012-/231244808832)

YouSuffer
14 Nisan 2015, 14:19
Hocam hayatımda hiç hava atmak için bir şey almadım. Önemli olan benim mutlu olmam. :bounce:

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:30 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:28 ----------

Hocam tecrübem fazla olmadığı için, forum ve AEA'nın da uyarıları doğrultusunda vazgeçtim.
1 yıl bunda takılıp daha sonra r25'e geçmeyi düşünüyorum veya 2 yıl bunda takılıp xj6, mt07 almayı düşünüyorum.

Bu süre içerisinde fiyatı ile en makul olan araç bu. Cbr250'nin fiyatı ortada.. Çok kısa süre içerisinde bu alet de 13-14 olur kesin. Mantık 250sl diyor. Gönlümede yatması için biraz güzelleştirmek istiyorum.

Sl alın o zaman, 250cc olsada hafifliğinden dolayı dikkatlide olursanız sorunsuz bir şekilde sürer tecrübe edinirsiniz ama madem naked a geçeceksiniz inazuma neden almıyorsunuz yada pulsar felan?

CHaTaN
14 Nisan 2015, 15:21
Hocam buradakilere bakmıştım önceden. Pek beğendiğim olmadığı için Custom ne yapılabilir diyerek açtım konuyu.
Bilirsiniz grenaj'a atılacak 2 çizik bile motoru bambaşka gösterebilir.
Aşağıda attığım link deki ürün güzel fakat 95 dolar ona verilmez ki ya.

ÜRÜN (http://www.ebay.com/itm/Factory-Effex-Upper-Graphic-Kit-Green-For-Kawasaki-Ninja-250R-2008-2012-/231244808832)

Tamam işte o beğendiğin ürünün resmini al git bir reklamcıya (hani bu otomobillerin üzerine reklamları kaplayan firmalar) onlar aynı resmi birebir çıkartırlar birde onlardan fiyat al bakalım ne fiyat verecekler.

Morphin
14 Nisan 2015, 15:37
Sl alın o zaman, 250cc olsada hafifliğinden dolayı dikkatlide olursanız sorunsuz bir şekilde sürer tecrübe edinirsiniz ama madem naked a geçeceksiniz inazuma neden almıyorsunuz yada pulsar felan?

Çünkü naked'a fiyatından dolayı geçiyorum. Bakalım parayı vurursak eğer 600rr veya cbf650 alırım.
Bu fiyat artışlarıyla gerçi kıçımıza don alamayıcaz ama.:mrgreen:

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:22 ----------

Tamam işte o beğendiğin ürünün resmini al git bir reklamcıya (hani bu otomobillerin üzerine reklamları kaplayan firmalar) onlar aynı resmi birebir çıkartırlar birde onlardan fiyat al bakalım ne fiyat verecekler.

Mantıklı hocam olabilir.

Seko
14 Nisan 2015, 15:58
Yeni bir şey değil, her zaman CBR 250 daha güzeldi. SL250'nin o incecik deposu ve ufaklığı benim için tek başına almama sebebidir. Diğer yandan mesele SS görünümlü motor almak değilse eğer, Inazuma varken hiçbirine o paralar verilmez. Hele bir de F modeli olursa... İnsanlar nedense fiyatına ve Dunlop lastiklerine bakıp bir anda SL2502nin harika, CBR 250'nin de kötü bir motor olduğuna dair birbirlerini gaza getirdiler. İkisini yanyana görüp üzerine binince SL250 diyecek çok fazla insan çıkacağını sanmıyorum.

skolyusk
14 Nisan 2015, 16:30
eger ninja250sl deb vazgecip cbr250r alırsan parana yazık edersin. ben yzf r25 aldım gidişyle duruşuyla 250cc havası değil 300cc havası veriyor.performans olarak çok başarılı

Dodin
14 Nisan 2015, 16:47
Valla hocam haftasonu hava ne güzeldi, Kadıköy'de 1 saatte 3-4 tane repsol cbr gördüm mutlu oldum :)

Valla 12-15bin kolay kazanılmıyor ince hesaplar da önemli ama o kadar parayı gözden çıkardıktan sonra istediğinizi alın, gönlünüz hoş olsun

Morphin
14 Nisan 2015, 17:09
eger ninja250sl deb vazgecip cbr250r alırsan parana yazık edersin. ben yzf r25 aldım gidişyle duruşuyla 250cc havası değil 300cc havası veriyor.performans olarak çok başarılı

Bu konuda haklısınız hocam zaten cbr alacağıma r25 alırım şüphesiz. Ama arada 2 bin tl fark var ve tecrübem yok.
Çabuk alışırım iyi kullanırım, korkusuz bir şekilde antrenman yaparım bunlardan eminim ama yinede r25 çok tuzluya geliyor. + 700 lira lastik parası cabası.

Yeni bir şey değil, her zaman CBR 250 daha güzeldi. SL250'nin o incecik deposu ve ufaklığı benim için tek başına almama sebebidir. Diğer yandan mesele SS görünümlü motor almak değilse eğer, Inazuma varken hiçbirine o paralar verilmez. Hele bir de F modeli olursa... İnsanlar nedense fiyatına ve Dunlop lastiklerine bakıp bir anda SL2502nin harika, CBR 250'nin de kötü bir motor olduğuna dair birbirlerini gaza getirdiler. İkisini yanyana görüp üzerine binince SL250 diyecek çok fazla insan çıkacağını sanmıyorum.

Haklısınız katılıyorum hocam.

Sabırsız
14 Nisan 2015, 17:23
Valla hocam size kötü gözukebilir ben gayet te güzel dikkat cekiyorum. cbr 250 özel diyorsunuz neresi özel bunun anlamadım. Bi sticker için motordan vaz gecicekseniz almayın derim.

Morphin
14 Nisan 2015, 17:41
Valla hocam size kötü gözukebilir ben gayet te güzel dikkat cekiyorum. cbr 250 özel diyorsunuz neresi özel bunun anlamadım. Bi sticker için motordan vaz gecicekseniz almayın derim.

Vazgeçmedim zaten el mahkum bunu alıcam. Sadece İlk mesajda attığım resimdeki gibi biraz sticker ile gözüme güzel gözükmesini sağlamak istiyorum.
siz bu hali yerine o attığım special versiyon gibi olsun istemezmiydiniz?

TahirHasan
14 Nisan 2015, 18:12
Vazgeçmedim zaten el mahkum bunu alıcam. Sadece İlk mesajda attığım resimdeki gibi biraz sticker ile gözüme güzel gözükmesini sağlamak istiyorum.
siz bu hali yerine o attığım special versiyon gibi olsun istemezmiydiniz?

dediğiniz gibi çok daha güzel olurdu. bu hali çok boş duruyor.

Seko
14 Nisan 2015, 19:39
R25 için çok çekinmeye gerek olmadığını düşünüyorum. Zaten rodaj bitene kadar 1600 km geçecek. 1600 km'de oldukça alışırsın. O paraya SS kasa olacaksa R25 olsun.

Morphin
14 Nisan 2015, 20:19
R25 için çok çekinmeye gerek olmadığını düşünüyorum. Zaten rodaj bitene kadar 1600 km geçecek. 1600 km'de oldukça alışırsın. O paraya SS kasa olacaksa R25 olsun.

Hocam motor tecrübem 100-200 km falan. O da çeşit çeşit motorlarla.
r25 alırsam eğer 2100 lira + 700 tl lastik. = 2800 lira fazla veriyorum. Zaten 5 bin nakit gerisini taksitle almayı düşünüyorum. Kafam çok karışık :(

mazixxx
14 Nisan 2015, 20:31
2012 cbr 250 aldım gönlümde ninja 250sl vardı ama bütçem ona el verdi

bende sevduğunu alamaysan alduğunu seveceksun diyerek cbr ye aşık oldum :)) şuan cbr yi sl250 ye değişmem :)

EldekiDebryj
14 Nisan 2015, 20:56
Cbr250r 2014um var guzel motor memnunum ama acele etmeseydim 250slyi alirdim ben kesinlikle benim fikrim tabi

hayko5
14 Nisan 2015, 22:07
250SL güçlü güzel bir motosiklet ama abi çok küçük ya ben hiç hoşlanmadım supersport dediğin bana göre kaslı kalıplı olmalı hem geçiş için CBR 250 yeterli bende bu ay kısmet olursa CBR 250'ime kavuşuyorum.

ozhanhrmann2
14 Nisan 2015, 22:13
vücut ölçülerimiz aynı 1.73 75 250sl i çok görüyorum tam benlik motor diyorum ama ne para var ne tecrübe :) aea da izlemişsiniz, cbr a o para verene kadar 250 sl iyidir :cat: r25 için biraz tecrübe gerekli. bence 250sl gayet iyi :)

Morphin
16 Nisan 2015, 12:30

Hocam zaten aklımda r25 vardı hep. Profilimde de yazıyor kaç aydır :) Cbr'ı örnek göstermek için koydum.

Şimdi şöyle bi durum var. Hesaplama yapacak olursak eğer;

Ninja 250 SL: 12400 TL
Yamaha R25 : 14500 TL + Lastik = 650 TL
........Fark = 2100 TL + 2750 TL

5000 TL nakit geri kalanı taksit ile almayı düşünüyorum.
Ninja alırsam; 7400/9 = 822 TL
R25 alırsam ; 9500/9 = 1055 TL Şimdi bu fark için değer mi?

Aslına bakarsanız R25 alırsam muhtemelen CC büyütme gereği duymam 2-4 yıl. Yakıt durumu nasıl acaba bilgi verebilirmisiniz?
Üzerindeki irc lastiklerle fazla yatmadan bu yazı çıkarabilirmiyim?

Birde şöyle düşünüyorum. Ninja şuan en ucuz 250 cc ve bu uzun sürmeyecektir. Şimdilik ninja alıp seneye r25'e mi geçsem. Ne kadar kaybım olur onu kestiremiyorum.

DKN
16 Nisan 2015, 12:50
bişey almadan önce vereceğin parayı eline alıp say. elin titriyosa o makina onu hak etmiyodur derhal uzaklaş böyle durumda

Morphin
16 Nisan 2015, 13:32
bişey almadan önce vereceğin parayı eline alıp say. elin titriyosa o makina onu hak etmiyodur derhal uzaklaş böyle durumda

Valla hocam banka hesabında olduğu için söylediğiniz olmuyor :cherry:
Ayrıca 2 sinede elim titrer cimri adamım ben para kolay kazanılmıyor. :queen:

copycat
16 Nisan 2015, 14:10
Hocam motor tecrübem 100-200 km falan. O da çeşit çeşit motorlarla.
r25 alırsam eğer 2100 lira + 700 tl lastik. = 2800 lira fazla veriyorum. Zaten 5 bin nakit gerisini taksitle almayı düşünüyorum. Kafam çok karışık :(

önde kriz gözüküyorken eğer işin garanti değilse mümkün olan en az borca gir. kredi çekeceksen de faiz artmadan hemen çek. faizler yakın zamanda yükselebilir.

Morphin
16 Nisan 2015, 15:03
önde kriz gözüküyorken eğer işin garanti değilse mümkün olan en az borca gir. kredi çekeceksen de faiz artmadan hemen çek. faizler yakın zamanda yükselebilir.

Kredi çekmeyi düşünmüyorum. Kredi kartına taksit ile alıcam hocam.
İşimden yana bi sıkıntı görmüyorum şuan için. Olası durumda ise aile yardımı ile karşılayabileceğimi düşünüyorum.

Oldjack
16 Nisan 2015, 16:43
r25 pişman etmez bence hiç gerek yok ninjasl kalıpsız falan bi tuhaf olmuş. r25 al içine sinsin kafan rahat olsun bence.